Turizmus Program

Országos Vízipisztoly Csata

Királyi Napok Székesfehérváron

Bor és Kenyér Ünnep

Virágkarnevál

Mézesvölgyi nyár

Peter Šrámek Balatonfüreden

Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Nemzetközi Cigány Dal Napja 2025

, Több településen és helyszínen

2025. augusztus 8-ánnegyedik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját, mely a sokszínűséget ünnepli legendás cigány és nemcigány művészek részvételével.
Nemzetközi Cigány Dal Napja 2025

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

4. Nemzetközi Cigány Dal Napja

2025. augusztus 8.

A világ legnagyobb egynapos fesztiválja

7 ország – 16 helyszín – 50 zenekar

Debrecen – Budapest – Szentendre – Százhalombatta – Hódmezővásárhely – Ravazd – Veszprém – Zánka – Nova – Oroszlány

Olaszország – Lengyelország – Szerbia – Spanyolország – Szlovákia – Románia 2025. augusztus 7. kísérőprogram: Debrecen – Nagyerdei Víztorony

2025. augusztus 8-án – a legendás észak-macedón énekes, Esma Redžepova születésnapján – negyedik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját. Idén már hét ország 16 helyszíne vesz részt és 50 zenekar fellépésére kerül sor itthon és külföldön Rostás Mihály „Mazsi” (a Lakatos Mónika és a Romengo és a MazsiMó – GipsyMó zenekarok alapítója és zenekarvezetője) kezdeményezésére, a Nemzetközi Cigány és Világzenei Hálózat szervezésében. A világ legnagyobb egynapos fesztiváljának az arca idén Balogh Guszti, az oláh cigány zene egyik legkreatívabb és legkiemelkedőbb dalszerzője és énekese. A Nemzetközi Cigány Dal Napja a sokszínűséget ünnepli legendás cigány és nem cigány művészek részvételével évről-évre bővülő helyszín- és programkínálattal, ingyenes koncertekkel. A fesztivál támogatói a MOL – Új Európa Alapítvány, az NKA, a Belügyminisztérium Társadalmi és Esélyteremtési Főigazgatósága és a Szerencsejáték Zrt.

2025-ben tíz magyarországi városban, valamint hat külföldi helyszínen közel ötven fellépő zenekarral várják a közönséget. A  szervezők arra biztatnak mindenkit, hogy merüljenek el a felejthetetlen zenei élményekben jobban megismerve, megtapasztalva a cigány kultúra mellett a saját kulturális sokszínűségünket is.

A nem cigány zenekarok műsorának az érdekessége, hogy a saját repertoárjukba beleépítenek cigány dalokat is és a zenekarok minden helyszínen együtt, egy időben közösen éneklik el a nemzetközi cigány himnuszt, a Gelem, Gelem c. dalt.

Európa egyik legszínesebb, leggazdagabb nemzetisége a cigányság páratlan és a mai napig élő, fejlődő zenei kultúrával, amely a történelem során számos ponton járult hozzá az európai zenekultúra fejlődéséhez. Nincs még egy olyan népcsoport, amely jelen lenne az Unió összes országában, ily módon az európai közösségnek nagyon fontos összetartó ereje a cigányság. A cigány kultúra félreismerhetetlenül magán hordozza a saját jegyeket, egyúttal visszatükrözi a velük kapcsolatba kerülő nemzetek jellegzetességeit is. A spanyol flamenco eleganciájától a szerbiai rezesbandák magával ragadó erejéig képes átölelni egész Európát és a világot, hirdetve a romák szokásait, nyelvét és végtelen életörömét. Kultúrájuk egyik legékesebb része az, amelyik a magyar nemzettel virágzik évszázadok óta, olyan gyümölcsöket teremtve, mint az éttermi cigányzene, az oláh-cigány muzsika és tánc, vagy a vonós magyar népzene.

Rostás Mihály „Mazsi”, a Cigány Dal Napjának ötletgazdája, művészeti vezetője és főszervezője az elmúlt évtizedekben négy kontinens, több mint harminc országában koncertezett a Kossuth-díjas és Womex életműdíjas Lakatos Mónika és a Romengo zenekar vezetőjeként és menedzsereként. Megtapasztalva és cigányul szót értve a különböző országok cigányzenei fesztiváljaival és cigány zenekaraival, hívta életre a Nemzetközi Cigány Dal Napja hiánypótló kezdeményezést és egyben a nemzetközi cigányzenei együttműködésekért sokrétűen tevékenykedő Nemzetközi Cigány- és Világzenei Hálózatot egyaránt.

A 4. Nemzetközi Cigány Dal Napjának magyarországi központi helyszíne idén Debrecen, ahol már augusztus 7-én is programok sokasága várja az érdeklődőket.

Helyszínek és programok

DebrecenNagyerdei Víztorony

4032 Debrecen, Pallagi út 7.

19:00 Romengo & és a Kossuth-díjas Lakatos Mónika + vendég: Sárközi Lajos -Liszt díjas hegedűművész és Kökény Attila -előadóművész

20:00 MazsiMó-GipsyMó +

Vendégművész: Szokolai-Dongó Balázs

21:00 Boján Krstic Orkestar (SRB)

Budapest – Benczúr Ház Rendezvényközpont

1068. Budapest, Benczúr u. 27.

19. 00 Muzsikás

20:00 Kalyi Jag 

21:00 Besh o droM

Százhalombatta – Barátság Kulturális Központ

Százhalombatta, Szent István tér 5, 2440

19:00 Pere és a Sani Luludyi

20:00 Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák

21:00 Fanfara Complexa

Szentendre- Dunaparti Művelődési Ház udvara és Dunakorzó

esőhelyszín: Barlang (Dunakorzó 18.)

19:00 Berki Péter és cigányzenekara

20:00 Balázs Elemér Group

21:00 Viviann (FR-HU)

Veszprém – Agóra Veszprém Kulturális Központ

8200 Veszprém, Táborállás park 1.

19:00 Ternipe

20:00 Szilvási Gipsy Folk Band

21:00 Anima Sound System & Bognár Szilvia

Ravazd Mediawave udvar

9091 Ravazd, Őrhegy u. 27. 

18:00 Lásho Lecsó

19:00 Háj Ku Minye

20:00 Autentikus flamenco Jerez de la Fronterából (ES):

Ignacio Fajardo-ének, Manuel Monte-gitár, Manuel Castañeda -fuvola, Fernando Galán-tánc

21:00 Balogh Kálmán és a Gipsy Cimbalom Band

Hódmezővásárhely –Bessenyei Ferenc Művelődési Központ

Dr. Rapcsák András út 7.

19:00 Mókus és a Bend

20:00 EtnoRom,

21:00 Nadara Gipsy Band (RO-FR)

Zánka – Horváth Borház

8272 Tagyonhegy, Hrsz. 601,

19:00 Söndörgő

20:00 Canarro

21:00 Khamoro Budapest Band

Nova – Gönczi Ferenc Művelődési Otthon

8948 Nova, Fő u. 1

19:00 Bogdán Norbert Lanó és Kedves Zenekara

20:00 Varga Helena Band

21:00 Cimbaliband

Oroszlány – KFMKK – Szabadtéri Színpad

2840 Oroszlány, Borbála tér 1.

18:00 Dromara Acoustic Live

19:00 Botos Family

20:00 Szolnoki Barna Gyöngyök (Király család)

21:00 KAL (SRB)

Külföldi helyszínek

SpanyolországJerez de la Frontera

 Sala Quemá -, Plaza Quemada 5 11402 Spain

20:00 Amal

21:30 Romano Drom (HU)

Szlovákia– Párkány

Párkányi sétáló utca, Nyári színpad Hlavná 16, 943 01 Štúrovo, Szlovákia

19:00 Chache Rom (HU)

20:30 Felvidéki Jazz Land

Románia  – Sepsiszentgyörgy

Bábel Kiskultúr – Csíki utca 21.

20:00 Dalinda (HU)

21:30 Vojake Shave (HU)

Szerbia – Malomfesztivál keretén belül

Orom, Régi Malom

20:00 Luma Dui

21:30 Kanizsa Csillagai (HU)

Lengyelország – Kotelnica Summer Festival keretén belül

Środkowa 181b, 34-405 Białka Tatrzańska

17:00 Amaro Duho (HU)

19:00 Megitza

Olaszország – Velence

Laguna Libre Venezia – Fondamentadi Cannaregio 969, 969 – 30121 Venice

19:00 Hamid Drake & Evelin Tóth & & Frankie Látó (HU-USA)

20:30 Karaván Família (HU)

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

Kísérőprogram

2025. augusztus 7.

Debrecen – Nagyerdei Víztorony

4032 Debrecen, Pallagi út 7.

A programot a cigány kultúra sokszínűsége jellemzi, olyan előadásokkal melyek a nyitottság és az elfogadás fontosságát mutatja be. Családbarát és felnőtt programok egyaránt lesznek, mindezeket cigány és nem cigány előadókkal megvalósítva. A kísérőprogram egy előíze az augusztus 8-i debreceni főhelyszín programjának, mely előzetesen bemutatja, hogy milyen gazdag és színes programmal várja a odalátogató közönséget. Idén először a főhelyszínen 2 napon keresztül várja a közönséget a 4. alkalommal megrendezett Nemzetközi Cigány Dal Napja.

Programok:

16:00-tól arc és csillámfestés gyerekeknek Rézmíves Anikóval és Tarján Veronikával 

17:00 -17:35 A Hold és a Nap megszabadítása – zenés cigánymese – közreműködik: Tarján Veronika, Balogh Guszti, Mogyoró Kornél

17:50 -18:25 Szabolcsi cigánytánctanítás Balogh Zsolt tánctanár vezetésével – közreműködik: Balogh Guszti

18:40-19:15 Az Élet Hangjai: Versek zenélve, Zenék verselve – közreműködik: Csányi Dávid, Szakál Tamás, Balogh Guszti

19:30:-20:00 Pachake Rom– autentikus cigányfolk

20:00-21:00 Vojasa koncert (Urbánus oláhcigányzene)

közreműködik: Balogh Guszti, Bordás Péter, Balogh Gusztáv Csompi, Koncsecskó Péter

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények

Székesfehérvári Királyi Napok