Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Balatonalmádi Nyár

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Balatoni borkoncertek

Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményei - Könyvtár Pápa

Kiemelt partner

A Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményei (Könyvtár, Levéltár, Múzeum) a Dunántúli Református Egyházkerület (püspökség) központi közgyűjteménye, melynek feladata a dunántúli reformátusság írott és tárgyi emlékeinek összegyűjtése, őrzése, feldolgozása és bemutatása. A nagy múltú pápai Református Kollégium kötelékébe tartozik. Történelmi Emlékhely.
Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményei - Könyvtár Pápa

Kapcsolat, elérhetőség

Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményei - Könyvtár Pápa

A Március 15. téren működő könyvtár számos kincset őriz, mely szerves részét képezi a nemzeti, az európai és az egyetemes kulturális örökségnek. Állományában számos könyvritkaság található, ezek közé tartozik pl. az 1841-ben alakult Képzőtársaság érdemkönyve, melyben megtaláljuk Petőfi és Jókai saját kezűleg bejegyzett műveit.

Korszerű nyilvános könyvtár, teológiai szakkönyvtár, egyben számos muzeális ritkaságot őrző patinás könyvgyűjtemény.  Felújított olvasótermeiben magas színvonalú könyvtári szolgáltatásokkal várja az olvasókat, középiskolásokat, teológus hallgatókat, tudományos kutatókat.
A könyvtár folyosója kiállítótérként funkcionál, ahol állandó és időszaki kiállításoknak adnak helyet, bemutatják a gyűjtemény féltve őrzött kincseit. A látogatók bepillantást nyerhetnek a kollégium, a diákok (Petőfi Sándor, Jókai Mór, Orlay Petrics Soma) a Képzőtársaság valamint az egykori tanárok (Bocsor István, Tarczy Lajos) életébe. Megismerhetik a korszak fennmaradt emlékeit

Nyitvatartás

KÖNYVTÁR: Hétfő – péntek: 8 - 16 óráig
KIÁLLÍTÁSOK: Hétfő – Szombat: 10 - 18 óráig

Állandó kiállítások:

„Én középszerű ember nem leszek” – Petőfi arcai

A pápai diák, az identitását kereső ifjú Petőfi áll a kiállítás fókuszában. A tárlat a 200 éve született Petőfi Sándor pápai emlékeinek bemutatásával tükröt tart a ma embere elé: ki vagyok én, hol a helyem a világban, mit jelent magyarnak lenni?
A fellelhető tárgyi emlékek mellett multimédiás tartalmak, animációs kisfilm, látványos grafikai megoldások mutatják be Petőfi hétköznapi arcait. Interaktív múzeumpedagógiai elemek által a kicsiktől a fiatalokon át az idősekig minden korosztály megtalálja a számára hangsúlyos üzenetet.

„Munkában az egykori Főiskolai Nyomda sajtógépe” – Bepillantás a régi nyomdászok életébe

A kamarakiállítás, mely a patinás „Történeti Könyvtár” olvasótermében kapott helyet, megemlékezik a városban működő nyomdákról és elkalauzolja a látogatókat a XIX. századi Főiskolai Nyomda világába. Megismerhetik annak rövid történetét, a munkafolyamatokat és a nyomdászmesterek eszközeit.
Az érdeklődő csoportok (10 fő felett) kipróbálhatják a nyomdászmesterséget is, elkészíthetik egy Petőfi vers nyomatát az eredeti sajtóprésen.

"Milyen boldogok voltunk akkor!" - A gyermekarcú Jókai

A kamarakiállítás a kamasz Jókai Mórt állítja elénk, a félénk, alapvetően szabálykövető, mások támogatására szoruló, betegeskedő, ugyanakkor nagyon tehetséges,     sokoldalú ifjút, aki Pápán kezdi el bontogatni szárnyait, miután a Képzőtársulatban ért hatások következtében elkezd írással foglalkozni. Újszerű módon a későbbi híres író gyermeki arcát idézi fel, nem pedig a már mindenki által ismert, joviális, szakállas, tiszteletreméltó idős író és politikus képét.
A Református Gyűjtemények számos Jókai-relikviát őriz. A kiállítás a Jókai200-emlékév keretében a nagyrészt gyűjteményi tulajdonban lévő dokumentumokra (családi címereslevél, gyermekkori tankönyvek és rajzfüzet, első novellájának kézirata, gyermek- és felnőttkori levelei stb.) alapozva mutatja be a fiatal diák Jókait.

Könyvtárpedagógiai foglalkozások:

Az iskolai és kiránduló csoportok (10 fő felett) előzetes bejelentkezés alapján hétfőtől péntekig 8-16 óra között a honlapun felsorolt foglalkozások közül választhatnak.

A könyvtárpedagógiai foglalkozások díja a belépődíjon felül fizetendő.

Szolgáltatások:
tárlatvezetés
könyvtárpedagógiai foglalkozások
könyvtári szolgáltatások
ajándékbolt
ingyenes számítógép és wifi használat

Jegyárak a kiállításokhoz:

(az árak ÁFÁ-val és tárlatvezetéssel értendők, a könyvtárpedagógiai foglalkozások díját nem tartalmazzák)

„Én középszerű ember nem leszek” – Petőfi arcai 

Teljesárú: 1200,- Ft/fő

Kedvezményes (csoport 10 fő felett; diák; pedagógus; gyülekezeti tag; nyugdíjas): 800,- Ft/fő

Családi (2 felnőtt+2 vagy több gyerek): 3200,- Ft

 „Milyen boldogok voltunk akkor!” – A gyermekarcú Jókai

 Teljesárú: 1200,- Ft/fő

Kedvezményes (csoport 10 fő felett; diák; pedagógus; gyülekezeti tag; nyugdíjas): 800,- Ft/fő

Családi (2 felnőtt+2 vagy több gyerek): 3200,- Ft

 Kombinált belépőjegy (Petőfi- és Jókai-kiállítás)

 Teljesárú: 1900,- Ft/fő

Kedvezményes (csoport 10 fő felett; diák; pedagógus; gyülekezeti tag; nyugdíjas): 1400,- Ft/fő

Családi (2 felnőtt+2 vagy több gyerek): 3500,- Ft

Ingyenesen látogathatják:

6 év alatti gyermekek; 70 év felettiek; lelkészek; hitoktatók; csoportokat kísérő pedagógusok; idegenvezetők; segítséggel élő személyek kísérője (1 fő); szakmai belépővel rendelkezők

tárlatvezetési díjat számítunk fel: 500,- Ft/fő   

 Fotójegy:400,- Ft

KÖNYVTÁRPEDAGÓGIAI  FOGLALKOZÁSOK

díja a belépődíjon felül fizetendő

Könyvritkaságok testközelben – Bepillantás a könyvtár régi könyves állományába: 650,- Ft/fő

„A kényes úrfi s a rongyos baka” - Petőfi és Jókai pápai diákévei – irodalmi séta (10 fő felett): 1000,- Ft/fő

Barlangrajztól a mai könyvig – Az írás fejlődése, az információközvetítés: 650,- Ft/fő

„Rejtélyes kincsvadászat”: 650,- Ft/fő

Munkában az egykori Főiskolai Nyomda sajtógépe – Bepillantás az egykori nyomdászok életébe (nyomdázás: a pápai Nemzeti dal vagy a Tolvaj huszár című vers nyomtatása) (10 fő felett): 1000,- Ft/fő

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Kapcsolat, elérhetőség