Turizmus Program

Autószépségverseny

Kispesti Városünnep

Balatoni bulik

Tihanyi Levendulanapok

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Jegyvásárlás

Múzeumok Éjszakája Balatonfüred 2025

Kiemelt ajánlat

2025.06.20. (péntek) - 2025.06.21. (szombat)

8230 Balatonfüred, Több helyszínen

Megnézem a térképen

Múzeumok Éjszakája Balatonfüreden 2025. június 20-21-én. Múzeumi programok Balatonfüreden a város múzeumaiban.
Múzeumok Éjszakája Balatonfüred 2025

Kapcsolat, elérhetőség

Múzeumok Éjszakája Balatonfüreden

2025. június 20-21.

Karszalag ára: 4.000 Ft/fő, gyermek: 2.000 Ft/fő

A karszalag egy napra érvényes és belépést biztosít az Esterházy-kastély Nyaralástörténeti

Látogatóközpont, a Jókai Mór Emlékház, a Modern Műtár, a Vaszary Galéria és a Vitorlázeum Múzeumok Éjszakája programjaira.

Az Arácsi Népház programjai, valamint az Arácsi Tájház díjmentesen látogatható.

Június 20., péntek

Esterházy-kastély Nyaralástörténeti Látogatóközpont

KÖTŐDÉSEK – ESTERHÁZY KÁROLY – 300!

A balatonfüredi Esterházy-kastély Látogatóközpont és az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem közös rendezvénye gr. Esterházy Károly születésének 300. évfordulója alkalmából.

- 17:00 Köszöntőt mond

Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE) rektora

habil. Csontó Lajos, az EKKE Művészeti Kar dékánja

Gulyás László Eger Megyei Jogú Város kulturális ügyekért felelős alpolgármestere

Dr. Bóka István, Balatonfüred város polgármestere

- 17:15 Képzőművészeti kiállítás (EKKE Képzőművészeti Intézet)

Válogatás az EKKE Képzőművészeti Intézet Festőművész és Képi ábrázolás szakos hallgatóinak munkáiból.

Megnyitja: Ferenczy Zsolt festőművész, egyetemi docens

- 17:30 Az EKKE énekkarának hangversenye (EKKE Zenei Intézet)

Vezényel: Kabdebó Sándor

Műsor:

Tomkins: How great delight

Fekete Gyula: Holy is the Lord

Orbán György: Pater noster

Mozart: Laudate Dominum

Zombola Péter: Ave Maria

Tóth Péter: How great delight

Ligeti György: Magány, Magos kősziklának

Sugár Rezső: Két szapphói dal

- 18:00 Egy csepp Eger! – ACADEMIA Egri Bikavér borkostóló

(az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem szőlőbirtokáról)

- 18:30 Művészet, vallás, tudomány és az Esterházyak!

Kerekasztalbeszélgetés az Esterházy-család értékteremtő hagyatékáról és Balatonfüred fejlesztői tevékenységéről.

Résztvevők: Széplaky Gerda filozófus, esztéta, Boros Lili művészettörténész, Márkusné Vörös Hajnalka főlevéltáros, P. Miklós Tamás helytörténész, Virág Zsolt művészettörténész, Zombola Péter Erkel- és Bartók-Pásztory díjas zeneszerző

- 20:00 Szerzői rövidfilm vetítés (EKKE Mozgóképművészeti Intézet)

Bevezeti: M. Tóth Éva Balázs Béla-díjas animációsfilm-rendező, intézetigazgató

- 20:00 és 21:30 Időben bolyongók az Esterházy kastélyban!

Interaktív felfedező játék. (Az EKKE első éves Művészeti instruktor MA szakosok szervezésében, a Reformkori Hagyományőrzők Társasága közreműködésével.)

Előzetes regisztráció a 20:00, vagy a 21:30-as időpont megadásával.

Arácsi Népház

- 19:00–21:00 „A furfangos csodadoktorok” – A Maszk Bábszínház előadása

Huszt várának históriáját mesélik el a gyerekeknek, kiemelve Rákóczi alakját és a kuruc-labanc harcok korát.

Szegény Gyurka! A kis pásztorfiú nagy bajba jutott! A rábízott nyájat elhajtotta a labanc őrmester! A fogadós is dühöng: az ellenség fizetség nélkül itta ki az összes borát, és Huszt vára is labanc kézen van… - ez nem mehet így tovább! A kuruc generálisnak azonban nincs serege, pénze, ágyúja a várostromhoz. Valamit azonban mégiscsak tenni kell! Hírét veszik, hogy a labanc várkapitány betegeskedik. Kipróbált már mindenféle orvosságot és gyógymódot, de sem varázsszer, sem tudomány nem segített a baján.

Nem segít azon már csak a kuruc csalafintaság! De végül a labanc baján segítenek-e, vagy inkább a magukén a furfangos magyarok? A csudadoktorok egymás után érkeznek a várba, hozzák a segítséget, amellyel kikúrálják bajából - és várából - a kapitányt.

A darab Jókai Mór: A huszti beteglátogatók című rövid novellája alapján készült.

Az előadás után „középkori” gyermekjátékok, ügyességi játékok, valamint a meséhez kapcsolódó társasjáték várja az érdeklődőket.

Június 21., szombat

Jókai Mór Emlékház Balatonfüred

Közösségi színezés Jókai Mór arcképével! - Múzeumok Éjszakája

2025. június 21., szombat 16:00 – amíg el nem készül

Helyszín: Jókai Mór Emlékház kertje

Csatlakozz a közös alkotáshoz és segíts kiszínezni egy különleges, 120×120 cm-es Picaround színezőt, amelyen Jókai Mór arcképe bontakozik ki – körönként befelé haladva!

Építsd meg Jókai Mór Szent Borbála hajóját – Terbe János segítségével, papírból, fantáziával!

2025. június 21., szombat 16:00–19:00

Családi foglalkozás Terbe Jánossal

Jókai Mór: Az arany ember című regényéből jól ismert Szent Borbála hajó most makettként kel életre – és te is megépítheted a saját kis hajódat!

A foglalkozás vezetője a sokoldalú alkotó, Terbe János, aki kartonbútorokat tervez, óriás papírsárkányokat készít, és mindig valami izgalmas, közös alkotásra hív. Ezúttal Jókai Mór Az arany ember című művéből ismert Szent Borbála hajót álmodta meg makett formájában, és várja az alkotó kedvű résztvevőket, hogy együtt elkészíthessék saját hajójukat.

A résztvevők nemcsak kézműveskednek, hanem átélhetik a regény hangulatát, és együtt hozzák létre a legendás hajót Jókai világából.

Alkotás, játék, irodalom – családoknak, kicsiknek és nagyoknak egyaránt!

Gyere, építsd meg velünk a Szent Borbála hajómakettet, és váltsd valóra Jókai Mór hajóját!

200 éve született Jókai Mór – különleges tárlatvezetések az Emlékházban - Múzeumok Éjszakája

200 éve született Jókai Mór – különleges tárlatvezetések az Emlékházban

Időpontok:

2025. június 21., szombat 18:00

2025. június 21., szombat 20:00

Helyszín: Jókai Mór Emlékház

Tárlatvezető: Rétfalvi Judit

Ünnepeljük együtt Jókai Mór születésének 200. évfordulóját egy különleges esti tárlatvezetés során, ahol nemcsak az író életútjába, hanem balatonfüredi mindennapjaiba is bepillanthatunk. Rétfalvi Judit több mint egy évtizede lelkes olvasója Jókai Mór műveinek és életével kapcsolatos történeteknek. Most ezek közül a legérdekesebbeket hozza el: mesél az Emlékház múltjáról, Jókai családjáról, és a korabeli vendégség izgalmas világáról – közvetlen, szerethető stílusban. A nyáresti kert hangulata, a régi bútorok és a személyes történetek együtt idézik meg Jókai különleges világát.

Vaszary Alkotóműhely

- 16:00–21:00 Műhelyfoglalkozás

Vaszary Galéria

- 16:00 Az idő urai című film vetítése

- 17:20 Beszélgetés Orosz István grafikussal, a film készítőjével

- 20:00 Tárlatvezetés Török András kurátorral

- 22:00 Pastell Contemporro koncert

Modern Műtár

- 15:00 Gyerekfoglalkozás Somosi Ritával

- 18:00 Tárlatvezetés Rényi András kurátorral

- 19:00 Metrum Ensemble Trió+ koncert

Klasszikus művek újraértelmezései mellett a klasszikus avantgárd zenei notációkísérletei is felhangzanak.

Rákóczy Anna – fuvolák, Rozmán Lajos – klarinétok, Agárdi Eszter – cselló

Esterházy-kastély Nyaralástörténeti Látogatóközpont

- 17:00 Az Év Balatoni Háza díjazott balatonfüredi Esterházy-kastély műemléki épület

ÉPÍTÉSZI SZEMMEL – sétaelőadás

Előadó: Herczeg László építész, vezető tervező (MCXVI Építészműterem Kft.)

Vitorlázeum

- 18:00–24:00 Jókai Mór, a csillagász egy éjszakája

Csillagvizsgálati interaktív családi programok

Marsjáró távirányítós Lego-robotok, virtuális űrutazás, távcsöves bemutató (sötétedés után)

A Bakonyi Csillagászati Egyesület programja.

Katti Zoób Fashion & Museum

Múzeumok Éjszakája - 'Szerelmes éjszaka' a Katti Zoób Fashion & Museumban

Petőfi Sándor utca 32, Balatonfüred, Hungary, 8230 · Balatonfüred

2025-ben a balatonfüredi Katti Zoób Fashion & Museum is csatlakozik a Múzeumok Éjszakája országos programsorozathoz.

PROGRAM:

18:00-19:00 A fürdőhely és a reformkor divatja, korabeli divatdiktálók - Fülöp Júlia idegenvezető helytörténeti előadása

Jegyár: 5000 Ft, amely tartalmazza az előadáson való részvételt, a 'Szerelem' kiállítás megtekintését és egy pohár behűtött proseccót (18 év alatti látogatónknak alkoholmentes változatát).

Az előadás limitált férőhelyes. Kérjük, küldd el regisztrációdat e-mail címünkre.

19:30-21:00 "Makrancos Katák", avagy Zoób Kati divattervező és Csorba Kata főszerkesztő tárlatvezetése a 'Szerelem' kiállításban.

Jegyár: 5000 Ft, amely tartalmazza a tárlatvezetésen való részvételt, a 'Szerelem' kiállítás megtekintését és egy pohár behűtött proseccót (18 év alatti látogatónknak alkoholmentes változatát).

A tárlatvezetés limitált férőhelyes. Kérjük, küldd el regisztrációdat e-mail címünkre.

21:00-22:00 Jókai hősei (Ádám)kosztümben - Dr. Praznovszky Mihály irodalomtörténész előadása

Jegyár: 5000 Ft, amely tartalmazza az előadáson való részvételt, a 'Szerelem' kiállítás megtekintését és egy pohár behűtött proseccót (18 év alatti látogatónknak alkoholmentes változatát).

A programot 16 éven felülieknek ajánljuk!

Az előadás limitált férőhelyes. Kérjük, küldd el regisztrációdat e-mail címünkre.

22:30-23:30 Szerelmes Jazz – a balatonfüredi Quiet Chords jazz duó koncertje.

Jegyár: 5000 Ft, amely tartalmazza a koncerten való részvételt, a 'Szerelem' kiállítás megtekintését és egy pohár behűtött proseccót (18 év alatti látogatónknak alkoholmenJegyvásárlástes változatát).

A koncert limitált férőhelyes. Kérjük, küldd el regisztrációdat e-mail címünkre.

Ha valamennyi programunk elnyerte tetszésedet, töltsd velünk az egész estét!

Teljes árú (felnőtt) belépőjegy ára: 8000 Ft

Kedvezményes (diák/nyugdíjas): 5000 Ft

Az EGÉSZ ESTÉS jegyek megvásárlásával részt vehetsz az összes programon 18:00-23:30 között, és megtekintheted a 'Szerelem' kiállítást is. Továbbá vendégünk vagy egy pohár behűtött proseccóra (18 év alatt az alkoholmentes változatára).

Az est folyamán együttműködő partnerünk a ProseccoShop, akik a programokra regisztrált vendégeinknek egy pohár proseccót ajánlottak fel, és egész este különleges italokat készítenek a látogatóknak.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák: