Turizmus Program

Siófoki Gasztrohétvége

Márton-napi programok

PontyShow Horgászkiállítás

Csoki workshop

Kastély élmények

Kék Zónák Titkai

Pontyshow 2025. november 7-9. Magyarország egyik legnagyobb horgászkiállítása
Aktív wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Pontyshow 2025. november 7-9. Magyarország egyik legnagyobb horgászkiállítása
Aktív wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Siklósi várlátogatás, hosszú és rövid interaktív tárlatvezetések magyar, angol és német nyelven

2025.01.01. (szerda) - 2025.12.31. (szerda)

A siklósi vár hazánk fontos történelmi nevezetessége. A vár keleti és déli szárnyában vártörténeti kiállítás, várbörtön, Kínzókamra és Tenkes kapitánya panoptikum, a Villány-Siklósi borvidéket ismertető bormúzeum, reneszánsz bútorkiállítás, középkori fegyver- és hadtörténeti kiállítás tekinthető meg.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Vezetett várlátogatás

A Dél-Dunántúl egyik legszebb történelmi ékköve, a Siklósi vár a klasszikusan passzív múzeumi világból kilépve megújult, interaktív programokkal várja Önöket és csoportjaikat egy tartalmas, emléket hagyó időutazásra. Az ódon falakon belül, a hozzánk érkezők korhű viseletbe öltözött munkatársak segítségével ismerkedhetnek meg a gyakran már elfeledett mesterségek, kézművességek, szokások történetével, és ami igazán fontos, gyakorlati fortélyaival. A korcsoportonként történő differenciálás fontos szempont a programok összeállításában, így minden csoport a korának megfelelő tudással és élménnyel gazdagodhat a várban eltöltött idő alatt.

Tárlatvezetőink magas szakmai felkészültséggel, interaktívan vezetik körbe a vendégeket a vár tereiben, élő történelemórát varázsolva a falak közé. Igény szerint lehetőség van angol és német nyelven kérni a vezetést. Plusz programelemként középkori fegyverbemutató, illetve „A huszárok élete” bemutató is kérhető.

A Siklósi Vár kutyabarát intézmény, szívesen látjuk a kutyusokat is!

Megjelenés forrása: ajánlat weboldala

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények