Bőköz Fesztivál 2019. Online jegyvásárlás
Családi játszópark Budapesten! Szeretettel hívuk és várjuk.
Családi játszópark Budapesten! Szeretettel hívuk és várjuk.
Wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Wellness pihenés a Tisza-tónál - Fedezze fel velünk a Tisza-tó élővilágát és pihenjen nálunk!
Soproni nyári kikapcsolódás - Természet, túrázás, wellness, klimatikus gyógyhely!
Soproni nyári kikapcsolódás - Természet, túrázás, wellness, klimatikus gyógyhely!
Melyek a legnépszerűbb fesztiválok?
Melyek a legnépszerűbb fesztiválok?

Bőköz Fesztivál 2019. Online jegyvásárlás


Közösség, közönség, különleges helyszínek, különleges és színes programok – 280 km-re Budapesttől. A Bőköz Fesztivál négy ormánsági kistelepülés, Kémes, Szaporca, Tésenfa, Drávacsehi összművészeti rendezvénye, amely a falvak egyedi arculatára, jellegzetes hagyományaira, értékeire, a helyi aktivitásokra és az ökoturizmusra, valamint a fesztiválra meghívott művészek, művészcsoportok kreativitására épül. Különleges zenei csemegékkel, kiállításokkal, gasztrokulturális eseményekkel, gyermek-és közösségi programokkal, ökogazdálkodási bemutatókkal várja látogatóit az augusztus 23-25. között megrendezendő Bőköz – Ormánság Fesztivál.

KEDVES LÁTOGATÓ!
Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

4. Bőköz Fesztivál

2019. augusztus 23 - 24 - 25.

Helyszínek: Kémes, Szaporca, Tésenfa, Drávacsehi

25 helyszínen 80 rendezvénnyel – 400 fellépővel és kiállítóval – várja közönségét az összművészeti programsorozat.

A minőségi, különleges fesztivált hagyományteremtő céllal először 2016-ban rendeztük meg Magyarország gazdaságilag egyik legszegényebb, de értékeiben egyik leggazdagabb tájegységében. Az eseménysorozat elsősorban azt szeretné bizonyítani, hogy minőségi fesztiválnak is van helye, létjogosultsága egy, a fővárostól közel 280 kmre lévő határ menti mikrorégióban, a Bőközben.

A fesztivál a közösségépítést és nyitást, a kulturális- és ökoturizmus fejlesztését tűzi ki célul, miközben lehetőséget teremt arra, hogy a helyi lakosság maradandó élményhez jusson. A rendezvény a műfaji sokszínűségre törekszik: színház, népzene, néptánc, komolyzene és blues, kiállítások, performanszok, filmvetítések, konferenciák és közösségépítő programok teszik teljessé az ormánsági három napot. Augusztus végén számtalan élmény, meglepetés, kulturális kavalkád, ` mert az élet itt többről szól `. 

A 2019. augusztus 22. és 25. közöttre tervezett fesztiválon tehát az Ormánság egyik nagyobb települése, a 470 lakosú Kémes, a gasztronómiájáról ismert Szaporca, az egyutcás, 70 lakott házzal rendelkező és 201 lakosú Tésenfa, illetve Drávacsehi települése bemutatják kultúrájukat és örökségüket. A látogatókat pedig arra biztatják, hogy fedezzék fel, miként őrzik a települések építészeti formakincseiket és a gyönyörű, de mára már elveszett paraszti kultúrát.

A rendezvény 2019-re sokkal színesebb programmal készül a tavalyihoz képest, a fesztiválon fellép majd mások mellett a  a Ghymes, Karácsony János James – LGT dalok, a Talamba Ütőegyüttes, a Hot Jazz Band, a Makam, a Rudan Joe Akusztik Band, a Tárkány Művek, a Misina Táncegyüttes.

A gyerekeknek, családoknak szól a Levendula Játszóház, Csernik Szende székely népmesemondó, a Pámpillás-bábszínház, Toma és Csapata és Krizsán Edith sakk nagymester folyamatos részvétele.

A Bőköz természeti, táji értékeit templomjáró körúton, Kincses Karikázó bicikli túrán, természetjáró túrákon az Ős-Dráva Látogatóközpont munkatársaival és Hideg József tésenfai polgármester vezetésével tanulmányozhatják az érdeklődők. De lesz Dél – Dunántúli Régiós Akadályverseny és Játszónap, Magyar Pásztorkutyák Terelőversenye, óriás papírhajó-készítés és eregetés és pecaverseny is.

A Bőköz helyi jellegzetességeit a szaporcai Eperfa tájházban, a Cifra Házban, a kémesi Tájházban, a tésenfai Hagyományunk Őrzőházában láthatják a látogatók. Lesz „elszármazottak” kiállítás a drávacsehi Drávacsehóban, Dél Dunántúli Régiós Értéknap (Somogy – Baranya – Tolna megye) és kézműves vásár is.

Programok időrendben

augusztus 22. | csütörtök

SZAPORCA

Hétöles Tó Színpad  (22)
20:30 – AZ ÉJSZAKA CSODÁI - „... tücsökdal szőttesén madárfütty kacskaringók..."
Hűvösvölgyi Ildikó Kossuth-díjas színművésznő zenés irodalmi estje Weöres Sándor válogatott verseiből.

augusztus 23. | péntek

KÉMES

ORMÁNSÁG NAGYSZÍNPAD (2)

  • 18:00 –  Rudan Joe Akusztik Band
  • 20:30 - Szarka Tamás & Ghymes koncert

Váczi Ház – Nemzeti Művelődési Intézet Udvar (7)

  • 10:00 – 23:00
    NMI udvar - Somogy, Tolna és Baranya megye bemutatkozik. Kiállítások, kézműves foglalkozások, Hungarikum játszóház, Varázs-Ól, Bújj bújj Zöldág - Játszóház. 
  • 17:00 - Dél-Dunántúli Pajtaszínházi Találkozó
  • 19:30 - Siklósi Ifjúsági zenekar
  • 22:00 - Nihil Chips

Könyvtár (3)

  • 10:00 – 19:00 Fény-Erő - Nádasi Tibor Fotókiállítása

Református Templom (5)

  • 10:00 – 19:00 Rejtőzködő kincsek - Mánfai György fotókiállítása

Tájház (9)

  • 10:00 – 19:00 Textúrák Faktúrák Receptúrák kiállítás - Varga Györgyi Németh Sára kiállítása

Kézművesek tere és utcája (10)

  • 13:00 – 19:00 Kézműves vásár

Játszótér/Elsősegély (8)

  • 14:30 – Bringaverkli
  • 15:00 – Pámpillás-bábszínház – Mesekosár
  • 16:00 – Csernik Szende - Mesebölcső 

Le is út, meg fel is út (12)

  • 16:30-17:00 Fúvószenekari felvonulás a 3 falu főterétől a Le is út, meg fel is út helyszínére, közreműködők: PTE Brass Band, Zengő-várad rezesbanda, Siklósi Ifjúsági Zenekar
  • 17:00-18:00 Bőköz Fesztivál megnyitó ceremóniája

SZAPORCA

Művelődési Ház – Apolló Szín-Tér (13)
Eck Imre AMI programja

  • 14:00 – 18:00  - Rajz-műhely –workshop
  • 14:00 –    A Pécsi Eck Imre Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek műsora
  • 15:30 –    Bábszínházi előadás (Varga Orsolya szervezésében)
  • 16:45 –    A Pécsi Eck Imre Alapfokú Művészeti Iskola művésztanárainak műsora

PTE Kínai Ház (14)
10:00 – 19:00 PTE ETK hagyományos kínai orvoslás Konfuciusz Intézet programjai

BŐKÖZ SZÍNPAD (15)

  • 18:30 – Csernik Szende - Mesebölcső 
  • 19:30 – Bringaverkli 
  • 20:00 – MAKÁM koncert

Eperfa Tájház – Levendula Játszóudvar (17)
14:00 – 19:00 Levendula Játszóház és Alkotóműhely programjai

Szaporcai Cifraház (20)  

Cifra udvar, rendes ház 

  • 15:00 – 20:00 Interaktív kemencés rétes-, és kenyérsütés ormánsági receptek alapján
  • 10:00 – 20:00 Archív fotográfiai kiállítás a ház egykori lakóinak életéből
  • 10:00 – 20:00 Bűvöletben, avagy a "Kék Ajtó mementója" - Varga Györgyi fotói – egy titokzatos költő verseivel – és a Szaporcai Cifraház fotógyűjteménye az Ormánság eltűnő építészeti örökségéről
  • 18:00 - Bűvöletben, avagy a "Kék Ajtó mementója" - Kiállítás-megnyitó
  • 18:30 - Kiállítás-megnyitó – Tüsökrózsa és fenyerlevél – eredeti ormánsági szőttesek kiállítása és interaktív szövőműhely

TÉSENFA

Pál Zsolti öko- és kultúrkertje (30)

  • 17:30 –”Kis veréb” – Bonyár Judit Edith Piaf sanzonestje
  • 19:00 – Blue sPot - Cseh Tamás est

Helyi Néphagyományunk Őrzőháza – Élő Hagyomány-Tér (24)
programok hamarosan...

Régi bolt – Variációk irtókapára (26)
10:00 – 19:00 Tóth György újraértelmezett falusi tárgyai - interaktív kiállítás

HP udvar (27)
Madarak, virágok, bálványfák - Szatyor Győző kiállítása

Polgármesteri Hivatal/Kultúrház – Toma játszóudvara (29)

  • 10:00 – 19:00 Apró cseprő népek - Siklósi Alapfokú Művészeti Iskola Képzőművészeti tagozatának vizsgakiállítása a 2018-19-es tanév munkáiból
  • 15:00 – 19:00 Toma és csapata – játszóház

Ilona Ház (31)
10:00 – 19:00 Vida Ilona festményeinek kiállítása

DRÁVACSEHI

Levendula Szárító Színpad (34)

  • 18:00 – MAKÁM – gyerekkoncert

Buszforduló (35)

  • 17:30 – Bringaverkli
  • 19:00 – Pámpillás-bábszínház – Mesekosár

augusztus 24. | szombat

KÉMES

ORMÁNSÁG NAGYSZÍNPAD (2)

  • 20:00 - Talamba koncert
  • 21:00 - Hot Jazz Band koncert 
  • 22:00 - Karácsony János James Trió (LGT dalok)

Könyvtár (3)
10:00 – 19:00 Fény-Erő - Nádasi Tibor Fotókiállítása

Iskola (4)
10:00 – 19:00
Egy élet Színei – Soós Tibor 60 éves jubileumi kiállítása

10:00 - 12:00 és 14:00 - 18:00
Sakk a Bőközben - Krizsán Edith nemzetközi sakknagymester vár kicsiket és nagyokat egyaránt, szimultán sakkjátszmákkal, oktatással és határtalan jókedvvel!

Református Templom (5)
10:00 – 19:00

Rejtőzködő kincsek - Mánfai György fotókiállítása
17:00 - Rejtőzködő Kincsek - könyvbemutató és kiállításmegnyitó

Művelődési Ház (6)

  • 16:00 – 17:00 Talamba - Ütőegyüttes - interaktív hangszerbemutató koncertje

Váczi Ház – Nemzeti Művelődési Intézet Udvar (7)

NMI programok - Dél-Dunántúli Régiós Értéknap

NMI udvar - Somogy, Tolna és Baranya megye bemutatkozik. Kiállítások, kézműves foglalkozások, Hungarikum játszóház, Varázs-Ól, Bújj bújj Zöldág - Játszóház.

  • 10:00 – 14:00 Túrony - Tenkeshát Egyesület íjászbemutató és foglalkozás
    Karádi himzők; Kajdacs bemutatkozik: Komjáthi Ági szövő műhelye
  • 14:00 – 17:00 Violinok Szigetvári Hegedűegyüttes - Limba Nostru - Hosszúhetényi Daloskör
    - Tolna: Gerlice madár Hagyományőrző Néptánc Egyesület, menyasszonyöltöztetés - Kajdacsi - Gyöngyvirág Néptánccsoport - Kajdacsi Nyugdíjas Dalkör
    - Somogy 2 produkció: Zselic Táncegyüttes kamara csoportja és a Horváth család
  • 17:00 - Kurázsi Táncműhely
  • 18:00 - Harkány Street Band
  • 22:00 - Moon River 

Játszótér/Elsősegély (8)

14:30 – Csernik Szende - Meselélek-könyvbemutató 

Tájház (9)
10:00 – 19:00 Textúrák Faktúrák Receptúrák kiállítás - Varga Györgyi Németh Sára kiállítása

Kézművesek tere és utcája (10)
13:00 – 19:00 Kézműves vásár

Óvoda (11)
10:00 – 19:00

Diabelli Tehetségnap:

  • Olasziak a Bőközben, olaszi növendékeink és tanáraink közös koncertje
  • 3D-s zebrafestés a falu gyerekintézményének környékén
  • Zeneirodalmi játékok: Básthy Enikő: Megoldja a koboldja zenés mesejáték vetítése
  • Hangszerismertető zeneirodalmi foglalkozás
  • Képzőművészeti kiállítás az alapítvány Berze-Nagy János Iskolája és a Kozármislenyi AMI közös kiállítása
  • Kísérletező udvar: PTE Fizikai Intézet: optikai és színtani kísérletek
  • Varázshangok Játszóház

SZAPORCA

Művelődési Ház – Apolló Szín-Tér (13)

APOLLÓ UDVAR - Escargo Hajója programja

  • 10:00 – - gyermektoborzás a faluban
  • 11:00 – - drámajátékok
  • 13:00 – -  A világ legzenésebb meséje - interaktív zenei foglalkozás
  • 14:00 – - drámajátékok
  • 15:30 – – DRÁMAELŐADÁS – a helyi gyerekek közreműködésével –
  • 16:30 – - Toldi - színi előadás

PTE Kínai Ház (14)
10:00 – 19:00 PTE ETK hagyományos kínai orvoslás Konfuciusz Intézet programjai

BŐKÖZ SZÍNPAD (15)

  • 14:00 – Pámpillás-bábszínház – Turka, a táncoló kecske
  • 15:30 -  Cymbal Rush – koncert
  • 16:30 – Bringaverkli
  • 17:30 – NeoFolk trió koncert
  • 19:00 – Tárkány művek

Eperfa Tájház – Levendula Játszóudvar (17)
14:00 – 19:00 Levendula Játszóház és Alkotóműhely programjai

PTE MIK Építészeti Szakmai Intézet tér-projekt (18)
10:00 – 19:00 PTE MIK- Tér Projekt

Szaporcai Cifraház (20) 
10:00 – 20:00

Cifra udvar, rendes ház 

  • 15:00 - A Siklósi Alapfokú Művészeti Iskola néptáncosainak előadása, utána táncház
  • 15:00 – 20:00 Interaktív kemencés rétes-, és kenyérsütés ormánsági receptek alapján
  • 10:00 – 20:00 Archív fotográfiai kiállítás a ház egykori lakóinak életéből
  • 10:00 – 20:00 Bűvöletben, avagy a "Kék Ajtó mementója" - Varga Györgyi fotói – egy titokzatos költő verseivel – és a Szaporcai Cifraház fotógyűjteménye az Ormánság eltűnő építészeti örökségéről
  • 10:00 – 20:00 Tüsökrózsa és fenyerlevél – eredeti ormánsági szőttesek kiállítása és interaktív szövőműhely

Hétöles Tó (21)

  • 10:00 – 14:00 Pecaverseny a Kémes és Vidéke Horgászegyesület szervezésében
  • 15:00 – Halászlé bográcsban – zenei aláfestéssel

Hétöles Tó Színpad (22)

  • 15:00 – PTE Brass Band - 14.45-től menetzenével a főtértől a tóig, ott 40 perces koncert
  • 16:00 –"Amerikából Jöttünk" - a PTE Pannon Gyermekkar koncertje és élménybeszámolója Schóber Tamás karnagy vezetésével
  • 17:00 –PTE hangja – koncert

ŐS-DRÁVA LÁTOGATÓKÖZPONT (23)
10:00 – 16:00 MAGYAR PÁSZTORKUTYÁK TERELŐVERSENYE

TÉSENFA

Pál Zsolti öko- és kultúrkertje (30)

  • 14:30 – Bringaverkli
  • 15:00 –PTE - JESZ -slam Poetry előadása
  • 16:30 – Nosnach! – koncert
  • 17:30 – Pámpillás-bábszínház – Turka, a táncoló kecske
  • 18:30 – „Come together” – Bárth János akusztikus Beatles-estje

Helyi Néphagyományunk Őrzőháza – Élő Hagyomány-Tér (24)
10:00 – 19:00

A Szt.László Haditorna Egyesület Élő Hagyomány-tere, ahol a hagyományőrző csoport tagjai a népvándorlás korabeli életmódot keltik életre. Fakultatív foglalkozások: íjászat, kézművesség

Régi bolt – Variációk irtókapára (26)
10:00 – 19:00 Tóth György újraértelmezett falusi tárgyai - interaktív kiállítás

HP udvar (27)
Madarak, virágok, bálványfák - Szatyor Győző kiállítása

Polgármesteri Hivatal/Kultúrház – Toma játszóudvara (29)

  • 10:00 – 19:00 Apró cseprő népek - Siklósi Alapfokú Művészeti Iskola Képzőművészeti tagozatának vizsgakiállítása a 2018-19-es tanév munkáiból
  • 15:00 – 19:00 Toma és csapata – játszóház

Ilona Ház (31)
10:00 – 19:00 Vida Ilona festményeinek kiállítása

Tocsogós rét és mocsár (32)
10:00 – 12:00 Hideg József polgármester Öko-túrája

DRÁVACSEHI

Levendula Szárító Színpad (34)

17:00 –PTE - JESZ: Pilinszky előadása 

Buszforduló (35)

  • 18:00 – Csernik Szende - Meselélek-könyvbemutató 
  • 19:00 – Bringaverkli 
  • 19:30 – Pámpillás-bábszínház – Mesekosár

augusztus 25. | vasárnap

KÉMES

Könyvtár (3)
10:00 – 19:00 Fény-Erő - Nádasi Tibor Fotókiállítása

Iskola (4)
10:00 – 19:00 Egy élet Színei – Soós Tibor 60 éves jubileumi kiállítása

10:00 - 12:0

Sakk a Bőközben - Krizsán Edith nemzetközi sakknagymester vár kicsiket és nagyokat egyaránt, szimultán sakkjátszmákkal, oktatással és határtalan jókedvvel!

Református Templom (5)
10:00 – 19:00
Rejtőzködő kincsek - Mánfai György fotókiállítása

18:30 - Dolce hegedűegyüttes koncertje - Siklós

Váczi Ház – Nemzeti Művelődési Intézet Udvar (7)

NMI programok - Dél-Dunántúli Régiós Értéknap

  • 10:00 – 16:30 NMI udvar - Somogy, Tolna és Baranya megye bemutatkozik. Kiállítások, kézműves foglalkozások, Hungarikum játszóház, Varázs-Ól, Bújj bújj Zöldág - Játszóház.
  • 10:00 – 16:30 Kincses Karikázó - értékfeltáró családi bicikli túra: Kémes, Szaporca, Tésenfa, Kórós

Játszótér/Elsősegély (8)

  • 16:30 – Pámpillás-bábszínház – Mesekosár
  • 17:30 – Bringaverkli

Tájház (9)
10:00 – 16:00 Textúrák Faktúrák Receptúrák kiállítás - Varga Györgyi Németh Sára kiállítása

Kézművesek tere és utcája (10)
13:00 – 16:00 Kézműves vásár

SZAPORCA

Művelődési Ház – Apolló Szín-Tér (13)

16:30 – Parázs a szívnek -PTE filmvetítés és közönségtalálkozó Vámos Zoltán filmrendezővel

PTE Kínai Ház (14)
10:00 – 16:00 PTE ETK hagyományos kínai orvoslás Konfuciusz Intézet programjai

BŐKÖZ SZÍNPAD (15)

  • 14:00 – Pámpillás-bábszínház – Mesekosár
  • 15:00 -  Csernik Szende - Mesebölcső  
  • 16:30 – Bringaverkli

Eperfa Tájház – Levendula Játszóudvar (17)
10:00 – 15:00 Levendula Játszóház és Alkotóműhely programjai

PTE MIK Építészeti Szakmai Intézet tér-projekt (18)
10:00 – 16:00 PTE MIK- Tér Projekt

Szaporcai Cifraház (20) 
10:00 – 20:00

Cifra udvar, rendes ház 

  • 10:00 – 20:00
  • 11:00 – 16:00 Interaktív kemencés rétes-, és kenyérsütés ormánsági receptek alapján
  • 10:00 – 20:00 Archív fotográfiai kiállítás a ház egykori lakóinak életéből
  • 10:00 – 20:00 Bűvöletben, avagy a "Kék Ajtó mementója" - Varga Györgyi fotói – egy titokzatos költő verseivel – és a Szaporcai Cifraház fotógyűjteménye az Ormánság eltűnő építészeti örökségéről
  • 10:00 – 20:00 Tüsökrózsa és fenyerlevél – eredeti ormánsági szőttesek kiállítása és interaktív szövőműhely

Hétöles Tó Színpad (22)

20:30 –Misina táncszínház: MAKRANCOS HÖLGY – táncjáték

TÉSENFA

Pál Zsolti öko- és kultúrkertje (30)

  • 17:30 – Csernik Szende - Mesebölcső  
  • 18:30 –  Pámpillás-bábszínház – Mesekosár
  • 19:30 – Bringaverkli 

Helyi Néphagyományunk Őrzőháza – Élő Hagyomány-Tér (24)
10:00 – 19:00

A Szt.László Haditorna Egyesület Élő Hagyomány-tere, ahol a hagyományőrző csoport tagjai a népvándorlás korabeli életmódot keltik életre. Fakultatív foglalkozások: íjászat, kézművesség

Régi bolt – Variációk irtókapára (26)
10:00 – 19:00 Tóth György újraértelmezett falusi tárgyai - interaktív kiállítás

HP udvar (27)
Madarak, virágok, bálványfák - Szatyor Győző kiállítása

Polgármesteri Hivatal/Kultúrház – Toma játszóudvara (29)

  • 10:00 – 19:00 Apró cseprő népek - Siklósi Alapfokú Művészeti Iskola Képzőművészeti tagozatának vizsgakiállítása a 2018-19-es tanév munkáiból
  • 10:00 – 17:00 Toma és csapata – játszóház

Ilona Ház (31)
10:00 – 19:00 Vida Ilona festményeinek kiállítása

Tocsogós rét és mocsár (32)
10:00 – 12:00 Hideg József polgármester Öko-túrája

DRÁVACSEHI

Drávacsehó (33)

19:30 –"Eltörött a hegedűm" - magyarnóták irodalmi estje Götz Attila színművész és Lakatos Karcsi bácsi térhegedűs előadásában


Jegyek már online is!

Az esti nagykoncertek kivételével a fesztivál programjai ingyenes látogathatóak! Az esti koncertekre a belépő egységesen 2.500 forint lesz. Az idei évben bérlet nincs, pénteki és szombati napijegyek vannak,  a gyermekeknek 12 év alatt nem kell fizetniük továbbra sem!

Forrás: Szervezők

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Kapcsolódó témák:

Kiemelt események

Hasonló ajánlatok

Ez is érdekelheti!


Pontos cím, geokód, térkép
7843 , Kémes, Szaporca, Tésenfa, Drávacsehi
A PROGRAMGAZDA AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJA!
Pontatlanságot talált? Itt jelezze nekünk!
Kevés az információ?
Ha valamit nem talál, további információkat kérhet szerkesztőségünktől.
Információkérés

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
MEGADOTT INTERVALLUMBAN:
-TÓL -IG

Online jegyvásárlás