Panorámautazás, libegjen velünk a város felett!
Panorámautazás, libegjen velünk a város felett!
Budapesti Nyári Fesztivál 2018. Margitsziget - Városmajor
Budapesti Nyári Fesztivál 2018. Margitsziget - Városmajor
Zsidó Kulturális Fesztivál 2018. Jegyvásárlás!
Zsidó Kulturális Fesztivál 2018. Jegyvásárlás!
Mamma Mia musical előadások a Madách Színházban! Jegyvásárlás!
Mamma Mia musical előadások a Madách Színházban! Jegyvásárlás!
Bödőcs Tibor előadások a MOM Parkban 2018 őszén!
Bödőcs Tibor előadások a MOM Parkban 2018 őszén!
Zorán - Ti kértétek... koncert 2018 - JEGYEK!
Zorán - Ti kértétek... koncert 2018 - JEGYEK!
Vajdahunyadvári Nyári Zenei Fesztivál koncertek és jegyvásárlás
Vajdahunyadvári Nyári Zenei Fesztivál koncertek és jegyvásárlás
Presser Gábor 1507. és 1508. koncertjét tartja a Papp László Budapest Sportarénában
Presser Gábor 1507. és 1508. koncertjét tartja a Papp László Budapest Sportarénában
Panorámautazás a Dunától a Budai Várig.
Panorámautazás a Dunától a Budai Várig.
`ZENE-BOR` a 100 Tagú Cigányzenekar Ünnepi Koncertje
`ZENE-BOR` a 100 Tagú Cigányzenekar Ünnepi Koncertje

2018. február 7-én Szabó István Bizalom című filmjének digitalizált és felújított változatának vetítésével nyílik hivatalosan a 4. Magyar Filmhét. Február 8-11. között új helyszínen, a Corvin moziban rendezik meg az eseményt a Magyar Filmakadémia Egyesület szervezésében, a Magyar Nemzeti Filmalap és az NMHH Médiatanácsa támogatásával. Rekord számú nevezés érkezett, így öt kategóriában összesen 131 filmet nézhet majd meg a közönség, a program már nyilvános. A 3. Magyar Filmdíjak ünnepélyes díjátadóját a korábbi évekhez képest nem közvetlenül a Filmhét után, hanem később, március 11-én tartják. A Magyar Filmdíjakra nevezett alkotások közül a Filmakadémia tagjaitól legtöbb szavazatot kapott filmalkotások és alkotók összesen 23 kategóriában versenyeznek majd.

KAPCSOLATFELVÉTEL, ELÉRHETŐSÉGEK

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS!
Friss információkat e-mailben kérhet vagy küldhet.

4. Magyar Filmhét a Corvinban

2018. február 8 - 2018. február 11.

Idén az alkotók minden korábbi évnél több filmet neveztek, így a 4. Magyar Filmhéten február 8-11.között a Corvin moziban öt kategóriában összesen 131 filmet láthat majd a közönség. Immár nyilvános az esemény versenyprogramja és a teljes program is hamarosan elkészül. Mind a 18, a tavalyi évben bemutatott nagyjátékfilm lepereg majd, így a nézők újra nézhetik többek között a Kincsemet, a Testről és lélekről című Arany Medve díjas filmet, a Brazilokat, a Pappa Piát vagy az Aurora Borealist.

Az alkotók 76, a Mecenatúra program keretében támogatott filmet neveztek, összesen 59 dokumentumfilm, 4 tévéfilm, 21 kisjátékfilm, és 29 animáció szerepel az idei kínlatban. Köztük olyan különleges alkotásokat vetítenek majd, mint Tuza-Ritter Bernadett Egy nő fogságban című megrázó erejű alkotása, az első magyar dokumentumfilm, mely a Sundance, fesztivál versenyprogramjában szerepel, vagy Mosonyi Szabolcs Tiltott zóna – Harctéren a vadvilág című természetfilmje és Vitézy László Csandra szekere című televíziós munkája, mely Lakatos Menyhért önéletrajzi ihletésű művei alapján készült és megtörtént eseményeket dolgoz fel a cigányság legszegényebb rétegének mindennapjaiból. A kisjátékfilmek között szerepel Tóth Barnabás Van egy határ című alkotása, mely szintén igaz történet alapján készült és egy apa-fia vasfüggönyön keresztül való menekülését mutatja be, az animációk között pedig Gyulai Líviusz Egy komisz kislány naplója is versenyez.

Program:

Február 8. Csütörtök

Jávor terem

10:00    D1: Álmatlan - az Anna and the Barbies film (78p),
            580 méter (Kárai Sándor "Keszeg" bányásznaplója) (50p) (128p)
12:30  K1: L.U.F.I. (30p),
            I love CLUJ (16p),
            Cukor nélkül (14p),
            Kötelék, avagy A rab és a börtönőr (28p),
            Vendégszeretet (7p), (95p)
14:30    A1: A kozmosz nagykövetei (8p),
            WireLess (6p),
            Second hand (4p),
            Világnak virága, virágnak világa (5p),
            Virágnyelv (10p),
            Városi legendák: Ez szellemes (3p),
            Városi legendák: Hiányzó TV-műsorok (3p),
            Az Árpádok emlékezete / A keresztesek Magyarországon (9p),
            Kópék (8p),
            Köztespont (4p),
            Janó manó (12p),
            Istók (12p),
            Ahány király annyi mese - A bújócskakirály (5p) (89p)
16:20    Brazilok (95p)
18:20    Kincsem (121p)
21:00    D5: Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja (60p),
            Tüskeírtók (52p) (112p)

Latabár terem

10:00    D2: Fohász a déli végeken (25p),
            A kőbaltás ember 2. rész -Samu vacsorája (25p),
            DUNÁNAK, MEKONGNAK EGY A HANGJA (26p),
            Székely derbi (50p) (126p)
12:30    ELHALLGATOTT ZENEKAROK a 60-as, 70-es évekből (97p)
14:30    Granny Project (90p)
16:20    D3: Válogatott irodalom (51p)
            Tervek nélkül semmik leszünk (50p)  (101p)
18:30    D4: EMLÉKMŰ HELYETT (50p)
            keleti ÉVa (62p) (112p)
20:45    Életem legrosszabb napja (95p)

Február 9. Péntek

Jávor terem

10:00    Egy szerelem gasztronómiája (89p)
12:00    K2: Zabigyerek (20p),
            A levelek (18p),
            A KOCKAEMBER (18p),
            Van egy határ (31p),
            Cinematographer (18p) (105p)
14:20    1945 (91p)
16:30    Aurora Borealis (104p)
18:40    Budapest Noir (95p)
20:40    Egy nő fogságban (89p)

Latabár terem

10:00    Out - Kihülés (83p)
11:45    Hetedik alabárdos (87p)
13:40    D6: Badacsony (16p),
            Tisztelettel adózva a magyar nemzetnek...(50p) (66p)
15:20    D7:A monostor gyermekei (74p)
           "Isten veled Görgei!" Áruló vagy hős? Görgei Artúr megítélése 1849-tól napjainkig (50p) (124p)
18:00    D8: Meghalni Ukrajnáért (50p)
            Alla rustica (51p) (101p)
20:10    Kamerás emberek (50p)
21:15    SZFE blokk kisjátékfilm:
            Nyugi, rohanok (16p),
            A suszter legidősebb fia (23p),
            Anyahaj (13p), 
            Csodapunci (13p),
            És a nyolcadik napon (14p),
            Negyven év (15p) (111p)

Február 10. Szombat

Jávor terem

10:00    Pappa Pia (105p)
12:20    A2: Egy komisz kislány naplója - 1.epizód: Hurrá, nyaralok! (7p),
            Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza (7p),
            Szupermalac és Űrpatkány - 1.epizód: Cukibolygó (7p),
            Szupermalac és Űrpatkány - 2.epizód: A Mikulás-akció (7p),
            Luther Márton élete / A wartburgi vár titka (13p),
            A kuflik és a nagy eső (7p),
            Szerintem mindenki legyen kufli (7p),
            Az igazi fák sosem horkolnak (7p),
            Gyűjtsél te is Fityircet! (7p),
            A kuflik és a mohamanyi (7p),
            Űruborka (7p),
            Az ostoba Matjus (8p),
            Néhány szó (8p) (99p)
14:20    Utazás apánkkal (111p)
17:00    D14: Lemming - A messzi észak aprócska ura (50p)
             4 nap (52p) (102p)
19:10    A Viszkis (126p)
21:40    6.9 a Richter-skálán (116p)

Latabár terem

10:00   D9: A takarító férfi (87p)
           Tehenesek (52p) (139p)
12:40   D11: Bartók (63p),
           Havanna csak oda (52p) (115p)
15:00   D13: Antall József portréfilm I. rész (52p),
           Antall József portréfilm II. rész (54p) (106p)
17:15   Szeretföld (109p)
19:30   Rézangyalok (78p)
21:15   Két kereszt között (52p)

Radványi terem

10:00    D10: Európa álma (50p),
            Cipőfűzők (50p) (100p)
12:00   D12: "Mocskos Idők" (35p),
             Nem szegényeknek való vidék (52p) (87p)
13:45   K3: Láthatatlanul (32p),
           Földiek (27p),
           Asszó (24p),
          Légmell (27p),
           Graffiti (19p) (129p)
16:20   Tökéletes gyilkos (98p)
18:10   V1: Filmtett vetítés (30p)
19:00   D15: Fibulák és fabulák - avagy leletek a régészetről I. rész (50p),
           Fibulák és fabulák - avagy leletek a régészetről II. rész (50p) (100p)
21:00    SZFE blokk dokumentum filmek: Miyu (20p),
                                                            Első lecke - a paplanos (9p),
                                                            Hétvégék (13p),
                                                           Az élet illata az életre (16p),
                                                           Sétahajó indul (10p),
                                                           Sebeink (8p),
                                                           Utósok (30p),
                                                           Hosszú vágás (15p) (121p)

Február 11. Vasárnap

Jávor terem

10:00    K4: Egyjátékos mód (13p),
            Átalakítás folyamatban (20p),
            Take away, (14p),
            Őszi utcán falevéllel táncolgat a szél (17p),
            Grand prix (20p),
            A legnagyobb ajándék (11p) (95p)
12:00    A3: Albrecht Dürer rinocérosza (28p),
            Lengemesék (68p), (96p)
14:00    Az állampolgár (109p)
16:20    Testről és lélekről (116p)
18:40    D23: Kőbárka (51p)
             Fényévek (52p) (103p)
21:00    Jupiter holdja (123p)

Latabár terem

10:00    Álom hava (112p)
12:20    Salamon király kalandjai (80p)
14:00    D17: Elrabolt évek nyomában (45p),
             Tiltott Zóna - Harctéren a vadvilág (43p),
             Szétszakadt Magyarország (50p) (138p)
16:40    D19: Tabukról Tabuk Nélkül - A Halál (49p) 
             Próbajáték (39p) (88p)
18:30    TV1: Utolsó Adás (55p),
             Árulók (59p) (114p)
20:45    D22: Bokros jelentések (98p)
             A Sárga csikó nyomában (50p) (148p)

Radványi terem

10:00    Csandra szekere (93p)
12:00    D16: A legvidámabb barakk (16p),
             A 100 éves tanárlegenda (26p)
             Dévai Bíró Mátyás élete (25p),
             A természetfilmezés kulisszatitkai (25p), (92p)
14:00    D18: ULTRA (84p)
             Hová tűnt Mocsáry őrnagy? (52p) (136p)
16:40    D20: Az erdélyi arisztokrácia diszkrét bája - 1. rész: A Bánffy család (25p);
                                                                            2. rész bethlen család (25p),
                    Ketten jösztök, hárman mentek (26p),
                    Budapest Inferno: A Molnár János-barlang titka (50p) (126p)
19:15    D21: Az élet ára (93p) Ballada egy szolgafiú emlékére (51p) (144p)

Forrás: Szervezők

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

KeSzeCsüSzoVa
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Magyar Filmhét 2018

Programajánlat

Goethe Intézet programok 2018 Budapest
Goethe Intézet programok 2018 Budapest
  • Budapest
  • IX. kerület
2018. augusztus 3 - 31.
Bakáts tér programok 2018 Bakáts Feszt
Bakáts tér programok 2018 Bakáts Feszt
  • Budapest
  • IX. kerület
2018. augusztus 23 - 26.
Dumaszínház Kompót Dumaklub 2018. Előadások és online jegyvásárlás
Dumaszínház Kompót Dumaklub 2018. Előadások és online jegyvásárlás
  • Budapest
  • VIII. kerület
2018. szeptember 7 - 8.
Trafó jegyek 2018
Trafó jegyek 2018
  • Budapest
  • IX. kerület
2018. szeptember 8 - 10.
Ars Sacra Filmfesztivál 2018
Ars Sacra Filmfesztivál 2018
  • Budapest
  • IX. kerület
2018. szeptember 15 - 23.

Szolgáltató

Corvin Budapest Filmpalota
Corvin Budapest Filmpalota
  • Budapest
  • VIII. kerület
Trafó Kortárs Művészetek Háza
Trafó Kortárs Művészetek Háza
  • Budapest
  • IX. kerület
Actor Hotel Budapest
Actor Hotel Budapest
  • Budapest
  • IX. kerület
Adrenalinebomb Rendezvényszervező
Adrenalinebomb Rendezvényszervező
  • Budapest
  • IX. kerület
Állandó Zászlókiállítás
Állandó Zászlókiállítás
  • Budapest
  • VIII. kerület
Ametist Bábszínház
Ametist Bábszínház
  • Budapest
  • VIII. kerület