Disznóvágás bemutatók és óriási kolbászvásár, családi programok, folklór műsorok várják!
Disznóvágás bemutatók és óriási kolbászvásár, családi programok, folklór műsorok várják!
Egy nap, két főváros kirándulással, zenés bajor vacsorával - Őszi szünet Sopronban!
Egy nap, két főváros kirándulással, zenés bajor vacsorával - Őszi szünet Sopronban!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS!
Friss információkat e-mailben kérhet vagy küldhet.

Erdélyország az én hazám Világtalálkozó 

Verőce
Csattogó-völgy 2013. június 28. - 30.

Június 28. péntek

16:00 – 20:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés Belső Barlang sátrai
16:00 – 16:30 Szász Endre festőművész kiállításának megnyitója Szász Katalin felvezetésében Kós Károly Előadóterem
16:30 – 18:00 Szemerjai Szászok nagy találkozója Kós Károly Előadóterem
16:30 – 19:00 Csíkszeredai öregdiák találkozó Konferencia sátor
16:00 – 19:00 Ifjúsági műsorok – kézműves foglalkozás: Ifjúsági sátor
„Székelyföldi legendárium” – Fazakas Szabolcs programvezető, alapító Záhonyi
András játékos rovásírás oktatása
Baranta bemutató - Dobó József „Szakál” vezető irányításával
„Ki tud többet Erdélyről?” - az EJKE közreműködésével Osztováta együttes ifjúsági
műsora
17:00 – 18:00 Osztováta Együttes zenei műsora Nagy Színpad
18:00 – 18:30 Sebestyén István bukovinai mesemondó előadása Nagy Színpad
18:30 – 19:00 Kaláka Néptáncegyüttes (Szamosújvár) Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Sepsiszentgyörgy, Szemerja – Horváth Zoltán György vetítéses előadása Kós Károly Előadóterem
19:00 – 19:45 Világtalálkozó nyitánya Nagy Színpad
20:00 – 21:00 „Erdély földjén” - Dancs Annamari koncertje Nagy Színpad
21:30 – 22:30 „Határok nélkül” - Hungarica zenekar fellépése Nagy Színpad
22:00 – Siculus Együttes Kós Károly Előadóterem
22:00 – Mezőségi táncház - Kaláka Néptáncegyüttessel, Kallós Kollégium diákjai Ebédlő


Június 29. szombat - Mezőség bemutatkozása

05:00 – 09:00 Horgászverseny Csattogó-völgyi horgásztó
08:00 – 13:00 Kerékpártúra a Dunakanyarban
08:00 – 12:00 Autonómia foci-kupa labdarúgó mérkőzés elődöntő Focipálya
09:00 – 21:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés Belső Barlang sátrai
09:30 – 12:00 Erdélyi és székely körök konferenciája Konferencia sátor
09:30 – 11:00 „Játszóház” – Kallós Alapítvány szervezésében Nagy Színpad
09:30 – 11:30 Mezőségi kézműves mesterek bemutatója: szűcsmester (Mezőkeszü), szalmakalap Ifjúsági sátor
(Szék), gyékényfonás (Mezőfele)
10:00 – 14:00 „Erdélyország az én hazám” szabad-tűzi étek készítő verseny I. – Mezőségi ízek
17 csapat benevezésével
11:30 – 19:00 Ifjúsági műsorok – kézműves foglalkozás: Ifjúsági sátor
„Székelyföldi legendárium” – Fazakas Szabolcs programvezető, alapító Záhonyi
András rovásírás oktatása
Baranta bemutató Dobó József „Szakál” vezetésével
„Ki tud többet a Mezőségről?” – Vetélkedő az EJKE szervezésében
Olasz Etelka mesemondó előadása
Mezőségi táncok tanítása a Kaláka Néptáncegyüttes bevonásával
„Játszóház” – Kallós Alapítvány szervezésében
11:30 – 12:30 Váci Ifjúsági Fúvós Zenekar Nagy Színpad
12:30 – 13:30 Jó ebédhez szól a nóta Simon Katalin és Takács Éva népdalénekesek Nagy Színpad
közreműködésével
13:30 – 16:30 Autonómia konferencia Konferencia sátor
13:30 – 14:00 Szék bemutatkozása Nagy Színpad
14:00 – 15:00 Ruzsmalint Táncegyüttes - széki muzsika és tánc Nagy Színpad
14:00 – 16:00 Családi vízi sportvetélkedő Tábori strand
15:00 – 16:00 „Mezőségi gyűjtőútjaim” – Kallós Zoltán filmvetítéses előadása Nagy Színpad
15:00 – 16:00 Mezőségi gasztronómiai bemutató és kóstolás (málékásás töltött káposzta és Tűzrakó helyek
kőttes palacsinta)
16:00 – 18:30 Autonómia foci-kupa labdarugó mérkőzés középdöntő Focipálya
16:00 – 17:00 „Mezőség középkori templomai” – Horváth Zoltán György előadása Nagy Színpad
16:15 – 18:30 „Mezőségi fejlesztési műhely” - Téka Alapítvány, Kallós Zoltán Alapítvány, CESCI Konferencia sátor
(Határon Átnyúló Kezdeményezések Közép-Európai Segítő Szolgálata). Moderátor
Csete Örs, a Határtalanul programiroda vezetője. Előadók: Ocskay Gyula, a CESCI
főtitkára, Balázs-Bécsi Gyöngyi és Balla Ferenc, a Kallós Alapítványtól, Balázs-
Bécsi Attila, a Téka Alapítvány elnöke, Kerekes Sándor, a Kárpátia Magyar-Román
Kereskedelmi és Iparkamara kolozsvári vezetője, Horkay Nándor, a
Nemzetgazdasági Tervhivatal vezetője, és Vagács István, a Nemzetgazdasági
Minisztérium Kárpát-medencei főosztály vezetője
17:00 – 18:00 Wass Albertről – Simó József, a Czegei Wass Alapítvány elnökének előadása Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Mezőségről filmvetítés Kós Károly Előadóterem
18:00 – 19:00 dr. Medvigy Endre irodalomtörténész előadása Nagy Színpad
18:30 – 19:00 Baranta bemutató – Dobó József „Szakál” vezetésével Focipálya
19:00 – 20:30 „Mezőségi mulattság” – a Kaláka Néptáncegyüttes, a Kallós Kollégium kis Nagy Színpad
táncosai, énekesei és mesemondói, valamint a Téka Alapítvány gyermekzenekara
és népdalkörének énekesei
19:00 – 21:00 Játszóház a Kallós Alapítvány pedagógusaival Ifjúsági sátor
21:00 – 22:30 „Szeresd az életet” –Tamás Gábor koncertje Nagy Színpad
22:00 –
Mezőségi táncház – Kaláka Néptáncegyüttes, Kallós Kollégium diákjai Ebédlő
22:00 – Siculus Együttes Kós Károly Előadóterem


Június 30. vasárnap - Moldvai csángók napja

05:00 – 09:00 Horgászverseny Csattogó-völgyi horgásztó
07:00 – 13:00 Kerékpártúra a Börzsönyben
09:00 – 10:00 Csángó mise Nagy Színpad
10:00 – 10:45 Zarándoklat az „Erdélyi vándorok” faragott kopjafájához, Csángó Kereszt felállítása Szent Jakab Kagyló
Balázsi László unitárius mb. püspök-főjegyző vezetésével
10:00 – 21:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés Belső Barlang sátrai
10:00 – 14:00 „Erdélyország az én hazám” szabad-tűzi étek készítő verseny II. – Moldvai csángó Tűzrakó helyek
finomságok 17 csapat benevezésével, Szilágyi Angéla védnökségével
10:00 – 19:00 Ifjúsági műsorok – kézműves foglalkozás: Ifjúsági sátor
„Legendárium” – Fazakas Szabolcs programvezető, alapító Záhonyi András
rovásírás oktatása
Olasz Etelka mesemondó bemutatója Sebestyén István mesemondó
10:00 – 14:00 „Erdélyország az én hazám” íjászverseny Csattogó-völgyi horgásztó
11:00 – 12:00 „Templomot és iskolát” – Kallós Zoltán előadása Nagy Színpad
12:00 – 13:00 Jó ebédhez szól a nóta Takács Éva, Szilágyi Angéla, Simon Katalin, Sebestyén Nagy Színpad
István és Dr. Tatiana Kis Tampu énekesek közreműködésével
12:30 – 13:30 Gondos Béla riportja Bogdán Tiborral Konferencia sátor
13:00 – 14:00 „Magyar vagyok, magyarnak születtem” – Szokolyai Dalárda műsora Nagy Színpad
13:30 – 14:00 Bemutatkozik a Csángó rádió – Takács Szabolcs előadása Konferencia sátor
14:00 – 14:45 „Ki tud többet Moldváról?” – Gondos Béla vetélkedő műsora Ifjúsági sátor
14:00 – 16:00 Családi vízi sportvetélkedő Tábori strand
14:00 – 15:00 Baranta bemutató Dobó József "Szakál” vezetésével Focipálya
14:00 – 16:00 „Csángómagyar önazonosság” konferencia Konferencia sátor
14:00 – 15:00 Nagy Színpad
15:00 – 16:00 Kereplő és a Zúgófa Néptánc Együttesek folklór műsora Nagy Színpad
16:00 – 17:00 Autonómia foci-kupa labdarugó mérkőzés döntői Focipálya
16:00 – 17:00 „Andrásfalva de szép helyen van…” – Sebestyén István kakasdi bukovinai székely Nagy Színpad
mesemondó előadása
17:00 – 17:30 Kopó bemutató – Babek Csaba jóvoltából Focipálya
17:00 – 18:00 Konferencia sátor
17:00 – 18:00 „Veres az ég tovafelé” – Petrás Mária népdalénekes műsora Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Nagy Színpad
18:00 – 20:00 "Szent István gyermekei” – Duna tv filmje Kós Károly Előadóterem
19:00 – 19:30 Ünnepélyes záróünnepség Nagy Színpad
20:00 – 21:30 „Határon túlról, szívektől innen” – Ismerős Arcok koncertje Nagy Színpad
21:30 –
„Guzsalyas – csángó” táncház Simon Katalin vezetésével Ebédlő

Állandó programok mindhárom nap:

Benedek Elek játszóház
Cserkelés a Börzsönyben
Sport: lovaglás, foci, röplabda, sakk, íjászat, horgászás, tenisz
Vásárosok felvonulása
Imasátor
Kézműves foglalkozások
Kulináris bemutatók
Kerékpár kölcsönzés
Maxi Taxik közlekedtetése a vasútállomás és a tábor között

KeSzeCsüSzoVa
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Erdély az én hazám