Hogyan készíthetjük tartósra és tökéletesre a krómszínű körmöket?
Aki próbálkozott már porokkal, az biztosan szembesült a szomorú valósággal, hogy amilyen izgalmas körmöket alkothatunk a felhasználásukkal, pont olyan nehéz boldogulni is velük.
Hogyan készíthetjük tartósra és tökéletesre a krómszínű körmöket?
Aki próbálkozott már porokkal, az biztosan szembesült a szomorú valósággal, hogy amilyen izgalmas körmöket alkothatunk a felhasználásukkal, pont olyan nehéz boldogulni is velük.
A csalódás oka általában a rossz technika, legalábbis a krómszínű poroknál
Gyakran találkozunk mi, nők, azzal a csalfa helyzettel, hogy valami nagyon sokat ígér, de talán éppen a benne rejlő lehetőségek miatt nekünk mégse sikerül kihozni belőle a legjobbat, vagy legalábbis nem azt nyújtja, amit szeretnénk, amit kezdetben reméltünk tőle.
A szerencsésebbek számára ez inkább csak a szépségápolási termékekre jellemző, míg mások az élet egyéb területein is tapasztalhattak hasonlót.
A szépségápolási termékek, a sminkek, a piperék és a lakkok, a díszítőanyagok is szépen bekerülnek az “egyszer azért majd jó lesz valamire” képzeletbeli cetlivel felcímkézett fiókunkba, és többnyire ott is maradnak, egészen a legközelebbi nagytakarításig. Ha ide száműzted a krómporodat is, akkor most itt az ideje, hogy adj neki még egy esélyt.
A legfontosabb tanács: ismerd meg jól az anyagot, amivel dolgozol!
A krómporok is az effektporok közé tartoznak. A StudioFlash weboldalán található krómporokat használhatod sima és ragacsos felületen egyaránt. A színekről jó, ha tudod, hogy az alapszín is befolyásolja a végeredményt, illetve az is, hogy milyen felületen alkalmazod.
A ragacsos felületen szemcsésebb, ugyanakkor intenzívebb lesz a végeredmény, míg sima felületre felvíve áttetszőbb, egyenletesebb eredményt kapunk.
Hogyan készüljön a köröm?
A leggyakoribb problémát az szokta jelenteni, hogy a köröm felületén nem marad meg tartósan a krómporral díszített felület, míg a másik hiba rendszerint az, hogy az éleknél pattog le az elkészült felületünk. A titok a megfelelő technikában rejlik és, ahogy az már lenni szokott, az aprólékos részletekben.
Először is, mielőtt használnánk a krómport, legyen az akármilyen színű, válasszunk olyan fedőfényt, amely alkalmas akár géllakk, akár műköröm alapon történő alkalmazásra. Tehát mindegy az alap, a krómporokkal az egyszerű géllakkos körmöket ugyanúgy díszíthetjük, mint az elkészült műkörmöket.
A fedőfénnyel létrehozott felületbe dörzsöljük bele a krómport, minél alaposabban! Ezt kövesse egy olyan rugalmas fedőfény, amellyel fixálhatjuk a végeredményt.
Az élek lepattogzásának elkerüléséhez külön fordítsunk figyelmet a sáncokra és az élekre is, sőt, a szabadszél alsó részére is jusson belőle. Arról se feledkezzünk meg, hogy a lámpában egy percet fordítva is legyen a kéz, hogy az alulra kent anyag is alaposan megkössön.
Ha minden lépést gondosan végrehajtunk, akkor a végeredményben igazán hosszú időn keresztül gyönyörködhetünk. Kísérletezz és gyakorolj bátran, hogy neked legyenek a legcsodálatosabban ragyogó krómos díszítésű körmeid!