Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Balatonalmádi Nyár

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Balatoni borkoncertek

Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Rumbach utcai zsinagóga 2025. Programok és online jegyvásárlás

2025.09.08. (hétfő) - 2025.09.11. (csütörtök)

A Rumbach utcai zsinagóga az európai zsinagóga-építészet kiemelkedő darabja. Az osztrák Otto Wagner tervei alapján épült és 1874-ben átadott Rumbach Sebestyén utcai zsinagóga bizánci és mór stílusjegyeket ötvöz. A zsinagógát a vallási modernizációt hirdető pesti neológ közösség építtette a hagyományos liturgiának megfelelő berendezéssel. A korszak legmodernebb, vasszerkezetes építési technikájának köszönhetően a Rumbach-zsinagóga modern, könnyed, légies építmény. Az épület közösségi térként ma koncerteknek, előadásoknak, rendezvényeknek is helyet ad, és a Zsidó Múzeum és Levéltár külső kiállítótereként is szolgál. Szakrális tere újra működő zsinagóga. Az épületben kóser kávéház működik. A zsinagógatérben a férfiak számára fejfedő viselése kötelező.
Rumbach utcai zsinagóga 2025. Programok és online jegyvásárlás

Kapcsolat, elérhetőség

Rumbach utcai zsinagóga programajánló 2025

Hrutka Róbert: Láthatatlan szépség Für Anikóval és Schmidt Verával

2025. JÚNIUS 26. CSÜTÖRTÖK, 19:00

Hrutka Róbert Artisjus- és Fonogram-díjas zeneszerző különleges koncertre várja a közönséget 2025. június 26-án, csütörtök este 19 órakor a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában. A műsorban színpadra lép két kivételes tehetségű művésznő, Für Anikó és Schmidt Vera is.

Ezen az estén a vers, a zene és a gondolatok hármasa olyan világa idéződik meg, amelyben feltárul a láthatatlan... Hiszen vannak pillanatok, amiket elfelejtünk megélni... Vannak dallamok, amiket nem hallunk meg... Versek, amelyek olvasatlanok maradnak... És ha olykor úgy érezzük, egyedül maradtunk a világban, csak hagynunk kell, hadd mutassa meg magát az a titokzatos valami, ami észrevétlenül is körbevesz minket: a láthatatlan szépség.

Hrutka Róbert zeneszerzői és énekesi munkásságát számos hazai és külföldi előadónak, színésznőnek írt dal, valamint színházi, balett- és filmzenei kompozíció fémjelzi. A kortárs költők, írók barátsága és a közös irodalmi estek hívták életre ezt az érzelmekben gazdag, zenés utazást a kiváló zenészekből álló zenekar műsorával.

A zenekar tagjai: Hrutka Róbert – gitár, ének; Markó Ádám – dob; Fehérvári Attila – basszusgitár; Kalmus Felicián – cselló; Galambos Zoltán – zongora; Dely Domonkos – perka, vokál.


Szabadon Európában – A Liszt Ferenc Kamarazenekar ünnepi koncertje

2025. JÚNIUS 29. VASÁRNAP, 20:00

2025. június 29-én, vasárnap este 8 órakor egy felejthetetlen nyáresti koncertre hívja a zenekedvelőket a Liszt Ferenc Kamarazenekar a Rumbach Zsinagógába: a „Szabadon Európában” című est valódi zenei időutazás, amely kontinensünk kulturális gazdagságát és az egység eszményét ünnepli. Jegyár egységesen: 3000 forint. Az ülőhelyek elfoglalása érkezés szerint.

A koncert nemcsak zenei, hanem mélyen emberi élmény is – a béke, az emlékezés és az emberi méltóság melletti kiállás lenyomata, 80 évvel a második világháború európai lezárása után.

A koncert műsora a klasszikus zene gazdag örökségéből merít, különböző korszakokat és stílusokat ölelve fel: Joseph Haydn felemelő dallamai, Giuseppe Verdi drámaisága, Antonín Dvořák népi ihletettsége, Max Bruch és Jean Sibelius líraisága, valamint Richard Wagner és Charles Gounod monumentális hangzásvilága mind egy-egy szelete annak a sokszínű Európának, amelyben a zene a közös nyelv. A különleges est során Bernardo Segall egy ritkán hallható műve is felcsendül, valamint Martin Fröst, a kortárs zenei világ egyik legizgalmasabb alakja is képviselteti magát.

A színpadon kiváló szólisták és művészek lépnek fel: Megyimórecz Ildikó szopránénekes, Hotzi Mátyás csellóművész és Lugosi Ali klarinétművész közreműködésével, a Budapesti Vándor Kórus megható hangzásával, dr. Németh Zsuzsanna vezetésével, Mester Dávid vezényletével.

A helyszín, a patinás Rumbach Zsinagóga, méltó keretet ad a koncert üzenetének: múlt, jelen és jövő találkozása a zene által.


Észak-afrikai dallamok, keleti pompa – a Darya Trio koncertje

2025. SZEPTEMBER 8. HÉTFŐ, 19:00

Ilyen zene még soha nem szólt a Rumbach-zsinagóga több mint 150 éves falai között: az eredeti és tradícionális észak-afrikai dallamkincset ötvözi a klasszikus zene és a kortárs dzsessz elemeivel a magyar gyökereire büszke izraeli művész, Darya Mosenzon által vezetett Darya Trio. Nem csoda, hogy a Haaretz című izraeli lap a zenekar produkcióit az előadói fegyelmezettség és felszabadító zenei erő olyan lenyűgöző elegyének nevezte, amely nem ismer határokat, csak mélységet és szenvedélyt.

A zenekar lelke és szíve Darya Mosenzon zeneszerző, zongoraművész, aki egy személyben idézi meg Marokkót, Algériát, Izraelt és Közép-Európát, a zenéjében pedig összeköti a múltat és jelent, hagyományt és modernitást. A trió másik két tagja Hillel Amsallem ütőhangszeres művész, aki a groove mestereként biztosítja az észak-afrikai és afro-latin ritmusok lüktetését és Charlie Sabach, aki egy különleges, ud nevű hangszert szólaltat meg, amely hagyományos közel-keleti lant. Mély, gazdag hangja lehetővé teszi széles dinamikájú improvizációk és klasszikus dallamok előadását.

Ezen az estén Afrika, Európa és Közel-Kelet roppant erejű találkozásának lehetünk fültanúi: a Magreb lüktető ritmusai, Európa klasszikus csodái és a Közel-Kelet egzotikus dallamai szólalnak meg, hogy fokozatosan hangszeres „táncünneppé” forrjanak össze. A Darya Trio koncertje tehát nemcsak rendkívüli zenei élmény, hanem történet gyökerekről, vándorlásról, identitásról és szabadságról.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Malek Andi Soulistic: Barbra Streisand és Michael Legrand slágerei

2025. SZEPTEMBER 9. KEDD, 19:00

A Zsidó Kulturális Fesztivál közönségének aligha kell bemutatni a Malek Andi Soulistic nevű formációt, hiszen Malek Andrea énekesnő-színésznő és művészbarátai már visszatérő vendégei rendezvénysorozatunknak. Malek Andrea ritka érzékenységgel képes közvetíteni a dalok legrejtettebb érzelmeit is, hiszen orgánuma mindig lenyűgöző, de a hangja mellett érzéki és finom megjelenése is hozzájárul ahhoz a különleges aurához, ami körülveszi őt. Nem harsány, sokkal inkább elegáns és kifinomult, ami tökéletesen harmonizál művészi lényével. Ez a belső harmónia sugárzik belőle a színpadon is, ahol természetes, autentikus jelenléte teszi bámulatossá.

A Malek Andi Soulistic ezen az estén Barbra Streisand és Michel Legrand leghíresebb, legnépszerűbb slágereiből ad elő egy válogatást. Többek között olyan gyönyörű dalokat hallhatunk, mint a Summer knows, Windmills of your mind, How do you keep the music playing, You must believe in Spring (Michel Legrand), valamint a Papa can you hear me, The way he makes me feel, A piece of Sky (Barbra Streisand).

A zenekar tagjai: Malek Andrea (ének), Jáger Bandi (zongora), Orbán György (bőgő), Lakatos Pecek András (dobok).

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Gershwin-Bernstein Amerikában: Horgas Eszter és Fullajtár Andrea

2025. SZEPTEMBER 10. SZERDA, 19:00

Közreműködik: Lőwenberg Dániel zongoraművész, Szakács Ildikó operaénekes és a Class Jazz Band

Horgas Eszter fuvolaművész és Fullajtár Andrea színművésznő összművészeti produkciójában George Gershwin és Leonard Bernstein életútját követhetjük nyomon. Mindketten emigráns zsidó családban születtek Amerikában, mindketten mélyről indultak, de mindketten örökre beírták magukat a zenetörténetbe. Gershwin szülei 1891-ben emigráltak Oroszországból, majd a későbbi zeneszerző Brooklyn egyik szegény zsidónegyedében született meg Jacob Gershowitz néven 1898-ban. Leonard Bernstein apja, Samuel Joseph Bernstein tizenhat éves korában Ukrajnából vándorolt ki Amerikába, ahol először halpucoló lett; a később világhírűvé lett fia Louis Bernsteinként látta meg a napvilágot 1918-ban.

Fullajtár Andrea és Horgas Eszter muzsikával, mesével, történetekkel, videofelvételekkel eleveníti fel ezt a két csodálatos életutat, miközben olyan világhírű dalok hangzanak el, mint a Tonight, a Wonderful, a Somewhere vagy a Kék rapszódia.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


A Szent és a Profán – az izraeli Nigun Quartet koncertje

2025. SZEPTEMBER 11. CSÜTÖRTÖK, 19:00

A haszid zsidó hagyományban ismert nigun „szavak nélküli éneket” jelent, és kiválóan illik erre a négy tagú izraeli zenekarra, amely a haszid zenei tradíció mély spirituális világát ötvözi újszerű módon, modern, energikus és elmélyült dzsessz-improvizációkon keresztül. A Nigun Quartet zsidó népzenei gyökerekből táplálkozik, ugyanakkor a zenészeket nagyfokú improvizációs szabadság jellemzi, ami főleg az említett dzsesszes szólókban nyilvánul meg. Habár a haszid emberek mélyen vallásosak, a Nigun Quartet zenészei nemcsak a hívők lelkére kívánnak hatni – az ő művészi missziójuk az, hogy korosztálytól, háttértől és vallási irányzattól függetlenül egyesülhessünk egy magasabb szintű zenei élményben.

Európában számos fesztiválon játszottak, koncerteztek Párizsban, Montpellier-ben, Bécsben, Berlinben és a budapesti közönség előtt sem ismeretlenek, hiszen nálunk is felléptek már páratlan produkcióikkal. Egyik legnépszerűbb albumuk címe: The Sacred and the Profane (A Szent és a Profán), amelyet a nigun spirituális töltetéhez jól illeszkedő, érzelmileg erőteljes, mély hangzásvilág jellemez. Kiteljesednek benne ennek az együttesnek a legfontosabb értékei: a kiemelkedően erős összhang, feszesség és elmélyült improvizáció, amelyek modern dzsessz-elemekkel és funky groove-okkal egészülnek ki.

Tagok: Tom Lev – szaxofon; Mose Elmakiasz – zongora; Opher Schneider – nagybőgő: Joszi Levy – dob.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Philiph Glass története hangban és fényben

2025. SZEPTEMBER 14. VASÁRNAP, 19:00

A „nyugalom vizuális koncertje” – Philip Glass önéletrajzának zenés bemutatója

Különleges koncerttel egybekötött könyvbemutató részesei lehetnek ezen az estén, amelyen Philip Glass Szöveg zene nélkül (Words Without Music) című memoárját mutatjuk be – méghozzá zenével… Nem is lehetne ezt a rendezvényt hangszerek nélkül elképzelni, hiszen az 1937-ben született Philip Glass az egyik legismertebb amerikai kortárs zeneszerző.

Műveit fülbemászó, ismétlődő motívumok, apránként változó zenei mintázatok, fokozatos dinamika és pulzáló ritmusok jellemzik, mely nyugalmat és őszinte önismeretet sugároz. Ő maga a „zenével strukturált ismétlődés” alkotójaként határozza meg önmagát, hiszen a nála hallható zenei „egyszerűség” spirituális vagy filozófiai tartalmat rejt. Amilyennek a zenéje tűnik, olyan egyszerűséggel meséli el életét – mégpedig Bárnai Péter színművész hangján, aki a könyv részleteit adja elő az esten. A taxisofőrködéstől a MET-operabemutatóig és a világhírig terjed ez az élet, amelyet Philip Glass minden felesleges ciráda nélkül oszt meg velünk memoárjában. E könyv pedig idén jelenik meg itthon magyarul, melyet Szives Márton Pro Arte Aranyérmes ütőhangszeres művész és művésztársai formálnak koncertbe.

A „nyugalom vizuális koncertjére” számíthatunk, hiszen Glass és a hazai követőinek művei élőben szólalnak meg Szives Márton (vibrafon), Kuna Gyula (trombita) és Márkos Albert (cselló) előadásában, míg Nagy Katalin Matild élő animációval festi őket életre a vásznon. Mellettük pedig Philip Glass Bárnai Péter hangján lép elénk.

A rendezvény egyben természetesen hagyományos könyvbemutató is, így a színpadon Lengyel Emese Junior Prima-díjas szerkesztő a kötet fordítójával, Fekete Lászlóval és szerkesztőjével, Németh Marcell-lel beszélget.

A könyv a helyszínen exkluzív elővételben megvásárolható.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Orfeumok és mulatók zenéje: Bősze Ádám, Jordán Adél, Cséki Kálmán

2025. SZEPTEMBER 15. HÉTFŐ, 19:00

Orfeumok és mulatók, avagy az éjszaka zenéje – a színpadon Bősze Ádám, Jordán Adél és Cséki Kálmán, a bárzongorista

Az orfeumok a 19-20. század fordulóján éltek virágkorukat, jellemzően a varietészínházak előfutárai, vagy azok speciális válfajai voltak. Gyakran díszes, elegáns épületekben kaptak helyet, színpaddal és nézőtérrel. Ezzel szemben a mulatók inkább a táncra, a társasági életre és az étel-ital fogyasztásra helyezték a hangsúlyt, ezért gyakran kávéházakhoz vagy éttermekhez kapcsolódva működtek.

Így hát az igazi bárzongorista éjjel dolgozik, nappal alszik. Különös világban él, hiszen estéről estére úgy muzsikál, hogy közben a bárban a vendégek diskurálni, flörtölni tudjanak. De ha úgy hozza a hangulat, hogy a hölgyeknek és uraknak táncolni támad kedvük, a bárzongorista főszereplővé lép elő, aki a kor legismertebb slágereket játssza a vendégek mulattatására.

Az orfeumok és mulatók dicső korszakába, az 1920-30-as évek világába repíti vissza a közönséget ezen az estén Jordán Adél és Cséki Kálmán, akik vidám, könnyed, keserédes és bús slágerekkel idézik meg a 100 évvel ezelőtti európai éjszakák hangulatát. A két művész partnere az ország egyetlen komolyzenei stand-up komikusa, Bősze Ádám zenetörténész lesz, aki szellemes történetekkel szórakoztatja a nosztalgiázó nagyérdeműt.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


A Prieger Zsolt Társulat bemutatja: Szerb Antal legendája

2025. SZEPTEMBER 16. KEDD, 19:00

Az „Egy évem Szerb Antallal” című könyv szerzője, Prieger Zsolt (Anima Sound System) zenés „Szerb-fantáziája” költőien szürreális és roppant realista, amelyben akusztikus és vetített képek, városok és történetek, szerelmek és szeretett irodalmak váltják egymást, szerelmes izgalomban, akár egy érzelmes krimiben. Bejátszásokkal, klasszikus és popkulturális zenei elemekkel, itáliai slágerekkel és kortárs hegedűkkel, vetítéssel és improvizációval, „Utassal és holdvilággal” teli látomás: kihagyhatatlan irodalmi, zenei és filozófiai előadás.

A Prieger Zsolt Társulat nem mindennapi Szerb Antal-előadása színpadi-, filmes- és zenész-sztárokkal megerősödve – Döbrösi Laurával, Nagy Katicával, Széchenyi Lilivel és a Magyar-nővérekkel – érkezik a Rumbach-zsinagógába, hogy a legenda újra kiteljesedhessen. A szöveg, a látvány és a hangzás burjánzó együttese kihagyhatatlan élménynek ígérkezik.

Közreműködnek: Nagy Katica – szöveg; Döbrösi Laura - szöveg, ének; Magyar Bori - szöveg, ének; Magyar Katica – vokál; Prieger Zsolt – szöveg, ének; Kis-Kovács Luca – szöveg, ének; Merkl Tamás – billentyűk, harmonika; Kovács Sára – vokál, fuvola; Kováts Tibor – gitár, billentyű; Fűzfa Máté – hangmérnök. Írta és rendezte: Prieger Zsolt.


Zsidó Kulturális Fesztivál 2025: Korcsolán Orsolya, Sugár Nátán és a MÁV szimfonikusok varázslata

2025. SZEPTEMBER 17. SZERDA, 19:00

Szürreális Chaplin-fantázia, avagy a Cinéma‑fantaisie, Milhaud, Mendellsohn és Bruch Korcsolán Orsolyától

Közreműködik a MÁV Szimfonikus Zenekar és Sugár Nátán karmester

Darius Milhaud 1919-es kamaradarabja, a „Cinéma‑fantaisie – Le bœuf sur le toit, op. 58” a XX. századi francia avantgárd egyik ikonikus műve, amely Erik Satie és Jean Cocteau szellemi körének hatására született. Nem véletlen, hogy a párizsi művészvilág olyannyira megkedvelte, hiszen szürreális, burleszkszerű zene, amely csak látszólag könnyed és szórakoztató. Igazából virtuóz mű, amely virtuóz előadásmódot igényel, vérbeli „spicy extravaganza” tehát, amely brazil népzenei hatást is tükröz dzsesszes stílusban.

Érdekes karriert futott be a mű abszurd alcíme: a Le bœuf sur le toit magyarul azt jelenti, hogy Marha a tetőn. Darius Milhaud darabjának olyan sikere lett, hogy Párizsban 1921-ben megnyílt a „Le Bœuf sur le Toit” nevű kávéház, amely a francia művészvilág híres találkozóhelyévé vált, gyakran látogatta Jean Cocteau, Pablo Picasso, Igor Stravinsky, Joséphine Baker.

Ezt a legendás darabot hallhatjuk ezen az estén Korcsolán Orsolya világjáró hegedűművirtuóztól, akinek játéka e koncerten megidézi majd Párizs, Rio de Janeiro és New York hangulatát, forgatagát, őrült ritmusát. S hogy a címben miért szerepel a Chaplin-fantázia? Mert Darius Milhaud a Cinéma‑fantaisie-t eredetileg némafilm-kíséretnek írta, márpedig Charlie Chaplin máig a némafilm koronázatlan királya. Partnere az ifjú karmester, Sugár Nátán, aki 19 éves korát meghazudtoló tempóban hódítja meg a Császárváros hangversenytermeinek közönségét.

A hangversenyen felcsendül még Felix Mendelsohn habkönnyű olasz szimfóniája, valamint – immár hagyományként – Max Bruch őszi ünnepeket beharangozó Kol Nidrei című kompozíciója hegedűre és zenekarra. Közreműködik a MÁV Szimfonikus Zenekara, karmester: Sugár Nátán.

Program: Darius Milhaud: Cinéma‑fantaisie – Le bœuf sur le toit, op. 58; Felix Mendelssohn: Olasz Szimfónia Nr. 4; Max Bruch: Kol Nidrei hegedűre és zenekarra Op. 47.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Ár: 5 500 Ft-tól - 6 900 Ft-ig

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Kapcsolódó témák:

Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények