Márton napi Borfesztivál a Gellértben
Márton napi Borfesztivál a Gellértben

Erdélyország az én hazám világtalálkozó a fenséges fekvésű Dunakanyarban, Verőcén immár hatodik alkalommal kerül megrendezésre. A fesztivál az Erdélyből elszármazottaknak és Erdély sorsát szívén viselők nagy kulturális találkozója. Gazdag fokklór program, előadások, gasztronómiai bemutatók, főzőverseny, horgászverseny, sport programok várják a találkozó résztvevőit.


Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS!
Friss információkat e-mailben kérhet vagy küldhet.

Program

Június 28. péntek - Nyitány
16:00 – 20:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés -  Belső Barlang sátrai
16:00 – 16:30 Szász Endre festőművész kiállításának megnyitója Szász Katalin felvezetésében - Kós Károly Előadóterem
16:30 – 18:00 Szemerjai Szászok nagy találkozója - Kós Károly Előadóterem
16:30 – 19:00 Csíkszeredai öregdiák találkozó - Konferencia sátor
16:00 – 19:00 Ifjúsági műsorok – kézműves foglalkozás - Ifjúsági sátor
„Székelyföldi legendárium” – Fazakas Szabolcs programvezető, alapító Záhonyi
András játékos rovásírás oktatása
Baranta bemutató - Dobó József „Szakál” vezető irányításával
„Ki tud többet Erdélyről?” - az EJKE közreműködésével Osztováta együttes ifjúsági
műsora
17:00 – 18:00 Osztováta Együttes zenei műsora -  Nagy Színpad
18:00 – 18:30 Sebestyén István bukovinai mesemondó előadása -  Nagy Színpad
18:30 – 19:00 Kaláka Néptáncegyüttes (Szamosújvár) - Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Sepsiszentgyörgy, Szemerja – Horváth Zoltán György vetítéses előadása - Kós Károly Előadóterem
19:00 – 19:45 Világtalálkozó nyitánya - Nagy Színpad
20:00 – 21:00 „Erdély földjén” - Dancs Annamari koncertje - Nagy Színpad
21:30 – 22:30 „Határok nélkül” - Hungarica zenekar fellépése - Nagy Színpad
22:00 –
Siculus Együttes -  Kós Károly Előadóterem
22:00 – Mezőségi táncház - Kaláka Néptáncegyüttessel - Kallós Kollégium diákjai Ebédlő

Június 29. szombat - Mezőség bemutatkozása
05:00 – 09:00 Horgászverseny -  Csattogó-völgyi horgásztó
08:00 – 13:00 Kerékpártúra a Dunakanyarban
08:00 – 12:00 Autonómia foci-kupa labdarúgó mérkőzés elődöntő - Focipálya
09:00 – 21:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés -  Belső Barlang sátrai
09:30 – 12:00 Erdélyi és székely körök konferenciája - Konferencia sátor
09:30 – 11:00 „Játszóház” – Kallós Alapítvány szervezésében - Nagy Színpad
09:30 – 11:30 Mezőségi kézműves mesterek bemutatója: szűcsmester (Mezőkeszü), szalmakalap -  Ifjúsági sátor (Szék), gyékényfonás (Mezőfele)
10:00 – 14:00 „Erdélyország az én hazám” szabad-tűzi étek készítő verseny I. – Mezőségi ízek  17 csapat benevezésével
11:30 – 19:00 Ifjúsági műsorok – kézműves foglalkozás - Ifjúsági sátor
„Székelyföldi legendárium” – Fazakas Szabolcs programvezető, alapító Záhonyi
András rovásírás oktatása
Baranta bemutató Dobó József „Szakál” vezetésével
„Ki tud többet a Mezőségről?” – Vetélkedő az EJKE szervezésében
Olasz Etelka mesemondó előadása
Mezőségi táncok tanítása a Kaláka Néptáncegyüttes bevonásával
„Játszóház” – Kallós Alapítvány szervezésében
11:30 – 12:30 Váci Ifjúsági Fúvós Zenekar -  Nagy Színpad
12:30 – 13:30 Jó ebédhez szól a nóta Simon Katalin és Takács Éva népdalénekesek közreműködésével - Nagy Színpad
13:30 – 16:30 Autonómia konferencia - Konferencia sátor
13:30 – 14:00 Szék bemutatkozása -  Nagy Színpad
14:00 – 15:00 Ruzsmalint Táncegyüttes - széki muzsika és tánc -  Nagy Színpad
14:00 – 16:00 Családi vízi sportvetélkedő - Tábori strand
15:00 – 16:00 „Mezőségi gyűjtőútjaim” – Kallós Zoltán filmvetítéses előadása -  Nagy Színpad
15:00 – 16:00 Mezőségi gasztronómiai bemutató és kóstolás (málékásás töltött káposzta és
kőttes palacsinta) - Tűzrakó helyek
16:00 – 18:30 Autonómia foci-kupa labdarugó mérkőzés középdöntő - Focipálya
16:00 – 17:00 „Mezőség középkori templomai” – Horváth Zoltán György előadása - Nagy Színpad
16:15 – 18:30 „Mezőségi fejlesztési műhely” - Téka Alapítvány, Kallós Zoltán Alapítvány, CESCI (Határon Átnyúló Kezdeményezések Közép-Európai Segítő Szolgálata). Moderátor
Csete Örs, a Határtalanul programiroda vezetője. Előadók: Ocskay Gyula, a CESCI
főtitkára, Balázs-Bécsi Gyöngyi és Balla Ferenc, a Kallós Alapítványtól, Balázs- Bécsi Attila, a Téka Alapítvány elnöke, Kerekes Sándor, a Kárpátia Magyar-Román Kereskedelmi és Iparkamara kolozsvári vezetője, Horkay Nándor, a Nemzetgazdasági Tervhivatal vezetője, és Vagács István, a Nemzetgazdasági Minisztérium Kárpát-medencei főosztály vezetője
17:00 – 18:00 Wass Albertről – Simó József, a Czegei Wass Alapítvány elnökének előadása - Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Mezőségről filmvetítés -  Kós Károly Előadóterem
18:00 – 19:00 dr. Medvigy Endre irodalomtörténész előadása -  Nagy Színpad
18:30 – 19:00 Baranta bemutató – Dobó József „Szakál” vezetésével - Focipálya
19:00 – 20:30 „Mezőségi mulattság” – a Kaláka Néptáncegyüttes, a Kallós Kollégium kis Nagy Színpad táncosai, énekesei és mesemondói, valamint a Téka Alapítvány gyermekzenekara
és népdalkörének énekesei
19:00 – 21:00 Játszóház a Kallós Alapítvány pedagógusaival -  Ifjúsági sátor
21:00 – 22:30 „Szeresd az életet” –Tamás Gábor koncertje - Nagy Színpad
22:00 – Mezőségi táncház – Kaláka Néptáncegyüttes, Kallós Kollégium diákjai -  Ebédlő
22:00 – Siculus Együttes Kós Károly - Előadóterem

Június 30. vasárnap - Moldvai csángók napja
05:00 – 09:00 Horgászverseny -  Csattogó-völgyi horgásztó
07:00 – 13:00 Kerékpártúra a Börzsönyben
09:00 – 10:00 Csángó mise - Nagy Színpad
10:00 – 10:45 Zarándoklat az „Erdélyi vándorok” faragott kopjafájához, Csángó Kereszt felállítása Szent Jakab Kagyló Balázsi László unitárius mb. püspök-főjegyző vezetésével
10:00 – 21:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés - Belső Barlang sátrai
10:00 – 14:00 „Erdélyország az én hazám” szabad-tűzi étek készítő verseny II. – Moldvai csángó finomságok 17 csapat benevezésével, Szilágyi Angéla védnökségével
10:00 – 19:00 Ifjúsági műsorok – kézműves foglalkozás - Ifjúsági sátor
„Legendárium” – Fazakas Szabolcs programvezető, alapító Záhonyi András
rovásírás oktatása
Olasz Etelka mesemondó bemutatója Sebestyén István mesemondó
10:00 – 14:00 „Erdélyország az én hazám” íjászverseny -  Csattogó-völgyi horgásztó
11:00 – 12:00 „Templomot és iskolát” – Kallós Zoltán előadása Nagy Színpad
12:00 – 13:00 Jó ebédhez szól a nóta Takács Éva, Szilágyi Angéla, Simon Katalin, Sebestyén
István és Dr. Tatiana Kis Tampu énekesek közreműködésével
12:30 – 13:30 Gondos Béla riportja Bogdán Tiborral -  Konferencia sátor
13:00 – 14:00 „Magyar vagyok, magyarnak születtem” – Szokolyai Dalárda műsora - Nagy Színpad
13:30 – 14:00 Bemutatkozik a Csángó rádió – Takács Szabolcs előadása -  Konferencia sátor
14:00 – 14:45 „Ki tud többet Moldváról?” – Gondos Béla vetélkedő műsora -  Ifjúsági sátor
14:00 – 16:00 Családi vízi sportvetélkedő - Tábori strand
14:00 – 15:00 Baranta bemutató Dobó József "Szakál” vezetésével - Focipálya
14:00 – 16:00 „Csángómagyar önazonosság” konferencia Konferencia sátor
14:00 – 15:00 Nagy Színpad
15:00 – 16:00 Kereplő és a Zúgófa Néptánc Együttesek folklór műsora Nagy Színpad
16:00 – 17:00 Autonómia foci-kupa labdarugó mérkőzés döntői -  Focipálya
16:00 – 17:00 „Andrásfalva de szép helyen van…” – Sebestyén István kakasdi bukovinai székely mesemondó előadása
17:00 – 17:30 Kopó bemutató – Babek Csaba jóvoltából - Focipálya
17:00 – 18:00 „Veres az ég tovafelé” – Petrás Mária népdalénekes műsora - Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Nagy Színpad
18:00 – 20:00 "Szent István gyermekei” – Duna tv filmje -  Kós Károly Előadóterem
19:00 – 19:30 Ünnepélyes záróünnepség - Nagy Színpad
20:00 – 21:30 „Határon túlról, szívektől innen” – Ismerős Arcok koncertje -  Nagy Színpad
21:30 –„Guzsalyas – csángó” táncház Simon Katalin vezetésével - Ebédlő

Állandó programok mindhárom nap:

Benedek Elek játszóház
Cserkelés a Börzsönyben
Sport: lovaglás, foci, röplabda, sakk, íjászat, horgászás, tenisz
Vásárosok felvonulása
Imasátor
Kézműves foglalkozások
Kulináris bemutatók
Vöröskeresztes véradó sátor
Maxi Taxik közlekedtetése a vasútállomás és a tábor között

A rendezvény főszervezője, lebonyolítója
a Budapesti Székely Kör és Közhasznú Alapítványa

A szervezők programok változásának jogát fenntartják!


Forrás: Az esemény honlapja

Találatok száma: 1



KeSzeCsüSzoVa
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Erdélyország az én hazám Világtalálkozó