Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Balatonalmádi Nyár

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Balatoni borkoncertek

Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Magyar Nemzeti Parkok Hete 2025. A Balaton-felvidéki Nemzeti Park programjai

, Több helyszínen

Megnézem a térképen

Magyar Nemzeti Parkok Hete programsorozat.
Magyar Nemzeti Parkok Hete 2025. A Balaton-felvidéki Nemzeti Park programjai

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Magyar Nemzeti Parkok Hete alkalmából Levendula Ház Látogatóközpont kedvezményes látogatása
2025-05-19.

Helyszín: Levendula Ház Látogatóközpont (Tihany, Major u. 67.) GPS 46.908817,17.888257

Ár: ​A felnőttek kedvezményes jeggyel látogathatják ezen a napon a bemutatóhelyet! (Kedvezményes jegyár: 1800 Ft/fő)

Találkozó ideje: 2025. május 19. (hétfő) 10.00 – 18.00 óra

Interaktív kiállítás a Tihanyi-félsziget kialakulásáról és a levendula-termesztésről, kisfilm a Tihanyi-félszigetről és a levenduláról, a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkról, levendula ajándékbolt, kávézó, kézműves foglalkoztató, élménykert várja a látogatókat a Belső-tó partján.

Magyar Nemzeti Parkok Hete és Európai Geoparkok Hete alkalmából – Lóczy-barlang Látogatóközpont kedvezményes látogatása
2025-05-21.

Ár: A felnőttek kedvezményes jeggyel látogathatják ezen a napon a bemutatóhelyet! (Kedvezményes belépőjegy: 1700 Ft/fő)

Találkozó ideje: 2025. május 21. (szerda) 10.00–15.00 óra

A felnőttek kedvezményes jeggyel látogathatják ezen a napon a bemutatóhelyet!

Magyar Nemzeti Parkok Hete - Magyar Természet Napja a Berek Világa Látogatóközpontban
2025-05-22.

Helyszín: Berek Világa Látogatóközpont, Fonyódliget, Hangár utca végétől 400 m GPS: 46.754322, 17.599968

Ár: térítésmentes

Találkozó ideje: 2025. május 22. (csütörtök) 09.00–15.00 óra (Előzetes bejelentkezés szükséges!)

A Magyar Természet Napja alkalmából nyílt napot tartunk a Berek Világa Látogatóközpontban. A program során megismerkedhetünk a berek élővilágával, a természetes élőhelyekkel, a természet jelentőségével. Lesz berekjárás, természetismereti foglalkozás, rövid előadások a nemzeti parkok igazgatóságon dolgozók munkájáról, a biológiai sokféleségről, az ökoszisztéma szolgáltatásokról.

Szükséges felszerelés: az időjárásnak megfelelő ruházat, kényelmes túracipő.

Magyar Nemzeti Parkok Hete - Biológiai sokféleség napja - Kis-Balaton
2025-05-23.

Ár: A programon való részvétel térítésmentes, de jelentkezéshez kötött a programot megelőző nap 12 óráig. A program 10 fő jelentkezése esetén indul.

Találkozó helye: Kis-Balaton Látogatóközpont, 8360, Keszthely, Tőzegtelep 5. GPS: 46.700197, 17.238187

Találkozó ideje: 2025. május 23. (péntek) 9.00 óra

Időtartam: kb. 2,5 óra

A biológiai sokféleség nemzetközi napja vagy más néven a Biodiverzitás védelmének világnapja az élővilág sokféleségére, illetve az azt fenyegető veszélyekre igyekszik ráirányítani a széles nyilvánosság figyelmét. Az inváziós fajok terjedése, Magyarországra hurcolása a biodiverzitás csökkenésének egyik legfőbb okozója.

A programon résztvevők előadás keretében hallhatnak a hazai idegenhonos fajokról. Választ kaphatnak arra kérdésekre, hogy miért veszélyeztetik az őshonos fajok fennmaradását, miként formálják át környezetüket megjelenésükkel, mit tehetünk ellenük. Az idegenhonos inváziós fajok kutatási módszerei is bemutatásra kerülnek.

Európai Nemzeti Parkok Napja - MNPH - Csemetétől a famatuzsálemig tavaszi erdőtúra a Nénai tölgyhöz
2025-05-24.

Ár: térítésmentes

Találkozó helye: Baki szőlőhegy kanyar, GPS: 46.731797 16.810605

Találkozó ideje: 2025. május 24. (szombat) 9.00 óra

Időtartam: 2 óra

Táv: 2 km, szintkülönbség: 40 m, túra nehézségi foka: könnyű-közepes

A túra során a résztvevők megismerkedhetnek a helyszínen található erdő látnivalóival. Tavaszi arcát ismerhetik meg az erdőnek, hallhatnak a fák növekedéséről, életciklusairól, az erdőben betöltött szerepükről, a hozzájuk szorosan kötődő rovar, madár és gombavilágról. Mód nyílik az öreg fák kerületének és magasságának megmérésére.

Európai Nemzeti Parkok Napja - Magyar Nemzeti Parkok Hete - Séta a Kitaibel Pál tanösvényen
2025-05-24.

Ár: térítésmentes

Találkozó helye: Somló, Szent Margit Kápolna GPS: 47.141604,17.376646

Találkozó ideje: 2025. május 24. (szombat) 10.00 óra (Előzetes jelentkezés szükséges!)

Időtartam: kb. 3 óra

Táv: 3 km, szintkülönbség: 140 m, a túra nehézségi foka: közepes

A Marcal-medence sík vidékéből szigetszerűen kiemelkedő magányos óriás, a Somló számos természeti értéket őriz napjainkig: a különleges bazaltformák, ritka növény- és állatfajoknak nyújtanak otthont. Hazánk kultúrtörténeti értékei közé soroljuk a hegytető hajdan virágzó bronzkori települését és az ugyancsak évezredes múltra visszatekintő - híres borokat adó - hegylábi szőlőművelést. E páratlan szépségű, 1993-ban alapított Somló Tájvédelmi Körzet nevezetességeit mutatja be a botanikus Kitaibel Pál (1757-1817) nevét viselő, 3 km hosszú, 9 állomásból álló önmagába visszatérő tanösvény.

Az ösvény könnyen megközelíthető a nyolcas útról leágazó, a Somló felé vezető bekötőútról. A hegy oldalában, a Margit-kápolnánál található az ösvény első állomása.

A szintkülönbség érzékeltetésére néhány adat: a kiinduló és záró pont 290 m, a Somlói vár 367 m, a tanösvény visszatérő ágának indulópontja 310 m, Kilátó 431m tengerszint feletti magasságban található.

Speciális felszerelés: Időjárásnak megfelelő öltözék, lábbeli.

Magyar Nemzeti Parkok Hete és Gyermeknap alkalmából kedvezményes látogatás a Csodabogyós-barlangban
2025-05-25.

Helyszín: Csodabogyós-barlang, Balatonederics

Ár: Kedvezményes részvétel kizárólag a gyermekkel érkezőknek! Gyermek: 8 100 Ft/fő; felnőtt: 11 700 Ft/fő

Kedvezményes részvétel a Csodabogyós-barlang alap túráján kizárólag a gyermekkel érkezőknek!

Gyermek: 8 100 Ft/fő; felnőtt: 11 700 Ft/fő

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények