Víz Zene Virág Fesztivál - Családi fesztivál minden korosztálynak Tatán!
Víz Zene Virág Fesztivál - Családi fesztivál minden korosztálynak Tatán!
Debreceni Virágkarnevál 2018
Debreceni Virágkarnevál 2018
Minecinema a Lurdy Házban
Minecinema a Lurdy Házban

14. VAS-FILM: két napig pörögnek a filmek Vépen. 66 film, 720 percnyi anyag, új helyszín, ingyenes belépés - Vépen pörög tovább a függetlenfilm fesztivál, a VAS-FILM. Ha nézőként péntekig jelzed, hogy ott alszol, akkor ezt ingyen biztosítják a szervezők! A rendezvény rendezője a Vépi Művelődési Ház és Könyvtár, valamint a Táplánszentkereszt Kultúrájáért Egyesület.

KAPCSOLATFELVÉTEL, ELÉRHETŐSÉGEK
Cím: 9751 Vép , Kolozsvári u. 3/B (Vépi Művelődési Ház és Könyvtár)

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS!
Friss információkat e-mailben kérhet vagy küldhet.

VAS-FILM 14. - Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál

2018. április 14., szombat - 15., vasárnap

A fesztiválra bárki nevezhet 2016-ban, vagy azóta készült alkotással, s a filmekkel kapcsolatban sem tematikai, sem műfaji megkötés nincs, de az alkotásokat csak vetítésre alkalmas, megfelelő minőségben fogadjuk el.  Időtartam max. 60 perc. A fesztiválon előválogatás után kerülnek be a filmek a versenyprogramba. A nevezők a pályázati feltételek elfogadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy a fesztiválra beküldött alkotásuk a VAS-FILM – Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál Archívumába kerüljön.

PROGRAM

2018. április 14., szombat

9.30 A filmtárgy- és plakátkiállítás megnyitója

10.00 Hivatalos megnyitó

Megnyitó beszédet mond: Kovács Péter, Vép város polgármestere és Iszakné Koszorús Judit, a Vépi Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója

10.10 A menetrend ismertetése, a zsűri bemutatása - Meskó Krisztián, főszervező

Zsűritagok:

Kaczmarski Ágnes médiaművész
Németh Károly, a Weöres Sándor Színház produkciós menedzsere
Mészáros Márton újságíró
Vecsei Márton filmtörténész, az iASK (Institute of Advanced Studies Kőszeg) kutatója

10.15 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

  • Laskai Csaba: Bence vagyok                                                                                            12'                     
  • Laskai Csaba: December                                                                                                  20'
  • Károlyi Nóra: Tárgyilagos                                                                                                17'
  • Rum-kastély Média szakkör: Boszi bosszúja                                                                      5'
  • Rum-kastély Média szakkör: Ha nyolc fiú horgászik                                                        6'
  • Borsodi Gabriella-Zaja Roland-Enyedi Csaba: Rain                                                      17'
  • Keresztúri Ferenc: Kelet és nyugat                                                                                   51'
  • Gál Kata: Örökkön örökké                                                                                                 3'
  • Körtési András: Lélekszakadva                                                                                          4'

12.30  Ebédszünet - közös majszolás - az ebédre a vendégünk vagy

13.30 A délelőtti filmeket értékeli a zsűri - Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

14.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

  • Deák Szonja: Galícia földje borul reám...                                                             60'
  • Lakatos Kata-Palkovits Eszter: Álomlakók                                                              2'
  • Bakó Barnabás: Rémálom                                                                                       3'
  • Csibi László: Nussbaum 95736                                                                              51'
  • Kecsenovity Egon: Missing                                                                                       5'
  • Nyilas Orsolya: Nem mered                                                                                      6'
  • Körmöci Norbert: Puska Official                                                                             8'
  • Bán István: „Mert hegedülni csak szívből lehet"                                                   20'

17.15 Szünet

17.45 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

  • Oravecz János: Az izraelita temető                                                                         23'
  • Oravecz János: Belsőváros ékköve                                                                         23'
  • Melczer Zsuzsanna: Kicsizsufilm - Meglepetés                                                      26'
  • Szabó Attila: Frissítés                                                                                              60'

20.15 Szünet - Közös estebéd

21.00 A délutáni filmeket értékeli a zsűri - Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

22.00 Beszélgetés, világmegváltó ötletek vihara, tábortűz a Művelődési Ház mellett.

2018. április 15., vasárnap

9.15 Információs blokk filmjeinek vetítése a következő sorrendben:

  • Déri Lili: Miklós                                                                                                                  1'
  • Kertész Ákos: A bika                                                                                                           1'
  • Kondor Áron: Farkasverem                                                                                               1'
  • Balázs Mercédesz: A hableány                                                                                           4'
  • Peszleg Barnabás: Semmi és minden                                                                                4'
  • Peszleg Barnabás: Csendélet                                                                                              1'
  • Peszleg Barnabás: Napmagok                                                                                           2'
  • Szabados Petra: Pingpong                                                                                                  3'
  • Baranyi Janka: Táncz                                                                                                        3'
  • Baranyi Janka: Veszedelmes viszonyok                                                                             2'
  • Németh Ingrid: Tájidegen aftermovie 2017                                                                       4'
  • Varga Gábor: II. PresiDance-táncgála 2017                                                                     2'
  • Varga Gábor: Home Bank reklámfilmek                                                                          3'
  • Peszleg Barnabás: Egyszerű szimfónia                                                                              8'
  • Szemes Dániel: Vasvonó                                                                                                    5'
  • Lisztes Sába: Vasvonó                                                                                                        2'
  • Péter Vivien: Kétén                                                                                                             3'
  • Szabados Petra: Vasvonó                                                                                                   7'
  • Baranyi Janka: Vasvonó                                                                                                    1'
  • Németh Ingrid: Lidércnyomás                                                                                           3'
  • Szemes Dániel: Colors                                                                                                        2'
  • Klobetz Rebeka: Üres tartalom a mély vízben                                                                    2'

10.30 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:

  • Vörös Dóra: Csillagom                                                                                             1'
  • Vörös Dóra: Énfilm                                                                                                  1'
  • Lieb Lili: „Kalap"                                                                                                     2'
  • Keserű Fanni: Mindet kezdet                                                                                    1'
  • Pálfi Tibor: Minek                                                                                                     2'
  • Darányi Arnold: Sokos - A way out of loneliness                                                   4'
  • Soós András: Sziget a bánat                                                                                     2'
  • Katona Zsófia: Tél volt                                                                                              4'
  • Klug Kata-Szárnyas Tamara: Töredékek                                                                 2'
  • Szárnyas Tamara: Magammal szemben                                                                  1'
  • Katona Zsófia-Váradi Veronika: Árnyalatok                                                           2'
  • Sátori Zsuzsanna: Borulás                                                                                       2'
  • Bolfán Borka-Szabó Kristóf: Split                                                                            2'
  • Mudry Péter: Az "égigérő" fénykápolna                                                                25'
  • László Gábor: Ketten jösztök, hárman mentek                                                      26'
  • Gömör Tamás: A nagy kommunalista forradalom                                                           23'
  • Hende István: Mindörökké Harka - A harkányi gyógyvíz legendája                    14'
  • 12.30 Ebédszünet - közös majszolás - az ebédre a vendégünk vagy
  • 14.00 Versenyfilmek vetítése a következő sorrendben:
  • Boros Ferenc-Horváth Zoltán: „Mikor a halálgép muzsikál felettünk"
  • Németh Miklós élete                                                                                                         47'
  • Poroszka Magyar Zsolt: Azori                                                                                  4'
  • Poroszka Magyar Zsolt-Jurkovics Milán: Méhek nyomában                                25'
  • Kancsó Péter és a 12.a: A tapasz                                                                              3'
  • Mészáros T. László: Láng                                                                                         4'
  • Aracsi Norbert: Remember me/Emlékezz rám                                                      23'

16.00 A vasárnapi filmeket értékeli a zsűri - Beszélgetés az alkotókkal, interaktív társalgás.

17.00 Szünet - meglepetés program a zsűri döntéséig

18.30 Eredményhirdetés, díjazás

A rendezvény egész ideje alatt a helyszínen büfé üzemel, valamint étkezési lehetőség is biztosított a helyszínen ingyenes! Esetleges ebédelési igényeket kérjük a rendezvény megkezdése előtt, 2018. április 13-ig jelezni a lenti elérhetőségeken.

A VAS-FILM 14 „Édes élet"-sarkában pedig mézes-mázas élvezetek várják a sütikedvelőket kedvezményes árakon.

Szállás a két vetítési nap szünetében (szombat éjjel) biztosított a helyszínen, a Művelődési Házban (Természetesen hálózsákról mindenki maga gondoskodik), valamint a Vépi Szakképző Iskola kollégiumában 2.500,- Ft + Ifa/fő/éj áron. (A szállás igényeket is kérjük a rendezvény megkezdése előtt jelezni 2018. április 12-ig.)

A rendezvényre a belépés ingyenes! 

Forrás: Szervezők

 


Megjegyzés az időpontokhoz:

A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!
Forrás: Vas-Film honlapja

KeSzeCsüSzoVa
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
VAS-FILM 14. Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál 2018