ÚJ PROGRAM HIRDETÉS
Újra Húsvéti Nyuladalom Siófokon! 4 napon át szuper programok sora vár minden korosztályt.
Újra Húsvéti Nyuladalom Siófokon! 4 napon át szuper programok sora vár minden korosztályt.
Te is szívesen töltenéd családoddal tartalmasan a hosszú hétvégét?  Akkor itt a helyetek!
Te is szívesen töltenéd családoddal tartalmasan a hosszú hétvégét?  Akkor itt a helyetek!
Mézesvölgyi Nyár 2024 - Pest megye legnagyobb nyári szabadtéri színházi fesztiválja
Mézesvölgyi Nyár 2024 - Pest megye legnagyobb nyári szabadtéri színházi fesztiválja
Oldtimer Show, minden eddiginél több külföldi kiállító, nyereményautó, családos programok
Oldtimer Show, minden eddiginél több külföldi kiállító, nyereményautó, családos programok
Aktív wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Aktív wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Tavaszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Tavaszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Múzeumok Őszi Fesztiválja Székesfehérvár 2023

8000 Székesfehérvár , Több helyszínen

Székesfehérvári programok a Múzeumok Őszi Fesztiválján 2023-ban.

KEDVES LÁTOGATÓ!
Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Múzeumok Őszi Fesztiválja Székesfehérvár

Szent István Király Múzeum - Rendház

Székely Zoltán művészettörténész, a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum igazgatója szakmai tárlatvezetése A Munkácsy Mihály életpályáját, festői korszakait bemutató tárlatvezetés a "Munkácsy Székesfehérváron. Válogatás a Pákh Imre magángyűjteményéb
Programidőpontok:
2023. szeptember 27. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
Regisztráció szükséges!
A Munkácsy Mihály életpályáját, festői korszakait bemutató tárlatvezetés a "Munkácsy Székesfehérváron. Válogatás a Pákh Imre magángyűjteményéből" című kiállítás kísérő rendezvénye.

Emléktárgyak – Ezüstök és porcelánok | Dr. Závodi Szilvia, a HM HIM Tárgyi Emlékanyag Gyűjtemény gyűjteményvezető muzeológusa | Tematikus tárlatvezetés
Programidőpontok:
2023. szeptember 28. 14:00 - 15:00
Program típusa: tárlatvezetés
A Tárgyi Emlékanyag Gyűjtemény vegyes tárgy-együttes, itt kapnak helyet azok a tárgyak, amelyeket elsősorban történeti-emlék jellegük miatt őriz a Hadtörténeti Múzeum, nem néprajzi, iparművészeti vagy technikatörténeti értékük miatt. Gyűjtőkörébe tartozik minden olyan katonatörténeti tárgyi anyag, amely más tárgyi gyűjtemények speciális kritériumainak nem felel meg. A legtöbb tárgy szorosan kapcsolódik egy adott személyhez, katonai egységhez vagy eseményhez.

Múzeumpedagógiai börze
Programidőpontok:
2023. szeptember 28. 14:00 - 16:00
Program típusa: egyéb, kötetlen beszélgetés, múzeumi foglalkozás, rendhagyó múzeumbemutatás
Regisztráció szükséges!
A helyi pedagógusok és múzeumpedagógusok találkozója, ahol lehetőség nyílik a múzeumok nyújtotta lehetőségek, a két fél egymással kapcsolatos elvárásainak megismerésére. Ezt követően moderált beszélgetést tervezünk a meghívott intézmények és a pedagógusok részvételével a közoktatás számára a múzeumpedagógia nyújtotta lehetőségekről, végül pedig a pedagógusok személyesen is feltehetik kérdéseiket a résztvevő intézmények képviselői számára. A programon való részvételhez előzetes regisztráció ajánlott.

A soproni Tiszti Leánynevelő Intézet története, 1850–1945. Dr. Sallay Gergely (HM HIM) beszélget az azonos című kötet szerzőivel: Dr. Németh Ildikóval (Soproni Múzeum) és Dr. Závodi Szilviával (HM HIM) | Kerekasztal-beszélgetés
Programidőpontok:
2023. október 03. 17:00 - 18:30
Program típusa: előadás, kötetlen beszélgetés
A 18. század második feléig, Mária Terézia uralkodásának időszakáig a nőnevelés – mint közoktatási feladat – gyakorlatilag nem létezett. Az 1777. évi Ratio Educationis, amely a Habsburg Birodalomban először kísérelte meg (a már fennálló állapotokat rögzítve) egységes szervezeti keretbe foglalni a közoktatást, először fogalmazta meg állami szinten a nők iskoláztatásának szükségességét, amennyiben kimondta, hogy az alapfokú iskoláztatásban mind a fiú-, mind a leánygyermekek részt vesznek. Egészen a 19. század közepéig a leányok számára az egyetlen szervezett iskolai képzést az elemi iskola elvégzése jelentette.

Dr. Závodi Szilvia, HM HIM: A katonatiszti házasságkötések és azok szabályozása a 20. század első felében | Előadás
Programidőpontok:
2023. október 04. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
Az előadás Ferenc József rendeleteitől kezdve a második világháború végéig tekinti át a tiszti állományra vonatkozó házasságkötési szokásokat és szabályokat.

Kitüntetések – Nagykeresztek | Dr. Sallay Gergely, a HM HIM Numizmatikai Gyűjtemény gyűjteményvezető muzeológusa | Tematikus tárlatvezetés
Programidőpontok:
2023. október 05. 14:00 - 15:00
Program típusa: tárlatvezetés
A Hadtörténeti Múzeum mintegy 40000 darabból álló Numizmatikai Gyűjteménye rendjeleket, kitüntetéseket, történelmi emlékérmeket, plaketteket, jelvényeket, szükségpénzeket, illetve – csekély számban – forgalmi pénzeket őriz. Az első világháborús osztrák–magyar alakulat- és propagandajelvény gyűjtemény, a Napóleon emlékérmek, illetve az 1848–1849-es forradalom és szabadságharchoz köthető kitüntetés- és éremanyag országos, sőt nemzetközi szinten is kiemelkedő. A gyűjtemény számottevő részét alkotó magyar (és magyar vonatkozású) anyag mellett külföldi kitüntetések, jelvények és érmek is szép számban találhatóak az éremtárban.

Munkácsy Mihály életpályája, festőművészete I Székely Zoltán előadása
Programidőpontok:
2023. október 10. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
A Munkácsy Mihály életpályáját, festői korszakait bemutató előadás-sorozat a Munkácsy Székesfehérváron. Válogatás a Pákh Imre magángyűjteményéből című kiállítás kísérő rendezvénye.

Fröhlich Dávid, HM HIM: A katonai zászlók története | Előadás
Programidőpontok:
2023. október 11. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
Az előadás célja bemutatni a rendszeresített katonai zászlók történetét Mária Terézia korától egészen napjainkig. Az előadás felvezetéseként áttekintjük a vexillológiai alapfogalmakat (például különbség zászló és lobogó között), hogy aztán megvizsgálhassuk a már kifejezetten katonai használatra tervezett és megalkotott zászlók történetét. Nyomon követhető lesz a zászlók színhasználatának a változása, valamint a megjelenített címerek, jelmondatok használata is. Az előadás során kitérünk a zászlószalagok használatára, a zászlószentelésekre, valamint egyes speciális zászlótípusokra is. Így végül egy átfogó képet kap a hallgató a magyar honvédség története során használt zászlókról és jelképekről egyaránt.

Zászlók | Fröhlich Dávid, a HM HIM Zászlógyűjtemény Gyűjtemény gyűjteményvezető muzeológusa | Tematikus tárlatvezetés
Programidőpontok:
2023. október 12. 14:00 - 15:00
Program típusa: tárlatvezetés
A Hadtörténeti Múzeumban a hadi, illetve katonai zászlók a hadseregek életében elfoglalt különleges szerepük és jelentőségük miatt önálló gyűjteményt alkotnak. A gyűjtemény törzsanyaga a két világháború között alapozódott meg. A gyűjtés, túlnyomó részét továbbra is a hivatalosan átadott darabok jelentették, azonban egyre nagyobb számban kerültek és kerülnek a múzeumba egyedi, ajándékozott vagy megvásárolt ereklyék is. Jelenleg a mintegy három és félezer darabot számláló gyűjteményben több mint 800 teljes zászló található a nagyszámú zászlószalag, zászlótöredék és egyéb kiegészítő anyag mellett. A gyűjtemény, bár jellegénél fogva magyar anyagokra szakosodott, több nem magyar zászlót is őriz. Különösen a volt szocialista országok katonai zászlói találhatók meg nagy számban, de ide került többek között egy 1789-ből származó francia hadizászló is.

Dr. Sallay Gergely, HM HIM: „Si Deus pro nobis, quis contra nos, 1922” – 100 éves a Magyar Érdemrend | Előadás
Programidőpontok:
2023. október 18. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
Magyarország első világháború utáni függetlenné válását követően, az 1920-as évek elején új, önálló magyar kitüntetési rendszer létrehozása vált lehetővé és szükségessé. Erre korábban csak egyszer, az 1848–1849-es szabadságharc során történt kísérlet. Az 1945-ig tartó, mintegy negyedszázados történelmi korszak magyar kitüntetési rendszerének gerincét képező Magyar Érdemkeresztet (későbbi nevén Magyar Érdemrendet) Horthy Miklós kormányzó 1922. június 14-én alapította, alapszabályait 1923. június 19-én hagyta jóvá. A második világháború időszakában az érdemrend fokozatait hadikitüntetésként is adományozták. Fennállása több, mint 20 éve alatt a Horthy-kori Magyar Érdemrendnek bel- és külföldön egyaránt számos kitüntetettje volt, híres államférfiaktól katonatiszteken, egyházi személyeken és művészeken át – az akkori társadalmi berendezkedésnek megfelelően még kisszámú – női adományozottakig. Az előadás az ezen a néven ma újra létező érdemrendet és annak történetét mutatja be, különös tekintettel a kitüntetés nevezetes tulajdonosaira, a rendjel fennmaradt különleges példányaira, és a magyar történelem azon jelentős eseményeire, amelyek kapcsán a Magyar Érdemrend fokozatai is adományozásra kerültek.

Hidegfegyverek – Kardok, szablyák | Jamrich Viktor, a HM HIM Hidegfegyver Gyűjtemény gyűjteményvezető muzeológusa | Tematikus tárlatvezetés
Programidőpontok:
2023. október 19. 14:00 - 15:00
Program típusa: tárlatvezetés
.A Hidegfegyver gyűjtemény tárgyainak sorát a középkor hadi felszerelései nyitják meg, benne különféle szál- és ütőfegyverek: kardok, buzogányok, lándzsák és csatabárdok. A török hódoltság korából a magyar végvári vitézek fegyverzete mellett a keresztény szövetségesek és az ellenünk hadakozó hódítók hadieszközei: szablyák, tőrök, kések és sisakok is békésen megférnek egymás mellett. A gyűjtemény legjelentősebb részét képezi az ezernél is több különböző lovassági-, gyalogsági-, testőr-, koronaőr-, haditengerészeti-, csendőr-, rendőr-, tisztviselői kard, szablya, pallos, tőr és ezek kiegészítői: csatlékok, kardkötők, kardbojtok, továbbá egyéb szálfegyverek: lándzsák, alabárdok, pikák, amelyek várják a kutatókat és a látogatókat.

Ságvári György: „Mindeniknek cifrán csillog ruházatja” – Írások a 18–19. századi magyar öltözködésről, egyenruhákról című kötet kapcsán beszélgetés a divatról, a viselettörténetről. A szerzővel beszélget Dr. Baczoni Tamás őrnagy (HM HIM) és Bálint Ferenc
Programidőpontok:
2023. október 24. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás, kötetlen beszélgetés
Amikor viseletcsoportokról szól a diskurzus, a közel azonos öltözetű és környezetüktől megkülönböztethető falucsoportokra gondolunk, amelyek jószerével csak saját közösségükben érthető öltözködési jelzőrendszerüket, szokásaikat kidolgozták. Maga az a törekvés azonban, hogy a társadalom egyes csoportjai, rétegei a viseletükkel is megkülönböztessék magukat másoktól, már sokkal régebben is megfigyelhető volt. A 18. század második fele volt az az utolsó korszak Európában, amelynek ízlésében még a kézművesség játszotta a döntő szerepet. Ezt követően, a textilipari gépek megjelenése és a velük járó sokszorosítási lehetőségek felgyorsították az európai öltözködés újrauniformizálódását. Magyarországon nemcsak a tartósabb feudális kötöttségek, hanem speciális történelmi körülmények is gátolták a parasztságot, a közrendet a nemzetközivé vált divat követésében. A 17. század végén a magyarországi főnemesség Bécshez igazította öltözetét. A hazánkban hirtelenül megszaporodó számú német szabók révén a nyugati stílusáramlatok a polgárosodó közép- és kisnemeseket, a városlakó polgárokat is elérték. A magyar öltözet különösen az 1848-as forradalom és szabadságharc leverése után vált Európa szemében is egyértelműen nemzeti szimbólumunkká. 1860-ban a székely asszony is „magyar nemzeti öltözetét” emlegette viseletéről beszélve, ugyanekkor Bécsben egy jogászbál választmánya megtiltotta a „magyar nemzeti mezben való megjelenést”, miközben Európa számos városában magyar kalapba, dolmányba és a már kimondottan a parasztviselethez tartozó szűrbe öltöztek, tüntetve a levert magyar szabadságharc mellett.

Dr. Hermann Róbert, HM HIM: Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc | Előadás
Programidőpontok:
2023. október 25. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
Az előadás nagyszabású kísérlet arra, hogy bemutassa az 1848–1849-es események magyar történetének legfontosabb mozzanatait és törekvéseit; felvillantsa az elmúlt, közel 175 év ezzel kapcsolatos politikai, közéleti, publicisztikai, történeti és irodalmi értelmezéseit. „Az előadás alapjául szolgáló, a Nemzet és Emlékezet című sorozat „Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc” című kötetének összeállítása során szinte nem volt olyan rész, amelynél ne kellett volna a rendelkezésre álló szövegek bőségével szembesülnünk. A forradalom és szabadságharc kiadott iratanyaga több tízezer darabra rúg, s ezek tematikája is a belpolitikától a diplomáciatörténeten és a hadtörténeten át az egyház-, sajtó-, művelődés- és társadalomtörténeti forrásokig terjed. A válogatásnál arra törekedtem, hogy minden, igazán fontosnak tekinthető irat bekerüljön a kiadványba, Kossuth 1848. márciusi felirati beszédétől az áprilisi törvényeken, a két osztrák alkotmányon és a Függetlenségi Nyilatkozaton át egészen a megtorlás dokumentumaiig. Kiemelten kezeltem a nemzetiségi programok szerepeltetését, a magyar népképviseleti országgyűlés által elfogadott törvények és fontosabb határozatok felvételét, valamint a magyar diplomácia jellemző dokumentumainak bemutatását.

Egyenruhák és felszerelési tárgyak | Dr. Baczoni Tamás őrnagy, a HM HIM Egyenruha és Felszerelés Gyűjtemény gyűjteményvezető muzeológusa | Tematikus tárlatvezetés
Programidőpontok:
2023. október 26. 14:00 - 15:00
Program típusa: tárlatvezetés
A Hadtörténeti Múzeum Egyenruha- és felszerelés gyűjteményének mai struktúrája a II. világháború után, a múzeum újjászervezésével alakult ki: a gyűjtemény része minden testen viselt textília (egyenruházati cikk), beleértve a fehérneműeket is; minden ruhán megjelenő jelzés, jelvény, mely nem számít érdemekért járó kitüntetésnek, kitüntető jelvénynek; minden, a katonai előmenetelt, szolgálati viszonyt, rangot kifejező, megkülönböztető jel, kiegészítő kellék, valamint a katona személyi és kollektív felszereléséhez tartozó olyan cikkek, melyek jellegüknél fogva nem fegyverzeti vagy műszertartozékok. Ma az Egyenruha- és felszerelés gyűjtemény mintegy 20000 egyedi tárgyával Magyarország egyik legnagyobb múzeumi viseleti gyűjteménye.

Sallay Gergely Pál: „Hadiszalagon, kardokkal” Az első világháború hatásai az osztrák–magyar kitüntetési rendszerre című kötet kapcsán beszélgetés a kitüntetések színes világáról. A szerzővel beszélget Dr. Pallos Lajos (MNM), moderátor: Dr. Závodi Szilvia
Programidőpontok:
2023. november 07. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás, kötetlen beszélgetés
Sallay Gergely Pál az első világháború centenáriumának apropóján megjelent könyve a magyarországi kitüntetésrendszer háborús változásait vizsgálja. Az esztétikailag is magas szintet képviselő, gazdagon illusztrált mű hiánypótlónak tekinthető, ezidáig magyar nyelven a korabeli forrásokra alapozott, átfogó tudományos munka nem született e témában.

Dr. Baczoni Tamás őrnagy, HM HIM: Magyar katonai viseleti hagyományok | Előadás
Programidőpontok:
2023. november 08. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
Az évszázados hagyományokat tükröző magyar katonai öltözködés szabályait reprezentáló viselettörténeti előadás a katonai egyenruha kialakulásának és változásának történeti korszakait mutatja be. Sokan a katonai egyenruhák őseinek a bányászruhát tekintik, amelyet eleinte főként Selmecbányán készítettek. Az öltözet több száz év alatt különböző változásokon ment keresztül, amíg elnyerte végleges formáját. A II. világháborút követően, az 1945-ben megalakult új, „demokratikus" honvédség eleinte kényszerűségből tovább hordta a régi egyenruhákat, ugyanis anyagi okok miatt másra nem volt lehetőség. Az új egyenruházati rendszer létrehozása azonban már ebben az évben megkezdődött, s ez részben a Horthy korszak repülőuniformis hagyományait és modernnek számító vonalait követte, részben pedig a politikai vezetés angolszász orientációját volt hivatott kifejezni. Ez az egyenruha szakított a hagyományokkal, a korábbiaknál korszerűbb és praktikusabb öltözék volt. Azonban nem vált hosszú életűvé, hiszen az 1949-ben bevezetett egyenruha már a szovjet mintához közelített.

Munkácsy Mihály életpályája, festőművészete I Székely Zoltán előadása
Programidőpontok:
2023. november 10. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
A Munkácsy Mihály életpályáját, festői korszakait bemutató előadás-sorozat a Munkácsy Székesfehérváron. Válogatás a Pákh Imre magángyűjteményéből című kiállítás kísérő rendezvénye.

Kerék Eszter Klára, HM HIM: Korai eljárások a Hadtörténeti Múzeum Fotóarchívumának gyűjteményében 1839–1890 között | Előadás
Programidőpontok:
2023. november 15. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
A Fotóarchívum a Hadtörténeti Múzeum egyik legidősebb gyűjteménye, amely a magyar hadtörténelmet vizuálisan megörökítő emlékekkel, a történeti fényképekkel foglalkozik. Létrejötte még a Múzeum megalapítása előtti időszakra tehető, amikor 1915 novemberében a Honvédelmi Minisztérium 1/a osztályán megindult az első világháborús harcokat dokumentáló irat és fényképanyag szisztematikus begyűjtése. Ezek az 1916-tól beérkező I. világháborús fotók, nagyjából huszonnégyezer darab felvétel, teremtették meg a Fotóarchívum nagyobb részben ma is létező alapját. Az Archívum gyűjtőkörébe tartozik minden a magyar hadtörténelemmel összefüggő fénykép, a készítés helyétől függetlenül, ábrázoljon kiképzést, harcteret, beteg ápolást vagy hátországot. Ugyanakkor minden kép középpontjában az egyén, a harcos, a katona áll, akinek életútja pillanatképekben rögzíti a történelem fontos eseményeit. Így a Fotóarchívum számára a legfontosabb az életutak, a magyar katonasorsok megőrzése. A gyűjtemény legkorábbi felvételei az 1840- es évekből valók. Az 1945 előtti pozitív gyűjtemény legkorábbi darabjai az 1848–1849- es forradalom és szabadságharc leverése után emigrációba menekült magyarokból alakult olaszországi magyar légió tagjainak vizitképei. A dualizmus kori, első és második világháborús portrégyűjtemény, a magasabb parancsnokoktól az ismeretlen legénységi arcképekig több ezer darabot számlál.

Szent István Király Múzeum - Hetedhét Játékmúzeum

Fábri Anna: Jó modor minden élethelyzetben. A társas viselkedés szabályai a boldog békeidőkben.
Programidőpontok:
2023. október 03. 17:00 - 18:00
Program típusa: előadás
Egy manapság meglehetősen elterjedt vélemény szerint a mindennapokban nincs szükség a hagyományos udvariassági szabályokra, viselkedési előírásokra. Felesleges terheket és kötöttségeket jelentenek, ugyanakkor jelentős részük hátterében korszerűtlen, sőt egyenesen hibás ember- és társadalomkép húzódik meg. Fábri Anna irodalom- és művelődéstörténész előadása nem vitázik ezekkel a véleményekkel, hanem bemutatja azokat az illemszabály-rendszereket, amelyek egyfajta viselkedési KRESZként irányították és könnyítették meg nagyszüleink, dédszüleink „közlekedését” az élet minden területén. Egyszersmind felvázolja azokat az eszményeket, értékeket és társadalmi igényeket, amelyek e szabályokat alakították és életben tartották.

MMKM Alumíniumipari Múzeum

A „Magyar Ezüst” újjászületése, avagy hulladékból hasznosat
Programidőpontok:
2023. október 07. 12:30 - 16:00
2023. október 11. 10:00 - 11:30
Program típusa: kézműves foglalkozás
Regisztráció szükséges!
Szeretnél saját készítésű virágtartó kaspókat? Túl kicsi vagy túl nagy a pogácsaszaggató? Hiányzik egy madáretető? Nem gond! Az Alumíniumipari Múzeumban mindenki elkészítheti a számára szükséges kenderzsineggel befont kaspókat, süteménykiszúró formát, vagy összeállíthat egy madáretetőt, mégpedig az alumínium dobozok újrafelhasználásával.

Neumann János Öröksége rendhagyó számítástechnikai óra, interaktív számítógép bemutató
Programidőpontok:
2023. október  07. 10:00 - 12:00
Program típusa: családi program, időszaki kiállítás, tantárgyhoz kapcsolódó múzeumi óra
Regisztráció szükséges!
Szeretnéd megismerni a számítógépek hőskorát? Számítástechnikai kiállítás a kezdetektől a 90-es évekig. Időrendi sorrendben felállított számítástechnikai eszközöket, azaz hardvereket (számítógépeket, azok alkatrészeit és perifériáit) folyóiratokat, telefonokat mutatunk be interaktív módon.

QR kódos kincskereső
Program típusa: családi program, rendhagyó múzeumbemutatás
Regisztráció szükséges!
Szeretnél kincseket keresni? Szeretnél új élményekkel gazdagodni? Találd meg Guszti a kalóz kincseit! Új interaktív QR kódos foglalkozásunkon óvodás és kisiskolás gyerekeknek, vagy csoportoknak kínálunk egyedi ötletgazdag élményalapú tanulást.

Alu-Fest: Élményfestés alumínium lemezekre
Programidőpontok:
2023. október 10. 10:00 - 12:00
Program típusa: kézműves foglalkozás
Regisztráció szükséges!
Készíts domborművet az alumínium lemezre, és fesd színesre kedvedre! Kreatív alkotóműhely a fogyatékkal élők, valamint a legkisebbek számára. A foglalkozás alatt az alumíniumdobozok palástját, és alumínium csomagoló fóliát felhasználva készítünk domborműveket, festményeket.

Nyomtassunk 3D nyomtatóval!
Programidőpontok:
2023. október 07. 14:00 - 15:30
Program típusa: múzeumi foglalkozás
Ismerd meg a 3D nyomtatás rejtelmeit, készíts Te is kabalafigurát!

Szent István Király Múzeum - Városi Képtár – Deák Gyűjtemény

Deák-kód - Avagy mentsd meg a világot a művészet által
Programidőpontok:
2023. október 07. 10:00 - 18:00
Program típusa: családi program, rendhagyó múzeumbemutatás, speciális foglalkozás
Kemi Kálmán a toxikus anyagokat a világra szabadító gonosztevő tervét csak a híres szimbólum kutató művészettörténész, Dr. Primavera Kamilla / Primavera Jácint állíthatja meg, megfejtve a Deák Gyűjtemény festményei, szobrai által rejtett üzeneteket. Bújj a bőrébe egyedül vagy kutatócsapatoddal, hogy megmentsd jelen világunk szépségeit! Azonban sietned kell, egy órád van megállítani a végső pusztulást. Segítségedre lesz az őrült Kálmán áruló "jobb keze", aki jeleket hagyott hátra.

Program helyszíne: Szent István Király Múzeum - Országzászló téri kiállítóhely

Botrány a múzeumban!
Programidőpontok:
2023. október 28. 10:00 - 18:00
Program típusa: családi program, egyéb, rendhagyó múzeumbemutatás, rendhagyó tárlatvezetés
Botrány a múzeumban! Tikverő Alajos nyugalmazott etnográfusprofesszor zilált elmével feldúlta a néprajzi tárlatot, a kiállítást teljesen átrendezte, és eltulajdonított egy becses műtárgyat. A feltételezések szerint azután ezt elrejtette az épületben. A nyomravezetőknek a direktor jóvoltából busás jutalom üti a markát! A játék résztvevői saját okoseszközük segítségével deríthetik fel a (fiktív) gaztettet. Játékosokat a kiállítótér befogadóképességének mértékében tudunk egyidőben beengedni. A programot családoknak, baráti társaságoknak ajánljuk, de egyénileg is élvezhető.

Szent István Király Múzeum - Új Magyar Képtár

Gyere, vágj fel egy kicsit!
Programidőpontok:
2023. november 08. 16:00 - 19:00
Program típusa: egyéb, kézműves foglalkozás
A Szent István Király Múzeum képzőművészeti gyűjteménye jelenleg körülbelül 8000 darabból áll, melynek legnagyobb része a kortárs magyar művészetet reprezentáló festmény, grafika és szobor. Ebből egy válogatást az Új Magyar Képtár állandó kiállításán tekinthet meg a látogató. A kiállítás termei és folyosói kronologikus sorrendben mutatják be a II. világháború utáni időszak legfontosabb tendenciáit, alkotóit, képzőművészeti jelenségeit. Készítsen a műtárgyak által ihletett kollázs-képeslapokat, a múzeum pedig vállalja, hogy elpostázza annak, akinek csak szeretné!

Szent István Király Múzeum - Fekete Sas Patikamúzeum

ANTROPOFÁG MEDICINA - Az ember, mint gyógyszer Szima Viktória előadása
Programidőpontok:
2023. november 12. 16:00 - 17:00
Program típusa: előadás
Nem is olyan régen, az orvosságok alapanyagául gyakran emberi eredetű testrészek szolgáltak. Egyes belső szervek, csontok, agyvelő, vér, múmia por - csodaszerként használt összetevők voltak a gyógyszerkészítés során. Ezek beszerzése sem volt hétköznapi. Kivégzett bűnözők, vagy háborúban elesettek testrészeit gyűjtötték ilyen célokra. Vajon nevezhetjük ezt kannibalizmusnak? A gyógyszerészet történetének e titokzatos, olykor hajmeresztő fejezetét ismereteti az előadás.

További ajánlataink

2024.03.28.
2024.03.30.
2024.04.06.
2 900 Ft Jegyvásárlás
2024.04.06.
2024.04.08.
2024.04.08.
4 200 Ft Jegyvásárlás
2024.04.15.
2 400 Ft - 3 900 Ft Jegyvásárlás
2024.04.17.
2024.04.22.
2024.04.24.
5 500 Ft Jegyvásárlás
2024.04.25.
4 510 Ft - 5 140 Ft Jegyvásárlás
2024.04.27. - 2024.04.28.
2024.04.27. - 2024.04.28.
2024.04.29.
2 800 Ft - 3 000 Ft Jegyvásárlás
2024.05.09.
Székesfehérvári programok 2024. Fesztiválok, rendezvények, események
Somorjai Ferenc sorozat V.- `Reflektorfényben 3.`
2024.05.11.
2024.05.25. - 2024.05.26.
2024.05.27.
2024.06.03.
2024.08.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.01. - 2024.12.31.
2024.01.23. - 2024.06.28.
2024.01.23. - 2024.06.28.
Találatok száma: 12

Hotel Magyar Király****

Hotel Magyar Király****

Megnyitotta kapuit Székesfehérvár legújabb és egyben legrégibb szállodája. A négycsillagos Hotel Magyar Király**** a közel 200 éves patinás műemlék épületben kívül-belül megújulva várja vendégeit. A `királyi` vendégeket 79 szoba és négy lakosztály, közel 400 fő befogadására alkalmas konferenciaterem, egy három ...

Kaszap István Katolikus Ifjúsági és Szabadidőközpont

Kaszap István Katolikus Ifjúsági és Szabadidőközpont

Összesen 5 szobában 34 főt tudunk elhelyezni. 10 db teljesen új emeletes ágyon összesen 28 főt, emeletes ágyon, heverőn további 6 főt, és igény esetén további pótágyakat tudunk biztosítani.

   1 2
Találatok száma: 28

Ízek Háza Székesfehérvár

Ízek Háza Székesfehérvár

Király ízek a királyok városában.. Folyamatosan frissen, nagy odafigyeléssel, szigorú higiéniai eljárásokkal készített napi ebédkínálatunkkal állunk vásárlóink rendelkezésére.

Aranyalma Cukrászda Székesfehérvár

Aranyalma Cukrászda Székesfehérvár

Székesfehérvár és környéke kedvenc cukrászdája 2003 óta. Egyedi torták, fenséges sütemények, glutén- és tejmentes készítmények készülnek az Aranyalma Cukrászdában.

Borbár Székesfehérvár

Borbár Székesfehérvár

150 féle borkínálatból több mint 60 kóstolható, ezen kívül kézműves sörök, sajtok, kávék, üdítők is szerepelnek a kínálatban. Borszakértő segítségével céges, baráti összejövetelek alkalmával Borbárukban, vagy kitelepülve borkóstolók, borbemutatók megtartását is vállalják.

Bányató Vendéglő Székesfehérvár

Bányató Vendéglő Székesfehérvár

A Bányató Vendéglő 1999. márciusa óta várja szeretettel kedves vendégeit, Székesfehérváron az Öreghegyen. Szándékaink szerint a századelőn kialakult kirándulóhely szerepét kívánjuk feléleszteni, megtartani. Vendégeink bizalmát jó ételekkel, figyelmes kiszolgálással szeretnénk megnyerni.

CorvinCafe Székesfehérvár

CorvinCafe Székesfehérvár

A CorvinCafe 3 perc sétára található az Országalmától a Virágóra mellett zöld és csendes környezetben a színház szomszédságában várja a betérőket.

Diófa Étterem Székesfehérvár

Diófa Étterem Székesfehérvár

A kétszintes étterem légkondicionált, 110 illetve 50 fő befogadására alkalmas. Egyedülálló mediterrán hangulatú kerthelyiségünkben pedig 90 fő fér el. A belső tér melegséget, kényelmes polgári miliőt sugall. Étlapunk kínálatát évente többször újítjuk meg annak érdekében, hogy magyar specialitásokon ...

Grafit Bistro

Grafit Bistro

Reggelizzen nálunk! A la carte étlapunkról többek között frissen facsart gyümölcslevet, frissen őrölt olasz Varesina kávét és az Ön igényei szerint elkészített hideg és meleg ételeket választhat executive reggelink keretében. Ebédeljen nálunk! Minden héten érdemes meglátogatni éttermünket. Séfünk hetente ...

Grill Pipi Gourmet Székesfehérvár

Grill Pipi Gourmet Székesfehérvár

A Grill Pipi jellegét tekintve egy fúziós, magyaros street food konyha. Nagyon fontos, hogy egyszerre egészséges ételeket, mégis újdonságokat tudjunk elkészíteni olyan ízélménnyel, ami a “fine dining”-ra utal. Többek között az egyik legjellegzetesebb magyaros street food újdonság nálunk a grillcsirke ...

Kertész Csárda Székesfehérvár

Kertész Csárda Székesfehérvár

A tradicionális magyar konyha mellett szemezgettünk az európai gasztronómia ízei közül is.. Vendéglőnkben 80 fős klimatizált és egy 300 férőhelyes szintén klimatizált, légtisztítós külön terem kapott helyet. Emeleti különtermünkben 80 főig vállaljuk cégek üzleti és meeting megbeszélésének széleskörű, ...

Kiskakas Vendéglő Székesfehérvár

Kiskakas Vendéglő Székesfehérvár

A Kiskakas vendéglő Székesfehérváron a történelmi belvároshoz közel található családias hangulatú kisvendéglő céges rendezvények, bankettek, turistacsoportok, rokoni összejövetelek kisebb esküvői vacsorák ideális helyszíne. A galériás kialakítás és télen a kandallóban lobogó tűz meleg, otthonos ...

   1 2 3   

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Szeretne nálunk megjelenni ajánlatával? ÚJ PROGRAMOK HIRDETÉSE
Kapcsolódó témák:

Kiemelt ajánlatok

Kiemelt ajánlatok

Székesfehérvári programok 2024. Fesztiválok, rendezvények, események Székesfehérvári programok 2024. Fesztiválok, rendezvények, események
  • Székesfehérvár
2024. március 28. (csütörtök)

Hasonló ajánlatok

Múzeumok Őszi Fesztiválja Eger 2024. Dobó István Vármúzeum Múzeumok Őszi Fesztiválja Eger 2024. Dobó István Vármúzeum
  • Eger
2024.09.30. (hétfő) - 2024.11.10. (vasárnap)

Foglaljon szállást!

Foglaljon asztalt!

Kapcsolat, elérhetőség
Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon? Partner információ

Foglaljon szállást!

Foglaljon asztalt!

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Megadott intervallumban:
-tól
-ig

Prémium program