Hajbeültetés: azonnali változás vagy hosszú távú eredmény?
A férfiaknak alapvetően két típusa van: akit zavar a kopaszodás, és aki megbékél vele. Viszont az előbbi táborba tartozók közül is érdemes megkülönböztetni azokat, akik türelmetlenek, azonnali változást akarnak, illetve azokat, akik hosszasan dilemmáznak, mérlegelik a különféle lehetőségeket.
A kopaszodás lassú folyamat
A férfiak körében oly gyakori kopaszodás szerencsére nem egyik napról a másikra következik be, hanem egy hosszú, évekig tartó folyamatról van szó. Emiatt eleinte sokan nem is foglalkoznak vele, ám amikor például egy régebbi fényképet nézegetve szembesülnek azzal, hogy mostanra a hajuk felét elveszítették, akkor a többségben bizony már megszólal a vészcsengő.
Ilyenkor őrülten kutatni kezdenek az interneten, utánajárnak a különféle lehetőségeknek, hajbeültetés előtte-utána fotókat nézegetnek, véleményeket olvasgatnak és így tovább. A férfiak egy része pedig azonnali megoldást keres, minél rövidebb időn belül szeretne megszabadulni a kopaszságtól.
Ám akadnak olyanok is, akik tartanak attól, hogyan reagál majd erre a környezetük. Hiszen ha egy félig kopasz férfi egyszer csak újra dús hajkoronával jelenik meg, akkor egyértelmű, hogy ez valamiféle mesterséges beavatkozás eredménye, nem nőtt vissza a haja magától egy éjszaka alatt.
Sokakban pedig még mindig él az az előítélet, miszerint “szépészeti beavatkozásokat csak a nők végeztetnek”, az erősebbik nemnek nincs szüksége ilyesmikre. Csakhogy ez egy butaság, hiszen egy férfi miért ne tehetne meg bármit azért, hogy elégedett legyen magával és visszatérjen az önbizalma?
Milyen eredménnyel jár a hajbeültetés?
A hajbeültetés során a tarkótájékon lévő donoterületről távolítanak el hajhagymaegységeket, melyeket beültetnek a kopasz részekre. A kezelés után bár megfigyelhető, hogy az átültetett hajszálak szépen nőni kezdenek, viszont pár hét múlva kihullanak.
Emiatt nem kell megijedni, ez a folyamat természetes része, a transzplantáció ugyanis eléggé megviselte a hajhagymákat, szükségük van egy kis regenerációra. Ez nagyjából 3 hónapig tart, utána szép lassan elkezdenek kinőni a babahajak, 6-12 hónappal a kezelés után pedig a korábban kopasz területeket ismét sűrű, dús haj borítja. Nagyon fontos tehát a türelem!
Mint ebből is látható, a hajbeültetés nem jár azonnali eredménnyel, hanem fokozatosan alakul ki a hatása. Ez abból a szempontból előnyös, hogy nem lesz drasztikus változás. A beavatkozás utáni apró sebek és a pirosság pár nap alatt eltűnik, így a kezelés után bő egy héttel senki meg nem mondja majd, hogy nemrég hajbeültetésen vettél részt.
Nem akarsz ennyit várni?
A tudomány jelen állása szerint sajnos nincs olyan módszer, ami a hajbeültetéssel azonos hatásfokú, viszont gyorsabban járna látható eredménnyel. Persze hordhatsz parókát vagy használhatsz fejbőrszínező sprayt, de te is tudod, hogy ezek csak átmeneti megoldások.
Fogd fel úgy a dolgot, hogy minél előbb részt veszel egy kezelésen, annál hamarabb lesz újra dús frizurád, kopasz foltok nélkül.