| Szállásajánlatok Étkezési lehetőségek Szolgáltatók | Vissza |
Tiszaörs község az Alföldön, Jász-Nagykun-Szolnok megye Tiszafüredi kistérségében, Tiszafüredtől délkeletre található. Az 1930-as évek elején, az alföldi szénhidrogén kutatás során a község határában 54 fokos ivásra is alkalmas gyógyvizet találtak, melyre 1935-ben egy közfürdőt fejlesztettek ki , majd üdülőtelepet építettek. Vizét gyógyvízzé minősítették, mely ízületi, mozgásszervi, nőgyógyászati megbetegedésekre, problémákra javasolt, de ivókúraként is használható.
Kanizsay-féle római katolikus temetőkápolna és kálvária: A kápolnát Kanizsay Károly helyi plébános építette saját költségén 1886-ban, Tiszaörs legmagasabb pontján, egy kunhalmon. A kápolna berendezése az évek viharaiban szinte teljesen megsemmisült. A kápolnához vezető út két oldalán helyi családok bevonásával készült el 1886-ra a 14 stáció. Az egyházközség pályázati és lakossági forrásból újította fel az építményeket 2005-ben.
Sarlós Boldogasszony római katolikus plébániatemplom ( Hősök tere 1.) : A Sarlós Boldogasszony tiszteletére szentelt plébániatemplomot 1783-ban építtette Eszterházy Károly egri püspök. A templom a környék legnagyobb és legdíszesebb későbarokk temploma. Érdekessége a karzat alatt található Szent Sír kápolna.
| Linkajánló |
Szolgáltatók
Találatok száma: 6
Szállásadók (5)
Gyógyfürdő, úszómedence. Fedett gyógymedence.
Lovaskocsis túra a Tiszaigari Arborétumba. Pusztabusz. Hintózás. Terápiás lovaglás. Lovasoktatás. Lovastúra. Gyerektáborok. Lovastábor. Fotótábor. Modelltábor. Kézművestábor. Rendezvényszervezés. Konferencia. Esküvő. Gulyás és grillparti. Zenés, táncos nosztalgia estek.
Tisza-tó. Hortobágy Nemzeti park. Lovastanya. lovaglás. Lovaskocsi. Disznótor. Gyógyfürdő. Strand. Kerékpár. Arborétum. Csónakázás. Motorcsónakázás. Horgászás.
Lovaglás. Horgásztó. Vadászat.





