Biztonságos weboldal: https
Kedves Megrendelőnk!
Néhány partnerünk jelezte, hogy nem látja, vagy csak részben látja analitikájában az oldalunkról érkező forgalmat. Utána jártunk, hogy ennek mi lehet az oka.
Utána jártunk a dolognak, hogy mindenki tisztán láthasson.
Ennek kapcsán szeretnénk tájékoztatni, hogy a https-el nem rendelkező weboldalak nem, vagy csak részben tudják megmérni a https-es weboldalakról történő átkattintásokat.
Magyar és angol nyelven is elérhető ezzel kapcsolatban szakmai információ:
https://jabjab.hu/analytics/valts-https-re-es-pontosabb-lehet-az-analitikad.html
A böngészőknek a HTTPS kapcsán van egy speciális működése: szabvány szerint, ha egy HTTPS oldalon kattintasz egy olyan linkre, ami egy sima HTTP (tehát nem biztonságos) weboldalra visz, akkor ez a nem biztonságos weboldal nem kapja meg azt az információt, hogy a kattintás előtt hol járt a látogató.
Ha sima HTTP weboldalak között kattintgatsz, akkor ezek mindig értesülnek arról, hogy előzőleg hol járt a látogató, ezekből lesznek a Google Analytics jelentésekben a referral, tehát hivatkozó weboldalak. Sőt, ha HTTPS-en működő oldalak között mozogsz, akkor is. A probléma akkor jön, amikor biztonságos kapcsolatról nem biztonságos kapcsolatra váltasz.
Persze ez a szabály sem fekete vagy fehér, a biztonságos, tehát HTTPS-en működő oldalak megmondhatják a böngészőknek, ha engedékenyebbek. Így tesz például a google.com, google.hu, facebook.com és még számos ismert weboldal. Ennek köszönhető, hogy az ezen weboldalakról érkező látogatók (többségét) láthatjuk, mint hivatkozó forgalom a Google Analytics statisztikákban.
Azokban az esetekben viszont, amikor az alapértelmezett működés lép életbe, a HTTPS-ről érkező látogatóról nem látni, hogy honnan jött. És bizony ezen információ hiányában a Google Analytics is csak két dolgot tehet: ha lát utm paramétereket, akkor azokat használja fel a forgalom forrásának kihasználására. Ha nem lát, akkor ezt a látogatót direkt látogatónak azonosítja.
https://www.e-nor.com/blog/google-analytics/https-to-http-secure-to-nonsecure-referrer-loss
Ez a cikk arról szól, hogyha egy https-es oldalon lévő linkre kattintva egy http-s oldalra érkezünk, akkor a fogadó oldal statisztikájában direkt látogatóként könyvelődik el a kattintás, és nem tudjuk, hogy melyik biztonságos weboldalról érkezett.
Ez az oka annak, hogy amennyiben az Ön weboldala nem elérhető https-es titkosított kapcsolaton keresztül, akkor a Google Analytics-ban direkt forgalmi forrásként fogja látni a Programturizmus portálról érkező látogatókat.
A biztonságos tanúsítvánnyal rendelkező weboldal webcíme így néz ki: nem http, hanem https van a domain név előtt:
https://www.programturizmus.hu
Szeretnénk segítséget adni, hogy miért és hogyan kell és lehet a weboldalt biztonságossá tenni.
Miért érdemes https-re váltani?
https://webshark.hu/hirek/https/
Még nem https-alapú a weboldalad? Akkor itt az ideje a váltásnak. Ma már a Google első oldali találatainak fele https-alapú, és egyre szigorúbb a Chrome is......
HTTP - ről HTTPS - re való átállás fontossága
https://www.usernet.hu/blog/http--rol-https--re-valo-atallas-fontossaga-tippek-es-otletek
A Google már egy ideje sürgeti a weboldalakat a címben szereplő váltás miatt, többek között azzal, hogy előnyben részesíti a rangsorolásánál azokat az oldalakat, melyek https-t használnak........
Átállás HTTP-ről HTTPS-re
https://optimizer.hu/atallas-http-rol-https-re
https://support.google.com/adwords/answer/2580401?hl=hu
2017-ben már nem csak bizonyos személyes és pénzügyi adatok megadása esetén lehet alapkövetelmény, hogy egy webhely SSL-kapcsolatot alkalmazzon. A Google Chrome és Firefox böngészők legújabb verziói már feltűnő módon hívják fel figyelmet, ha a kapcsolat nem titkosított. A felhasználók is egyre jobban ügyelnek az online biztonságukra. Mindennek SEO aspektusa, hogy a Google is pozitív faktorként jegyzi a HTTPS meglétét........
Programturizmus Szerkesztőség
https://www.programturizmus.hu