Turizmus Program

Strandok éjszakája

Krisna-völgyi Búcsú

Irány Siófok!

Borünnep Egerben

Mézesvölgyi nyár

Balatoni borkoncertek

Hajókirándulások

TOP 100 úticél

Nyári esti szabadtéri kulturális és zenei programok Hajdúszoboszlón
Nyári pihenés a Hévízi-tónál 15% kedvezménnyel
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári esti szabadtéri kulturális és zenei programok Hajdúszoboszlón
Nyári pihenés a Hévízi-tónál 15% kedvezménnyel
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Múzeumok Őszi Fesztiválja Szolnok 2024

5000 Szolnok, Több helyszínen

Megnézem a térképen

A Múzeumok Őszi Fesztiválja évente ismétlődő, hosszabb időszakot átívelő múzeumi rendezvénysorozat. Célja: ráirányítani a figyelmet a múzeumokra, fenntartani az érdeklődést a múzeumok iránt, élményt nyújtó, korszerű oktató, szórakoztató, évről-évre megújuló múzeumi programok kínálata. A Szolnoki Galéria és a Damjanich János Múzeum is változatos programkínálattal várja a látogatókat az országos rendezvénysorozat keretében.
Múzeumok Őszi Fesztiválja Szolnok 2024

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Múzeumok Őszi Fesztiválja Szolnok

Szolnoki Galéria
5000 Szolnok, Templom utca 2.

2024. október 3. 16:00 - 17:00
„Ha a lába összeakadt, kerül most már pár jó falat!”

Rendhagyó finisszázs a Szolnoki Galéria magyarországi táncházmozgalomról szóló kiállításában
„Nézd a legény, hogy járja, akad össze a lába!” címmel megrendezett kiállításunktól Benedek Csaba néprajzkutató kurátori tárlatvezetésével veszünk búcsút. Miután megismertük a magyarországi táncházmozgalom kísérőjelenségeit, bepillantást nyertünk a rendezés kulisszatitkaiba és végigjártuk a kiállítást, a Szolnoki Galéria impozáns előterében mód nyílik a kutatóval való további beszélgetésre és közös táncházas nosztalgiázásra egyaránt, emellé pedig a magyar paraszti gasztrokultúrát idéző falatokat szolgálunk fel. Reményeink szerint a minőségüket átvitt értelemben évszázadok óta megőrző étkek és a háttérben szóló népzene hangulatos kereteket biztosítanak majd egy kellemes és tartalmas délutáni eseményhez.

Ingyenes program!

2024. október 27. 10:00 - 16:00
Őszi nyomozás a Szolnoki Galériában

Kalandozás a régi zsinagógában és a kortárs képzőművészetben
Az őszi szünetre kínálunk tartalmas szórakozást gyerekeknek, családoknak. Nyomkereső játékunk segítségével megismerhetik a Szolnoki Galéria impozáns épületét és az aktuális kiállítást: a Szolnoki Képzőművészeti Társaság idei seregszemléjének tárlatát. A rejtélyesen megszövegezett versikék közös gondolkodásra késztetnek, egyik nyom vezet a másikhoz, és segítségükkel részleteiben  fedezhetik föl kicsik és nagyok a kortárs képeket, szobrokat, és a volt zsinagógát is. A sikeres teljesítők jutalma a közös családi élményen kívül egy kis édesség, amit a játékban elrejtett jelszó bemondása után vehetnek kézhez.

Jegyárak:
Felnőtt 500 Ft

Kedvezmény:
Pedagógusoknak és 70 év felettieknek ingyenes

Damjanich János Múzeum
5000 Szolnok, Kossuth tér 4.

2024. október 12. 14:00 - 15:30
Gasztrohatások - Táplálkozási kultúránk török öröksége

Hogyan hatott egymásra a török magyar évszázados együttélés a gasztronómia területén? Dr. Bartha Júlia orientalista, etnográfus izgalmas előadással várja a látogatókat, melynek címe: Táplálkozási kultúránk török öröksége. Az előadás után étel - és italkóstoló, valamint táncbemutató várja a programra érkezőket.
Az előadásról:

A török hódítók jó időre berendezkedtek hazánkban.  Általuk és az itt élő polgári lakosság közvetítésével került a magyar táplálkozási kultúrába számos török és balkáni konyhafelszerelés, fűszer és étel. A török táplálkozáskultúrát az Oszmán Birodalom sokszínűsége, etnikai összetétele és ebből adódóan bizonyos szempontú multikulturális jellege alakította. A közép-ázsiai hagyományokat tovább éltető törökségi táplálkozási kultúrára leginkább a görög és a közel-keleti kultúra hatott jelentősen. Ezek együttese érintette meg a magyar kultúrát és hagyott máig ható nyomokat a gyümölcstermesztés, szőlészet, kertészet, terén és számos fűszernövényt honosítottak meg, a szó veretes értelmében megszínesítették a paraszti ételeket, mert nekik köszönhetjük a paprikát is. Képzeletbeli ízutazásra hívjuk Önöket!

Ingyenes program!

2024. október 16. 09:00 - 13:00
Ízfeszt az őskorban: Kóstolj bele egy bronzkori lakomába!

Múzeumi foglalkozások, bemutató keretében a fiatalok megnézhetik a bronzkori lakoma terített asztalát, megismerkedhetnek a bronz és kerámiaedények funkcióival és az étkezés menüsorával. Dr. Mali Péter kollégánktól megtudhatják azt is, hogyan készült a bronzkori szamócatorta.
A lakoma, mint közösségi esemény valószínűleg egyidős az emberiséggel. Nem csupán ünnepélyes esemény, a lakoma a késő bronzkori társadalmak egyik alapvető rituális tevékenysége.
Múzeumi foglalkozások, bemutató keretében a fiatalok megnézhetik a bronzkori lakoma terített asztalát, megismerkedhetnek a bronz és kerámiaedények funkcióival és az étkezés menüsorával. Dr. Mali Péter kollégánktól megtudhatják azt is, hogyan készült a bronzkori szamócatorta.

Ingyenes program!

Regisztráció szükséges!

2024. október 16. 14:00 - 15:00
"Uradnak szája íze való étek"

Mit jelent a fekete leves valójában és van-e köret a krumplin kívül is? Csak a paprika miatt lehet piros az étel, és ha nem ismerték eleink, mit használtak helyette? Valóban "eb aki a kanalát meg nem eszi", avagy mivel illett enni Mátyás udvarában?
Mit jelent a fekete leves valójában és van-e köret a krumplin kívül is? Csak a paprika miatt lehet piros az étel, és ha nem ismerték eleink, mit használtak helyette? Valóban "eb aki a kanalát meg nem eszi", avagy mivel illett enni Mátyás udvarában? Közismert témákon keresztül ismerkedhetünk meg középkori és török-kori elődeink étkezési szokásaival a Damjanich János Múzeumban. Gyere el és nézz, láss, szagolj bele a középkori konyhába!

Ingyenes program!

2024. október 24. 16:00 - 16:45
A gasztrovlogger találkozása a tótfazékkal Cserépedények a régi és az új konyhákban

Az előadás a néprajzi kerámiaanyag áttekintésével mutatja be, miként építhetők be a régi megoldások a mai háztartásokba, miként találhatunk rá a régi ételekre, és hogy mi a közös a Michelin-csillagban és a Göncölszekérben.
A népi cserépedények legnagyobb csoportját a paraszti háztartásba, a paraszti konyhába készült használati tárgyak alkották. A sütés, a főzés és a tárolás funkciója megmaradt korunkban is, de az új igények új megoldásokat, új formákat és anyagokat kívánnak. Az előadás a néprajzi kerámiaanyag áttekintésével mutatja be, miként építhetők be a régi megoldások a mai háztartásokba, miként találhatunk rá a régi ételekre, és hogy mi a közös a Michelin-csillagban és a Göncölszekérben.

Ingyenes program!

2024. október 24. 17:00 - 17:45
"Piactól a karosszékig" - a 21. századi zöldség - és gyümölcsfeldolgozás egy túrkevei példa alapján

Egy folyamatban lévő kutatás eddigi eredményeiről, továbbá a jövőbeni tervekről szóló előadásban egy túrkevei vállalkozás, a Dékány Manufaktúra történetét ismerhetik meg az érdeklődők.
Szó esik majd arról, hogy működik a termelés, hogyan igazodnak a változó időjáráshoz, milyen módszereik vannak. A feldolgozás is nagy szerepet kap majd, hiszen nem csak a friss zöldségeket, gyümölcsöket árusítják, hanem rengeteg féle módon fel is dolgozzák azokat.

A termelési és feldolgozási módszerek megismerése mellett arról is szó esik majd, hogy milyen lehetőségei vannak egy vállalkozónak a 21. század elején a termékeinek árusítására.

Ingyenes program!

2024. november 12. 16:00 - 17:00
A mámortól a függőségig. Az alkohol fogyasztás ábrázolása a képzőművészetben

Az alkohol fogyasztás már a legősibb rítusoknak is része volt, ennél fogva ábrázolásai az antik művészetig visszavezethetők. Az előadás nem történeti áttekintést ad a témáról, hanem olyan megközelítés módokat mutat, amelyeket a képek képviseltek az alkohollal kapcsolatban.
Az alkohol fogyasztás már a legősibb rítusoknak is része volt, ennél fogva ábrázolásai az antik művészetig visszavezethetők. Az előadás nem történeti áttekintést ad a témáról, hanem olyan megközelítés módokat mutat, amelyeket a képek képviseltek az alkohollal kapcsolatban. Látunk példát Bacchanáliákra, ahol az öreg Bakkhosz mellett a bakkhánsnők és kísértének dévaj puttói egyaránt mámorosak az alkoholtól. Szó esik majd a realizmus nézőpontjáról, amely a kocsmát amolyan társadalmi olvasztótégelynek tekintette. Nem feledkezhetünk meg a bordalok népies irodalmi hagyományához kötődő, nemzeti virtust ünneplő mulatságok ábrázolásáról. Szó esik arról is, hogy a képi manipuláció mintapéldái, a plakátok, pro és kontra mutatják be az ivást, egyrészt üzleti céllal a termék értékesítése végett, másrészt az időszakonként fellángoló alkoholellenes mozgalmak szolgálatában. Végül pedig szó esik olyan kortárs alkotásokról, amely az alkoholfüggőség társadalmi problémáját állítják fókuszba.

Ingyenes program!

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények