Turizmus Program

Strandok éjszakája

Krisna-völgyi Búcsú

Irány Siófok!

Borünnep Egerben

Mézesvölgyi nyár

Balatoni borkoncertek

Hajókirándulások

TOP 100 úticél

Nyári esti szabadtéri kulturális és zenei programok Hajdúszoboszlón
Nyári pihenés a Hévízi-tónál 15% kedvezménnyel
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári esti szabadtéri kulturális és zenei programok Hajdúszoboszlón
Nyári pihenés a Hévízi-tónál 15% kedvezménnyel
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Múzeumok Őszi Fesztiválja Kecskemét 2024

6000 Kecskemét, több helyszínen

Megnézem a térképen

A Múzeumok Őszi Fesztiválja évente ismétlődő, hosszabb időszakot átívelő múzeumi rendezvénysorozat. A rendezvénysorozat célja: ráirányítani a figyelmet a múzeumokra, fenntartani az érdeklődést a múzeumok iránt, élményt nyújtó, korszerű oktató, szórakoztató, évről-évre megújuló múzeumi programok kínálata. A kecskeméti múzeumok és kiállítóhelyek is csatlakoztak a rendezvényhez, ősszel változatos programokkal várják a látogatókat.
Múzeumok Őszi Fesztiválja Kecskemét 2024

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Múzeumok Őszi Fesztiválja Kecskemét

Kecskeméti Katona József Múzeum Cifrapalota Kiállítóhelye
6000 Kecskemét, Rákóczi út 1.

2024. október 5. 10:00 - 14:00
Állatnyomon – Állatok világnapja. Kreatív családi nap

Az állatok világnapjára érkező családok kinyomozhatják milyen állatok bújtak meg a Cifrapalota festményein. A sikeres felfedezést követően állati jó játékokban vehetnek részt.
Az állatok világnapjára érkező családok kinyomozhatják milyen állatok bújtak meg a Cifrapalota festményein.  A képeken rejtőzködő állatokat a lábnyomaik alapján kell megkeresni. A sikeres felfedezést követően állati jó játékokban vehetnek részt: állatokat és eledeleiket, valamint élőhelyüket párosíthatják kártyák segítségével, illetve a képek megfelelő részére helyezésével. Kirakók segítségével megismerkedhetnek hazánk védett állatfajaival is. A játékos tanulás után kézműves foglalkozáson el is készíthetnek néhányat a kiállításban látott állatok közül.

Jegyárak:
Gyermekeknek és szüleiknek egyaránt 800 Ft/fő.

2024. október 8. - 2024. november 8. 10:00 - 14:00
Őszi jeles napok- ünnepi népszokások

A Cifrapalota 2024-ben is kitelepül az óvodákba és az általános iskolákba, ahol bemutatja az őszi jeles napok népszokásait, hagyományait. A kihelyezett foglalkozásokon múzeumi tárgyakkal ismerkedhetnek meg a gyerekek, valamint a jeles napokhoz kapcsolódó kézműves foglalkozásokon, drámapedagógiai játékon vehetnek részt. A foglalkozások időtartama: óvodásoknak 45 perc, iskolásoknak 90 perc.
Választható foglalkozások:

Szent Mihály napja – A pásztorok élete, a pásztorok étele

A Szent Mihály napi program keretében a gyerekek a Kecskemét környéki nomád pásztorok életével, eszközeivel és mindennapjaival ismerkednek meg. Olyan nem mindennapi tárgyakat vehetnek kézbe, mint a kutyagerinc, a rovásfa és a tűzütő acél. Felelevenítjük, hogy milyen állatfajtákat neveltek az őseink, hogyan hívták a kicsinyeiket, és hogy nevezték el a különböző állatok pásztorait. Végezetül a pásztorok ételeiről, ételkészítési eszközeiről beszélgetünk. A foglalkozást kézműves tevékenységgel zárjuk, krumplimalacot, pulit vagy pásztor figurát készítünk.

Szüreti népszokások, szüreti ételek

Mivel a vidéki gyermekek többsége részt vett már szüreten, ez a foglalkozás beszélgetéssel indul, ahol mindenki elmondhatja, hogyan zajlik náluk a szüret, milyen eszközöket használnak, és hogyan nevezik azt az édes-savanykás nedűt, amit a szőlőből préselnek. Hogyan zárul a szüret, milyen ételeket fogyasztanak a szüreti bálon. A beszélgetés után szőlőcsősz figurát készíthetünk.

Dömötör napja – Állat- és kirakodó vásárok

(Dramatikus játék demonstrációs tárgyakkal). A bevezető beszélgetésben a juhászújévről, a juhászok életéről, eszközeiről esik szó, majd áttérünk a hagyományos, régi vásárok világára. Beszélgetünk a vásár ünnepi jellegéről, családi összejövetelekről, ünnepi ételekről. Megismerkedtünk néhány régi mesterséggel, akik képviselték magukat a vásárban: a szűccsel, a csizmadiával, a kékfestővel, a fazekassal és a mézesbábossal, valamint a vásárokban megjelenő ételárusokról. Megvitatjuk, hogy ki volt a vásári planétás, mit neveztek vásárfiának, és hogy egy vásárban hogyan zajlott az alkudozás. Mindezek után a gyerekek magukra vehetik a mesteremberek, a vásárlók szerepét, és demonstrációs tárgyak segítségével részt veszünk egy igazi, régi vásáron.

Szent Márton napi hiedelmek és szokások

A foglalkozáson elsőként Szent Márton legendáját ismerhetik meg a gyerekek: hogyan lett belőle a szegényeket és betegeket gyámolító szent ember, és hogyan árulták el a ludak, amikor elbújt, mert nem akart püspök lenni. Beszélgetünk még a Márton naphoz kapcsolódó népi babonákról, időjárás-jóslásokról. A gyerekek kézbe vehetnek egy libacsontból készült régi gyermekjátékot is, majd jósolunk belőle. Sorra vesszük a Márton napi libator menüsorát, mit és miért fogyasztottak, majd szemezgetünk a libával kapcsolatos szólásokból. A program során liba figurát vagy lámpást készítünk. A lámpás készítéséhez szükséges kisméretű (200 gr) befőttesüveget a gyermekeknek kell hozniuk a foglalkozásra.

Jegyárak:
Részvételi díj óvodásoknak 500 Ft/fő
Iskolásoknak 600 Ft/fő
Pedagógusoknak ingyenes.

Regisztráció szükséges!

2024. október 12. 10:00 - 17:00
Falatnyi múzeum

Október 12-én kerül megrendezésre a Cifrapalota "Falatnyi Múzeum" elnevezésű rendezvénye a helyi kultúra és gasztronómia iránt érdeklődők számára, a Múzeumok Őszi Fesztiválja eseménysorozat keretein belül.
Október 12-én kerül megrendezésre a Cifrapalota "Falatnyi Múzeum" elnevezésű rendezvénye a helyi kultúra és gasztronómia iránt érdeklődők számára, a Múzeumok Őszi Fesztiválja eseménysorozat keretein belül. A nap során helyi termelők mutatkoznak be, továbbá gasztro-workshoppal, a témához kapcsolódó kiállítással, tárlatvezetéssel és előadással várjuk az érdeklődőket. A családok közösen elkészíthetik/megkóstolhatják a szecessziós Cifrapalota építési idejében (a századfordulón) divatos süteményeket: a habrolót és a linzert.

Ingyenes program!

2024. október 19. 10:00 - 12:00
„Ép testben ép lélek” – Fittmúzeum a Cifrapalotában

A Cifrapalota támogatja a fitt, egészséges, harmonikus életre nevelést. A program garantálja a fizikai és mentális ellazulást!
A Cifrapalota támogatja a fitt, egészséges, harmonikus életre nevelést. A program zenés jógával indul a pávákkal és szecessziós motívumokkal ékesített díszteremben. A magas szintű szakmaiságot és a jó hangulatot Veszprémi Ildikó jógaoktató és Vágó Petra sportedző biztosítják. A fizikai és mentális ellazulás után látogatóink vendégeink egy stresszcsökkentő, fáradtságűző és energiát adó gyógyteára, valamint egészséges fitt-falatkákra. Az esztétikai ellazulást a nyáron megnyílt új képzőművészeti kiállítás garantálja, ahol zenés - játékos tárlatvezetésre invitáljuk a rendezvény résztvevőit.

Jegyárak:
Részvételi díj: 1.500 Ft/fő
Anya-lánya kedvezmény: 1.000 Ft/fő

Regisztráció szükséges!

2024. október 29. 10:00 - 11:00
2024. október 30. 10:00 - 11:00
2024. október 31. 10:00 - 11:00
Őszi Cifra-mesék

Mesés, kreatív alkotó és kézműves programot szervezünk az őszi szünidőre 2024. október 29, 30 és 31-én délelőttönként 10 órától az óvodás korosztály számára.
A Cifrapalota játékos, interaktív, kreatív foglalkozásain mesék, versek, dalok, találós kérdések, játékok, bábok segítségével mindhárom napon más mesével ismerkednek meg a gyerekek. A mesék kiindulópontja a múzeum képzőművészeti gyűjteményének alkotásai, amelyek a meséket inspirálták. A történet megismerése után kézműves tevékenységen vesznek részt az óvodások, ahol elkészíthetik a mese szereplőit, használati tárgyait. Az őszi szünidő foglalkozásainak képzőművészeti alkotásai és meséi:

Álmos Imre: Rabbi kakassal – Gyuri kakas és a gyík

Farkas Béla: Ősz – Mióta színesek ősszel a falevelek?

Bornemisza Géza: Csendélet  – Az alma meg a kerti manó

Jegyárak:
Részvételi díj 800 Ft/fő gyermeknek és a kísérő felnőtteknek egyaránt.

2024. október 29. 13:00 - 16:00
2024. október 30. 13:00 - 16:00
2024. október 31. 13:00 - 16:00
Kiscukrász –Képző. Szünidei Kreatív Kuckó iskolásoknak

Gasztro-történeti programot tervezünk az őszi szünidőre 2024. október 29, 30 és 31-én 14 órától az általános iskolás korosztály számára. A három nap folyamán olyan múzeumi gyűjteményi darabokkal ismerkedünk meg, amelyeknek valamilyen kapcsolódása van a gasztronómiához.
Október 29-én témánk A középkori torta – Egy régészeti feltárás nyomában. A foglalkozáson megismerkedünk a régészet által feltárt konyhai eszközökkel, a középkorban alkalmazott ételkészítési eljárásokkal. Bepillantást nyerünk egy szegény és egy nemesi család étkezési szokásaiba. Végezetül elkészítünk egy középkori tortát, amelynek recept és összetevő ötletét egy a régészek által feltárt süteménymaradvány adta.

Október 30-án Századfordulós sütemények – Kugler és Gerbeaud (Zserbó). A programon olyan képzőművészeti alkotásokkal ismerkedünk meg, amelyeken a művészek étellel, itallal, gasztronómiával kapcsolatos csendéleteket hoztak létre. Befejezésül pedig habrolót készítünk a gyerekekkel.

Október 31-én Ükmamáink kisütötték. – Hagyományos népi sütemények és sütőeszközök. A rendezvénysorozat utolsó alkalmán a népi konyha eszközeivel, süteményeivel, süteményfogyasztási alkalmaival és receptkönyveivel ismerkednek meg a gyerekek. A nap végén hagyományos mézeskalácsot készítünk.

Jegyárak:
Részvételi díj: 800 Ft/fő a gyermekeknek és kísérőinek egyaránt.

2024. november 9. 10:00 - 14:00
Márton napi kreatív kuckó

A program célja népi hagyományaink továbbélése, népszokásaink fenntarthatósága, környezetvédelem, a környezetünkben keletkezett hulladékok újra hasznosítása, a kreatív alkotótevékenységek révén a fizikai és szellemi képességek serkentése a fenntarthatóság érdekében.
A családi délelőttön a gyerekek versek, dalok, találós kérdések segítségével megismerkednek  Szent Márton és a ludak meséjével, a katonából lett püspök életével. Képek alapján keressük a választ arra, hogy: Mi volt a foglalkozása? Melyik volt az első jócselekedete? Minek a hatására döntött úgy, Isten katonája lesz? Hogyan avatták püspökké?

Felelevenítjük a Márton naphoz fűződő hagyományokat, népszokásokat, babonákat, hiedelmeket, időjóslásokat képek, szólások, mondókák és versek segítségével.

A családi program során kreatív alkotótevékenységgel liba figurákat készítünk, papírból, gipszöntéssel. Végül a Gyertek haza ludaim kezdetű népi gyermekjátékkal  zárjuk a programot.

Jegyárak:
Részvételi díj: 800 Ft/fő gyermekeknek és szülőknek egyaránt.

Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeuma
6000 Kecskemét, Kálvin tér 1.

2024. szeptember 30. 15:00 - 17:00
Ráday Szalon

A pedagógusok terített asztal mellett csemegézhetnek múzeumi kínálatunkból, a számukra rendezett fogadáson, a Ráday Szalonban.
Kedves Pedagógus! Ismerje meg múzeumunk kínálatát a 2024/25-ös tanévre!

Találkozzon szakembereinkkel, merítsen ötletet bemutatóinkból, ossza meg velünk elképzeléseit az iskolai múzeumlátogatásról, vagy csak beszélgessen velünk a Ráday Szalonban, ahol szeretettel várjuk Önt a pedagógusok számára rendezett fogadásunkon!

A 2025-ös Jókai 200 jubileumra készülve bemutatjuk múzeumunk Jókai Mórhoz kapcsolódó emlékeit. Jókai a múzeumunknak otthont adó Ókollégium műemléképületben tanult joghallgatóként 1842-44 között.

Gyüjteményünk egyik legunikálisabb műtárgya a Kulcsra zárt szoba titkai című kiállításunkban látható eredeti Jókai Mór festmény. Vajon kiről és hogyan készült ez a kép? Erről is többet megtudhatnak majd a Szalon résztvevői.

Házigazdák és meghívott előadók:

Ötvös Nagy Ferenc ötvös-iparművész, restaurátor

Dr. Barna Tamás a Ráday Múzeum Fuxreiter András Ásványgyűjtőkörének kurátora

Kovács Hajnalka múzeumpedagógus, művésztanár

Gazsóné Kis Zsuzsa a Ráday Múzeum Hímzőműhelyének vezetője

Vass-Eysen Ákos múzeumpedagógus

Ingyenes program!

2024. október 9. 15:00 - 18:00
HÍMEZZ VELÜNK MURAKÖZY MOTÍVUMOT! Nyitott műhely

A résztvevők hímzett zsebkendőtartót készíthetnek a 200 éve született Muraközy János bőr dohányzacskójának motívumai alapján.
A Ráday Múzeum gyűjteményében számos értékes textil található, melyek igen változatos díszítésűek. Ezek sokszor adják az ihletet, a témát és a mintát a múzeumban működő hímzőműhely számára.

Idén, a Muraközy200 emlékév tiszteletére Muraközy János bőr dohányzacskójának hímzett motívumait vizsgáljuk meg közelebbről. Gazsóné Kis Zsuzsa a Ráday Múzeum hímzőműhelyének vezetője beavatja az érdeklődőket a díszítmény formakincsének és technikai kivitelezésének titkaiba. Ezután a kiállított tárgy motívumait adaptálva a résztvevők elkészíthetnek maguknak egy szép, hímzett zsebkendőtartót – a hímzőműhely tagjainak szakértő segítségével.

Jegyárak:
Múzeumi belépővel lehet részt venni a programon.
Felnőtt:1.000 Ft
Diák, nyugdíjas: 800 Ft

Regisztráció szükséges!

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények