Turizmus Program

Strandok éjszakája

Krisna-völgyi Búcsú

Irány Siófok!

Mézesvölgyi nyár

Balatoni borkoncertek

Hajókirándulások

TOP 100 úticél

Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál Gyula 2025

Kiemelt ajánlat

Halmos Béla magyar Széchenyi-díjas népzenész, népzenekutató, hegedűtanár. A magyarországi hangszeres népzenei és táncházmozgalom egyik elindítója, a Sebő Együttes egyik alapító tagja, 1990-től a Kalamajka zenekar prímása. A Gyulai Várszínház világzenei fesztiválja az ő munkásságának állít emléket 2025. július 11-én.
Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál Gyula 2025

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál Gyula

2025. július 11.

Belépőjegy: 6900 Ft – 6200 Ft – 5500 Ft

Fellépnek:

Muzsikás együttes

Lakatos Mónika és a Cigány Hangok


Muzsikás együttes és Petrás Mária

Tagok:

Sipos Mihály – hegedű

Hamar Dániel – nagybőgő, gardon, dob

Porteleki László – hegedű, koboz, tambura, ének

Mester László – brácsa

Petrás Mária – ének

Az 1973-ban alakult Muzsikás Magyarországon az egyik legnépszerűbb, külföldön a legismertebb magyar népzenei együttes, az ország kulturális nagykövetei közé sorolják őket. Otthonosan mozognak mind a népzenei és világzenei fesztiválokon, mind komolyzenei koncerteken. Elsőként sikerült elfogadtatniuk a világban a magyar népzenét, mint önálló, minden más műfajjal egyenértékű zenei stílust. Jelen vannak a legjelentősebb koncerttermekben, fesztiválokon. Koncertjeikről és albumaikról elismerően írnak a legnagyobb napilapok, folyóiratok és zenei szaklapok. Neves komolyzenei szólistákkal, kamaraegyüttesekkel, kórusokkal és szimfonikus zenekarokkal lépnek fel itthon és külföldön. Számos díj és kitüntetés birtokosai. Ezek közül is kiemelkedő a Magyar Művészetért Díj, a Liszt Ferenc-díj, a Magyar Örökség-díj, a Kossuth-díj és a Prima Primissima díj. Az együttest 2008-ban, európai zenekarként elsőként, a legrangosabb nemzetközi világzenei díjjal, a WOMEX-díjjal is elismerték.


Lakatos Mónika és a Cigány Hangok

Lakatos Mónika az első roma származású énekes a világon, aki elnyerte Kossuth-díjat 2022-ben, illetve a világzene legnagyobb kitüntetését (a WOMEX életműdíjat 2020-ban), amelyet minden évben egy előadónak ítél oda a független zsűri. Az énekesnő valódi hírnöke a magyar és cigány zenei örökségnek, földöntúli énekhangja és lenyűgöző színpadi jelenléte mély nyomot hagy mindenkiben, aki élőben hallja énekelni.

Lakatos Mónika a Cigány Hangokat azért hívta életre, hogy a hagyományos oláh cigány zene egy másik, a gyors, lüktető, elsöprő lendületű arcát mutassa be, oly módon, hogy a ritmushangszerekre épülő többszólamú vokális zene őserejét a maga letisztultságában ismerjék meg a hallgatók.

A Romanimóhoz hasonlóan Mónika legfontosabb társa a Cigány Hangokban is Rostás Mihály „Mazsi”. Rajta kívül szerepel még a lemezen Lakatos Róbert, Balogh Ildikó „Kriszti”, Balogh Andrea, Rostás Dzsenifer, akiket Kovács A. Máté kísér szájbőgőn és kannán. A koncerteken és a következő lemezeken azonban másokkal is találkozhat a közönség – Mónika azt szeretné, hogy minél több „cigány hang” mutatkozhasson be a jövőben.A Cigány Hangok összetétele ezért folyamatosan változik, így szinte minden koncert egyszeri élményt nyújt.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák: