2026.06.11. (csütörtök) - 2026.06.14. (vasárnap)

A több száz éves hagyományra visszatekintő vásár Kelet-Európa egyik legnagyobb régiségvására, évről évre több ezer látogatót vonz nemcsak Romániából, hanem Magyarországról, Németországból, Hollandiából, de még az Egyesült Államokból is. A vásáron a népviselettől kezdve a szőttesekig, dísztányérokon, könyveken, bútorokon, festményeken át minden kapható.
A nagy hagyományokkal rendelkező vásárt minden évben két alkalommal rendezik Körösfeketetőn (Negreni), a Sebes Körös két partján . A falu a Nagyvárad- Kolozsvár útvonalon fekszik, a Királyhágótól 10 km-re, Erdély belseje felé.
A vásár két részlegből tevődik össze. Az egyik KGST-piac szerű, ahol teljesen új árukat lehet találni. Az igazi kuriózum az a rész, ahol a vendég kedvére kutathat a különböző régiségek után, pl. varrottasok, festett cifra tányérok, kályhacsempék, népviseleti ruhadarabok, könyvek, szerszámok, festmények, bútorok stb. Ezzel akár több napot is el lehet tölteni, mivel az árusok szinte naponta cserélődnek.
A vásár a romániai, magyarországi, csehországi, ausztriai és németországi régiséggyűjtők fontos beszerzőhelye, de a régiségek mellett szinte bármit meg lehet találni az alkalmi eladók kínálatában.
A Feketetói vásár több, mint egy piac. A piac két kilométer hosszan húzódik a Sebes-Kőrös két partján. A természeti környezet lenyűgöző. Akármilyen nagy is az összevisszaság, az árusok és a portékák között az embernek az az érzése, mintha túrázna. Csak az ösvényeket nem bokrok, virágok szegélyezik, hanem a világ összes kacatja. Mióta vásár a vásár, jelen vannak a gábor-cigányok és ma is meghatározó képe a Körösfeketetói vásárnak a sok kalapos, bajuszos férfi és a színes szoknyás asszonynép.
A falu az E60-as európai úton található, 10 km-re Piatra Craiului-tól, Kolozsvár felé. A vásárt a Fairy Tales vásárának nevezik, mivel ez a kaszálás kezdetét jelzi. A vásár két részből áll, az egyik általános rendeltetésű áru, ruházat, lábbeli. Nagyobb jelentőséggel bír a másik oldal, ahol különböző régiségek találhatók, például: népszerű öltések, festett lemezek, könyvek, bútorok, szerszámok, festmények stb. Az érdeklődők több napot tölthetnek el a vásárban.
A falu a Nagyvárad- Kolozsvár útvonalon fekszik, a Királyhágótól 10 km-re, Erdély belseje felé. A vásár két részből tevődik össze. Az egyik KGST-piac szerű, ahol teljesen új árukat lehet találni. Az igazi kuriózum az a rész, ahol a vendég kedvére kutathat a különböző régiségek után, pl. varrottasok, festett cifra tányérok, kályhacsempék, népviseleti ruhadarabok, könyvek, szerszámok, festmények, bútorok stb. Ezzel akár több napot is el lehet tölteni, mivel az árusok szinte naponta cserélődnek.
2026.06.11. - 2026.06.14.
Körösfeketetó
2026.10.08. - 2026.10.11.
Körösfeketetó
További ajánlataink
2026. február
2026.02.07.
Programok Erdélyben 2026
XIII. Csíkszentmiklósi Kolbászfesztivál
2026.02.14.
Erdélyi fesztiválok 2026
Szalonnafeszt Szilágysámsonban
2026.02.14.
Erdélyi fesztiválok 2026
XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztató Alsósófalva
2026.02.14.
Programok Erdélyben 2026
XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztató Alsósófalva
2026.02.14.
Programok Erdélyben 2026
Szalonnafeszt Szilágysámsonban
2026.02.14.
2026. május
2026. június
2026. július
2026. augusztus
2026. október
2026. november
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!
Megosztás
Kapcsolódó témák: