Székesfehérvári múzeumpedagógia a Palotavárosi Skanzenben
A belváros szélén, többféle építészeti korszak találkozik egy parányi helyen, a Rác utcában. Itt áll a múzeum kiállítóhelye, az eredeti formáját megőrző parasztház képében, ahol a látogató csoportok egy izgalmas időutazásban vehetnek részt foglalkozásainkon. A kalapkészítés hagyományait, a 19-20. század fordulójának parasztpolgári életmódját megismerve indulunk a városrész és a város múltját felfedezni.
PALOTAVÁROSI SKANZEN - A TISZTES IPAR EMLÉKEI
ÓVODÁSOKNAK AJÁNLJUK
TISZTA SZOBA, FÜSTÖS KONYHA
Korosztály: 4-7 éves
Ajánló:
Hogyan éltek, hol aludtak, ettek, főztek, mosakodtak az emberek, amikor még ilyen házakban laktak? Bekukkantunk a nyitott kéménybe, megtudjuk, hogy ez miért is volt hasznos a régi emberek számára? Utánajárunk annak is, hogy a kéményen át lehet-e látni az eget. A nádfedeles parasztházat bebarangolva azt játsszuk, hogy milyen volt a hétköznap és az ünnepnap a
régi Rácvárosban.
A foglalkozás időtartama: 50 perc
A foglalkozás díja: 400 Ft/fő
ÁLTALÁNOS ISKOLÁS - ALSÓ TAGOZATOSOKNAK AJÁNLJUK
HÁZAK, UTCÁK, MESTEREK
Korosztály: 7-11 éveseknek
Ajánló:
Szerinted mióta laknak az emberek tízemeletes panelházakban Fehérváron? És hol laktak, mielőtt a Palotavárosban felépültek volna ezek a házak? Milyenek voltak az utcák, házak és a boltok? És vajon az emberek olyanok voltak, mint ma? A hajdani Rácváros történetéből szemezgetve ismerkedünk meg a magyar paraszti-kisiparosi életmóddal, a régi Fehérvár lakóinak hétköznapjaival és munkamegosztásával.
A foglalkozás időtartama: 60 perc
A foglalkozás díja: 600 Ft/perc
A KALAPOSINAS
Korosztály: 7-11 éveseknek
Ajánló:
Kalapfalvi Márton kalaposmesternek akart felcsapni, ha már ilyen szép nevet kapott. Meg igen ügyesen pörgette a kalapot az ujjai közt. Na nem a sajátját, mert neki még nem volt, de nagyon szerette volna, ha neki is lett volna egy. Vagy kettő. Egy hétköznapra és egy ünnepre. Sőt még jobban szerette volna, ha saját maga készíthet annyi kalapot, hogy akár mindennap
másikat vehessen fel. Nem tudta, hogy ehhez mennyi megpróbáltatáson kell keresztülesnie. Mert a mesterek élete nem volt ám könnyű mulatság! De még a legényeket sem kellett irigyelni. Hanem aztán az inasok élete... Kísérjétek el Kalapfalvi Mártont egy izgalmas vándorútra, segítsetek neki abban, hogy saját kalapja legyen!
A foglalkozás időtartama: 60 perc
A foglalkozás díja: 600 Ft/fő
FELSŐ TAGOZATOSOKNAK ÉS KÖZÉPISKOLÁSOKNAK AJÁNLJUK
NE PIMASZKODJ!
Korosztály: 12-18 éveseknek
Ajánló:
Zselé vagy lakk? Kékre festett „taréj” netán piercingek és fültágítók? Mi veri ki a biztosítékot egy kisvárosi közösségben? Mi a csajos vagy mi a fiús? Hogyan „illik viselkednie egy lánynak és egy fiúnak? Hol gyökereznek a lányos-fiús különbségek, honnan erednek az ezzel kapcsolatos sztereotípiáink? Ilyen izgalmas kérdéseknek vágunk neki a foglalkozáson, ahol a kalaposműhely tárgyain és a lakóház terein, berendezésén keresztül keresgetjük az illendőség határait. Beszélünk még erkölcsről, értékrendszerekről, nemek közötti egyenlőségről vagy egyenlőtlenségekről, társadalmi különbségekről.
A foglalkozás időtartama: 60 perc
A foglalkozás díja: 600 Ft/fő
2021.01.01. - 2021.12.31. |
További ajánlataink
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!