Festői szerelmek - felolvasószínházi sorozat a Magyar Nemzeti Galériában
Hogyan éltek híres festőink, kiket látunk a vásznaikon, s kik voltak azok, akiket modellként sosem örökített meg az alkotó, mégis életre szóló hatással voltak a magyar művészetre? Mennyi féle szerelem létezik? Hogyan állít annak emléket egy festő? Megörökíti-e egyáltalán? Még pontosabban tehát: Hogy szerettek ők?
Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.
FESTŐI SZERELMEK - FELOLVASÓSZÍNHÁZI SOROZAT
A 2017/18-as színházi évadban mutatták be először Szegeden, a Regionális Összművészeti Palota szecessziós palotájában Nyáry Krisztián: Festői szerelmek c. kötete alapján készült felolvasószínházi sorozat.
A produkció sikerére való tekintettel 2018 őszén a Magyar Nemzeti Galéria – amely állandó kiállításán a sorozatban szereplő festők műalkotásai is megtekinthetőek – ad helyet az előadásoknak, vadonatúj szereposztással. Az egyfelvonásnyi színművek, dokumentumjátékok kizárólag eredeti dokumentumok (levelek, cikkek, naplóbejegyzések) alapján készültek; egy-egy híres festőnk életét, szerelmi viszonyait, kapcsolatait dolgozzák fel. A színdarabokat minden alkalommal Bellák Gábor, a Magyar Nemzeti Galéria művészettörténészének előadása vezeti fel a főszereplő festő munkásságáról. Az előadást követően a nézők megtekinthetik az a megidézett művész kiállított alkotásait.
A sorozat rendezője: Réczei Tamás
Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria, főépület, I. emelet
ELŐADÁSOK
2018. november 20., kedd,19.00
Ámos Imre
Szereplők: Lengyel Tamás, Hámori Gabriella
A programváltozás jogát fenntartjuk!
Jegyárak: Teljes árú jegy: 2500 Ft ǀ Kedvezményes jegy*: 1500 Ft
*Ezen az estén nem érvényesek a rendes nyitvatartási idő alatt igénybe vehető kedvezmények. Kedvezményes jegyet azok válthatnak, akik a kiállításokat díjtalanul vagy 50% kedvezménnyel látogathatják. Díjtalan belépő nem igényelhető.
További ajánlataink

Anna Hotel**** Budapest
Az Anna Hotel Budapest a XI. kerületében, idilli környezetben helyezkedik el. A hotelt körülölelő gyönyörű kertnek köszönhetően vendégeink a béke szigetén érezhetik magukat, a főváros hangos forgatagától néhány perc távolságban. A hotel a főváros egyik legújabb szállodája és nyitása óta célja, hogy ... Bővebben

Danubius Hotel Gellért
Budapest egyik legszebb szecessziós épülete a Duna-parton, a Gellért-hegy lábánál. A híres Gellért Fürdőhöz közvetlenül csatlakozó patinás szálloda hangulatos belső terekkel nyújt kényelmet és kikapcsolódást. Ki sem kell tennie a lábát a szállodából, hogy megtapasztalja a világhírű Gellért fürdő jótékony ... Bővebben
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!