Kőfeszt 2020
Új autó jó áron! SUV modellek már 5 912 000 Ft-tól!
Új autó jó áron! SUV modellek már 5 912 000 Ft-tól!
Új autó nagycsaládos támogatássa?  Touran már 5 915 000 Ft-tól Porsche Bónusz finanszírozással!
Új autó nagycsaládos támogatássa?  Touran már 5 915 000 Ft-tól Porsche Bónusz finanszírozással!
Lesz nyár jövőre is remek programokkal!
Lesz nyár jövőre is remek programokkal!

Kőfeszt 2020


A KŐFESZT rendezvénysorozata a Káli-medence több településére kiterjed irodalmi műsorral, koncertekkel, kiállításokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel. A falvakon átívelő programok tematikában és időrendben is egymásra épülnek az augusztus 27. és 29. között megrendezésre kerülő fesztiválon. Az összművészeti eseményen a folklór a főszereplő, de az érdeklődők bőven találnak, könnyűzenei, színházi és irodalmi programokat is.

KEDVES LÁTOGATÓ!
Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kőfeszt programok 2020

2020. AUGUSZTUS 27.

KŐVÁGÓÖRS
11.00 - NAVRATIL ANDREA Dúdoló (Sportpálya)
12.00 - Görömbő Kompánia – VÁSÁRI NÉPMESE-TÁNCHÁZ (Sportpálya)
14.00 - SOMKUTI MIKLÓS és a LATIN GITÁR (Mozi Étterem)
14.00 – KÁLI-MEDENCE ÉPÍTÉSZETE kerekasztalbeszélgetés, majd kiállításmegnyitó (Művelődési ház)
14.00 – MAGYAROK KRÓNIKÁI – ŐSBEMUTATÓ! – HORTI ZOLTÁN ÉS HEINCZINGER MIKA 1. rész (Tájház, Cseh Tamás pad)
15.00 - BLUES BRIGANTIK (Mozi Étterem)
16.00 - BARACS GERGŐ gitártáncos és barátai (Mozi Étterem)
16.00 – MESE GRAFIKÁK KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓ (Mozi Étterem)
16.00 - KÉPMÁS-EST – LÁZÁR CSABA, Kazinczy-díjas színművész (Tájház, Cseh Tamás pad)
17.00 - MESETÁBOR (Sportpálya)
17.00 – MAGYARHANG ÉS FODOR RÉKA (Mozi Étterem)
17.30 – MAGYAROK KRÓNIKÁI – ŐSBEMUTATÓ! – HORTI ZOLTÁN ÉS HEINCZINGER MIKA 2. rész(Tájház, Cseh Tamás pad)
19.00 - MAYA AND PETI AKUSZTIKUS DUÓ(Mozi Étterem)
20.00 - BORI ACOUSTIK TRIÓ + TEMPFLI ERIK (Mozi Étterem)
21.00 - AMG Trió – Rock’n’Roll (Mozi Étterem)
21.00 – PAJZÁN MESÉK (Tájház, Cseh Tamás pad)
22.00 – TÁNCHÁZ az ERDŐFŰVEL (Kővágóörsi Alkotótábor, Pajta)

BALATONHENYE
16.30 - SOMKUTI MIKLÓS és a LATIN GITÁR (Kultúrház kertje)
18.00 - LÁZÁR CSABA – Így nem fogok sohse meghalni - Ady-est (Kultúrház kertje)

KÉKKÚT
14.30 – ERDŐFŰ (Polgármesteri Hivatal udvara)
15.00 – TÁNCKÉPEK – központi kiállításmegnyitó (Polgármesteri Hivatal és Könyvtár)
16.00 - VÁRAY LÁSZLÓ akusztik stand up (Játszótér)
16.00 – EGY KŐ, KÉT TÖRTÉNET – EGY KETTÉTÖRT RÓMAI SÍRKŐ EGYESÍTÉSE (katolikus templom kertje)
17.00 - LISZT FERENC KAMARAZENEKAR (Római katolikus templom kertje)
18.30 - BLUES BRIGANTIK (Polgármesteri Hivatal udvara)

SZENTBÉKKÁLLA
16.00 - MAYA AND PETI AKUSZTIKUS DUÓ (faluközpont)
18.00 - VÁRAY LÁSZLÓ AKUSZTIK STAND UP (faluközpont)
20.00 - BARACS GERGŐ gitártáncos és barátai (faluközpont)

MINDSZENTKÁLLA

12.00 – UTAZÓ CAMERA OBSCURA – KÖZÖS FOTÓZÁS, OPTIKAI JÁTSZÓTÉR (Templomtér)
14.00 – A KÁLI-MEDENCE ÁRPÁD-KORI EMLÉKEI MAKOLDI MIKLÓS ELŐADÁSA (Kultúrház)

PÁLKÖVE- STRAND
14.00 – AMG Trió – Rock’n’Roll
15.00 - BORI ACOUSTIK TRIÓ
16.00 - SMASH AND BLUES
17.00 - PURGA ZENEKAR – UGRÁLÓS GROTESZK Rock’n’Roll

2020. AUGUSZTUS 28.

KŐVÁGÓÖRS
10.00 - Bab Társulat – ÓRIÁSBÁBOS ELŐADÁS (Sportpálya)
11.00 - KLÁRISOK – interaktív gyerekműsor (Sportpálya)
12.00 - Pulcinella Éneke – NIZSAI DÁNIEL BÁBSZÍNHÁZA (Sportpálya)
14.00 - BLUES BRIGANTIK (Mozi Étterem)
14.30 – KÁSA BÉLA ERDÉLYI ZENÉSZEK - KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ – CSÚRI ÁKOS, PÁL ISTVÁN SZALONNA (Kővágóörsi Alkotótábor, Pajta)
15.00 - Ládafia bábszínház – NÉDER NORBERT (Sportpálya)
15.00 - Wenk FUNKover (Mozi Étterem)
16.00 - KÉPMÁS-EST – CSÍK JÁNOS (Tájház, Cseh Tamás pad)
17.00 – MESETÁBOR AGÓCS GERGELLYEL (Sportpálya)
17.00 - ÉCSI GYÖNGYI BÁBMESE (Mozi Étterem)
17.30 – PARÁZS: KÁLLOY MOLNÁR PÉTER  és HRUTKA RÓBERT ZENÉS, SZÍNHÁZI ROADSHOWJA (Sportpálya)
18.00 - Paprika Jancsi – BARTA TÓNI BÁBSZÍNHÁZA (Művelődési ház)
18.30 – TRIANONRÓL ŐSZINTÉN (KEREKASZTAL) VEZETI BARTAL CSABA, A MÚLT-KOR FŐSZERKESZTŐJE (Tájház, Cseh Tamás pad)
19.00 - PINTÉR PETRA – SZÁSZ FERI duó (Mozi Étterem)
20.00 - PÉLY BARNA (Sportpálya)
21.15 – PÁL ISTVÁN SZALONNA ÉS A FONÓ ZENEKAR (Sportpálya)
22.00 - CSÍK ZENEKAR (Sportpálya)
23.30 - PÁRNICZKY QUARTET (Mozi Étterem)
23.30 - TÁNCHÁZ a FONÓ Zenekarral (Kővágóörsi Alkotótábor, Pajta)

BALATONHENYE
15.00 - Bab Társulat – ÓRIÁSBÁBOS ELŐADÁS (Kultúrház kertje)
16.00 - Pulcinella Éneke – NIZSAI DÁNIEL BÁBSZÍNHÁZA (Kultúrház kertje)
16.00 – 19.00 - XIII. Mundrucz népfocitorna (Sportpálya)
17.00 - VÁRAY LÁSZLÓ akusztik stand up (Kultúrház kertje)
18.00 – ERDŐFŰ  (Sportpálya)
18.30 - CONCERTO BUDAPEST (református templom)
20.00 - BLUES BRIGANTIK (Kultúrház kertje)
21.00 - KIFORDÍTVA EGYÜTTES – HANGSZERELT VERSEK (Kultúrház kertje)

KÉKKÚT
11.00 – GÖRÖMBŐ KOMPÁNIA  – VÁSÁRI NÉPMESE-TÁNCHÁZ (Játszótér)
12.00 – UTAZÓ CAMERA OBSCURA – KÖZÖS FOTÓZÁS, OPTIKAI JÁTSZÓTÉR (Játszótér)
14.30 - Paprika Jancsi – BARTA TÓNI BÁBSZÍNHÁZA (Játszótér)
16.00 - Kócos Cirkusz – GÓLYALÁBAS ELŐADÁS (Játszótér)
17.30 - BARACS GERGŐ gitártáncos és barátai (Polgármesteri Hivatal udvara)
20.00 - Wenk FUNKover – funky tabló(Polgármesteri Hivatal udvara)

SZENTBÉKKÁLLA
14.00 - VÁRAY LÁSZLÓ - akusztik stand up (faluközpont)
15.00 - ÉCSI GYÖNGYI BÁBMESE (faluközpont)
16.00 - PÁRNICZKY QUARTET – jazz (faluközpont)
18.00 - SZÁRNYAS SÁRKÁNYOK ¬– gólyalábas interaktív előadás (faluközpont)
20.00 – ERDŐFŰ népzenei koncert (faluközpont)

PÁLKÖVE- STRAND
11.00 - Ládafia bábszínház
12.00 - BOKA GÁBOR – képmutogató vásári komédia
13.00 - Vitéz László – PÁLYI JÁNOS BÁBSZÍNHÁZA
14.00 - SOMKUTI MIKLÓS és a LATIN GITÁR
15.00 - KIFORDÍTVA EGYÜTTES – hangszerelt versek
16.00 - PINTÉR PETRA - SZÁSZ FERI DUÓ (Rock’n’roll)

MINDSZENTKÁLLA
11.00 - Kócos Cirkusz – gólyalábas előadás (Templomtér)
15.00 - BOKA GÁBOR – képmutogató vásári komédia (Templomtér)
17.30 - Vitéz László – PÁLYI JÁNOS BÁBSZÍNHÁZA (Templomtér)

KÖVESKÁL
10.00 – SZÁRNYAS SÁRKÁNYOK – GÓLYALÁBAS INTERAKTÍV ELŐADÁS (Iskolaudvar)
11.00 – KŐ KÖVÖN MEGMARAD - KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ (Tűzoltófészer)
15.00 – SÁRA SÁNDOR KÁLI-MEDENCEI KÉPEI - KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ (Kultúrház)
16.00 – PAPRIKA JANCSI – BARTA TÓNI BÁBSZÍNHÁZA (Mosóház)
17.00 – HÁROM ARANYALMA – NAVRATIL ANDREA ÉS A KLOBZOS EGYÜTTES MOLDVAI, SZAKRÁLIS ÉNEKEK (Református templom)
18.00 – LANGALÉTA GARABONCIÁSOK – GÓLYALÁBAS ELŐADÁS (Mosóház)

2020. AUGUSZTUS 29.

KŐVÁGÓÖRS
10.00 - BELVÁROSI BETYÁROK, A „GYEREKBOLONDÍTÓK” (Sportpálya)
11.00 - KEREKERDŐ PAÁR JULCSIVAL (Sportpálya)
11.00 – UTAZÓ CAMERA OBSCURA – KÖZÖS FOTÓZÁS, OPTIKAI JÁTSZÓTÉR (Sportpálya)
14.00 - BLUES BRIGANTIK (Mozi Étterem)
15.00 - SMASH AND BLUES (Mozi Étterem)
15.00 - BOKA GÁBOR – VÁSÁRI KOMÉDIA (Sportpálya)
16.00 - KOLOMPOS EGYÜTTES (Sportpálya)
16.00 - KÉPMÁS-DÉLUTÁN – KOZMA-VÍZKELETI DÁNIEL (Tájház, Cseh Tamás pad)
16.00 – SÁRBOGÁR – énekelt versek (Mozi Étterem)
17.00 - MESETÁBOR (Sportpálya)
17.00 - VÁRAY LÁSZLÓ – akusztik stand up (Mozi Étterem)
17.30 - Média Trianon után 100 évvel, kerekasztal (Tájház, Cseh Tamás pad)
18.00 - ÉCSI GYÖNGYI BÁBMESE (Sportpálya)
19.00 - MAGOS ZENEKAR (Mozi Étterem)
19.00 – TÖRTÉNELMI ZÁSZLÓK ZENÉS BEVONULÁSA
20.30 - BORBÉLY-DRESCH QUARTET (Mozi Étterem)
20.30 – PYRO TRIÓ tüzes produkció (Sportpálya)
21.00 - PAJZÁN MESEUDVAR (Tájház, Cseh Tamás pad)
22.00 - GHYMES BEMUTATJA: SZARKA TAMÁS ÉS ZENEKARA SÓSÓSÓ LEMEZBEMUTATÓ (Sportpálya)
23.30 - TÁNCHÁZ a MAGOS zenekarral (Kővágóörsi Alkotótábor, Pajta)

BALATONHENYE
11.30 - Ládafia bábszínház (Kultúrház kertje)
15.00 – TÖRTÉNELMI ZÁSZLÓK ZENÉS BEVONULÁSA
16.00 – VITÉZ LÁSZLÓ – PÁLYI JÁNOS BÁBSZÍNHÁZA (Kultúrház kertje)
21.00 – PURGA - UGRÁLÓS GROTESZK Rock’n’Roll (Kultúrház kertje)

KÉKKÚT
11.00 - Bab Társulat – ÓRIÁSBÁBOS ELŐADÁS (Játszótér)
12.00 - NYIRETTYŰ MOLDVAI GYEREKTÁNCHÁZ (Játszótér)
12.30 - ÉCSI GYÖNGYI BÁBMESE (Játszótér)
16.00 – AMG TRIÓ – Rock’n’roll (Polgármesteri Hivatal udvara)
17.00 - CONCERTO BUDAPEST RÉZFÚVÓS KVINTETT (katolikus templom kertje)

SZENTBÉKKÁLLA
11.00 - BOKA GÁBOR – képmutogató vásári komédia (faluközpont)
12.00 – LANGALÉTA GARABONCIÁSOK – GÓLYALÁBAS ELŐADÁS (faluközpont)
17.00 - Ládafia bábszínház – NÉDER NORBERT (faluközpont)
18.00 - SOMKUTI MIKLÓS ÉS A LATIN GITÁR (faluközpont)
19.00 - CONCERTO BUDAPEST RÉZFÚVÓS KVINTETT (katolikus templom kertje)

PÁLKÖVE- STRAND
10.00 – PAPRIKA JANCSI – BARTA TÓNI BÁBSZÍNHÁZA
11.30 – SÁRBOGÁR – énekelt versek
13.00 - BELVÁROSI BETYÁROK, A „GYEREKBOLONDÍTÓK”
14.30 - Pulcinella Éneke – NIZSAI DÁNIEL BÁBSZÍNHÁZA
15.30 – KEREKERDŐ PAÁR JULCSIVAL
16.30 – MAGOS ZENEKAR
17.30 - SZÁRNYAS SÁRKÁNYOK – GÓLYALÁBAS INTERAKTÍV ELŐADÁS

MINDSZENTKÁLLA
11.00 - SZÁRNYAS SÁRKÁNYOK – GÓLYALÁBAS INTERAKTÍV ELŐADÁS (Templomtér)
12.30 - Pulcinella Éneke – NIZSAI DÁNIEL BÁBSZÍNHÁZA (Templomtér)
14.00 - Bab Társulat – ÓRIÁSBÁBOS ELŐADÁS (Templomtér)
17.00 – GÖRÖMBŐ KOMPÁNIA  – VÁSÁRI NÉPMESE-TÁNCHÁZ (Templomtér)
20.00 – ERDŐFŰ népzenei koncert (Templomtér)

KÖVESKÁL
10.00 – KÓCOS CIRKUSZ - GÓLYALÁBAS ELŐADÁS (Mosóház)
11.00 – GÖRÖMBŐ KOMPÁNIA  – VÁSÁRI NÉPMESE-TÁNCHÁZ (Mosóház)
17.00 – NYIRETTYŰ moldvai gyerektáncház (Mosóház)
18.00 – VITÉZ LÁSZLÓ (Mosóház)

ÁLLANDÓ PROGRAMOK

10.00 – A KÁLI-MEDENCE ÉPÍTÉSZETE: Ami a papíron szép, az a valóságban is az / Táncképek KIÁLLÍTÁSOK (KŐVÁGÓÖRS, Művelődési ház)
10.00 – KÁSA BÉLA: Erdélyi zenészek - FOTÓKIÁLLÍTÁS (KŐVÁGÓÖRS, Kővágóörsi Alkotótábor, Pajta)
10.00 – MÉSZÁROS ERZSÉBET: MESE GRAFIKÁK - KIÁLLÍTÁS (KŐVÁGÓÖRS, Mozi Étterem)
10.00 – BENKŐ RAMÓNA: KŐVADÁSZAT - KIÁLLÍTÁS (KŐVÁGÓÖRS, Tájház ház)
10.00 – Fanyűvő Játszóház (KŐVÁGÓÖRS, Sportpálya)
10.00 – Kosárfonás, szövés, népi kézműves foglalkozások (KŐVÁGÓÖRS, Sportpálya)
10.00 – Táncképek - KIÁLLÍTÁS (BALATONHENYE, Kultúrház)
10.00 – Táncképek - KIÁLLÍTÁS (KÉKKÚT, Polgármesteri Hivatal és Könyvtár)
10.00 – Táncképek - KIÁLLÍTÁS (SZENTBÉKKÁLLA, Kultúrház)
10.00 – Táncképek - KIÁLLÍTÁS (MINDSZENTKÁLLA, Kultúrház)
10.00 – Táncképek - KIÁLLÍTÁS (KÖVESKÁL, Kultúrház)
10.00 – SÁRA SÁNDOR EMLÉKKIÁLLÍTÁS (KÖVESKÁL, Kultúrház)
10.00 – SZÉP ANDREA: KŐ KÖVÖN MEGMARAD - KIÁLLÍTÁS (KÖVESKÁL, Tűzoltófészer)

Táncművészeti kiállítás

TáncKépek címmel költözött a MANK kiállítása a Kőfesztre augusztus 27-én. A Kékkúton megnyílt, de a fesztivál több településén is látható tárlat a jelen táncművészetét mutatja be kortárs fotográfusok képein keresztül.

A MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. egy évvel ezelőtti felhívására 92 fotográfus ezernyi táncképet küldött, amelyből a zsűri 44 szerző 74 képét választotta ki kiállításra, 9 szerző 12 képét pedig vetítésre. Az anyag a szentendrei MANK Galéria és a szegedi REÖK után a Káli-medence fesztiváljára érkezik meg.

Tavaly Somogyi Győző grafikus, festőművész munkáit mutathatta be a MANK a Kőfeszten, így a közelben született, Salföldön élő művésszel a helyi ihletés kerülhetett a fókuszba. A mostani tárlattal a kortárs fotográfia és a táncművészet áll a középpontban. Az egy évvel ezelőtti pályázatra beérkezett több mint ezer munkából válogatott anyag nem dokumentarista fotókat mutat be, „minden fénykép egyedi műalkotás” – fogalmazott Tardy-Molnár Anna, a MANK ügyvezető igazgatója. „A fotó a pillanat művészete, mindazt az energiát jeleníti meg, ami a mozdulat művészetének sajátja” – tette hozzá az ügyvezető.

A mostani, TáncKépek című kiállításon bemutatott alkotások legtöbbje élményszerűen jeleníti meg a kortárs táncművészet lényegét, olyan új stílusban és szemléletmóddal, magas színvonalú technikai és esztétikai kivitelezésben, amely a jövőbe tekint, és a kortárs fotográfia friss szellemi áramlataiból merít.

A kiállítás érdekessége, hogy a kékkúti megnyitót követően több helyszínen is látható lesz a tárlat a Káli-medencében, Eifert János fotóművész rendezésében ugyanis a Kőfesztnek helyet adó települések kultúrházaiban ismerhetik meg az érdeklődők a kortárs táncművészet fotóremekeit.

A kiállító fotográfusok többek között a Duda Éva Társulat, a Magyar Nemzeti Balett, a Frenák Pál Társulat, a Magyar Mozdulatművészeti Társulat, Pirók Zsófia és a Melodika Project, a Pécsi Balett, a Természetes Vészek Kollektíva, a Magyar Állami Népi Együttes, a Pataky Klári Társulat, a Willany Leo improvizációs táncszínház, a Moszkvai Imperiál Balett, a Magyar Táncművészeti Egyem, valamint a Kubai Nemzeti Balett előadásait fényképezték vagy stúdióban készítettek felvételeket.

A táncművészek közül többek között Anibal Dos Santos, Bacsó Gabriella, Bot Ádám, Bujdosó Anna, Esterházy Fanni, Frenák Pál, Gergye Krisztián, Góbi Rita, Hoffmann Luca, Horváth Zsófia, Jenny Vincenti, Jessica Carulla Leo, Lázár Eszter, Maurer Milán, Popova Aleszja, Rovó Virág, Uhrik Dóra, Virág Melinda, Yosmell Calderón Mejías szerepel a képeken.

A Kőfeszt rendezvénysorozata szinte a Káli-medence összes településére kiterjed irodalmi műsorral, koncertekkel, kiállításokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel, augusztus 27. és 29. között. Fellép majd Lázár Csaba, a Csík zenekar, Szarka Tamás (Ghymes), a Fonó zenekar, az Erdőfű zenekar és a Magos zenekar is. Gólyalábasok, utcai komédiások, bábosok jelennek meg minden településen, a kővágóörsi zenei Hyde-park pedig egész nap szórakozást biztosít a látogatóknak.

A műsorváltozás jogát fenntartjuk!

Forrás: Sajtóanyag

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Kapcsolódó témák:

Kiemelt ajánlatok

Kiemelt ajánlatok

Hasonló ajánlatok

Margitszigeti Nyári Fesztivál 2021 Budapest
Margitszigeti Nyári Fesztivál 2021 Budapest
  • Budapest
  • XIII. kerület
2021. június 3. 20:00
Waldorfeszt 2021 Zebegény
Waldorfeszt 2021 Zebegény
  • Zebegény
2021. június 3 - 6.
Kék Madár Fesztivál 2021 Kalocsa
Kék Madár Fesztivál 2021 Kalocsa
  • Kalocsa
2021. június 5.

Pontos cím, geokód, térkép
, Több településen és helyszínen
A PROGRAMGAZDA AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJA!
Pontatlanságot talált? Itt jelezze nekünk!
Kevés az információ?
Ha valamit nem talál, további információkat kérhet szerkesztőségünktől.
Információkérés

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
MEGADOTT INTERVALLUMBAN:
-TÓL -IG

Online jegyvásárlás

Kiemelt események