2024.05.08. - 2024.05.14.
Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek c. vándorkiállítás - Kápolnásnyék
A Néprajzi Múzeum Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek / Devlesa arakhavtu, phrala! Romane historiji címen utazó kiállítást indít. A tárlat 5. állomása Kápolnásnyék, ahol 2024. május 8. és 14. között az itt élők is megismerhetik Erdős Kamill ciganológus örökségét.
2475 Kápolnásnyék
Megnézem
2024.05.15. - 2024.05.23.
Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek c. vándorkiállítás - Torony
A Néprajzi Múzeum Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek / Devlesa arakhavtu, phrala! Romane historiji címen utazó kiállítást indít. A tárlat 6. állomása Torony, ahol 2024. április 15. és 23. között az itt élők is megismerhetik Erdős Kamill ciganológus örökségét.
9791 Torony
Megnézem
2024.05.24. - 2024.05.29.
Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek c. vándorkiállítás - Mosonmagyaróvár
A Néprajzi Múzeum Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek / Devlesa arakhavtu, phrala! Romane historiji címen utazó kiállítást indít. A tárlat 7. állomása Mosonmagyróvár, ahol 2024. április 24. és 29. között az itt élők is megismerhetik Erdős Kamill ciganológus örökségét.
9200 Mosonmagyaróvár
Megnézem
2024.05.30. - 2024.06.06.
Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek c. vándorkiállítás - Devecser
A Néprajzi Múzeum Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek / Devlesa arakhavtu, phrala! Romane historiji címen utazó kiállítást indít. A tárlat 8. állomása Devecser, ahol 2024.május 30 – június 6. között az itt élők is megismerhetik Erdős Kamill ciganológus örökségét.
8460 Devecser
Megnézem
2024.06.07. - 2024.06.18.
Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek c. vándorkiállítás - Iharosberény
A Néprajzi Múzeum Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek / Devlesa arakhavtu, phrala! Romane historiji címen utazó kiállítást indít. A tárlat 9. állomása Iharosberény, ahol június 7–18. között az itt élők is megismerhetik Erdős Kamill ciganológus örökségét.
8725 Iharosberény
Megnézem
2024.06.19. - 2024.06.28.
Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek c. vándorkiállítás - Dombóvár
A Néprajzi Múzeum Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek / Devlesa arakhavtu, phrala! Romane historiji címen utazó kiállítást indít. A tárlat 10. állomása Dombóvár, ahol 2024. június 19–28. között az itt élők is megismerhetik Erdős Kamill ciganológus örökségét.
7200 Dombóvár
Megnézem
2023.05.23. - 2024.06.23.
Istennel talállak, testvérem! – Cigány történetek
A cigány közösségekben „álruhában járó” legendás kutató, a „szőke cigány”, azaz Erdős Kamill (1924-1962) etnográfus, nyelvész alig ismert fényképei, a kevésbé kutatott kézirataiból, magnószalagjaiból kibomló történetei állnak a Néprajzi Múzeum új időszaki kiállításának középpontjában. A 2023. május 23-án nyíló, „Istennel talállak, testvérem! – Cigány történetek” című tárlat igazi kuriózum: a gyulai Erkel Ferenc Múzeum gyűjteményében őrzött Erdős Kamill-hagyatékot, azaz a 20. századi magyarországi cigányság körében végzett egyszerre progresszív és szubjektív kutatás eredményeit most először ismerheti meg a közönség. A tárlat ugyanakkor azt is megmutatja, hogy élhet tovább egy lezártnak tűnő életmű: a két említett múzeum etnográfusai több mint fél évszázad után felkutatták az egykori közösségek ma élő tagjait, a már nem élők emlékét.

Ki volt Erdős Kamill? Néprajzkutató vagy ahogy saját korában megfogalmazódott: „kém”, esetleg „cigány gróf”? A fiatalon meghalt Erdős Kamill az 1950-es években kezdett a Békés megyei, majd a magyarországi cigányság iránt érdeklődni. Életében mindössze három tanulmánya jelent meg magyarul, valamivel több pedig angol, illetve francia nyelven, de fotókból, magnószalagokból, kéziratokból álló, az Erkel Ferenc Múzeumban őrzött hagyatékát még akkor is nagy becsben tartja a hazai néprajzkutatás, ha az eddig feldolgozatlan maradt.

Miközben a franciául, angolul, németül is jól beszélő Erdős Kamillt nemzetközi tudományos szervezetek kívánták tagjai között látni, ő nyaranta bajuszt növesztett, beszerzett egy zöld szalagos kalapot, és kitalálva magának egy fiktív törzset, lengyel cigány grófnak, néha felvidéki félcigánynak adva magát, elindult felfedezni és megfigyelni a cigányok életét, először Békés megyében, majd az Alföld és Észak-Magyarország más területein is.

Sajátos kutatómódszeréhez hozzájárult, hogy a cigány/romani nyelv több változatát is tökéletesen beszélte, jól ismerte ennek a kultúrának a belső törvényszerűségeit. Így egy olyan korszakban tudott hiteles néprajzi anyagot rögzíteni, amikor – évszázados kirekesztettségük következményeként – a cigány közösségek még zártak voltak, az idegent gyanakodva fogadták, a fényképezéstől pedig féltek.

A kiállítás e sajátos hagyaték megszólaltatására tesz kísérletet többféle módszerrel. A kurátorok képeket olvastak össze a tanulmányokkal, kéziratokkal, hangfelvételekkel, rekonstruálták Erdős Kamill kutatói módszereit, igyekeztek megérteni azt a sajátos testvériséget, amelyet a társadalom peremére szorult emberek iránt érzett.

Mindemellett arra is törekedtek az etnográfusok, hogy a hagyatékot visszavigyék azokba a közösségekbe, ahol egykor Erdős Kamill járt, nyomára bukkanjanak azoknak, akik ezeken a képeken szerepeltek. A kutatás során olyan érzékeny történetek bontakoztak ki, mint a ma is élő Kanalas Terézé, a már rég halott apák és nagyapák emléke, a roma holokauszt Erdős Kamill által is érzékelt következményei. Ennek köszönhetően sosem látott módon váltak érzékelhetővé a cigány-cigány, cigány-nem cigány, cigány-a cigányság iránt érdeklődő kutató viszonyrendszerei.

A kiállítás főcíme - Istennel talállak, testvérem!/Devlesa arakhavtu, phrala! – egy bevett cigány köszönési formula azon változata, amelyet Erdős Kamill akkor használt, amikor cigány barátaival levelezett, de akkor is, amikor ismeretlen cigány közösségekbe toppant be. A kiállítás, bár számos néprajzi témát - esküvő, sirató, hiedelmek, mesterségek -, nem a néprajzi tárgyakat, hanem az embert, az emberi kapcsolatok sokféleségét állítja középpontba.

A kiállítás a Néprajzi Múzeum és a gyulai Erkel Ferenc Múzeum közös projektje.
Budapest XIV. kerület
Megnézem
2023.09.15. - 2024.06.30.
Indiánok. Lelkek. Túlélők. - Claudia Andujar fotókiállítása a Néprajzi Múzeumban
A Néprajzi Múzeum Magyarországon elsőként ad otthont Claudia Andujar brazíliai fotóművész átfogó tárlatának. Bár a világ számos ismert közgyűjteménye őrzi képeit, és nemzetközi fotográfiai események rendszeres szereplője, az apai ágon magyar származású fotográfus munkáit a régióban még kevesen ismerik.
A tárlat az életmű egy kicsi, de fontos szeletét mutatja be a São Pauló-i Vermelho Galéria közreműködésével. A kronologikus vonalat követve a Brazíliába érkezést követő magazinfotós időszaktól és a kísérletezésektől kezdve jutunk el a janomami indiánok között készített művészi és aktivista képekig, majd az életmű időskori feldolgozásáig, az 1960-as évektől a 2010-es évekig.
Budapest XIV. kerület
Megnézem
2024.03.05. - 2024.06.30.
Együtt. Inaktelki képek 2000–2002
A Néprajzi Múzeum az Együtt. Inaktelki képek 2000-2002 című, 2024. március 5-én, a Néprajzi Múzeum napján megnyílt időszaki kiállítása unikális módon ad képet a kalotaszegi falu életéről, falu mindennapjai, közössége, vizuális emlékezete. A kiállításhoz a kurátorok 176 felvételt válogattak abból az 1108 diapozitívból, amelyeket Winter Erzsébet, a múzeum fotós munkatársa 2000 és 2002 között készített a Kolozs megyei településen. A terepen készített fényképek a hétköznapi életről, szokásokról, emberi kapcsolatokról, mindannyiunk közös tapasztalatairól szólnak.

Fülöp Hajnalka muzeológus, a kiállítás kurátora hosszú időn keresztül, rendszeresen végzett terepmunkát Inaktelkén. 1996-tól évekig visszajárt a faluba, évente többször, alkalmanként heteket töltött ott, 1999-től már a Néprajzi Múzeum munkatársaként. Winter Erzsivel, a múzeum fotósával 2000 nyarán mentek először együtt Inaktelkére, azzal a céllal, hogy a 20. század utolsó évében dokumentálják az ott élőket. A következő évben a Kisó kendői című kamarakiállításhoz fényképeztek. A közös munka később sem maradt abba.
a kiállítás egy sokak számára ismert témára kívánja felhívni a figyelmet, mint a (kis)közösségek lehetséges működése, az egyén helye és szerepe a közösségekben, az adott és a választott közösségek szerepe az egyén életében. A kiállítás egyaránt szól a múzeum látogatóinak és az inaktelkieknek – róluk nekik.
Budapest XIV. kerület
Megnézem
2024.03.05. - 2024.06.30.
FORRÁS ÉS KREATIVITÁS – Az alkotófolyamatok galériája
2024. márc. 4. - folyamatosan
Hogyan válik a múzeum, a benne őrzött gyűjtemények, műtárgyak a kreativitás forrásává? Hogyan inspirálhat mindez tervezőket, alkotókat, fejlesztőket új, innovatív megoldások létrehozására? Hogyan fonódnak össze a néprajzi tárgyak az építészettel, a zenével és a szoftverfejlesztéssel?

Az alkotófolyamatok galériáján, a Néprajzi Múzeum Damjanich utca felőli oldalának első emeleten 4 példán keresztül nemcsak felfedezhetjük az inspiráció erejét, hanem mi magunk is alkotókká válhatunk!

Ebben a múzeumi szakmai munkának otthont adó, irodákat és látogatói tereket összekötő galériában azt kívánjuk bemutatni, miként válhatnak a műtárgyak a kreativitás forrásává. A tárlat amellett, hogy emléket állít két, már nem látogatható kiállításnak és felidézi a Néprajzi Múzeum gyűjteményéhez kapcsolódó tudományos, muzeológiai munka inspirálta, jelentős alkotásokat létrehozó zenei, grafikai, építészeti, művészeti folyamatokat, a múzeum jelent és jövőt is meghatározó, változást, innovációt előidézni képes, bárki számára elérhető gyűjteményére, tudásbázisára is felhívja a figyelmet.

A bemutatott művek többsége a 18. Velencei Építészeti Biennálé Magyar Pavilonjának REZIDUUM – The Frequency of Architecture című kiállítását idézi meg, amely 2023. május 20. és november 26. között volt látható, és amelynek fókuszába a budapesti Néprajzi Múzeum Ferencz Marcel (Napur Architect) tervezte új épülete és homlokzati díszítőeleme került. A tárlat hang-, tér- és fényinstallációk együtteséből állt, szemléltetve a különböző kulturális rétegeket a régmúlt használati tárgyaitól az új épületen és annak urbanisztikai kontextusán át a kortárs zenéig. A kiállítás létrehozói Kondor-Szilágyi Mária kurátor, Ferencz Marcel építész, Z. Halmágyi Judit építész, Mátrai Péter építész-zeneszerző és Haász Ferenc világítástervező voltak. A Magyar Pavilon egyik legnépszerűbb állomásának a Tasnádi Zsuzsanna muzeológus és Lőrincz Emőke grafikus munkája alapján fejlesztett Motívumalkotó alkalmazás bizonyult, amellyel több ezer látogató készíthetett saját vizuális alkotást a Néprajzi Múzeum műtárgyainak ornamentikájából inspirálódva.

A térben látható makettek a Néprajzi Múzeum új épületében megnyílt Megérkeztünk című első időszaki kiállításra utalnak, amelynek terében több mint egy éven át tekinthették meg őket a látogatók. A makettek azonban nemcsak a Gärtner Petra, Kemecsi Lajos, Sedlmayr Krisztina által rendezett tárlatra emlékeztetnek, hanem arra a többéves tervezőfolyamatra is, amelynek során az építészet és muzeológia kooperációjából születő új térbeli alkotások megteremtették a Néprajzi Múzeum 21. századi működésének alapjait.
Budapest XIV. kerület
Megnézem
2024.03.05. - 2024.07.12.
„Figyeljük népünk olvasmányait” - Válogatás a Néprajzi Múzeum könyvtárának világi ponyváiból
A Néprajzi Múzeum könyvtára az Országos Széchényi Könyvtár, a szegedi Somogyi Károly Könyvtár és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár mellett az egyik legnagyobb, mintegy 600 kötetes hazai ponyvagyűjtemény őrzője. A könyvtár első ponyvái 1901 és 1903 között kerültek be a gyűjteménybe, elsősorban Herrmann Antal folklorista nagy értékű könyvhagyatékával és Semayer Vilibáld, a múzeum akkori igazgatója ajándékaként. A legkorábbiak között találunk népdalgyűjteményt tartalmazó füzeteket, vőfélykönyveket, egy kéziratos ponyvamásolatot, illetve egyéb mesei, balladai vonatkozású népi olvasmányokat is.

A két világháború között folytatódott a ponyvanyomtatványok gyűjtése, azonban ezek döntő többsége csak 1950 után került leltárba, amikor Sándor István (1907–1994), a könyvtár irodalomtörténész vezetője rendezte és korszerűsítette a múzeum könyvtárát, különgyűjteménybe rendezve a ponyvákat. Sándor István további ponyvákat is szerzeményezett, illetve gyűjtött saját maga is – elsősorban Mezőkövesden, ahol fiatalon tanárként dolgozott. 1953-ban felhívást tett közzé ponyvafüzetek gyűjtésére „Figyeljük népünk olvasmányait!” címmel.

A ponyva elnevezése jellegzetes terjesztési formájából származik: vásárokon, búcsúkban sátor alatt vagy földre terített ponyván árulták olcsón, a legszélesebb olvasóközönség számára. A többnyire csupán 8–32 oldalas ponyvafüzeteken sokszor nem jelölték a kiadás idejét, helyét, olykor a szerzőt sem. A szövegek szabadon vándoroltak ponyváról-ponyvára: átköltve, kibővítve, sok félrefordítással és sajtóhibával. A ponyvák szerzői kezdetben főként az alsópapság, diákok, kántorok, tanítók közül kerültek ki, később nyomdászok, kiskereskedők is írtak ponyvaszövegeket akár szépirodalmi művek vagy folklór felhasználásával. A ponyvafüzetek jelentős hatással voltak a paraszti kultúrára, ismeretanyagra. Az egyes szövegek szabadon vándoroltak a szájhagyomány és a nyomtatott forma között, ezért a ponyvák jelentős forrásanyaggal szolgálhatnak egy-egy folklórszöveg formálódásának kutatásában.

Könyvtárunk ponyvái nagyrészt a 19. század második felére és a 20. század elejére datálhatók, főként budapesti ponyvanyomdák (Rózsa, Méhner, Bucsánszky) termékei, de megtalálhatók a gyűjteményben a Szent István Társulat ponyvairodalmat megnemesíteni kívánó füzetsorozatai is. A tematikailag sokszínű kiadványtípus számos műfaji változata fellelhető nyomtatványaink között, ezekből láthatnak egy válogatást a legjellemzőbb világi témák és műfajok előtérbe helyezésével.

A kiállítás július 12-ig tekinthető meg a könyvtár nyitvatartási idejében.
Budapest XIV. kerület
Megnézem
További ajánlataink

2024.05.06. - 2024.05.12.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
A népi türelemüvegen innen és túl – interaktív néprajzi pavilon szabadtérben Kiskunmajsán
2024.05.07. - 2024.05.11.
2024.05.07. - 2024.05.12.
2024.05.08. - 2024.05.12.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.05.10.
2024.05.10.
2024.05.10. 10:30
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
MÉTA-BABA - Szülés-születés 
2024.05.10. 14:30
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Ruhacsere és textilgyűjtés a Néprajzi Múzeumban
2024.05.10. 16:00
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Könyvbemutató | Diószegi Vilmosra emlékezve
2024.05.10. - 2024.05.11.
2024.05.10. - 2024.05.11.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Éjszakázz a múzeumban! Osztálykirándulás vagy szülinapi zsúr
2024.05.10. - 2024.05.12.
2024.05.11.
2024.05.11. 10:30
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Nemezelő kézműves foglalkozás. Készíts róka figurát egy néprajzi állatmotívum alapján! Etnoshop workshop
2024.05.12.
2024.05.12.
Néprajzi Múzeum tárlatvezetések 2024. Budapest. Időszaki és állandó kiállítás tárlatvezetések
Kurátori tárlatvezetés az Együtt. Inaktelki képek 2000-2002 c. kiállításban
2024.05.12. 11:00
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Kurátori tárlatvezetés az Együtt. Inaktelki képek 2000-2002 c. kiállításban
2024.05.14. - 2024.05.18.
2024.05.14. - 2024.05.19.
2024.05.15. - 2024.05.19.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.05.17.
2024.05.17.
2024.05.17. - 2024.05.18.
Éjszakázz a múzeumban 2024 Budapest. Gyere, tölts velünk egy izgalmas éjszakát a Néprajzi Múzeumban!
Éjszakázz a múzeumban! Hosszú program éjszakázással (18.00-08.00), családoknak
2024.05.17. - 2024.05.18.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Éjszakázz a múzeumban! Hosszú program éjszakázással (18.00-08.00), családoknak
2024.05.18.
2024.05.18.
2 500 Ft - 5 900 Ft Jegyvásárlás
2024.05.18.
2024.05.18. 11:00
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Pünkösd Inaktelkén. Tematikus kurátori tárlatvezetés
2024.05.20.
2024.05.20.
2024.05.21. - 2024.05.25.
2024.05.21. - 2024.05.26.
2024.05.22. - 2024.05.26.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.05.24.
2024.05.24. 10:30
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
MÉTA-BABA - Az első hónapok 
2024.05.24. - 2024.05.25.
2024.05.24. - 2024.05.25.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Éjszakázz a múzeumban! Osztálykirándulás vagy szülinapi zsúr
2024.05.25.
2024.05.25.
Néprajzi Múzeum tárlatvezetések 2024. Budapest. Időszaki és állandó kiállítás tárlatvezetések
Gyermekek a faluban - Tematikus kurátori tárlatvezetés az Együtt. Inaktelki képek 2000-2002 c. kiállításban
2024.05.25. 11:00
Tematikus tárlatvezetés Néprajzi Múzeum 2024
Gyermekek a faluban - Tematikus kurátori tárlatvezetés az Együtt. Inaktelki képek 2000-2002 c. kiállításban
2024.05.25. 11:00
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Gyermekek a faluban - Tematikus kurátori tárlatvezetés az Együtt. Inaktelki képek 2000-2002 c. kiállításban
2024.05.27. - 2024.06.02.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
A népi türelemüvegen innen és túl – interaktív néprajzi pavilon szabadtérben Jákon
2024.05.29. - 2024.06.02.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.05.31.
2024.05.31. 10:30
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
MÉTA-BABA - A szülő-baba kapcsolat változásai 
2024.05.31. - 2024.06.01.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Éjszakázz a múzeumban! Osztálykirándulás vagy szülinapi zsúr
2024.05.31. - 2024.06.01.
2024.06.05. - 2024.06.09.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.06.07. - 2024.06.08.
2024.06.07. - 2024.06.08.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Éjszakázz a múzeumban! Osztálykirándulás vagy szülinapi zsúr
2024.06.12. - 2024.06.16.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.06.14. - 2024.06.15.
Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
Éjszakázz a múzeumban! Osztálykirándulás vagy szülinapi zsúr
2024.06.14. - 2024.06.15.
2024.06.15.
2024.06.16.
2024.06.19. - 2024.06.23.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.06.22.
2024.06.26. - 2024.06.30.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.07.03. - 2024.07.07.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.07.10. - 2024.07.14.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.07.14.
2024.07.17. - 2024.07.21.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.07.19. - 2024.07.28.
2024.07.24. - 2024.07.28.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.07.31. - 2024.08.04.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.08.07. - 2024.08.11.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.08.11.
2024.08.14. - 2024.08.18.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.08.21. - 2024.08.25.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.08.28. - 2024.09.01.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.09.04. - 2024.09.08.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.09.11. - 2024.09.15.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.09.18. - 2024.09.22.
2 500 Ft - 18 000 Ft Jegyvásárlás
2024.09.21.
2024.10.05.
2024.12.07.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
Találatok száma: 11

Lion’s Garden Hotel**** Budapest

Lion’s Garden Hotel**** Budapest

A szálloda ideális választás akár üzleti céllal érkezik, akár pár nap kikapcsolódásra vágyik Európa egyik legszebb fővárosában. Budapest nyüzsgő belvárosának peremén, a diplomata negyedben fekvő Lion`s Garden Hotel első pillantásra otthonos érzést kelt meleg színeivel, kellemes belső tereivel és ...

   1 2
Találatok száma: 32

Ypsilon Café and Restaurant

Ypsilon Café and Restaurant

Az Ypsilon Cafe Zugló egyetlen olyan szórakozóhelye, mely étterem és kávéház is egyben. Budapesten rendkívül jól megközelíthető helyen, a Puskás Ferenc Stadion metróállomás és a Papp László Sportaréna közelében található.

A KERT Bisztró Budapest

A KERT Bisztró Budapest

Zöld oázis, közel a belvároshoz, mégis távol a város zajos forgatagától. Különleges és ízletes fogások mellé finom borokat és koktélokat kínálnak.

Anonymus Bar & More

Anonymus Bar & More

Anonymus Bar & More - több mint egy kávézó! Minőségi kézműves sajt választék, magyaros burgerek, tradícionális sonka és kolbász kínálat, kiváló kávék. Keress fel minket a Városligetben, a Vajdahunyad vár tövében!

BalloonBar Budapest

BalloonBar Budapest

BalloonBar, ahol élvezheted a Városliget nyújtotta zöld környezetet és kilátást finom italok és sütemények társaságában, de programjaink is érdekelhetnek.

Barlang Étterem Állatkert

Barlang Étterem Állatkert

Az önkiszolgáló Barlang Étteremben a meleg ételek és napi menü várnak kedvező áron.

Bocanova Olasz Étterem és Pizzéria Budapest

Bocanova Olasz Étterem és Pizzéria Budapest

Célunk, hogy vendégeink nagyon kellemes, igényes környezetben kóstolhassák meg a tradicionális olasz régiók konyháinak ízeit.

Breadpit Budapest

Breadpit Budapest

Kovászos kenyerek, prémium leveles és szendvics kínálat, specialty kávé, bio és delikát választék, páratlan atmoszféra. És egy csodás, tágas kert, várunk szeretettel.

CeramiCafe Nyitott Kávézó és Műhely

CeramiCafe Nyitott Kávézó és Műhely

A CeramiCafe kávézó mellett festő műhelyként, agyagos műhelyként is működik, gyermek és felnőtt foglalkozásokat, rendezvényeket, nyári táborokat, csapatépítő tréningeket tartanak.

Csalogató Vendéglő

Csalogató Vendéglő

Több évtizede működik a Csalogató Kisvendéglő Zugló kertvárosi részén, nem messze a város központjától, de távol a város zajától. Családias hangulatú kerthelyisége mindig nyitva van, ahogy az időjárás megengedi.

Gundel Étterem Budapest

Gundel Étterem Budapest

Magyarország vezető étterme páratlan környezettel és kimagasló gasztronómiával várja vendégeit a gyönyörű városliget szívében. Az étteremnek otthont adó századfordulós palotában az ételek világhírű Zsolnay porcelánon ezüst evőeszközökkel kerülnek tálalásra. Az egész napos fülbemászó dallamokról élő zene ...

   1 2 3 4   

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Kiemelt ajánlatok

Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024 Néprajzi Múzeum programok Budapest 2024
  • Budapest
  • XIV. kerület
2024. május 6. (hétfő) - 2024. május 12. (vasárnap)
Néprajzi Múzeum gyerekeknek 2024. Diák tárlatvezetés és épületséta csoportoknak Néprajzi Múzeum gyerekeknek 2024. Diák tárlatvezetés és épületséta csoportoknak
  • Budapest
  • XIV. kerület
2024. május 7. (kedd) - 2024. május 11. (szombat)
Múzeumi programok Budapest 2024. Mindenkit vár a Néprajzi Múzeum és interaktív közösségi tere a MÉTA Múzeumi programok Budapest 2024. Mindenkit vár a Néprajzi Múzeum és interaktív közösségi tere a MÉTA
  • Budapest
  • XIV. kerület
2024. május 7. (kedd) - 2024. május 12. (vasárnap)
Ár: 500 Ft -tól 3 000 Ft -ig Online jegyvásárlás

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Megadott intervallumban:
-tól
-ig