Kőfeszt 2021. A nyugalom fesztiválja a Káli-medencében
Budapest Feszt országjáró turné fergeteges bulikkal! Irány Tahitótfalu!
Budapest Feszt országjáró turné fergeteges bulikkal! Irány Tahitótfalu!
Irány Székesfehérvár! Kedvezménykártya szállóvendégeknek.
Irány Székesfehérvár! Kedvezménykártya szállóvendégeknek.
Tisza-tavi Fesztivál a komolyzene, a természet és az aktív pihenés szerelmeseinek.
Tisza-tavi Fesztivál a komolyzene, a természet és az aktív pihenés szerelmeseinek.
Zamárdi Cirkuszpark & Resort
Zamárdi Cirkuszpark & Resort
Nyár a Balaton partján! - Tökéletes pihenés Zamárdiban privát stranddal!
Nyár a Balaton partján! - Tökéletes pihenés Zamárdiban privát stranddal!
Nyári programok online jegyvásárlási lehetőséggel.
Nyári programok online jegyvásárlási lehetőséggel.

Kőfeszt 2021. A nyugalom fesztiválja a Káli-medencében

2021. augusztus 4 - 7.

A Kőfeszt egy csendes, nyugodt, beszélgetős, minőségi, valóban összművészeti fesztivál. A Káli-medence szívében harmadik alkalommal rendezik meg a Kőfesztet, a nyugalom fesztiválját, aminek idén már tíz helyszín ad otthont: Kővágóörs, Kékkút, Balatonhenye, Köveskál, Mindszentkálla, Szentbékkálla, Pálköve, Salföld, Balatonrendes és Monoszló. A falvakon átívelő programok tematikában és időrendben is egymásra épülnek a fesztiválon. Az összművészeti eseményen a folklór a főszereplő, de az érdeklődők bőven találnak, könnyűzenei, színházi és irodalmi programokat is.

KŐFESZT 

2021. AUGUSZTUS 4-7.

Kőfeszt célja egy csendes, nyugodt, beszélgetős, minőségi, valóban összművészeti fesztivált, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy Kővágóörs és az egész Káli-medence visszakerüljön a kulturális térképre.

Az ötnapos fesztivál mesés miliőben kínál változatos programokat a látogatóknak. A fesztivál egyik fontos missziója, hogy népművészetünk, néphagyományaink ne városiasodjanak el, elsősorban ne egy betondzsungel körülményei között éljenek, hanem természetes környezetükben: a falvakban. Ehhez a hitvalláshoz igazodva lesznek tökéletes helyszínei a fesztiválnak a Káli-medence kis települései.

Könnyű-, nép-, és komolyzene, kiállítások, irodalmi estek, beszélgetések, gyerek- és felnőtt programok. Idén - többek között - vendégünk lesz: Nagy Feró, a Firkin, a Bulldózer, Ferenczi György és az Első Pesti Rackák, Pál István Szalonna és a Fonó Zenekar.

Színpadi ősbemutatók: Pál István-Csúri Ákos: Idegen nép van ma ott... - Trianon100 és Lázár Csaba NAGYok - Nagy LÁszló és Nagy Gáspár verseiből.

Komolyzene: Liszt Ferenc Kamarazenekar, Szent Efrém.

A rendezvényre a belépés ingyenes,

PROGRAM

2021.08.04. (szerda)

Kővágóörs

10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszmű
Helyszín: Kővágóörs Sportpálya, családi program
10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház
10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca
10:00
Kiállítás: Nagy Gábor - Rokonok - Pásztorképek
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.
10:00
Kiállítás: Keresd meg magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs
10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Kővágóörs,  Hanczár János mese- és dumaudvar, kiállítás, Petőfi utca 15.
11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Kővágóörs,  Petőfi Sándor utca 2. (Polgármesteri Hivatal)
18:00-19:30
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Templomkert és Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
20:00
In memoriam Szomjas György: Roncsfilm - kertmozi, Szabadtéri Kultúrbisztró
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.
20:00
Nagy Feró és a Beatrice: Feró 75 koncert - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.

Kékkút

10:00
Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.
10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér - Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.

Pálköve - Strand

10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszműves
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

Köveskál

10:00
Szép Andrea kiállítása - Kő kövön megmarad
Helyszín: Tűzoltófészer, kiállítás, Városkút utca 4.
10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Kultúrház, kiállítás, Malom utca
10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
11:30
Lóra magyar! - gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
15:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
16:30
Lóra magyar! - gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
16:00-18:00
Hagyományok Háza - Családi vetélkedő (népi játékok)
Helyszín: Pocséta rét, családi program

2021.08.05. (csütörtök)

Kővágóörs

10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszmű
Helyszín: Kővágóörs Sportpálya, családi program
10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház
10:00
Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Kővágóörs, kiállítás, Művelődési Ház, Jókai utca 49.
10:00
Kiállítás: Nagy Gábor - Rokonok - Pásztorképek
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.
10:00
Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs
10:00-18:00
GYŐR750 -  pannonhalmi sörterasz, barokk viseletek, könyvbemutatók, Győri Kékfestő Műhely
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.
10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Kővágóörs,  Hanczár János mese- és dumaudvar, kiállítás, Petőfi utca 15.
10:00
Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.
11:00
Dúdoló Navratil Andreával - közös családi éneklés
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi utca 30.
11:00
Győr 750 - Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
12:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi utca 30.
13:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
15:00
Miben segít Magyarország - Azbej Trisztán a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
16:00
Hanczár János emlékére - Udvaravató
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
16:00
Nizsai Dániel bábszínháza
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
17:30
Görömbő Kompánia - vásári népmese-táncház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
17:30
Dúdoló Extra: Hideg Anna néni ördöngősfüzesi gyerekmeséi
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, gyerekprogram, Petőfi utca 15.
17:30
GYŐR750 - Koncert: Dániel Balázs boogie woggie koncert
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
18:00
KKAA Képzőművészeti Klub - Kása Béla kiállítás megnyitó és könyvbemutató
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.
18:00
Koncert: Tárkány Művek
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
18:00-19:00
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Mozi Étterem (Jókai utca 63.) és Hanczár János mese- és dumaudvar (Petőfi utca 15.)
18:30
Bab Társulat - Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
19:00
Koncert: Batyu 65 és az Új Gereben
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
19:00
Koncert: Csillag Juli jazzbandája a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.
19:00
Koncert: Vándormuzsikus
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
20:00
Görömbő Kompánia - Bormelléki víg történetek, háryádák, trufák zenével
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, színház, Jókai utca
20:30
GYŐR750 - Koncert: Bulldózer - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Bulldózer koncert
21:00
GYŐR750 - Koncert: Váray László
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
21:00
Hideg Anna néni ördöngösfüzesi pajzán meséi
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
22:00
Koncert: Firkin - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Firkin koncert
22:30
Koncert: Maya and Peti
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
23:30
Kő kövön nem marad - Táncház az Erdőfű zenekarral
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, Jókai utca 65.

Balatonhenye

17:00
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca
18:00
KKKA Irodalmi Klub - NAGYok - LÁZÁR CSABA, NÉGYESSY KATALIN
Ki feszül föl a szivárványra -  Ott fönn tűnődöm, mennyei betűkön - Nagy László és Nagy Gáspár műveiből, ősbemutató
Helyszín: Kultúrház kertje, színház, Kossuth utca
19:30
Koncert: Heveder zenekar (Erdély)
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca

Kékkút

10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér - Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.
10:00
Kovács Ildikó: Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.
10:30
Nizsai Dániel bábszínháza
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.
11:30
Bab Társulat - FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.
16:00
Boka Gábor - Toldi-Legenda Historica
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.
16:30
GYŐR750 - Kovács Ildikó Az élet stációi című kerámia kiállításának megnyitója
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.
17:00
Liszt Ferenc Kamarazenekar (Király-Domány Bernadett hegedű, Jobbágy Boglárka hegedű, Szűcs Boglárka brácsa és Bali Gabriella cselló)  - műsora Mozart, Grieg, Gardel, Francini, Fischer és Piazzolla műveiből
Helyszín: Római katolikus templom kertje, koncert, Fő utca 1.

Szentbékkálla

18:00
GYŐR750 - Koncert: Váray László
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca
19:00
Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca
20:00
Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca

Pálköve - Strand

10:00
Hagyományok Háza kézműves tábor - nemezkészítés, Venczelné Danyi Judit nemezkészítővel
Helyszín: Pálkövei strand, családi program, Kéktó utca 10.
10:30
Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
12:00
Koncert: Erdőfű Zenekar
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
14:00
GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
15:00
Koncert: Batyu 65 és az Új Gereben
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
16:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
17:00
Koncert: Maya and Peti
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

Köveskál

10:00
Kiállítás: Szép Andrea - Kő kövön megmarad
Helyszín: Tűzoltófészer, kiállítás, Városkút utca 4.
10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca
10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Fő utca 10. (Polgármesteri Hivatal udvara)
11:30
Lóra magyar! gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
15:00-24:00
Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-22:00

Kézműves foglalkozás / közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
"Szülői praktikák akkor és most" - moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó,
néprajzkutató. Várandósság és szülés; meghívott: Nyitrai Eszter – dúla

Ifjúság programja:
19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Az esti dínomdánom előtt szórakoztató métabajnokságra várjuk főként az ifjú generációt, de minden korosztálynak parádés időtöltés lehet az esti koncert előtti népi sportjáték. A játékot a veszprémi 126. Szent Imre cserkészcsapat tagjai vezetik.

Népzenei koncert
20.00 - 21.00 Dűvő zenekar

Felnőtt táncház

21.00 - 24.00 Házigazda zenekar, Tarsoly zenekar és Dűvő Zenekar, mesél Navratil Andrea, táncot tanít Kondics Gergely és párja
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca
15:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
16:30
Lóra magyar! gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
17:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Mosóház, színház, Városkút utca 4.

2021.08.06. (péntek)

Kővágóörs

10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház
10:00
Népi kézműves foglalkozások - kosárfonás, szövés
Helyszín: Sportpálya, családi program, Jókai utca 43.
10:00
Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.
10:00
Nagy Gábor kiállítás megnyitó és pásztortánc - Kovács Norbert "Cimbi" és Szabó Csaba
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.
10:00
Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs
10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kiállítás, Petőfi utca 15.
10:00-18:00
Pannon forgatag - élő forrás (népi hangszeres dominó, táncelőadások, viselet rakosgató, körhinta)
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.
11:00
Koncert: AMG Trió
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
11:00
Képmás-est - Navratil Andrea, Liszt Ferenc-díjas népdalénekes
Helyszín: Káli Álom, kerekasztal, Petőfi utca 30.
12:00
Bab Társulat - Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Templomkert, gyerekprogram, Jókai utca
15:00
"Ismerd meg hazánk" interaktív műveltségi vetélkedő a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.
16:00
Magyarország kihívásai a XXI. században - Bódi Ábel és Czopf Áron pódiumvitája
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
17:30
Kerekasztal: Múlt-kor - Talpra állni Trianon után. A Bethlen-korszak első évei
Vendégek: Ablonczy Balázs, tudományos főmunkatárs, Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet
Dévavári Zoltán, tudományos főmunkatárs, VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár
Moderátor: Bartal Csaba, a Múlt-kor főszerkesztője
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.
17:30
GYŐR750 - Koncert: Belvárosi Betyárok
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
18:00
Koncert: Erdőfű
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
19:00
Koncert: Beb-Hop Slammers
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
19:00
Koncert: Börcsök Anna a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.
19:00-20:30
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.
19:30
Koncert: Doromb Varázs
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
19:30
Kurátor vagy Kurafi - színpadi előadás
Helyszín: Sportpálya, (nép)tánc színház, Jókai utca 43.
20:00
Koncert: Pély Barna
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
21:00
Koncert: Magidom a Szabadtári Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.
21:00
Koncert: Ferenczi György és az Első Pesti Rackák - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Ferenczi György és az Első Pesti Rackák koncert
22:00
Mundruc-kupa - díjátadó
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.
22:30
Koncert: Pál István Szalonna és a Fonó Zenekar (Hideg Anna, Erdőfű, Üsztürü, Heveder, Zagyva Bandák) - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Pál István Szalonna és a Fonó Zenekar koncert
22:30
Görömbő Kompánia - "Pajzán történetek" - erotikus mesék, erősen vulgáris népdalokkal
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
24:00
Ereszd el a hajamat...! az Üsztürü és Heveder Zenekarokkal
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, táncház, Jókai utca 65.

Balatonhenye

10:00
Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Sportpálya, Kossuth utca 17-37.
13:00
Görömbő Kompánia - vásári népmese táncház
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca
14:00-17:30
XIV. Mundruc népfocitorna
Helyszín: Sportpálya, Kossuth utca 17-37.
18:00
Koncert: Szent Efrém Férfikar
Helyszín: Református templom, koncert
19:30
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Faluközpont, színház

Kékkút

10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér – Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.
10:00
Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.
10:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.
11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Játszótér, Fő utca 1.
11:00
GYŐR750 - Belvárosi Betyárok gyerekkoncert
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.
16:00
Koncert: Beb-Hop Slammers
Helyszín: Játszótér, koncert, Fő utca 1.
17:30
Görömbő Kompánia - vásári népzene táncház
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

Szentbékkálla

10:30
Boka Gábor - Toldi - Legenda Historica
Helyszín: Faluközpont, gyerekprogram
17:00
Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Faluközpont, gyerekprogram
18:00
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Faluközpont, koncert
20:00
Koncert: AMG Trió
Helyszín: Faluközpont, koncert

Pálköve - Strand

10:00-12:00
Hagyományok Háza kézműves foglalkozás -
Szabó Andrea bútorfestő
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
11:00
Pulcinella éneke - Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
12:00
Koncert: Doromb Varázs
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
13:00
Vándormuzsikus
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
14:00
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
15:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
16:00
Koncert: Wenk FUNKover
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
17:00
Koncert: PolifonX
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

Mindszentkálla

9:00-22:00
Magyar Ízek Utcája a Kőfeszten
Helyszín: Sportpálya
14:30
Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram
15:30
Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Sportpálya, koncert
17:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, színház

Köveskál

9:00-10.30
Hagyományok Háza napköszöntő ének a faluban több helyszínen  (Tarsoly zenekar és Zsikó Zsuzsi)
Helyszín:
10:00
Kiállítás: Szép Andrea - Kő kövön megmarad
Helyszín: Tűzoltófészer, kiállítás, Városkút utca 4.
10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca
10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bamutató
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
11:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
15:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutató
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
15:00-24:00
Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-20:00

Kézműves foglalkozás / közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
Szülői praktikák akkor és most moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó, néprajzkutató. Gyermekágyas lét, háztartási szokások (főzés, mosás, tisztálkodás); meghívott: Vilmányiné Majó Tilda - védőnő és perinatális szaktanácsadó

Ifjúság programja:

19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Az esti dínomdánom előtt szórakoztató métabajnokságra várjuk főként az ifjú generációt, de minden korosztálynak parádés időtöltés lehet az esti koncert előtti népi sportjáték. A játékot a veszprémi 126. Szent Imre cserkészcsapat tagjai vezetik.

Népzenei koncert

20.00 - 21.00 Heveder Banda

Felnőtt táncház

21.00 - 24.00 Házigazda zenekar és Dűvő Zenekar, mesél Navratil Andrea
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca
16:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
17:00
Bab Társulat - FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Városkút, gyerekprogram, Városkút utca

Balatonrendes

20:00
Koncert: Schöck Atala és a Melodika Projekt
Helyszín: Kultúrház udvara, koncert, Fő utca 1.

Salföld

15:00
Káli-medence építészete kerekasztal: Káli-medence Környezetvédelmi Társaság
Moderátor: Salamin Ferenc Ybl-díjas akadémikus,
az Országos Főépítész Kollégium vezetője
Helyszín: Salföld Faluház, kerekasztal, Kossuth utca 31.

Monoszló

19:00
Orosz István: Páternoszter - könyvbemutató.
Házigazda: Szentkirályi-Szász Krisztina
Helyszín: MagyarProvence Levendulabirtok, Kiskúti utca

2021.08.07. (szombat)

Kővágóörs

10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház
10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.
10:00
Kiállítás: Nagy Gábor - Rokonok - Pásztorképek
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.
10:00
Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs
10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszmű
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Kővágóörs, kiállítás, Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
10:00
Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
10:00-18:00
Pannon forgatag - élő forrás (népi hangszeres dominó, táncelőadások, viselet rakosgató, körhinta)
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.
10:00
Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
10:30
Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi u. 30.
11:00
Képmás est: Bubnó Tamás és Bubnó Lőrinc
Helyszín: Káli Álom, Petőfi u. 30.
11:00
Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
12:00
Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
14:00
KKKA Irodalmi Klub (kortárs hang):  Kerta Csenger megzenésített versei a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
15:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, színház, Jókai utca 43.
15:30
Kőfeszt Folkklub: Szatmári Dúdoló Navratil Andreával
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.
15:30
Görömbő Kompánia - vásári komédia
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi u. 30.
16:00
Képmás-est: Pál Eszter és Pál István Szalonna
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.
16:30
Kőfeszt Folkklub - Szalonna Banda, szatmári és kárpátaljai koncert
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
17:00
Az Európai Unió és Magyarország jövője - Navracsics Tibor és Schiffer András - pódiumvita a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.
17:00
Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
17:00
GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
17:30
GYŐR750 - Koncert: Belvárosi Betyárok, a "gyerekbolondítók" gyerekkoncert
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
18:00
Koncert: Szent Efrém Férfikar
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
18:00-20:00
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
18:30
Kerekasztal: Káli-medence Környezetvédelmi Társaság - az első magyar "NGO"
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.
19:00
Kőfeszt Folkklub - Pál Lajos harmonikás és tanítványai
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca
19:00
Koncert: Naszály zenekar
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
19:30
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.
20:00
KKKA Irodalmi Klub (kortárs hang) - Háy János közönségtalálkozó és felolvasóest
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.
20:00
Koncert: Üsztürü
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
21:30
Trianon 100 előadás és koncert
Pál István-Csúri Ákos: Idegen nép van ma ott...
(Szalonna Banda, Kubik Anna, Kolti Helga, Ifj. Jászai László, Lázár Csaba, Navratil Andrea, Agócs Gergely, Berecz András, Ferenczi György, Pély Barna) - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, színház és koncert, Jókai utca 43.
Trianon 100 előadás és koncert
21:30
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.
22:30
Görömbő Kompánia - "Profán evangélium" - legendamesék /Jézus és Szt. Péter a földön jártak
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, színház, Petőfi utca 15.
23:00
Koncert: Borbély-Dresch Quartet
Helyszín: Mozi Étterem, koncert, Jókai utca 63.
24:00
Ereszd el a hajamat...! a Szalonna Bandával
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, táncház, Jókai utca 65.

Balatonhenye

10:00
Vándormuzsikus
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca
11:00
GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca
15:30
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca
18:30
Nizsai Dániel bábszínháza
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca
19:30
Koncert: Bicskei fúvószenekar - utcazene
Helyszín: Református templom, koncert, Kossuth utca

Kékkút

10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér – Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.
10:00
GYŐR750 - Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.
11:00
Koncert: Erdőfű
Helyszín: Játszótér, koncert, Fő utca 1.
12:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Játszótér, színház, Fő utca 1.
15:00
Koncert: Szent Efrém férfikar
Helyszín: Római katolikus templom, koncert, Fő utca 1.

Szentbékkálla

15:30
Koncert: Wenk FUNKover
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca

Pálköve - Strand

10:00-12:00
Hagyományok Háza kézműves foglalkozás - Kiss Tünde csuhéfonó
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
10:30
Bab Társulat - Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Pálkövei strand, Kéktó utca 10.
11:30
Görömbő Kompánia - Vásári komédia
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
13:00
GYŐR750 - Belvárosi Betyárok, a "gyerekbolondítók" - gyerekkoncert
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.
14:30
Koncert: Bicskei Fúvószenekar - utcazene
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
15:30
Koncert: Farkas Zoltán (Batyu) és Borbély Mihály zenés-táncos kavalkádja
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.
16:30
Bab Társulat - FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

Mindszentkálla

9:00-21:00
Magyar Ízek Utcája a Kőfeszten
Helyszín: Sportpálya
14:30
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Sportpálya, koncert
17:00
Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram
18:00
Koncert: AMG Trió
Helyszín: Sportpálya, koncert

Köveskál

9:00
Tímár Sára - Református hálaének Sóstókáli népzenével, szakrális és világi témájú népdalok és PIKNIK
Helyszín: Sóstókáli templomrom
10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca
10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
11:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
15:00-24:00
Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-22:00

Kézműves foglalkozás / közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
Szülői praktikák akkor és most - moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó, néprajzkutató. Gyereknevelés, a játék és mese fontossága, a gyerekkép változása; meghívott: Korzenszky Klára - gyerekpszichológus

Ifjúság programja:

19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Az esti dínomdánom előtt szórakoztató métabajnokságra várjuk főként az ifjú generációt, de minden korosztálynak parádés időtöltés lehet az esti koncert előtti népi sportjáték. A játékot a veszprémi 126. Szent Imre cserkészcsapat tagjai vezetik.

Népzenei koncert

20.00 - 21.00 Erdőfű Népi Kamarazenekar

Felnőtt táncház

21.00 - 24.00 Házigazda Tarsoly zenekar és Erdőfű Népi Kamarazenekar, mesél Hideg Anna néni, táncot tanít Kondics Gergely és párja
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca
15:30
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
16:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út
17:00
Boka Gábor - Toldi-Legenda Historica
Helyszín: Mosóház, gyerekprogram, Városkút utca 4.

Balatonrendes

19:00
Koncert: Góbé Zenekar
Helyszín: Művelődési Ház udvara, koncert

Salföld

10:00
Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Kőtenger
10:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Kőtenger, gyerekprogram

Forrás: az esemény holapja


2021.08.04. - 2021.08.07.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Kapcsolódó témák:

Kiemelt ajánlatok

Hívjuk, várjuk, jöjjön!

Kiemelt ajánlatok

Káli-medence programok 2021
Káli-medence programok 2021
2021. július 31.

Hasonló ajánlatok

Margitszigeti Nyári Fesztivál 2021 Budapest
Margitszigeti Nyári Fesztivál 2021 Budapest
  • Budapest
  • XIII. kerület
2021. július 30. 20:00
BEAT Fesztivál 2021 Verőce
BEAT Fesztivál 2021 Verőce
  • Verőce
2021.07.31. - 08.01.

Pontos cím, geokód, térkép
, Több településen és helyszínen
A PROGRAMGAZDA AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJA!
Pontatlanságot talált? Itt jelezze nekünk!
Irány Székesfehérvár! Kedvezménykártya szállóvendégeknek.
Kevés az információ?
Ha valamit nem talál, további információkat kérhet szerkesztőségünktől.
Információkérés

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
MEGADOTT INTERVALLUMBAN:
-TÓL -IG

Prémium élmények

Online jegyvásárlás