Szerb Egyházi Múzeum
A múzeum története, a tárgyak gyűjtésének munkája összefonódik a magyarországi szerb egyháztörténettel. A gyűjtemény alapja a szentendrei püspöki kincstár, amely az idők során újabb és újabb értékekkel bővült, így fokozatosan a legjelentősebb hazai ortodox gyűjteménnyé nőtte ki magát. Szorosan kapcsolódik hozzá az egyházmegyei könyvtár és levéltár anyaga. A műalkotások többsége a XVIII. sz.-ból való. Jelentős az ikonanyag, amely részben a posztbizánci iskolát követi, de sok közülük az autodidakta művészek által alkotott újszerűbb kép is. A tanultabb művészek között van Ostoja Mrkojevic, Mitrofán Zográf és Nedelko Podovic. Ezeken kívül megcsodálhatóak a szépséges kódex-bibliák, pásztorbotok és bútorok is. Többek között itt található III. Arsenije Čarnojević szerb pátriárka képe főpapi ornátusban.
Az 1389-es rigómezei csatavesztés és a középkori szerb állam összeomlása után egyre növekedett annak a veszélye, hogy a törökök továbbhatolnak a Duna menti területekre is. Ez arra ösztönözte a magyar uralkodókat, elsősorban Zsigmondot és Corvin Mátyást, hogy a szerb despotákkal szövetségre lépve és a szerb nemesség jelentős részének segítségével erős védelmet szervezzenek. Ennek a törekvésnek a megvalósításában a XV. és a XVI. század folyamán döntő szerepük volt azoknak a felső Duna menti városoknak, amelyeknek számottevő, részben a királyi dunai flotta szolgálatában álló szerb lakossága is volt. Buda, Esztergom, Komárom és Győr mellett különösképpen kiemelkedett a Csepel-szigeten fekvő Ráckeve. Ez a város a magyarországi szerbek és más ortodox hitű lakosok jelentős egyházi és gazdasági központjává fejlődött. A szerbek legnagyobb része 1440-ben települt ide, amikor I. Ulászló magyar királytól kiváltságjogokat is kaptak. Felújítottak a városban egy későgótikus templomot, amit később, 1514-ben, freskókkal is díszítettek. Ezek a falképek, amelyek az újabb, XVIII. századi réteg alatt rejtőznek, valamint néhány fennmaradt istentiszteleti tárgy arra utalnak, hogy Ráckevén és a többi Duna menti településen termékeny ortodox művészeti tevékenység folyt a XV. és a XVI. században.
A törökök betörése Magyarország központi területeire, majd Buda eleste 1541-ben sok helyen a korábbi tevékenység jelentős visszaeséséhez vezetett. Ezt Ráckeve példája is mutatja, ugyanis lakosságának nagy része átköltözött az észak-magyarországi Komárom és Győr városába. Ez a két határmenti település lett a szerbek menedéke a Magyar Királyság megmaradt részén, míg a török uralom alatt álló területek legfontosabb ortodox szellemi központja az 1585-ben alapított grábóci kolostor lett. Grábóc XVII. századi jelentőségéről tanúskodnak a szentendrei Gyűjteményben lévő fennmaradt kincsei is.
A XVII. század végén a keresztény hadak kiszorították a törököket Magyarországról, majd Szerbia nagy részét is felszabadították. 1690-ben azonban a törökök megállították előretörésüket és újra elfoglalták Belgrádot, aminek következményeként a szerbek tömegesen menekültek a Szávától és a Dunától északra eső területekre. Az áttelepülők egy nagyobb csoportja III. Arsenije Čarnojević pátriárka vezetésével 1690-ben eljutott a Buda közelében fekvő Szentendréig is, ahol hamarosan felállították a Budai Egyházmegye új székhelyét és felépítettek hét ortodox templomot. Az áttelepülés utáni években az ikonok, szertartáskönyvek és a liturgikus felszerelési tárgyak terén mutatkozó szükséglet következtében Szentendre jelentős művészeti és irodalmi központtá fejlődött. A račai iskolát követő kéziratos könyveken kívül kiemelkedő volt az ikonfestők tevékenysége is, akik következetesen a leegyszerűsített késő bizánci művészeti megoldásokra támaszkodtak.
A XVIII. század első felében az autodidakta népi ikonfestők, akik többnyire kisebb falusi templomokban dolgoztak, szintén a hagyományos művészeti szemlélethez kötődtek. Azonban festészetükben, szabadabb és találékonyabb hozzáállásuk miatt, felsejlenek a változás első jelei, a korábbi stílusfelfogástól való eltérések. E képzeletgazdagságukkal és dekorativitásukkal kitűnő ikonok mellett a szentendrei Egyházművészeti Gyűjteményben megtalálhatók a képzettebb és tanult festők alkotásai is, akik ugyancsak a posztbizánci formanyelvet követték. Ezek között a magas stílusfokon álló mesterek között kiemelkedik Ostoja Mrkojević, Mitrofan zográf, valamint a bánáti ikonfestők, Nedeljko Popović és Georgije Ranite.
A magyarországi szerb templomokat a XVIII. században gazdagon ellátták nemcsak ikonokkal, hanem különböző istentiszteleti tárgyakkal, liturgikus textíliákkal és egyéb egyházi kellékekkel is. Ezeken a stílusjegyek változása a festészet, a grafika és a képzőművészet egyéb ágazatainak fejlődéséhez kötődött. Mégis, az ikonfestészettől eltérően, ahol a hagyományos késő bizánci megoldások a legtovább maradtak fenn, az iparművészeti tárgyak már meglehetősen korán barokk, majd rokokó stíluselemeket mutattak. A XVIII. század közepétől a helybeli szerb ötvös és más műhelyek mellett, mind gyakrabban rendelnek istentiszteleti tárgyakat ismert magyar és osztrák mesterektől is, sőt távolabbi európai műhelyekből is érkeznek értékes alkotások. Ezért a szentendrei Egyházművészeti Gyűjteményben található liturgikus felszerelési tárgyak különleges gazdagságot és változatosságot mutatnak, és gyakran előrevetítik az újkori szerb művészet fejlődésének főbb vonulatait is.
A XVIII. század közepén, többek között a Habsburg Birodalom megváltozott viszonyai következtében, IV. Arsenije Jovanović Šakabenta pátriárka messze ható reformokat indított el. Reformjai az egyházi festészetet is érintették, és a már barokk jelleget öltő orosz és ukrán egyházi művészet erőteljes hatása alatt álltak. Az új képzőművészeti irányvonal elfogadásra talált a megerősödő polgárság soraiban is, amit jól példáz a szentendrei Preobraženska-templom 1746-ban festett ikonosztázionja, amely a szerb művészetben az első magas barokk képfal. Elkészülte után a bizánci és a nyugati stíluselemek együttélésén alapuló új festészeti szemléletet Dionosije Novaković budai püspök is támogatta. Az ő közreműködésével a XVIII. század második felében ennek a művészeti irányzatnak a legjobb mesterei festettek ikonosztázionokat az Egyházmegye templomaiban, köztük Jovan Popović, Stefan Tenecki és az újvidéki Vasa Ostojić. Az ukrán barokk művészet hatása megjelent Jovan Četirević Grabovan festészetében is, aki 1776-ban a székesfehérvári szerb templom ikonosztázionját készítette. Azonban az ő festészetében túlsúlyban maradtak az italo-krétai körhöz kötődő posztbizánci stíluselemek, mely irányzatnak a legfőbb művelői a Duna menti térségben is dolgozó görög ikonfestők voltak. A nagyméretű barokk ikonosztázionok készítésének korszakában 1765 körül a dél-balkáni Moschopoliszból Magyarországra érkezett festőműhelyével Teodor Simeonov, aki társaival a hagyományokhoz kötődő posztbizánci szellemben megfestette a ráckevei és a székesfehérvári templomok falképeit. Az Egyházmegye templomai számára igen sok ikont is festettek, felmutatva a konzervatív stiláris megoldások értékeit. Alkotásaik a XVIII. század második felében dolgozó más festők munkái mellett igen jelentősek a szentendrei Gyűjteményben.
A XVIII. század vége és a XIX. század első évtizedei az Egyházmegye számára a fénykor utolsó fontos időszakát jelentették. Pest, Buda és Szentendre ekkor még a szerb kultúra és műveltség jelentős központjai voltak. 1812-ben nyitották meg az első szerb tanárképzőt Szentendrén, és 1826-ban alapították a Szerb Matica irodalmi és tudós társaságot Pesten. Ebben az időben egyes városokban különösen kiemelkedő volt a gazdaságilag megerősödött görög közösségek tevékenysége is. Az Egyházmegyében ekkor a legjelentősebb későbarokk és klasszicista stílust követő, többnyire a bécsi Képzőművészeti Akadémián tanult szerb festők dolgoztak, akik ikonosztázionokon kívül nagy számban festettek önálló ikonokat és portrékat is. Ezek között a mesterek között különösképpen kiemelkedett a bajai születésű Pavel Đurković, a budai Mihailo Živković, aki a szentendrei Blagoveštenska-templom ikonosztázionját is festette, valamint a nagyhatású újvidéki mester Arsenije Teodorović, a szerb klasszicista festészet legjelentősebb képviselője.
A szentendrei Szerb Egyházművészeti Gyűjtemény az egyházmegye művészeti kincseinek csupán egy részét öleli fel, míg az emlékanyag nagyobb része jelenleg is a mintegy negyven magyarországi szerb templomban található. Ugyanakkor a gyűjtemény teljes áttekintést ad az egyházmegye gazdag művészeti örökségéről és elénk tárja a Duna menti térség ortodox egyházművészetének alapvető fejlődési folyamatait, bemutatva a XVIII. századi szerb kultúra megújhodását és az európai áramlatokba való újbóli bekapcsolódását. Ebben a korszakban a nyugat-európai hatások alatt a szerb művészet elhagyta középkori és késő bizánci jellemvonásait, de megőrizve szellemiségét és művészeti identitását kivételes értékű és kvalitású műalkotásokat hozott létre. Múzeumunk, egy szélesebb időközt felölelve, ezeknek a művészeti értékeknek egy részét tárja elénk.
Nyitva tartás:
Nyitva tartás:
május 1-től szeptember 30-ig, 10-18 óráig,
október 1-től április 30-ig, 10-16 óráig.
szünnap: Hétfő
január 1-től - február 28-ig, 10-16 óráig
Szünnap: Hétfő, Kedd, Szerda, Csütörtök
Belépődíj: 1000,- Ft,
A belépőjeggyel a múzeumon kívül a Belgrád Székesegyház is megtekinthető.
Kedvezmények: diákoknak 50%, nyugdíjasoknak 50%
Csoportos belépő 25 fő felett 800 Ft.
Tárlatvezetés előzetes bejelentkezés alapján: 17.000 Ft
2024.01.01 - 2024.12.31 |
Skanzen Hotel Szentendre
A szabadtéri múzeum közvetlen közelében található a Skanzen Hotel, mely Szentendre legnagyobb férőhelyes szálláshelye!
Bükkös Hotel**** & Spa Szentendre
Felnőttbarát szálloda vagyunk, 13 éves kortól fogadunk vendégeket. És akkor: Ha Te is rajongsz az olyan nyaralásért és kikapcsolódásért, ahol nem csak a hotel wellness részlegei pihentetnek, hanem a városi is szolgál számos meglepetéssel, akkor a szentendrei Bükkös Hotel**** & Spa a kedvenc szállodád lesz! ...
Czibulka János Kőhegyi Menedékház Szentendre
Szentendre és Pomáz közigazgatási területének határán fekszik a Visegrádi-hegység délkeleti „végváraként” is értelmezhető Kő-hegy. A hegy lapos fennsíkján található Kő-hegyi Menedékház hűen idézi a magashegyi menedékházak hangulatát. Aki betér ide, bizony hajlamos lesz megfeledkezni arról, hogy a térkép ...
Erika Vendégház és apartman
Vendégházunk egész évben várja a kirándulni vágyó, ismereteket, élményeket gyűjtő szállóvendégeit, melyhez Szentendre és környéke kíváló lehetőségeket biztosít. A vendégházban három kétágyas szobánk (zuhanyzó, WC, kábel TV) és két apartmanunk (2 szoba,konyha , étkező, fürdőszoba WC-vel, kábel TV) kertre nyíló ...
Horváth Fogadó Panzió Szentendre
A Horváth Fogadó és Panzió Szentendre történelmi belvárosában a Dalmát domb (Szamárhegy) lábánál, csendes helyen, zöldövezetben helyezkedik el, mégis a város központjától 5-10 perces gyalogos sétára található.
Ilona Panzió Szentendre
Az Ilona Panzió Szentendre belvárosában, a Fő tértől pár percre, a Dunakorzó és a Dunakanyar körút között helyezkedik el. Családias hangulatával, az udvaron gyermekcsúszdával igazi családi pihenést kínál a betérő vendégeknek.
Szent Andrea Panzió Szentendre
A St. Andrea Panzió egy kis csendes szállás, ahol igazi vendéglátás várja a kedves vendégeket. Itt megkérdezik reggel, hogy aludt, itt nem kell külön fizetni a kávéért és a teáért. Nálunk az ünnepek is tovább tartanak. A panzióból indulva több kirándulási lehetőség is a vendégek aktív pihenését ...
Szigetmonostori Százesztendős Révészház
A Révészház a Szentendrei-sziget lélegzetelállítóan szép természeti környezetének ölelésében fekszik. A kilátóteraszról egyedi szentendrei panoráma tárul elénk. A Révészház tökéletes választás a Dunakanyar és a Szentendrei-sziget meghódítására induló vízitúrázóknak, kerékpáros túrázóknak vagy ...
Vadrózsa Panzió Szentendre
Szentendrén, a Pismány hegy déli fekvésű oldalán, eszményi, panorámás környezetben található a családias hangulatú Vadrózsa Panzió.
Apolló Panzió
A város szívétől nem messze, a főút mellett található a magánszálláshely. A központhoz közel lévő, de mégis csendes kis hely zavartalan üdülést biztosít, a pihenni, kirándulni és napozni vágyók számára.
Jászárokszállási Fogadó
A bejárat közvetlen közelében, 1 percre a Vasútállomás épületétől található a Jászárokszállásról áttelepített fogadó. Önkiszolgáló a’la carte éttermünk az eredeti vidéki ízeket csalogatja elő, a magyarországi tájegységekre jellemző regionális különlegességeket és a szezonalitást szem előtt tartva.
Mádi Borozó
A Mádi borozó és pinceétterem magával ragadó 19. századi hangulata mellett italkínálata miatt is kiváló választás lehet, hiszen a legjobb hazai kézműves borokat találhatjuk itt meg. A pinceétterem 30-60 fős vacsorák, fogadások, kisebb esküvőkre kínál exkluzív megoldást. A köztéri pinceborozónk ...
El Mariachi Étterem
Az éttermünkbe ellátogató vendégek kellemes mediterrán környezetben, színvonalas kiszolgálás mellett élvezhetik a hazai és a nemzetközi konyha egyedi ételválasztékát. Kora tavasztól késő őszig a mediterrán teraszon működő grillkonyha ízvilágából és gazdag napi ajánlatokból választhatnak az éhes ...
Határcsárda
A Dunakanyar kapujában, Szentendre és Leányfalu határán, festői környezetben várjuk vendégeinket. 120 fős Dunára néző teraszunkon, 50 és 80 fős termeinkben kínáljuk a méltóképp világhírű magyar konyha válogatott finomságait. Éttermünkben vállaljuk rendezvények, esküvők, bankettek magas színvonalú ...
Korona Étterem Szentendre
Éttermünk a város főterén, Szentendre legrégebbi és legnagyobb étterme, több mint kétszáz éve folyamatosan üzemel. Az étterem újra-és újra megújult az évek során, azonban belső tereit és hangulatát tekintve megtartotta rusztikus jellegét, mely magyar és külföldi vendégeink körében egyaránt nosztalgikus ...
Művész Étterem és Bisztró
Éttermünk Szentendre szívében, a Fő tértől csak egy rövid sétára, a város korábbi fő utcáján található. Patinás vidéki stílusával, romantikus kerthelyiségével, teraszával hűen adja vissza a város varázslatos ódon hangulatát. Étlapunkon megtalálhatóak a magyar konyha jellegzetes ételei, de a világkonyhából ...
Newsee.Store Kávézó - Galéria Szentendre
Kávézó és teázó is, ahol minőségi filterkávé (a Casino Mocca jóvoltából), kávékoktélok és magas minőségű szálas teák kaphatók. Közösségi tér is, profiluk workshopok, heti művészeti és egyéb foglalkozások tartása, kis koncertek, felolvasóestek és filmnézések. Galéria is, elsősorban a szentendrei ...
Parola Vendéglő
Házias vendéglőnkben hetven vendégnek tudunk kényelmet biztosítani két belső helységünkben. Étlapunkról házias magyar ételekből, hazai borokból, finom desszertekből választhatnak kedvükre kedves vendégeink. Hétköznapokon délben több fogásos menüvel is tudunk szolgálni. Fedett teraszunkon kellemesen ...
Rab Ráby Étterem Szentendre
Hagyományos magyar konyha, sok-sok régiséggel, érdekességgel a falakon és a berendezésben. Van mit nézegetni ebéd vagy vacsora közben.
Sugar Gallery Tortaműhely Szentendre
Design torták és desszertek, minden alkalomra. Az egyedi tervezésű tortákat kizárólag minőségi alapanyagok felhasználásával készülnek. A torták alapja egy puha, tejes piskóta, a krémek pedig igazi 35%-os tejszínnel, belga csokoládéval, és jó minőségű gyümölccsel készülnek.
Szentendrei Skanzen programok 2024. Fesztiválok, események, rendezvények 2024. szeptember 21. (szombat)
Kemencehasználat workshop
Hívjuk és várjuk a Szabadtéri Néprajzi Múzeum programjaira! Jöjjön el hozzánk, töltődjön fel értékes élményekkel. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Magyarország legnagyobb szabadtéri múzeuma. 63 hektáros területén a magyar nyelvterület népi építészete, lakáskultúrája, gazdálkodása és életmódja elevenedik meg a ...
Családi program hétvégék 2024 Szentendre. Élményekkel várjuk a gyermekeket és szüleiket a Skanzenben 2024. szeptember 21. (szombat) - 2024. szeptember 22. (vasárnap)
Hétvégi családi programokra hívjuk és várjuk aktív helyszíneinkre, gyermek élménypontjainkhoz. Keressék fel aktív helyszíneinket a múzeumon belül! Régi praktikákat sajátíthatnak el, hasznos tippeket, ötleteket kaphatnak, megismerhetik az egykori mindennapokat. Miként élték mindennapjaikat a paraszti ...
Hétvégi családi programok a Skanzenben, a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban 2024. szeptember 21. (szombat) - 2024. szeptember 22. (vasárnap)
Az aktív kikapcsolódás jegyében zajlanak hétvégi programjaink. Kézműves műhelyeinkben a gyertyamártástól a szappanfőzésen át, a tartósítási eljárásokig megannyi tevékenységet bemutatunk. Kovácsműhelyünkben izzik a vas, malmainkban őrölnek a kerekek, s kiderül mi a titka a vízimalom, a tiprómalom, vagy ...
Szentendrei Zsidóház programok 2024 2024. szeptember 29. (vasárnap) 17:00
Egy zsinagóga anatómiája – Hangulatképek budapesti zsinagógákról / Fotókiállítás megnyitó
Zsinagógának és közösségi rendezvényeknek helyet adó központ Szentendrén a Zsidóház, vallási és kulturális központ. Egy életmódközpont, ami összefog többféle, főként zsidósággal kapcsolatos ágat.
Zsinagógák Hete 2024 Budapest 2024. szeptember 29. (vasárnap) 17:00
Egy zsinagóga anatómiája – Hangulatképek budapesti zsinagógákról / Fotókiállítás
A Zsinagógák Hete 2024-ben már negyedik alkalommal kínál betekintést az ortodox zsidóság életébe, ünnepeibe, szent tereibe, tradícióiba és életigenlésébe szeptember 19 és október 7-e között. Legyen szó a világraszóló magaskultúráról vagy autentikus haszid dalokról, ros hásánáról – a zsidó újévről – ...
Élménypark Pest megye, családi élményhétvége a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban Szentendrén 2024. szeptember 21. (szombat) - 2024. szeptember 22. (vasárnap)
Hétvégi családi programok Pest megye híres élményparkjában, a népszerű Skanzenben. Az aktív kikapcsolódás jegyében zajlanak hétvégi programjaink. Kézműves műhelyeinkben a gyertyamártástól a szappanfőzésen át, a tartósítási eljárásokig megannyi tevékenységet bemutatunk. Kovácsműhelyünkben izzik a vas, ...
Szabadtéri kemencék építése és használata, műhelyfoglalkozás a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban 2024. szeptember 21. (szombat)
Kemencehasználat workshopunk keretében megismerkedünk a kemencetípusokkal, a kemencéhez használt hagyományos tüzelőanyagokkal és eszközökkel, praktikus tanácsokat kapunk, és közösen sütünk is az egyik kemencében.
Erdőhorváti perec sütés, hétvégi program a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum Skanzenben 2024. szeptember 21. (szombat) - 2024. szeptember 22. (vasárnap)
Egykor az erdőhorváti asszonyok Miskolctól Sátoraljaújhelyig híresek voltak perecükről.
Kemencében sütés - főzés, a kemencehasználat elsajátítása Szentendrén a Skanzenben 2024. szeptember 21. (szombat)
Kemencehasználat workshopunk keretében megismerkedünk a kemencetípusokkal, a kemencéhez használt hagyományos tüzelőanyagokkal és eszközökkel, valamint kenyeret, lepényt, kalácsot sütünk.
Népszokások, hagyományok a Skanzenben, hétvégente élő múzeumi programok Szentendrén 2024. szeptember 21. (szombat) - 2024. szeptember 22. (vasárnap)
Miként élték mindennapjaikat a paraszti világban a házak egykori lakói? Hétvégente fedezze fel a korabeli mindennapokat aktív helyszíneink segítségével! Perecsütés, gyöngyfűzés, molnármunka, régi praktikák, hagyományőrző foglalkozások várják az érdeklődőket. Családosok látogassák meg ...
Cháj Galéria és Kávézó programok 2024 Szentendre 2024. szeptember 29. (vasárnap) 17:00
Egy zsinagóga anatómiája - Fotókiállítás Hangulatképek budapesti zsinagógákról
A CHÁJ GALÉRIA kóser kávézó és művészeti galéria Szentendrén. A kávézó kóser ételeket kínál a testnek, és kulturális programokat a léleknek. A Cháj Galéria kulturális és gasztronómiai programokkal várja az érdeklődőket. Tájékoztatni titeket, hogy egyelőre a táras esteket felfüggesztettük!
Ferenczy Múzeumi Centrum programok Szentendre 2024 2024.09.15. (vasárnap) - 2024.10.12. (szombat)
A Ferenczy Múzeumi Centrum széles palettán mozgó, korszerű muzeális intézmény – számos kiállítóhellyel és gyűjteménnyel. A szentendrei múzeumügy sajátosságainak számító önálló kismúzeumokban a modern magyar festészet emblematikus, meghatározó alkotóit mutatjuk be: Anna Margitot, Ámos Imrét, Barcsay ...
Szentendrei Kisállatkert látogatás 2024 2024.09.01. (vasárnap) - 2024.10.31. (csütörtök)
Szentendrei Kisállatkert programajánló.
100 fős esküvő Szentendrén, skanzen esküvő a Szabadtéri Néprajzi Múzeum csodálatos környezetében 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)
Egész évben lehetőség nyílik a Szabadtéri Néprajzi Múzeum területén esküvők megrendezésére. Élete legszebb napját, esküvőjét tartsa a Skanzenben! A múzeum több száz éves épületei és a természetes környezet igazi vidéki romantikus hangulatot árasztanak. A múzeum csodálatos környezete, a hagyományt őrző ...
1000 fős rendezvényhelyszín Budapest közelében Szentendrén, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Skanzenben 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)
Számos zártkörű rendezvénynek adhat helyet a Skanzen. Csapatépítő vagy családi nap, céges rendezvény, konferencia, esküvő esetén is ideális választás lehet múzeumunk. A múzeum csodálatos környezete, a hagyományt őrző épületek és udvaraik, konferenciatermeink, templomaink, fogadónk, vigadónk és borozónk ...
300 fős esküvő Szentendrén, skanzen esküvő a Szabadtéri Néprajzi Múzeum csodálatos környezetében 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)
Egész évben lehetőség nyílik a Szabadtéri Néprajzi Múzeum területén esküvők megrendezésére. Élete legszebb napját, esküvőjét tartsa a Skanzenben! A múzeum több száz éves épületei és a természetes környezet igazi vidéki romantikus hangulatot árasztanak. A múzeum csodálatos környezete, a hagyományt őrző ...
300 fős rendezvények, konferenciák, családi és csapatépítő napok a Szentendrei Skanzenban 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)
A múzeum csodálatos környezete, a hagyományt őrző épületek és udvaraik, konferenciatermeink, templomaink, fogadónk, vigadónk és borozónk csodálatos helyszínt adnak a legkülönfélébb programok megszervezéséhez.
400 fős esküvő Szentendrén, skanzen esküvő a Szabadtéri Néprajzi Múzeum csodálatos környezetében 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)
Élete legszebb napját, esküvőjét tartsa a Skanzenben! A múzeum több száz éves épületei és a természeti környezet igazi vidéki romantikát árasztanak. Ismerje meg helyszíneinket!
Agyagozás gyerekekkel, csoportos fazekas foglalkozás a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)
Régi konyháinkban főképp cserépedényeket használtak. Ki és hogyan készítette ezeket? Milyen formákat használtak? Van-e lába a lábasnak és mire is való a fazék?
Csapatépítés Pest megyében, csapatépítő programok a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban Szentendrén 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)
Csapatélményt, kreativitást és játékos szórakozást ígér mindenkinek útvesztőkkel, rejtélyekkel, kalandokkal teli outdoor csapatépítő kínálatunk. A Skanzen nemcsak turisztikai látnivalókban gazdag, de évek óta kedvelt helyszíne csapatépítő programoknak is. A programok egyéni igények szerint variálhatók. Nemrégiben ...
Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szentendre
A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum alapításának célja, hogy bemutassa a magyar nyelvterület népi építészetét, lakáskultúráját, gazdálkodását és életmódját eredeti, áttelepített épületekkel, hiteles tárgyakkal, régi településformák keretében. A Skanzennek nem lehet csak az a célja, hogy a ...
Cháj Galéria és Kávézó Szentendre
A CHÁJ GALÉRIA kóser kávézó és művészeti galéria Szentendrén. Feltörekvő művészeti galéria zsidó tematikájával. A kávézó kóser ételeket kínál a testnek, és kulturális programokat a léleknek. A Cháj Galéria kulturális és gasztronómiai programokkal várja az érdeklődőket.
Czóbel Béla Múzeum Szentendre
Czóbel Béla már életében múzeumot kapott Szentendrén, ahol díszpolgárrá avatták, s ahol Párizs mellett talán a legtöbb időt töltötte. A Templomdombon álló, eredetileg római katolikus fiúiskolának épült, 19. századi földszintes épületben nyílt meg 1975-ben az életmű javát bemutató Czóbel Múzeum, melyet, ...
Első Magyar Muzsikáló Múzeum
A földszinten és emeleten látható zenélő szerkezetek az elmúlt 200 év muzeális ritkaságait mutatják be. Fonográfok, gramofonok, zenélő és fuvolajátékos órák, gépzongorák, verklik, sípládák, óriási zenélő gépek láthatók itt.
Erdész Galéria és Design Szentendre
A galéria tulajdonosai E. Ilosvai Magdolna és Erdész László, aki 30 éve szereplője a műtárgy-piacnak. Szentendre a fővárostól 20 percre lévő, a Duna partján elterülő festői kisváros, ahol számtalan műemlék, múzeum és kiváló étterem működik, valamint több, mint 100 művész él és alkot.
Hubay ház - Karácsony Kiállítás és Szalon
2010 óta Szentendre sétálóutcájának sárga színű sarokháza titkot rejt. Olyan ez, mint a forgó-fénylő csodák háza, ahol felcsillan a régmúlt karácsonyok bája. Az elmúlt négy évben tízezernél is több fajta dísz fordult meg kínálatában, jelenleg is több mint négyezerféle közül választhatnak a látogatók. A ...
InnoArt Műhelygaléria
A Szentendrei Műhely Galéria a történelmi hagyományokra visszatekintő Szentendre szívében, a Fő téren található. A műemléki épület régen kereskedőházként funkcionált. Jelenleg három teremben tekinthetik meg kínálatukat.
Japánkert Magyarország
Autentikus japánkert és japánkert-iskola Szentendrén.
Kmetty János Múzeum Szentendre
A Kmetty János életművét bemutató állandó kiállítás a XVIII. századi egykori dalmát kereskedőházban nyílt meg Szentendrén. Az átrendezett állandó kiállítás a művész különböző alkotói periódusait jelentős hazai köz- és magánygyűjteményekből kölcsönzött műtárgyak segítségével mutatja be.
Kovács Margit Kerámiamúzeum
Szentendre egyik legnépszerűbb múzeuma a Kossuth-díjas kerámiaművész, Kovács Margit életművét bemutató, 1973-ban megnyílt gyűjtemény. Az itt látható anyagot a magyar kerámiaművészet egyik megújítójának számító művész adományozta 1972-ben a múzeumnak.