Tavaszi Várkapu Tárogató 2012. Húsvét vasárnap és hétfő a Füzéri várban. XVI. századi életképek, reneszánsz tánc, fegyverforgatás, étekkóstoló, ruhapróba, középkori játszótér Húsvét ünnepén a Füzéri Várban.
A látogató megtapasztalhatja hogyan is éltek a XVI. században, Perényi urunk vezetése alatt a vár lakói. A reneszánsz táncok, lovagi bajvívás mellett részesei lehetünk a középkori játékoknak, magunkra ölthetjük a középkori ruhákat, megkóstolhatjuk a finomabbnál finomabb étkeket és segíthetünk a kézműveseknek a mesterremek elkészítésében.
Elérhetőségek
| Cím: | Füzér, Füzéri Vár |
| Megnézem a térképen |
További ajánlatok
Füzér
Események
Találatok száma: 6
Fesztivál (1)
Zempléni Szabad Házi Pálinka Nap
2012. október 6. (szombat)
Zempléni Szabad Házi Pálinka Nap. Füzéren a Vásártéren tartják a gasztronómiai napot. Mangalica disznótoros, rackabirka pörkölt kóstoló, pálinkaműhelyek és sajtok útjának bemutatója.
Füzér. 2012. évi várnapok, hagyományőrző és gasztronómiai programok, események, rendezvények
2012. május 27. (vasárnap)
- 2012. május 28. (hétfő)
Pünkösdi Mulatság
Füzér. 2012. évi várnapok, hagyományőrző és gasztronómiai programok, események, rendezvények.
Csűrdörgölő. Füzéri Hagyományőrző Napok 2012
2012. július 28. (szombat)
- 2012. július 29. (vasárnap)
Csűrdörgölő. Füzéri Hagyományőrző Napok 2012. Népi színjátszók és zenészek, néphagyományok, bokrétakötés a Tájházban, füzéri lakodalom, kézműves kirakodó vásár, hagyományőrző népdal és néptánccsoportok találkozója Füzéren.
Ünnep, jeles nap (3)
Pünkösdi Mulatság a Füzéri Várban
2012. május 27. (vasárnap)
- 2012. május 28. (hétfő)
Pünkösdi Mulatság a Füzéri Várban. Bajvívás és mulatság a Füzéri várban, ahogy eleink is tették. Kézműves bemutatók.
Szent Iván éji vigasságok a Füzéri Várban 2012. A szerelmesek és boszorkányok éjszakája
2012. június 23. (szombat)
Szent Iván éji vigasságok a Füzéri Várban 2012. A szerelmesek és boszorkányok éjszakája. Naplementétől napfelkeltéig tartó vigadalom várja Füzér várának látogatóit!
Füzéri Vár Napok 2012
2012. augusztus 18. (szombat)
- 2012. augusztus 20. (hétfő)
Füzéri Vár Napok 2012.
Programok
Találatok száma: 3
Eszem-iszom (1)
Zempléni Szabad Házi Pálinka Nap
2012. október 6. (szombat)
Zempléni Szabad Házi Pálinka Nap. Füzéren a Vásártéren tartják a gasztronómiai napot. Mangalica disznótoros, rackabirka pörkölt kóstoló, pálinkaműhelyek és sajtok útjának bemutatója.
Szolgáltatók
Találatok száma: 6
Szállásadók (2)
Kultúrhelyek (1)
Néprajzi múzeum. Parasztház. Műemlék
Programhelyek (1)
Magyarország északkeleti csücskében, Sátoraljaújhelytől nyugati irányban a Hegyközi-medence felső részén található a Nagy-Milic-hegycsoport. A Nagy-Milic Natúrparkot megalapító települések: Füzér, Füzérkomlós Hollóháza, Pusztafalu és Kéked.
Füzéri vár. Vadászturizmus. Hollóháza (Porcelán Múzeum. Fazekas Ház). Kéked Melczer kastély, Mátyásforrás, barokk templom). Pusztafalu (Falmúzeum).
Az egyesület 2003. július 21-én alakult a várakat üzemeltető és tulajdonosi jogokat gyakorló, kezelő önkormányzatok és szakmai társulások, valamint magánszemélyek közreműködésével.






