Turizmus Program

A halál ünnepe party

Siófoki Gasztrohétvége

Balatoni Őszvarázs

PontyShow Horgászkiállítás

Csoki workshop

Kastély élmények

Pontyshow 2025. november 7-9. Magyarország egyik legnagyobb horgászkiállítása
Pontyshow 2025. november 7-9. Magyarország egyik legnagyobb horgászkiállítása
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Fríz Ló Tenyészszemle és Fríz Lovak Bemutatója 2025 Budapest

A Fríz Ló Tenyészszemle 2025. október 18-án szombaton lesz Budapesten a Cinkotai Lovasudvarban. A Fríz Lótenyésztők Magyarországi Egyesülete szervezésében megvalósuló rendezvényen holland bírók értékelik a fríz lovakat, lesz nyereg alatti bemutató és szépségverseny is.
Fríz Ló Tenyészszemle és Fríz Lovak Bemutatója 2025 Budapest

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Fríz Ló Tenyészszemle és Fríz Lovak Bemutatója budapesten

2025. október 18.

A fríz ló erős, intelligens. Kicsit megemelkedett. Mintha tudatában lenne az ősei utazásának, az évszázadoknak. Mintha tudatában lenne annak a helynek, amelyet oly sok szívben elfoglal.

A fríz ló tenyésztése nagyon szigorú sokszor merevnek tűnő hagyományok és szabályok szerint zajlik több száz éve. A fríz lovak egy nagyon szigorú több hónapos vizsgán esnek át melyben a küllem, a mozgás, a teljesítmény és egyben a habitus is bírálatra kerül. Ezzel biztosítják, hogy csak a legjobbak-legjobbjai kaphatják meg a tenyészengedélyt.

A zárt, magas minőségű tenyésztést mi sem példázza jobban, hogy az egész világon megközelítőleg száz holland fríz tenyészmén van.

Programok

10:00 - 13:00 Tenyészszemle

Fríz lovak (csikó, kanca és mén) bírálata holland bírók által.

13.00 - 13.30 Fríz ló szépségverseny

13.30 - 15.00 Fríz lovak bemutatója

A helyszínen egész napos hideg és meleg büfé áll mindenki rendelkezésére.

Az esemény rossz időesetén is meg lesz tartva, mert van fedeles lovarda is.

Belépőjegy: kizárólag a helyszínen vásárolható meg

0-5 éves korig: ingyenes

6-14 éves korig: 1.000.-Ft

14 éves kor felett egységesen: 3.000.-Ft


Fríz Lótenyésztők Magyarországi Egyesülete

A magyarországi fríz fajtájú lovak tenyésztőit és lótartóit összefogó társadalmi szervezet 2002. október 31-én alakult és célja a magyarországi fríz lovak tenyészértékének megőrzése és növelése illetve a tenyésztés-koordinálás.

Az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt a fríz lovak száma Magyarországon és ezzel párhuzamosan nőtt az érdeklődés is a fajtával szemben.

A fríz lovak általános megismertetésén túl, célunk, hogy hiteles tájékoztatást nyújtsuk minél több lókedvelő számára e témában. A fríz ló tenyésztése nagyon szigorú sokszor merevnek tűnő hagyományok és szabályok szerint zajlik több száz éve. 

A sajátos tenyésztési elvek, a kis létszámú tenyészkanca – különösen tenyészmén – állomány és a meglehetősen szigorú bírálat a szemléken közösen biztosítják a fajta homogenitását. Hollandia méltán büszke a fajtára, hiszen elegáns megjelenése, kifogástalan idegrendszere és nemes mozgása mindenhol tekintélyt és elismerést szerez a fríz lovaknak. Ehhez viszont rendszeres minőségellenőrzésre van szükség, melyet az anyaország egyedi megjelöléssel és folyamatos szemlézéssel próbál biztosítani.

A Magyar Egyesület a Holland Királyi Egyesület helyi kirendeltségeként működik. Folyamatosan értesülünk az aktuális külföldi szemlékről, fríz vásárokról, frízes rendezvényekről. 

A Holland Központ Egyesület, Egyesületünket bízta meg az itthoni állománnyal kapcsolatos adminisztratív feladatokkal, ezáltal nagyban leegyszerűsítve a távolságból adódó nehézségeket.

A zárt, magas minőségű tenyésztést mi sem példázza jobban, hogy az egész világon megközelítőleg száz holland fríz tenyészmén van. Ezek az állatok egy nagyon szigorú több hónapos vizsgán esnek át melyben a küllem, a mozgás, a teljesítmény és egyben a habitus is bírálatra kerül. Ezzel biztosítják, hogy csak a legjobbak-legjobbjai kaphatják meg a tenyészengedélyt.

A magyar egyesület célul tűzte ki, hogy az itthoni tenyészállomány számára a tenyész-szezonban biztosítani fogja a kellő mennyiségű és minőségű szaporító anyagot, hisz e nélkül lehetetlen a színvonalas tenyésztés kivitelezése.

Feladatunk továbbá, hogy megvalósítsuk a magyar fríz állomány összegyűjtését és regisztrációját is.

Folyamatos segítséget szeretnénk nyújtani a tulajdonosoknak tájékoztatással is, melyben weboldalunk nagy szerepet vállalt.

A minden évben megrendezésre kerülő tenyészszemle központi eseménye az egyesületi életnek.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Aktív wellness pihenés Tisza-tónál: gazdag programkínálat
Aktív wellness pihenés Tisza-tónál: gazdag programkínálat

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények