Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Balatoni borkoncertek

Irány Siófok!

TOP 100 úticél

Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Múzeumok Éjszakája Ludwig Múzeum 2025 Budapest

Múzeumok Éjszakája programok Budapesten, a Ludwig Múzeumban az év leghosszabb éjszakáján.

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Múzeumok Éjszakája Ludwig Múzeum 2025

2025. június 21.

"Kis éji fények" - Zseblámpás múzeumi séta a Gyakran Ismételt Kérdések című kiállításban

2025. június 21. 0:00 - 2025. június 22. 1:00

Kivételes alkalom, hogy sötétben tegyünk sétát a Ludwig Múzeum gyűjteményéből rendezett kiállításában. Az elemlámpák fényforrásai segítenek bennünket, hogy megtaláljuk a termek közti átjárót, és persze, hogy "rávilágítsunk" Keith Haring, Claes Oldenburg és más kiváló művészek munkáinak izgalmas részleteire.

A vezetést tartja: Hemrik László

Helyszín: 3. emeleti kiállítótér

Van Művészi Vénád? - Bemutatkoznak a Vanesszák

16:00 - 17:00

A 2024/2025. tanév VMV? (Van művészi Vénád?) című versenyének második helyezett csapata a Vanesszák bemutatja döntős munkáját.  A pályamű készítői pedig mini tárlatvezetést és beszélgetést tartanak a bullying témakörében. 

 

Az idei "Van Művészi Vénád?" című nemzetközi művészeti verseny témája a „Megosztás” volt. A második helyezett Vanesszák csapat ezt a fogalmat a hiány oldaláról közelítette meg, az elhallgatás, bezárkózás és bántalmazás témáján keresztül. 

A film egy iskolai bántalmazott fiatal egy napját mutatja be, akit a félelem és a szorongás szótlanságba kényszerít, miközben belső világa hangokban és képekben tárul fel. Az alkotást egy zárt, személyes installációs térben lehet megtekinteni, ahol a látogató beleléphet a főszereplő megélt valóságába. 

A művet a Múzeumok Éjszakáján kiállítjuk, ahol egy beszélgetés keretében a közönség mélyebben is megismerheti az alkotás hátterét és üzenetét.

A csapat tagjai: Gulyás Csenge, Orosz Nóra, Vukovich Anna, Vécsei Levente 

Felkészítő tanár: Orosz-Stefán Renáta 

Iskola: Avasi Gimnázium

Helyszín: 3. emeleti kiállítótér

Inkluzív tárlatvezetés a szegedi Értelmi Fogyatékosok Csongrád Megyei Érdekvédelmi Szervezetével

17:00 - 18:00

Inkluzív tárlatvezetés a GYIK (Gyakran Ismételt Kérdések) című kiállításban. A múzeumok éjszakáján különleges, innovatív és Magyarországon úttörőnek számító programmal készülünk. Az inkluzív tárlatvezetést a kiállítás kurátorai, illetve a szegedi Értelmi Fogyatékosok Csongrád Megyei Érdekvédelmi Szervezete önérvényesítő tagja és a szervezet felnőttképzési szakmai vezetője közösen tartják. Az inkluzivitás kifejezés most a tárlatvezetők sokszínűségére utal. 

Ha Önt érdekli, hogy hogyan látja, hogyan értelmezi a kortárs művészetet ez a különleges közösség, úgy szeretettel várjuk!

Az inkluzív tárlatvezetést tartják: 

  • dr. Horváth Péter László, felnőttképzési szakmai vezető,

  • Cziráki Zsolt önérvényesítő, az Értelmi Fogyatékosok Csongrád Megyei Érdekvédelmi Szervezetének tagja, valamint

  • a kiállítás kurátorai Bence Bettina és Nagy Barbara.

Helyszín: 3. emeleti kiállítótér

Kurátori tárlatvezetés a Talált terepen című kiállításban

18:00 - 19:00

Jan Elantkowski és Kálmán Borbála kurátori tárlatvezetése a Talált terepen című kiállításban. A Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum új kiállítása a 2025-ben 25 éves jubileumát ünneplő, rangos Marcel Duchamp-díj nyerteseinek és jelöltjeinek szemszögéből kíván betekintést nyújtani a kortárs francia művészeti élet közelmúltjába. A kiemelkedő francia kortárs művészeti intézmény, a párizsi Centre Pompidou a kezdetektől fogva partnere a magánerőből elindított díjnak, melynek nagy szerepe van a francia kortárs művészet népszerűsítésében, valamint a jelölt művészek nemzetközi pályafutásának előmozdításában; az évek során az egyik szakmailag legelismertebb nemzeti művészeti díjjá nőtte ki magát globális szinten.

Helyszín: 1. emeleti kiállítótér

Mini tárlatvezetések

18:00 - 22:00

Elfáradtál a Múzéj forgatagában, de még nem akarsz hazamenni? Kapcsolódj ki egy villámgyors művészeti élménnyel! Mini-tárlatvezetéseink mindössze 30 percben adnak izgalmas betekintést a "Talált terepen" és az "Amiben hiszünk" című kiállítások világába.

Ezek a vezetéseink rövidebbek, lazábbak, de épp olyan tartalmasak – és persze jól ismert, rutinos tárlatvezetőink vezetik őket, akikkel vasárnaponként is találkozhatsz nálunk.

Fedezd fel, mi mindent lehet látni fél óra alatt – ha tudod, mire érdemes figyelni!

Van kérdésed? - beszélgetéssorozat a GYIK kiállításhoz kapcsolódóan

18:00 - 19:00

Beszélgetéssorozat a Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK) című, a Ludwig Múzeum gyűjteményéből, a kortárs művészet befogadásának megkönnyítéséért szervezett módszertani kiállításhoz kapcsolódóan.

A sorozathoz egy fontos tudomány kiváló szakemberét hívtuk meg, hogy a művészetpedagógiához, a kortárs művészet pedagógiájához, egyáltalán a múzeumpedagógiához kapcsolódva beszélgessünk a kérdések, a kérdésfelvetések jelentőségéről. A beszélgetéseken szóba kerül az is, milyen fontos kérdések, dilemmák állnak az adott kulturális, tudományos terület előtt, továbbá jellemzően milyen megismerési módszereket alkalmaz az adott terület. A fentieken túl természetesen kíváncsiak vagyunk a beszélgetőtársunk munkájára, művészethez fűződő kapcsolatára is.

Téma: filozófia 
Vendég: Tőzsér János filozófus, az MTA doktora

A vendéggel Bence Bettina és Hemrik László beszélget. 

Helyszín: 2. emelet, Könyvtár

Exkluzív tárlatvezetés az "Amiben hiszünk – Esterházy Art Award 2025" című kiállításban

19:00 - 20:00

A 2009-ben alapított Esterházy Art Award célja a fiatal, tehetséges magyar művészek felkarolása és a nemzetközi párbeszéd támogatása. A pályázaton festészettel és festészettel határos technikákkal, valamint ezekkel a technikákkal operáló térinstallációkkal lehet indulni. Az egyenként 5000 euróval jutalmazott díjat kétévente, minimum kettő és maximum három 45 év alatti magyar művésznek ítéli oda a független, nemzetközi szakmai zsűri. A shortilistre kerülő pályamunkákból ismét a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeumban nyílik kiállítás.

Helyszín: 2. emeleti kiállítótér

Kurátori tárlatvezetés a Gyakran Ismételt Kérdések című kiállításban

20:00 - 21:00

Bence Bettina, Hemrik László és Nagy Barbara tárlatvezetése a Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK) című gyűjteményi válogatásban.    Ezt a kiállítást a művészettel, a kortárs művészettel kapcsolatban megfogalmazott gyakran ismétlődő kérdések hívták életre. A kérdésekből kiinduló módszertani kiállítás célja a befogadás segítése, éppen ezért a művek mellé, illetve a kiállítóterekbe mediális tárgyak, játékok, feladatok is kikerülnek. A mű mellett a falon ott található a válasz, amely alap esetben egy fedő lappal van eltakarva – így hagyva módot az önálló válaszadásra. 

Helyszín: 3. emeleti kiállítótér

Filmvetítés: Heri Dono: The Enigma of HeDonism

21:00 - 22:00

Heri Dono, indonéz képzőművész The Enigma of HeDonism című filmjének vetítése, majd beszélgetés a művésszel.   Heri Dono indonéz képzőművész a Ludwig Alapítvány ösztöndíjas vendégprofesszoraként 2025 márciusától tartózkodik a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol kurzust vezet, és aktívan részt vesz az intézmény szakmai életében.

A Ludwig Múzeum hagyományosan meghívja a vendégprofesszorokat, hogy előadást tartsanak a múzeum közönségének. Ezek az alkalmak lehetőséget nyújtanak a személyes találkozásra, kérdésekre és kötetlen beszélgetésre is. Ez alkalommal Heri Dono nemcsak előadást tart, hanem egy filmvetítéssel is betekintést enged művészi világába és gondolkodásmódjába.

The Enigma of HeDonism (2021)

Színes indonéz portré-dokumentumfilm, 45 perc

A hedonizmus rejtélye című portré-dokumentumfilm Heri Dono életét mutatja be. A művész attitűdje és látásmódja – amely túlmutat a vásznon és az időn – jelentős hatást gyakorolt nemcsak a képzőművészekre, hanem más művészeti területeken alkotókra is. Művészi eszköztárának sokrétűsége, a különböző médiumokkal való kísérletezése, valamint az, hogy számos rangos nemzetközi kiállításon szerepelt, hozzájárult ahhoz, hogy napjaink legjelentősebb indonéz művészeként tartsák számon.

Salgó Viki – HOLLÓ – szólókoncertje a kiállítótérben

21:00 - 22:00

Salgó Viki dalszerző-előadó és amatőr festő. Alkotásaiban belső tájakat tár fel, melyek szorosan kapcsolódnak önismereti útjához. Zenekara, a HOLLÓ, 2023 óta viszi színpadra Viki dalait angol nyelven, karcos „grunge-pop” stílusban.

Helyszín: 3. emeleti kiállítótér

GYIK-túra – Kis módszertani stand-up

22:00 - 23:00

Segédeszközökkel megtámogatott könnyed kalandozás kortárs műalkotások között a kiállításban. Hogyan közelítsünk – miközben távolodnánk - a műalkotásokhoz?

Néhány mű felnyitása: mi van benne, mi van „mögötte”?

Kortárs mű-Tinder!

Bábáskodás, köldöknézegetés és kulturális őrjöngések, csobbanások és eszmélések…

Az interaktív tárlatvezetést tartja: Készman József kurátor, kulturális evangelista, a Ludwig Múzeum kiállítási osztályának vezetője. 

Művek-alkotók a kiállításban, amelyeket érint a túra:

  • Erwin Wurm: Gondolj az emésztésedre (Egyperces szobrok-sorozat)

  • Szabó Eszter Ágnes: Nagymamám, Zalai Imréné találkozás a David Bowie-val… és Idődilatáció

  • Tót Endre: Muskétás (Távollévő Picasso)

  • Szabó Dezső: Expedíció I. – VIII.

  • Nézz szembe a GYIK-okkal!

Nagy Poliéder Workshop - Dürer után szabadon

Folyamatos program (2025. június 21. 17:00 - 21:00)

Dürer Melankólia című grafikájának centrumában látható egy rejtélyes poliéder. Ez a különleges test a GYIK (Gyakran Ismételt Kérdések) kiállításba is bekerült kérdéspoliéderek formájában. A papírból hajtogatott poliéderek oldalaira kérdéseket írtunk, hogy ezek segítsenek a művek megértésében a térben.  

A Nagy Poliéder Workshopon mindenki a „saját képére” készíthet egy Dürer-poliédert. Az első fázisban a még sík sablon oldalaira egyedi formákat, rajzokat, képeket készítünk. A második fázisban a sablont az élek mentén precízen körbevágjuk, az éleknél meghajtogatjuk, és végül a ragasztó szelvényeknél össze ragasztjuk. És már kész is a poliéder!

A programra folyamatosan lehet csatlakozni 18.00-22.00 óra között. 

Helyszín: 2. emelet, Ludwig Stúdió

Megjelenés forrása: ajánlat weboldala

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények