Turizmus Program

OMÉK

Nagy sportág- és hangszerválasztó Budapesten

Siófoki Halfesztivál

Havas sportok családi napja

Kastély élmények

Sítanpályák Országos Napja

Csabai Kolbászfesztivál 2025. október 23-26. Békéscsaba
Bor- és Gasztrofesztivál Hajdúszoboszló
Csabai Kolbászfesztivál 2025. október 23-26. Békéscsaba
Bor- és Gasztrofesztivál Hajdúszoboszló
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Őszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Hegyvidéki Kulturális Szalon programok 2025 / 2026. Online jegyvásárlás

2025.09.17. (szerda)

Hegyvidéki Kulturális Szalon programok online jegyvásárlási lehetőséggel 2025 / 2026-ban. A Hegyvidék meghatározó, kiemelt kulturális intézménye. Elsősorban a kerületi és környéki látogatók kiszolgálása a célja. Programkínálata széles skálán mozog, kiállítások, koncertek és fesztiválok is megrendezésre kerülnek itt.

Kapcsolat, elérhetőség

Hegyvidéki Kulturális Szalon programajánló 2025 / 2026

Sörkóstoló

2025. SZETPEMBER 10. SZERDA, 19:00

Ismerje meg a sörkultúra izgalmas világát a Kulturális Szalon emeleti teraszán! A FIRST Craft Beer egy öt tételes sörkóstolóval várja. A csoport tagjait a sörfőzde munkatársa kalauzolja végig az élményen. A 90 perces program során nem csak az ízekkel ismerkedhet meg, hanem az egyes sörök alapanyagaiba, a sörkészítés titkaiba is bepillantást nyerhet.

A kóstolósor a következő tételeket tartalmazza: Münchner Freund Helles Lager, Belgian Witbier, Voodoo IPA, Flower Power NEIPA, Tongue Twisters Sour Ale.


Dr. Domján Mihály előadása Segítő kéz a családban

2025. SZEPTEMBER 11. CSÜTÖRTÖK, 18:00

A nemet mondás pszichológiája - csak elkezdeni nehéz

A nemet mondásnak vannak következményei. Igen, lesz lemorzsolódás, de talán ez sem veszteség, hanem itt van a változás ideje!

Mindannyiunk meghatározó emberi szükséglete a valahová tartozás. Amikor azonban felmerül bennünk, hogy egy adott szituációban nemet kellene mondanunk, akkor az először olyan, mintha a társas kapcsolódásunkat sodornánk veszélybe. “Fog még engem szeretni, ha nem azt teszem, amit akar?” A nemet mondás tehát előhozhatja a félelmeinket, sőt a bűntudatunkat, szégyenünket. Számtalanszor a kiszolgáltatottság érzését erősíti fel bennünk. Dönthetünk persze úgy is, hogy magunkba zárjuk az ellentmondást és folytatjuk az alárendelt pozícióból való játszmázást. Mindeközben az a tapasztalat szintén igaz, hogy általában az emberek nem szeretnek minket kevésbé, ha bátran bevállaljuk magunkat… Akkor hogy is van ez? Ha leginkább udvariasságból szokott igent mondani, amikor a lelke mélyén nemet szeretne, akkor várom szeretettel az előadásra!

Dr. Domján Mihály

pszichoterapeuta szakorvos, pszichológus,

családterapeuta, mindfulness oktató,

szomatodráma játékvezető


Hegyvidékiek egészségiskolája

2025. SZEPTEMBER 17. SZERDA, 14:30

Emésztőszervi betegségek idős korban és azok megoldása.

Az előadás során részletesen bemutatásra kerülnek az emésztőrendszert érintő leggyakoribb időskori betegségek, azok okai, tünetei és korszerű kezelési lehetőségeik.

Az előadás során részletesen bemutatásra kerülnek az emésztőrendszert érintő leggyakoribb időskori betegségek, azok okai, tünetei és korszerű kezelési lehetőségeik. Szó lesz többek között a rekeszizomsérvről, a nyelési zavarokról, a gyomor nyálkahártyájának sorvadásáról és következményeiről, a gyomorfekélyről, valamint a felső tápcsatornai vérzésekről. Téma lesz továbbá az epekövesség, a hasnyálmirigy működési zavarai, a vastagbél diverticulosis, illetve a polipok és a vastagbélrák is.

Az előadást követően lehetőség nyílik kérdések feltételére is. Várunk szeretettel minden érdeklődőt, érintettet és hozzátartozót!


Juhász Anna Irodalmi szalon #170

2025. SZEPTEMBER 17. SZERDA, 19:00

Közreműködik:

  • MÁTYUS MELINDA író, református lelkész, az Inkább az enyém című novelláskötet szerzője

  • VISKY ANDRÁS Kossuth-díjas író, A test történetei című drámakötet szerzője

  • KOKAS KATALIN Liszt Ferenc-díjas hegedűművész

A szezonkezdő előadás fókuszában a női létélmény, a testhez való viszony áll, az ember belső küzdelmeit, az identitást kívánja tematizálni. „Ugyanazt mondom, csak más nyelven.” – lelkészként, íróként, színházi emberként vagy íróként.

Mátyus könyvének elbeszélései koherens egészként, regényként is értelmezhetőek. Az író a lelkészi létből merítkezik, az egyházi világ áthatja a történeteket. A szerző, bár nem autofikciót ír, a vallomásos jelleget tudatosan vállalja. Visky drámáiban is megjelenik a saját testbe, ezáltal saját életbe való belépés misztikus élménye. „Aki a maga testében él, megtalálja a legmélyebb boldogságot”, mondja. Írói világ kapcsolódása a hegedűszóhoz, hazánk egyik legjelentősebb művészével, Kokas Katalinnal.

Visky András – egyszerre mozog otthonosan a színház és az irodalom területén, egyetemi tanár, a Kolozsvári Állami Magyar Színház vezető dramaturgja. Marosvásárhelyen született, sokgyermekes református lelkészcsaládban, apját 22 év börtönbüntetésre ítélte a kommunista vezetés, amiből hat évet le is ült, ráadásul ez idő alatt feleségét és gyerekeit a Bărăganba internálták. A traumatikus élmény örökre rányomta bélyegét a gyerek Viskyre, munkásságának egyik központi eleme lett, erről szól nagysikerű Kitelepítés kötete. „Az olvasó egy szovjet mintára létrehozott és fenntartott romániai munkatábor hétköznapjait, a sok nemzetiségű foglyok furcsa történeteit ismeri meg, a legkisebb gyermek nézőpontjából” – fogalmazza a regény ismertetője. Tavaly jelent meg A test történetei drámakötete, 4 női sorsot fókuszba helyezve, test és lélek feltárásával.

Mátyus Melinda – Mátyus Melinda Szovátán született, jelenleg Temesváron él. Tanulmányait Kolozsváron végezte teológián, majd Szegeden összehasonlító irodalmat tanult. Református lelkészként az újmosnicai gyülekezetben szolgál. Írói pályája későn indult, de azóta jelentős sikereket ért el az irodalomban. 2020-ban fordulópontot jelentett számára, amikor több írását közölték a Látó folyóiratban, és elnyerte a Látó Nívódíjat. Azóta rendszeresen publikál erdélyi és magyarországi irodalmi lapokban, és több rövidprózája angol nyelven is megjelent. Első kötete, MyLifeandMyLife / Életeméséletem, 2023 decemberében jelent meg New Yorkban, angol és magyar nyelven. Ezt követte első magyar nyelvű könyve, Inkább az enyém, amelyet 2024-ben adott ki a Jelenkor kiadó.

Kokas Katalin hegedűművész a magyar zenei élet egyik legkiemelkedőbb személyisége. A szólóhangversenyek mellett kiemelt helyen szerepel életében a kamarazene és a tanítás. 2004 óta a Liszt Ferenc Zeneakadémia docense. 2002 óta rendszeresen ad mesterkurzusokat szerte a világon. Olyan művészekkel dolgozott együtt, mint Kocsis Zoltán, Perényi Miklós, Michael Stern, és olyan zenekarokkal játszott, mint például az Izraeli Kamarazenekar vagy a Liszt Ferenc Kamarazenekar. Alapítója a Kelemen Kvartettnek, mellyel koncerteztek Európa számos országában, Amerikában és Ausztráliában.

Házigazda: Juhász Anna irodalmár


EBONY CONSORT koncert

2025. SZEPTEMBER 19. PÉNTEK, 19:00

Közreműködik:

  • Pengő Csaba – nagybőgő

  • Uher-Győrfi Bálint – klarinét, szaxofon

2024-ben alakult nagybőgő – klarinét/szaxofon duó. A formáció elsősorban saját szerzeményeket játszik, melyek igen széles műfaji határok között mozognak, a jazz, a kortárs zene, a blues és a népzene elemeit felhasználva. A duóra írt és hangszerelt kompozíciókban a szerzők kihasználják azokat a ritkán hallható hangzásbeli, technikai lehetőségeket is, melyeket hangszereik rejtenek.

Pengő Csaba 2004-ben szerezte diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola jazz tanszékén. 2021-ben jelent meg első bőgőre írt szólóalbuma Circles címmel.

2023-ban második lemeze Autumn Rain in a Secret Garden címmel jelent meg. A Native DSD, holland székhelyű nemzetközi zenei platformon elnyerte az év szólóhangszeres lemeze díját. Saját szerzeményeit önálló koncertjein játssza. A szólótevékenységen kívül számos zenei produkciónak ( Little G Weevil Band, Ágoston Béla QRtet, The Abstract, Kobza Vajk Sextet) aktív tagja.

Uher-Győrfi Bálint 2022-ben végzett a zeneakadémia jazz-szaxofon szakán.

Klasszikus klarinét tanulmányait követően fordult érdeklődése a jazz és ezzel párhuzamosan a szaxofon felé. Számos együttesnek a tagja (Orbay Lilla Quintet, Tribute To Füsti Balogh Band), melyekkel aktívan koncertezik.

Zenekari tevékenységei mellett zenetanár Budapesten.


Családi délelőtt

2025. SZEPTEMBER 20. SZOMBAT, 10:30

Mátyás király és a leleményes lány

Történelmi interaktív bábjáték

-okos mese- bábokkal és zenével

Vajon a fiúk vagy a lányok okosabbak?

Aki okos az vajon leleményes is?

Túljárhat-e egyszerű falusi leány Mátyás király eszén?

És ha igen, akkor vajon fejét veszti vagy jutalomra lel?

Na és a legfőbb kérdés: hogy kerül egy időutazó Mátyás udvarába és ki is ő valójában?

Mindenre fény derül óvodásoknak és kisiskolásoknak szóló interaktív bábelőadásunkból.

  • Írta: S. Hoós Gabriella

  • Zene: Juhász László

  • Bábok: Vizi Csilla

  • Díszlet: Botz Yvette

  • Rendezte: Kontha Nelli

  • Mesélő: Balatoni Dóra

  • Előadás ideje: 45 perc

Az előadás a Völgyhajó Bábszínház és a Batyu Színház koprodukciója

Második rész:

Reneszánsz tánc tanítása egyszerű koreográfia megtanítás után, közös tánc

Tánc ideje: 15-20 perc

Harmadik rész:

Király és királylány báb készítése Alapanyagok: pálca, karton, matrica, olló, ragasztó

Kézműves ideje: 30 perc

1 éves kor alatt ingyenes.


Szalonegyetem XIII.

2025. SZEPTEMBER 24. SZERDA, 14:30

Mi köze az eke szarvának a szarvashibához? Bibliai eredetű szólások és közmondások megfejtése műfordítói kitekintéssel

Előadó: Nikodém Noémi teológus, műfordító

Irodalmi és kultúrtörténeti előadás, mely a mai ember számára talán már nehezen megfejthető közmondások, szólások hátterét tárja fel. Műfordítói kitekintés: az anyanyelv a gondolkodásmódot is meghatározza. Néhány többnyelvű példa segítségével vizsgáljuk meg, hogyan adják vissza különböző nyelvek ugyanazt a szituációt, hogyan hivatkoznak közmondásaikkal egy-egy helyzetre.


Kulisszák előtt I.

2025. SZEPTEMBER 30. KEDD, 16:00

Közreműködik:

  • Zsurzs Katalin színművész

  • Babiczky László rendező

  • Szebényi Ágnes múzeumpedagógus, színháztörténész, a Bajor Gizi Színészmúzeum munkatársa

Születésnapi beszélgetés Zsurzs Katalin színművésszel és Babiczky László rendezővel

E nagyformátumú művészre emlékezünk lányával és közvetlen munkatársával.

A beszélgetés végén korlátozott számban megvásárolható a Zsurzs Éváról készült könyv, továbbá a szerző, Babiczky László dedikál is.


PILATES- Minden generációnak

2025. OKTÓBER 3. PÉNTEK, 18:00


Latin varázs

2025. OKTÓBER 9. CSÜTÖRTÖK, 18:00


Író-író találkozó

2025. OKTÓBER 10. PÉNTEK, 19:00

Maros András beszélget Tamás Zsuzsával

Programsorozatunkban Maros András író beszélget aktuális íróvendégével írásról, olvasásról, faggatja műhelytitkokról, példaképekről, az írói lét szépségeiről, nehézségeiről.

Vendég: Tamás Zsuzsa író, meseíró

Közreműködik:

  • Maros András író

  • Tamás Zsuzsa író, meseíró

  • Kurta Niké színművésznő


Életem közepe

2025. OKTÓBER 15. SZERDA, 18:30
2025. NOVEMBER 12. SZERDA, 18:30
2025. DECEMBER 10. SZERDA, 18:30
2026. JANUÁR 14. SZERDA, 18:30

klubesemény

2025. október 15.– szerda, 18:30-21:00

Élete közepén szinte mindenki mentális és fizikai jelzést kap az idő múlásáról, a test öregedéséről. Ez az életszakasz nem könnyű, se nőnek, se férfinak. Az életünk több területén kerülhetünk válaszút elé, aminek vannak orvosi, életmódbeli, pszichés, de a családot vagy a szociális kapcsolatainkat is érintő aspektusai. Szeretnénk megmutatni, hogy ez normális, nem vagyunk vele egyedül, és hogy a kibeszélés, a tudás és a nevetés mindig kézenfekvő gyógymód. Célunk a tudatosítás, az ismeretterjesztés, a lehetőségek felvillantása és a közösségérzés kialakítása. Bérlettel a négy alkalom egyben kedvezményes!

Az est témája: Mi történik velünk az életünk közepén?

  • Vendég: Csatlós Csilla coach, Szél Dávid pszichológus

  • Házigazdák: Hermann Irén, Molnár Kinga

Az estek felépítése:

  • Motivációs előadás - Az Életem közepe alanyai adnak elő.

  • Szakértői beszélgetések

  • Kötetlen beszélgetés, falatozás

2025. november 12. – szerda, 18:30-21:00

Ez az este arról szól, hogy megértsük és elfogadjuk a testünk változásait, miközben aktívan teszünk a vitalitásunkért. Szakértő vendégeink segítségével beszélgetünk a testi-lelki egészség összefüggéseiről, a fenntartható életmódról, és természetesen a női változókorról. Ugyanakkor az átalakulás nemcsak a nőket érinti, ezért a negyvenes-ötvenes férfiak egészségéről is kérdezzük szakértőinket.

Az est témája: Egészség az életünk közepén

  • Vendég: dr. Halmos Amrita nőgyógyász-endokrinológus, Rákóczi Gabriella anyagcserekutató, élelmiszer- és táplálkozástudományi szakember

  • Házigazdák: Hermann Irén, Molnár Kinga

Az estek felépítése:

  • Motivációs előadás - Az Életem közepe alanyai adnak elő.

  • Szakértői beszélgetések

  • Kötetlen beszélgetés, falatozás

2025. december 10. – szerda, 18:30-21:00

Az életközepi időszakban sokan érzik úgy, hogy a régi munka már nem ad örömet, vagy egyszerűen nem illik ahhoz, akik ma vagyunk. Ez az este azoknak szól, akik új irányt keresnek a hivatásukban, szeretnék újra felfedezni a munkájuk értelmét, vagy akár teljesen más pályára lépnének. Az esten gyakorlati eszközöket és bátorító gondolatokat adunk a változtatáshoz.

Breuer Anna és Grosser Beatrix szervezetfejlesztők, Pethő Anikó, karriertanácsadó

Az est témája: Karrierdilemmák az életünk közepén

  • Vendég: Breuer Anna, Grosser Beatrix szervezetfejlesztők, Pethő Anikó karriertanácsadó

  • Házigazdák: Hermann Irén, Molnár Kinga

Az estek felépítése:

  • Motivációs előadás - Az Életem közepe alanyai adnak elő.

  • Szakértői beszélgetések

  • Kötetlen beszélgetés, falatozás

2026. január 14. – szerda, 18:30-21:00

Az életközepi időszak gyakran újrarendezi a családi viszonyokat: a gyerekek önállósodnak, a szülők idősödnek, a párkapcsolat új kihívások elé kerül. Ez az este arról szól, hogyan tudjuk megőrizni a szeretet és támogatás erejét akkor is, amikor a szerepeink változnak.

Az est témája: Családi dinamikák az életünk közepén

  • Vendég: Maros- Kovács Emese családterapeuta, Szűcs Szilvi kamasz-szülő mediátor

  • Házigazdák: Hermann Irén, Molnár Kinga

Az estek felépítése:

  • Motivációs előadás - Az Életem közepe alanyai adnak elő.

  • Szakértői beszélgetések

  • Kötetlen beszélgetés, falatozás


A muzsikusnak dalból van a lelke 5.

2025. OKTÓBER 18. SZOMBAT, 18:00

Közreműködik:

Gallyas-Lakatos Róbert zongora

Folytatódik a Cziffra Fesztivál nagysikerű bárzongorista sorozata. A három alkalmat felölelő őszi ciklus keretében a Cziffra György emlékére életre hívott 2024. évi Országos Bárzongorista Verseny kiváló résztvevői mutatkoznak be ismét a Hegyvidéki Kulturális Szalonban. Kellemes társaság, egy zongora, egy zongorista és megannyi elfeledettnek hitt, vagy épp ma is sokat hallgatott sláger egy „füstös-mámoros estén”. A pesti éjszaka legendás kávézóiban és mulatóiban egykor kimagasló előadóművészek léptek fel, többek között Cziffra is jó néhány évet játszott bárzongoristaként. Mára ez a műfaj már csak igen kevés helyen elérhető, ezért is fogadja a közönség mindig oly nagy lelkesedéssel. Az est fellépője október 18-án a verseny harmadik helyezettje, Gallyas-Lakatos Róbert lesz, aki a Swing à la Django zenekar oszlopos tagja. Műsorában megtalálhatók a mindannyiunk által jól ismert magyar, illetve külföldi jazz- és könnyűzene, filmzene, örökzöld sanzonok, klasszikus átiratok, valamint operettrészletek legnépszerűbb darabjai, melyet egyedi előadásmódja elevenít meg, garantálva a közönség számára az önfeledt szórakozást.


Dr. Kapitánffy Krisztina előadása

2025. OKTÓBER 28. KEDD, 18:00

A trák síroktól a rózsaolajexportig.

Bulgária megér egy utazást!

A valamikor oly népszerű Bulgária manapság nem divatos úti cél, pedig a tengerparton kívül is elsőrangú látnivalókkal várja az odaérkezőket. A régészeknek jó időre munkát ad az eddig ismert több mint 200 trák sír feltárása, nem beszélve a rómaiak örökségéről. A középkort freskókkal borított ősi templomok és festői kolostorok, a 450 éves török uralom utolsó időszakát gazdag kereskedők gyönyörűen helyreállított házai képviselik. És persze mindenütt pompás rózsák, nem mellékesen az a jelentéktelennek tűnő fajta, amelyből a bolgárok a világ legkiválóbb rózsaolaját nyerik.

Előadó Dr. Kapitánffy Krisztina


Kulisszák mögött

2025. NOVEMBER 11. KEDD, 16:00

Közreműködik:

Szebényi Ágnes múzeumpedagógus, színháztörténész, a Bajor Gizi Színészmúzeum munkatársa


Szalonegyetem XIV.

2025. NOVEMBER 12. SZERDA, 14:30

Festőművészek a Zsolnay családban és a Zsolnay gyárban

Előadó:

Hunyadi Ágnes idegenvezető

Zsolnay Vilmos beírta nevét az ipartörténetbe. De tudta-e valaki róla, hogy szíve mélyén festőművészi karrierről ábrándozott? Millió kísérletezése, a kerámiagyárat a legnagyobbak közé emelő találmányai mellett megmaradt „vasárnapi” festőnek. De mindent megtett azért, hogy szintén tehetséges lányai közül Júlia, aki hasonló álmokat dédelgetett, ezen a pályán is kiteljesedhessen. Az unokákban szintén ott dobogott a festőművészi szív. Mivel a kerámiagyárosnak az első pillanattól célja volt az iparművészetet a képzőművészet szintjére emelni, a vendégalkotók közé is tehetséges festőművészeket hívott. Ezen az előadáson róluk is szó lesz. Eltávolodunk egy kicsit a Zsolnay kerámiáktól (csak egy lépésre), és megnézzük, hogy a Zsolnay család és a gyári művészek sokoldalúsága hogyan hagyott nyomot a vásznakon, selymeken, füzetlapokon.


A muzsikusnak dalból van a lelke 6.

2025. NOVEMBER 14. PÉNTEK, 18:00

Közreműködik:

Rafael Mário zongora

Folytatódik a Cziffra Fesztivál nagysikerű bárzongorista sorozata. A három alkalmat felölelő őszi ciklus keretében a Cziffra György emlékére életre hívott 2024. évi Országos Bárzongorista Verseny kiváló résztvevői mutatkoznak be ismét a Hegyvidéki Kulturális Szalonban. Kellemes társaság, egy zongora, egy zongorista és megannyi elfeledettnek hitt, vagy épp ma is sokat hallgatott sláger egy „füstös-mámoros estén”. A pesti éjszaka legendás kávézóiban és mulatóiban egykor kimagasló előadóművészek léptek fel, többek között Cziffra is jó néhány évet játszott bárzongoristaként. Mára ez a műfaj már csak igen kevés helyen elérhető, ezért is fogadja a közönség mindig oly nagy lelkesedéssel. Az est fellépője november 14-én a verseny különdíjasa, Rafael Mário Junior Prima díjas zongoraművész lesz, aki a Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetemen diplomázott. Külföldön töltött évei alatt számos zenei stílust sajátított el, így ez az este is izgalmas zenei kalandozást és szívből jövő örömzenélést tartogat a közönség számára.


Jancsi és Juliska meseopera

2025. NOVEMBER 15. SZOMBAT, 10:30

Jancsi és Juliska története szinte mindenki számára ismerős – ez az egyik legkedveltebb mese, amely számtalan feldolgozást megért már az idők során.

Mert a tanulsága örökérvényű: „Ha az élet túl nehéz, megsegít egy égi kéz!”

Engelbert Humperdinck Jancsi és Juliska című meseoperája igazi családi élményt nyújt – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A varázslatos zene minden korosztályt elbűvöl, a legfiatalabb hallgatókat is.

A produkció látványvilága – a díszletek, jelmezek és kellékek – még színesebbé és élményszerűbbé teszi az előadást.

A meseopera rövidített, 60 perces változatát a Magyar Állami Operaház művészei adják elő, kifejezetten gyermekek számára.

A jegyár a kézműves foglalkozást is tartalmazza.

Szereposztás:

  • Jancsi: Pánczél Klaudia

  • Juliska: Baranyai Anett

  • Boszorkány: Várhelyi Éva

  • Apa: Koczka Tamás

  • Anya: Banai Sára

  • Manó: Pap Gerda

Zenei vezető: Csányi Valéria

Rendező: Mesterházy Gyula


Amour Parisien

2025. NOVEMBER 28. PÉNTEK, 19:00

Közreműködik:

  • Csemer Boglárka Boggie

  • Antal Gábor

Csemer Boglárka Boggie a „parfümös lány”, a „csepeli lány” ma már több mint tíz éve aktív szereplője a hazai és külföldi könnyűzenének. Megjárta az Eurovíziót, az amerikai Billboard listát, három nyelven énekel és írja a dalait, a francia kultúra szerelmese. Érettségi után egy évet Párizsban töltött egyszerű „jeune fille aupair” -kén ( babysitter), mely egy életre megpecsételte sorsát a francia sanzonokkal. 2024-ban álmodta meg Amour Parisien címet viselő műsorát, mely Valentin napon debütált telt házzal a Francia Intézetben az énekesnő legkedvesebb francia sanzon válogatásaiból fűzött zenei műsorral.

Boggie-t Antal Gábor jazz-zongorista művész kíséri zongorán, aki kellő érzékenységgel viszonyul Boggie sokrétű előadói stílusához, és maga is szenvedélyes francia sanzon-kedvelő.

Az „amour parisien” élmény mindamellett, hogy egy kimagasló színvonalú zenei műsor, mind a feldolgozások, mind az előadás és interpretáció színvonalát tekintve, betekintést nyújt a francia sanzon kultúra történelmébe is. Elkalauzolja a hallgatót egy olyan dimenzióba, amikor még nagyon fontos volt a történetmesélés és az előadói kvalitás. A különleges esten a műfaj legnagyobb klasszikusaiból álló válogatásra számíthatnak: a repertoáron helyet kap többek között Charles Aznavour, Lara Fabian, Céline Dion, Pink Martini, Marie Laforêt, Edith Piaf de Jacques Brel is.


Kulisszák mögött I.

2025. DECEMBER 2. KEDD, 16:00

Közreműködik:

Szebényi Ágnes múzeumpedagógus, színháztörténész, a Bajor Gizi Színészmúzeum munkatársa

Tiszta szívű, a művészetért, hivatásáért rajongó ember volt. A közönség imádta, a szakma elismerte, a kritikusok kedvence volt, pályatársai szerették. Ő mégis magányos maradt. Titokzatos egyéniségét, tragikus hirtelenséggel bekövetkezett halálát mítosz övezi. A vetítéses előadás fotókból, a pályatársak emlékeiből, néhány ritkán látott filmből válogatva adózik e kivételes tehetségű, különös érzékenységű művész alakja előtt.


Melodica Project: Párizs /// Tangó

2025. DECEMBER 5. PÉNTEK, 19:00

A Melodika Project (Antal Gábor-zongora, Csernus Katalin-gitár, Pödör Bálint-ütőhangszerek) saját feldolgozásaiból összeállított programja az 1930- as, 1940-es évek két legnépszerűbb könnyűzenei műfaját, a tangót és a sanzont járja körül és újítja fel. A koncerten ismert külföldi és magyar szerzők művei szólalnak meg a trió egyedi feldolgozásában és hangszerelésében.

A trió vendége a produkcióban Schöck Atala. A Liszt-díjas énekesnő a tőle megszokott opera műfajából kilépve, könnyedebb vizekre evezve csillogtatja meg tehetségét.


A muzsikusnak dalból van a lelke 7.

2025. DECEMBER 11. CSÜTÖRTÖK, 18:00

Közreműködik:

Gazsi Norbert zongora

Utolsó estjéhez érkezik december 11-én a Cziffra Fesztivál kedvelt bárzongorista sorozata. A három alkalmat felölelő őszi ciklus keretében a Cziffra György emlékére életre hívott 2024. évi Országos Bárzongorista Verseny kiváló résztvevői mutatkoznak be a Hegyvidéki Kulturális Szalonban. Kellemes társaság, egy zongora, egy zongorista és megannyi elfeledettnek hitt, vagy épp ma is sokat hallgatott sláger egy „füstös-mámoros estén”. A pesti éjszaka legendás kávézóiban és mulatóiban egykor kimagasló előadóművészek léptek fel, többek között Cziffra is jó néhány évet játszott bárzongoristaként. Mára ez a műfaj már csak igen kevés helyen elérhető, ezért is fogadja a közönség mindig oly nagy lelkesedéssel. Az est fellépője ezúttal a verseny második helyezettje, Gazsi Norbert lesz. Széles repertoárjában a filmzene, könnyű klasszikusok, bárzene és popzene éppúgy megtalálható, mint az ismert operett részletek, jazz és örökzöld slágerek. A műsor és Gazsi Norbert virtuóz előadásmódja garantálja a közönség számára az önfeledt szórakozást.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Ár: 1 000 Ft-tól - 5 000 Ft-ig

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Kapcsolódó témák:

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Ár: 1 000 Ft-tól - 5 000 Ft-ig

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Kapcsolat, elérhetőség

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények