Turizmus Program

Irány Siófok!

Strandok éjszakája

TOP 100 úticél

Borünnep Egerben

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Balatoni borkoncertek

Jegyvásárlás

Térzene program 2025 Budapest. Tér - Zene ingyenes szabadtéri koncertek a Kossuth téren

Kiemelt ajánlat

2025.07.10. (csütörtök)

1055 Budapest - 5. kerület - Belváros-Lipótváros, Kossuth tér (Országház főbejárat előtti terület) (47.507156 x 19.045614)

Megnézem a térképen

A Tér-Zene elnevezésű ingyenes, szabadtéri koncertsorozat 2025-ben is kivételes zenei programmal várja a Kossuth térre látogatókat.
Térzene program 2025 Budapest. Tér - Zene ingyenes szabadtéri koncertek a Kossuth téren

Kapcsolat, elérhetőség

Térzene program 2025

Teljes program:

június 4. 17:00-18:00 Laposa Julcsi és zenekara – Magyar népzene és néptánc

június 21. 20:30-21:30 Pitti Katalin és Berkes János – Opera és operett áriák Hegedűs Valér zongorista kíséretében

július 3. 17:00-18:00 A Pénzügyőr Zenekar koncertje

július 10. 17:00-18:00 A Zenélő Budapest vendégműsora: CrossOver! Színpadon a Dobolda – Taiko japándob zenekar és a magyar jazz élet kiemelkedő szólistái

A koncerten Zenélő Budapest vendégműsora: CrossOver! - Dobolda - Taiko japándob zenekar, és a magyar jazz élet kiemelkedő szólistái: Bacsó Kristóf (szaxofon), Korb Attila (harsona) és Barcza-Horváth József (nagybőgő) - adnak 60 perces műsort.

A zene nem ismer határokat. Az japán óriásdobok grandiózus hangzása és a jazz improvizációk izgalmas világa is egy nyelvet beszél. Egy utazásnak lehetünk részesei térben és időben, amelynek közös nyelve az emberi lélek.

A taiko eredeti jelentése: „japán dob". Mára azonban ez a fogalom önálló műfajjá nőtte ki magát. Alapítója Oguchi Daihachi, japán jazz-dobos, aki az ötvenes években az évezredes japán szertartás-zenék és a jazz alapritmikáit ötvözve csoportos műfajt teremtett. A műfaj Japán-szerte népszerűvé vált; ma már 5000 körülire tehető a taiko együttesek száma Japánban. Először Észak-Amerikában, majd világszerte hamar elterjedt. Népszerűségének titka elementáris hangzása, látványos mozgásvilága és show-elemei, amelyek az előadóktól komoly fizikai felkészültséget követelnek meg.

Bacsó Kristóf (szaxofon) a Modern Art Orchestra legaktívabb zeneszerzője tanulmányait a Zeneakadémia elvégzése után a Conservatoire de Paris és a bostoni Berklee College of Music intézményeiben folytatta. A magyar jazz egyik legmeghatározóbb szaxofonistája öt éven át Franciaországban, majd Amerikában élt és dolgozott. Európában egyebek között a London Jazz, a Pescara és a Barcelona Jazz Fesztiválokon, valamint több neves európai jazz klubban is fellépett már. Rendkívül sokoldalú, műfajsemleges művész, aki olyan neves zenészekkel dolgozott együtt, mint John Patitucci, Tony Lakatos, Gerard Presencer vagy Chris Potter.

Korb Attila (harsona) a Modern Art Orchestra kiváló szólistája zenei tanulmányait hegedűn és zongorán kezdte. 2007-ben diplomázott a Zeneművészeti Egyetem szolfézs/karvezetés szakán, ezzel párhuzamosan a jazz tanszék harsona szakos hallgatója is volt. Első helyezést ért el a Magyar Rádió által megrendezett Zsoldos Ernő Jazz Harsona Tehetségkutató Versenyen, az első díj részeként megjelent szólólemeze. 2009-ben szólistaként kapott meghívást a Breda Jazz Festivalra, majd a japán Kobe Jazz Street fesztiválra. A harsona mellett kornetten, zongorán és basszusszaxofonon is játszik, emellett aktív hangszerelő és zeneszerző.

Barcza-Horváth József (nagybőgő) az 1974-es születésű muzsikus autodidakta módon sajátította el a jazz-zene fortélyait, klasszikus zenei tanulmányait a Szent István Zeneiskolában, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Budapesti Tanárképző Intézetében végezte. Minthogy jazzbőgő tanára sosem volt, e kalandos és improvizatív műfaj működésével annak művelése közben vált eggyé, s ez – illetve a klasszikus képzettségből adódó magas szintű technikai tudás – egy rendkívül egyéni és változatos zenei világot eredményez.Több, mint 30 lemezfelvételen hallhatjuk játékát. Olyan formációkkal és előadókkal dolgozott együtt, mint a Gustav Mahler Ifjúsági Zenekar, a Budapesti Fesztivál Zenekar, Tony Lakatos, Erik Truffaz, Chris Potter, Joshua Redman, Mike Moreno, Gerald Presencer, vagy Gregory Hutchinson. Jelenleg a Rajkó-Talentum Alapfokú Művészeti Iskola tanára, oktatói munkáját ArtisJus Pedagógus Díjjal jutalmazták. A magyar jazz közép nemzedékének kimagasló nagybőgőse.

július 17. 17:00-18:00 Four Bones Quartet

A produkcióról:

2023-ban 20 éves jubileumát ünneplő Four Bones Quartet fennállása óta megfordult a világ számos országában. A harsona igazi elkötelezettjei Európa-szerte adnak teltházas koncerteket, emellett kimagasló eseményeken képviselik nagy sikerrel Magyarországot és Ázsiába is visszatérő vendégnek számítanak.

Az elmúlt évtizedben számos kiváló művésszel, énekessel dolgoztak együtt, gazdagították zenei tárházukat belföldi és külföldi turnék során egyaránt, többek között: Palya Beával, Bocskor Bíborkával, Szirtes Edina Mókussal és Gereben Zitával, valamint Szabó Balázzsal (Szabó Balázs Bandája)."Egyedi, karakteres harsona szólók, bravúros, homogén összhangzás...Ez, ami igazán jellemzi a Four Bones Quartettet" (Badische Zeitung).

A Kossuth térre egy igazán izgalmas műsorral érkeznek, ahol Bartók művei mellett, népek zenéjén keresztül kaphatunk betekintést rendkívül széles repertoárjukba. Zenei utazás! Tartsanak velünk ezen a különleges koncerten!

július 24. 17:00-18:00 Budapesti Filharmóniai Társaság: Vonósnégyes – Magyar vonatkozású művek és népszerű örökzöldek

A produkcióról:

A verseket előadja: Hűvösvölgyi Ildikó.

Lépjen ki a hétköznapokból, és merüljön el a zene sokszínű világában. Koncertünkön a klasszikus zene gyöngyszemei és könnyed dallamok csendülnek fel Boccherinitől Louis Armstrongig.

Műsor:

Boccherini: Menüett G.275

Dvorak: Keringő op.54. No.1.

Dvorak: Humoresque

Fritz Kreisler: Liebesfreud

Bizet: Carmen - részletek

Brahms 5. magyar tánc

Joplin: Entertaintment - Ragtime

What a wonderful world

Műsorvezető: ifj. Bazsinka József

július 31. 17:00-18:00 A Zenélő Budapest vendégműsora: Latin lélek – Válogatás a legszebb mexikói, argentin, spanyol, olasz dalokból Manuel Betancourt Camino (bariton) és Sebastian Ramirez Sandoval (zongora) előadásában

A produkcióról:

Manuel Betancourt Camino a mexikói Guanajuato állambeli San Felipében nőtt fel. 1993-tól 1999-ig a Moreliai Konzervatóriumban, majd 1999-től 2002-ig a Nemzeti Konzervatóriumban, Mexikóvárosban tanult.

Tanulmányai elvégzése után Placido Domingo-ösztöndíjat kapott, mellyel Izraelben és Puerto Ricoban a New York-i Metropolitan operaénekesei által tartott mesterkurzusokon fejleszthette énektudását.

2002-től kezdve a mexikóvárosi Nemzeti Operaházban (Bellas Artes), valamint több nagyobb fesztiválon és mexikói színházban énekelt.

2005-ben tagja lett a Zürichi Operaház operastúdiójának. 2007-től a francia National de Rhin operában énekelt. 2010-től szabadúszóként dolgozik, és több színházzal áll kapcsolatban, ahol határozott időszakokra adott operaszerepekre kap megbízást. Ezek közül néhány: Figaro, Le Nozze di Figaro – Opera de Massy, Opera Théâtre D’Avignon, Abbaye Theater of Luxemburg; Dandini, La Cenerentola – Landestheater Niederbayern; Baltazar, Amhal and the night visitors – National Theater of Luxemburg; El Poeta, Le Convenienze Teatrali – Grand Théâtre de Reims, Opera de Rouen Haute Normandie; Marullo, Rigoletto – Opera National du Rhin.

2015-ben Manuel a családjával együtt Magyarországra költözött, ahol a Váci Szimfonikus Zenekarral mutatkozott be operagálákon, majd fellépett a Pécsi Nemzeti Színházban Des Grieux gróf szerepében a Manon operában, J.S. Bach Kantate Magnificat, C-dúr:”Koronázási” mise K 317 szólójában.

Jelenleg a Honvéd Férfikar állandó tagja és a Volver La Vida latin együttes énekese.

Közreműködik: Sebastian Ramirez Sandoval zongorán.

A fiatal mexikói zongorista 2018-ban szerzett zongoraművész diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Előszeretettel szólaltatja meg Beethoven zongoraszonátáit, és kiemelt figyelmet fordít a magyar szerzők zongorairodalmára. Liszt Ferenc virtuóz művei mellett gyakran szólaltatja meg költői hangvételű darabjait, mint a két legendát. Bartók Béla mély benyomást gyakorolt előadói stílusára, különösképpen a Suite op.14 drámai hangvétele. Ramirez állandó kamarapartner Manuel Betancour koncertjein és a spanyol, argentin szerzők mellett természetesen a mexikói zeneirodalom elhivatott tolmácsolói.

augusztus 7. 17:00-18:00 Auth Csilla – Népszerű magyar slágerek zongorakísérettel

augusztus 14. 17:00-18:00 Budapesti Filharmóniai Társaság: Brácsa-Klarinét-Zongora Trió – A klasszika és a romantika gyöngyszemei

augusztus 28. 17:00-18:00 A Pénzügyőr Zenekar koncertje

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák: