A világ legjobb fiatal műúszói jönnek Budapestre
A világ legjobb fiatal műúszói jönnek Budapestre

Az ötnapos diáktábor idén is gazdag programkínálattal várja az időszerű közéleti témák iránt érdeklődő, tartalmas szórakozásra és minőségi koncertekre vágyó résztvevőket. Több mint fesztivál, mivel Tusványos összekapcsolja a hasznosat a kellemessel, az okulást a szórakozással, a politikai, gazdasági társadalmi, művészeti témák avatott ismerői, politikusok, tudományos szakemberek, művészek előadásai, a kerekasztal-beszélgetések mellett a magyar rock-, pop- és népzenei szcéna népszerű előadói lépnek fel minden este.

KAPCSOLATFELVÉTEL, ELÉRHETŐSÉGEK

A rendezvényre a belépés 16:00 óráig ingyenes, 16:00 óra után a helyszínen lehet belépőt vásárolni.

A belépő ára jelképes 20 RON. A diákoknak, egyetemistáknak és nyugdíjasoknak, a megfelelő igazolvány felmutatásával, jelképes 10 ron (csak helyszínen lehet vásárolni és csak

Programajánló

A Hagyományok Háza Tusványoson
XXIX. Tusványos - Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor
A Hagyományok Háza programjai a Kriza János Népművészeti sátorban

2018. július 24-28.
A Kriza János népzenei sátor programja a Hagyományok Háza közreműködésével jön létre, ahol erdélyi falusi muzsikusok koncertjeivel, interaktív moderált beszélgetésekkel, mesével, kézműves programokkal és táncházzal várjuk a látogatókat. A sátor szakmai felelőse Pál István Szalonna, házigazda Sikentáncz Szilveszter, Berecz István és a Tokos zenekar.

Részletes program

július 24., kedd
19.00 Fonó zenekar koncertje
20.30 Esti mulatság: Sikentáncz Szilveszter, Fonó Zenekar, Tokos Zenekar, Pál István „Szalonna”, Ürmös Sándor, Szilágyi Antal „Tóni”

július 25., szerda
11.00-17.00 Kézműves foglalkozás (nemezelés, kötélverés, szalagszövés, sárkány készítés,         körmöcskézés/szarvacskázás)
16.00 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (Pál Anna és Orza Borbála)
17.00-18.00 Farkas Zoltán „Batyu” és Tóth Ildikó „Fecske”: Sárköz táncai (interaktív előadás)
18.30 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (Pál Anna és Orza Borbála)
19.30- 20.30 Arany Erdély - verses, zenés előadás (Antal Sándor- brácsaművész, Tóth Péter Lóránt- versvándor)
20.30 Esti mulatság: Sikentáncz Szilveszter, Tokos Zenekar és vendégei, Pál István Szalonna, Ürmös Sándor, Szilágyi Antal „Tóni”

július 26., csütörtök - július 28., szombat

11.00-tól Virtuális Hagyományok Háza

július 26., csütörtök
11.00-17.00 Kézműves foglalkozás (nemezelés, kötélverés, szalagszövés, sárkány készítés, körmöcskézés/szarvacskázás)
16.00 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (Pál Anna és Orza Borbála)
17.00-18.00 Farkas Zoltán „Batyu” és Tóth Ildikó „Fecske”: Palóc vidék (interaktív előadás)
18.30 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (Pál Anna és Orza Borbála)
20.30 Esti Mulatság: Berecz István, Sikentáncz Szilveszter, Tokos Zenekar, Pál István „Szalonna”, Ürmös Sándor, Szilágyi Antal „Tóni”, Lengyel barátaink
22.00 Bekecs Néptáncszínház műsora: Ember az embertelenségben
23.00 Az esti mulatság folytatódik

július 27., péntek
11.00-17.00 Kézműves foglalkozás (nemezelés, kötélverés, szalagszövés, sárkány készítés,     körmöcskézés/szarvacskázás)
16.00 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (Veress Melinda)
17.00- 18.00 Farkas Zoltán „Batyu” és Tóth Ildikó „Fecske”: Nyírség táncai (interaktív előadás)
18.00-18.30 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (Veress Melinda)
19.00-19.30 Hagyományok Háza Kárpát- medencei bővülése - előadás (Kelemen László, Molnár Szabolcs)
20.00-21.30 Erdélyi Hagyományőrző prímások koncertje (Szászcsávás, Magyarpalatka,  Bánffyhunyad)
21.30 Esti mulatság: Berecz István, Sikentáncz Szilveszter, Tokos Zenekar, Erdélyi Hagyományőrző prímások, Pál István „Szalonna”, Ürmös Sándor, Szilágyi Antal „Tóni”, Zurgó Együttes, Lengyel barátaink

július 28., szombat
11.00-17.00 Kézműves foglalkozás (nemezelés, kötélverés, szalagszövés, sárkány készítés, körmöcskézés/szarvacskázás)
14.00-19.00 Hagyományőrzők Moldvából és Gyimesből (Tatrospart néptánccsoport –  a 2017-es Fölszállott a páva tehetségkutató műsor győztesei)
16.00 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (André Csaba)
19.00 Tusnádi mese kicsiknek és nagyoknak (André Csaba)
20.30 Esti mulatság: Berecz István, Sikentáncz Szilveszter, Tokos Zenekar, Moldvai Hagyományőrzők, Pál István Szalonna, Ürmös Sándor, Szilágyi Antal „Tóni”, Zurgó Együttes

MIT sátor és Kisszínpad a 29. Tusványoson

2018. július 24. - 29. 

ÉJSZAKAI PROGRAM :.

JÚLIUS 24., KEDD
23:00 L.S.D. (Loud Sound Dealers)
00:30 4S Street
02:00 DJ BRNY - DJ Barneey
04:00 Deejay Lil Boy

JÚLIUS 25., SZERDA
23:00 Szuverén Krú
00:30 FUNKorporation
02:00 STEREO GUYS

JÚLIUS 26., CSÜTÖRTÖK
23:00 Selfish Murphy
00:30 Simó Annamária és zenekara
02:00 Pici + Szécsi és Kovács live

JÚLIUS 27., PÉNTEK
23:00 Baricz
00:30 Friday Rehab
02:00 Hunay

JÚLIUS 28., SZOMBAT
23:00 Teddy Queen
00:30 Move ON
02:00 RAYMI
04:00 Dj DewiL

 


2018.07.24. - 2018.07.29.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

KeSzeCsüSzoVa
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Tusványos 2018. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor

Programajánlat

Alföldi Street Food Fesztivál 2018
Alföldi Street Food Fesztivál 2018
  • Cegléd
2018. július 20 - 22.
Tihanyi fesztiválok 2018
Tihanyi fesztiválok 2018
  • Tihany
2018. július 27 - 28.
Szegedi Várjátékok 2018
Szegedi Várjátékok 2018
  • Szeged
2018. július 5 - 29.
Miskolci nyári fesztiválok 2018
Miskolci nyári fesztiválok 2018
  • Miskolc
2018. augusztus 4.
Nagypáli Napkorona Fesztivál 2018
Nagypáli Napkorona Fesztivál 2018
  • Nagypáli
2018. augusztus 18 - 19.