Turizmus Program

Testi - lelki egészség

OMÉK - Az ország legnagyobb agráreseménye!

Irány a sípálya!

Siófoki Halfesztivál

Családi sportnap

Sítanpályák Országos Napja

Csabai Kolbászfesztivál 2025. október 23-26. Békéscsaba
Bor- és Gasztrofesztivál Hajdúszoboszló
Aktív wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Csabai Kolbászfesztivál 2025. október 23-26. Békéscsaba
Bor- és Gasztrofesztivál Hajdúszoboszló
Aktív wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

„Csöpög a Vince, teli a pince, Fényes a Vince, telik a pince.” A Vince nap a reményről, a népi megfigyelésről és a termékenység varázslatokról, babonákról szól.  Szent Vince a borászok védőszentje, és névnapja a borászok napja, termésjósló nap. Ezen a napon figyelik meg a szőlősgazdák és borászok az időt, a szőlőtőkét, a vesszőket, a szőlővesszőkön a rügyeket, és következtetnek ezen megfigyeléseikből az ez évi termés bőségére: ez azon nap, amelynek vidáman ülik meg ünnepét, mert azt tartják, hogy ez a nap a szőlővessző pálfordulója.

"A hagyomány szerint Vince napon a gazdák a szőlő tövéhez csurgatnak a borból azzal a babonás céllal: ha most iszik a tőke, igen jó lesz a termés.  A szőlőkre akasztanak egy gömböcöt, na meg kolbászt: ilyen nagy gömbölyű szeműek legyenek a szőlők és ilyen hosszúak legyenek a fürtök! Ha már látta a szőlő és tudatosult a tőkében az ez évi terv, akkor a gazdák leszedik és elfogyasztják. A pincejáráson a férfiak "bandákba" verődnek, általában ugyanaz a kompánia jön össze. Asszonyok ilyenkor nem mehetnek le a pincékbe."

" A borvidéki ember nem tart otthon nagyobb mennyiségű bort, hiszen termelésének éppen abban rejlik egyik fő varázsa, hogy érette kell menni. A högy felé ballagva kivetkezik mindennapjainak szürkeségéből, gondjaiból, amúgy megoldhatatlannak tetsző kényszereiből. Maga megett hagyja a házakat, irigyeit és ellenségeit, mizseráló feleségét, s mire megforgatja a tanya ajtajának zárjában a nagy kulcsot, felszabadult emberré válik” (egy korai borkalendáriumból).

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Somlószőlősi Programturizmus

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények