Felhőtlen szórakozás az egész családnak!
Felhőtlen szórakozás az egész családnak!
Tavaszi pihenés a Tisza-tónál: Gazdag programkínálat
Tavaszi pihenés a Tisza-tónál: Gazdag programkínálat
Május 1-ei hosszú hétvége Gyopárosfürdő: korlátlan fürdőzés, ajándék masszázskupon, gyermekanimáció
Május 1-ei hosszú hétvége Gyopárosfürdő: korlátlan fürdőzés, ajándék masszázskupon, gyermekanimáció
Soproni kikapcsolódás - Természet, kultúra, történelem, gasztronómia és színes programok!
Soproni kikapcsolódás - Természet, kultúra, történelem, gasztronómia és színes programok!
Május 1-ei wellness hétvége Egerben -  Itt a remek alkalom, hogy kimozduljon otthonról!
Május 1-ei wellness hétvége Egerben -  Itt a remek alkalom, hogy kimozduljon otthonról!

Tapolcán egész évben változatos programokkal várják a helyi és a városba látogató vendégeket. A rendezvénynaptárukban különböző programok szerepelnek, mint fesztiválok, családi- és gyerekprogramok, kiállítások,koncertek, filmvetítés, színházi előadások, sportrendezvények, így minden korosztály találhat magának programlehetőséget a városban.

KAPCSOLATFELVÉTEL, ELÉRHETŐSÉGEK

Programok 2018

SZIMULÁTOROS GAMER SHOW
2018. március 31- április 01.

Helyszín: Tapolca, Csermák József Rendezvénycsarnok (Alkotmány ú.7.)

Belépő : 3 000 Ft

Szimulátorok használata ingyenes.

MANDALAFESTŐ NAP
2018. április 07.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

SZÍNHÁZI ELŐADÁS
2018. április 08.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

TÁMK Színjátszó Klub: Tóték

Jegy ár: 1 200 Ft

BÉRLETES SZÍNHÁZI ELŐADÁS
2018. április 09.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

TÁMK Színjátszó Klub: Tóték

NYUSZI KUPA
2018. április 11.

Helyszín: Tapolca, Csermák József Rendezvénycsarnok (Alkotmány ú.7.)

A Csermák József Rendezvénycsarnokban kerül megrendezésre a Nyuszi Kupa gyermek labdarúgó torna.
A megmérettetésre a helyi és környékbeli óvodák vegyes 3-3 fős csapatait várjuk.
A torna végeztével minden csapat oklevéllel és a nyuszitól kapott édességcsomaggal térhet haza

IFJÚSÁGI FILHARMÓNIA
2018. április 12.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

Savária Szinfonikus Zenekar

SZÉCHENYI KUPA - KÖZÉPISKOLAI TEREMLABDARÚGÓ TORNA
2018. április 13.

Helyszín: Tapolca, Csermák József Rendezvénycsarnok (Alkotmány ú.7.)

FOLTVARRÓ TÁBOR
2018. április 13-15.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

XXV. BABA-ÉS GYERMEKHOLMI GYERMEKHOLMI BÖRZE TAPOLCÁN
2018. április 14. szombat 9.00-12.00

Városi Piac és Vásárcsarnok
(Tapolca, Bajcsy- Zsilinszky u.)

Mindent hozhat és vihet, ami gyermekkel kapcsolatos!
baba-és gyermekruhák, játékok, babafelszerelések, kismama ruhák és kellékek…

Kísérőprogramok:
Ingyenes légvár

Árusítani csak előzetes jelentkezéssel lehet!

Kipakolás 8.00-tól
Helypénz: 900 Ft

IDŐSEK NAPJA
2018. április 14.

Helyszín: Tapolca-Diszel, Szabadság u.1.

ASZTALITENISZ BAJNOKSÁG
2018. április 15. 9 órától

Helyszín: Tapolca, Csermák József Rendezvénycsarnok (Alkotmány ú.7.)

Kategóriák (egyéni-női, férfi):
- 14 év alatti (2004.04.15-ig születettek)
- 14-18 év közötti (2000.04.15-ig születettek)
- amatőr (nem igazolt) felnőtt versenyző
- igazolt felnőtt versenyző
(Egy versenyszámot min. 3 fő esetén indítunk el, kevés jelentkező esetén kategóriákat vonunk össze.)

Az I-III. helyezettek érem és oklevél díjazásban részesülnek.

Előnevezés: a csarnok e-mail címén
Helyszíni nevezés a bajnokság napján 8.00-8.45-ig.

Nevezési díj: 500 Ft/fő (18 év alatt nincs)

Váltócipő használata kötelező!

TAPOLCAI VÁROSI KÉPZŐMŰVÉSZ KÖR KIÁLLÍTÁSA
2018. április 16.  16 óra

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

Szita Szabolcs és Sütő György kiállítása.
Nyitott kör foglalkozás keretében beszélgetés az alkotókkal.

A kiállítás megtekinthető: 2018. április 16-25-ig.

REFORMÁCIÓ TANAI NAPJAINKBAN
2018. április 16.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

Előadó: Kecskeméti János

„Ha egy ember meghal, hol van ő”
- Mit tanít a Biblia a halálról?
- Mi történik velünk halálunk után?

I. VILÁGHÁBORÚS  CENTENÁRIUMI  EMLÉKPROGRAM - HANGODI LÁSZLÓ ELŐADÁSA
2018. április 18. 18 óra

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

„ÉS A LEVELEK LEHULLOTTAK”

Tapolcai centenáriumi emlékprogram az első világháború évfordulója alkalmából

Első világháborús csatamezők, erődök és katonatemetők Galíciában.

Vetített képes előadás.
Előadó: Hangodi László történész-főmuzeológus
                  (Wass Albert Könyvtár és Múzeum)  

Az előadás ingyenes.

KAZINCZY FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA KULTURÁLIS BEMUTATÓJA
2018. április 1
9.
Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

REFORMÁCIÓ TANAI NAPJAINKBAN
2018. április 23.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

Előadó: Kecskeméti János

Az Antikrisztusról szóló profetikus kijelentések a Bibliában.
- Ő egy személy vagy egy vallási szervezet?
- Ki az egyedüli közbenjáró Isten és ember között?

BÉRLETES SZÍNHÁZI ELŐADÁS
2018. április 23.

Helyszín: Tapolca, Tamási Áron Művelődési Központ (Kisfaludy utca 2-6.)

Bérletes Színház      Pesti Művész Színház (:Georges Feydeau) A balek ( A hülyéje) vígjáték

XXVI. SZENT GYÖRGY-HEGYI NAPOK
2018. április 24-29.

Helyszín: Tapolca, Kisapáti, Hegymagas, Raposka

A szőlő és a bor ünnepe a Balaton-felvidéken.

Programok:
   
Április   24.  kedd:         Szent György- hegyi napok megnyitója és Borverseny
                                       Hegymagas:Szászi pince
Április   25.  szerda:       Zarándokút,  Szent György-hegyi kápolnák megtekintése
                                       Indulás: Kisapáti Kultúrház13 óra
Április   26.  csütörtök:  Tapolcai ínyencrandevú borkedvelőknek
                                       Tapolca Hotel Gabriella Részvételi díj: 8 000Ft
Április   27.  péntek:       Szakmai konferencia. A borverseny eredményhirdetés, aranyérmes borok kóstolása
                                         Tamási Áron Művelődési Központ
Április   28.  szombat:    Borutak bejárása. Részvételi díj: 5 000 Ft.
                                       
Április   29.  vasárnap:   Térzene, felvonulás, körmenet, Szabadtéri Szentmise, borszentelés
                                        Hegymagasi Kultúrház előtt gyülekező

XII. TAPOLCA TAVASZ FESZTIVÁL
2018. április 28-május 01.

Helyszín: Tapolca, Malom-tónál

Tapolca Tavasz Fesztivál április 28. és május 1. között a Malom-tónál! Koncertek, népművészeti-kézműves sétány: különleges válogatás a helyi és környékbeli értékekből.
Gasztrosétány: hagyományos ételek, balatoni borok. A gyermekeknek légvárak, kalandpark, városnéző kisvonat, kosárhinta, póni lovaglás és még sok más.

FELHÍVÁS
TAPOLCAI ÜNNEPI NAPOK ÉS BORHÉT
2018.08.15-20. (szerda-hétfő)

A Tapolca Kft. – Tamási Áron Művelődési Központ várja azon népművészek, képzőművészek, iparművészek, kistermelők jelentkezését, akik a Tapolcai Ünnepi Napok és Borhét rendezvénysorozat keretein belül bemutatnák az érdeklődő közönségnek tevékenységüket, kiállítanák és árusítanák termékeiket. A szervezők a tapolcai jelentkezők számára a rendezvényen (vásáron) való részvételt kedvezménnyel biztosítják.

Jelentkezési határidő: 2018. április 30.

  • TAMÁSI ÁRON MŰVELŐDÉSI KÖZPONT PROGRAMOK

április 11. és 18. (szerda) 17:00 - A 27 nyelvvizsgával rendelkező Gaál Ottó Kreatív nyelvtanulási módszer című könyvének bemutatója.

április 13-15. - Foltvarró tábor

április 16. és 23. (hétfő) 18:00 - A reformáció tanai napjainkban című előadássorozat.
Előadó: Kecskeméti János

Bérletes színházi előadások

április 9. (hétfő) 19:00 - Tamási Áron Színjátszó Klub (Örkény István): Tóték

április 23. (hétfő) 19:00 - Pesti Művész Színház (George Feydeau): A balek (A hülyéje) – vígjáték

Állandó programjaink:

Baba-mama klub: csütörtök 10:00
Bélyeggyűjtő klub: minden hónap harmadik péntekén 15:00
Bridzs klub: szerda 16:00
Diabetikus klub: minden hónap utolsó csütörtökén 16:00
Egészségügyi Nyugdíjas klub: minden hónap utolsó szerdáján 16:00
Felnőtt jóga: kedd 18:00, szerda 19:00 - oktató: Farkas Serger Zsuzsanna
Foltvarró klub: kedd 17:00
Jogpont: kedd 12:00
Meridián torna: csütörtök 16:00
Néptánc: szerda 18:30
Ovis jóga: kedd: 16:30 - oktató: Farkas Serger Zsuzsanna
Páneurópa: minden hónap harmadik csütörtökén 15:00
Preventív jógaterápia: febr.19-től hétfőnként 18:30 - oktató: Tóth Orsolya
Ringató: szerda 10:00
Sakk: hétfő, kedd, csütörtök, péntek: 16:00, szombat: 9:00
Színjátszó klub: szerda 16:30
Tapolcai Musical Színpad: szombat 9:00
Tini jóga: szerda 17:45 - oktató: Farkas Serger Zsuzsanna
Városi Képzőművész Kör: kedd 16:00
Védőnő klub: hónap utolsó hétfőjén: 11:00

  • CSERMÁK  JÓZSEF  RENDEZVÉNYCSARNOK PROGRAMOK

Tapolca, Alkotmány út 7.

03.31-04.01. TRT World - Gamer Show
04.05. 09.00 DSB kosárlabda verseny megyei döntő IV. korcsoport leány
04.08. 16.00 Tapolca VSE – Úrkúti SK női felnőtt kézilabda mérkőzés
04.11. 10.00 Nyuszi Kupa – meghívásos focitorna, óvodásoknak
04.13.  09.00 Széchenyi kupa középiskolai teremlabdarúgó torna
04.14. 10.00 Tóth László régió kézilabda gyermekbajnokság U11 leány
04.15. 09.00 Asztalitenisz bajnokság
04.15. 18.00 Tapolca VSE – Somló Hús KK Pápa férfi felnőtt kézilabda mérkőzés
04.29. 16.00 Tapolca VSE – Simontornyai KK férfi felnőtt kézilabda mérkőzés

CSERMÁK  JÓZSEF  RENDEZVÉNYCSARNOK  ÁLLANDÓ  PROGRAMJAI:

Zenés Kondicionáló torna Hölgyeknek
Hétfőn és szerdán 18.00-19.00 óráig
Az órákat Nagyné Lombos Katalin gyógytestnevelő tartja

Spinning Club – Zenés szobakerékpár torna

Ingyenes frissítő masszázs
Szeretet Fénye Alapítvány
Április 12-én és 26-án 17.30-tól

Szauna hétfőn és pénteken 17.00-21.00 óráig

  • VÁROSI   SPORT-  ÉS  SZABADIDŐ  CENTRUM

Tapolca, Sümegi u. 40.

04.01. 10.00 Tapolcai Öregfiúk FC – Lesenceistvánd- Uzsa SE megyei III. osztályú labdarúgó mérkőzés
04.05 17.00 TIAC VSE – Ugod SE megyei U14 labdarúgó mérkőzés
04.07. 16.30 TIAC VSE – Szentantalfa NVSE megyei II. osztályú labdarúgó mérkőzés (14.30 U19)
04.08. 10.00 TVSE Honvéd – Bakonynána SK megyei női labdarúgó mérkőzés
04.09.  14.00 Bozsik Torna U11/13
04.12 17.00 TIAC VSE – SK AJKA-PADRAGKÚT SE megyei U14 labdarúgó mérkőzés
04.15. 10.00 Tapolcai Öregfiúk FC – DÖ-ME SE megyei III. osztályú labdarúgó mérkőzés
04.18. 09.00 DSB megyei labdarugó döntő I. II. korcsoport fiú és IV. korcsoport fiú-lány
04.21. 15.00 Bozsik Fesztivál U7/U9
04.22. 17.00 TIAC VSE – Somló SC megyei II. osztályú labdarúgó mérkőzés (15.00 U19)
04.24. 08.30 Atlétika több próba verseny II. III. IV. korcsoport fiú, lány
04.26 13.00 Kisiskolák atlétika versenye
04.26. 17.00 TIAC VSE – Magyarpolány SE megyei U14 labdarúgó mérkőzés
04.28. 09.00 Bozsik Torna U11/13
04.29. 10.00 TVSE Honvéd – Pápai ELC- Nyárád megyei női labdarúgó mérkőzés
04.29. 10.00 Tapolcai Öregfiúk FC – Szigliget BSE megyei III. osztályú labdarúgó mérkőzés
04.29. 12.00 TIAC VSE – Devecser SE megyei U16 labdarúgó mérkőzés

Online jegyvásárlás


2018.04.01. - 2018.04.30.

Megjegyzés az időpontokhoz:

A rendezvények időpontjainak változtatási jogát a szervezők fenntartják.

KeSzeCsüSzoVa
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Tapolcai programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események