Az egészségügyi intézmények hatékony sterilizálása
Mivel az egészségügyben mind a páciensek, mind a dolgozók védelme kiemelt jelentőséggel bír, így az intézmények - legyen az akár egy kórház, egy rendelőintézet, egy háziorvosi vagy egy fogászati rendelő - igyekeznek a lehető legnagyobb gonddal eljárni a helyiségek fertőtlenítése és a megfelelő higiénia megteremtése során.
Erre a célra pedig kiválóan alkalmazhatók a Hollandimpex légtisztító készülékei, amelyek által kibocsátott 280 nm alatti UV-C / germicid sugárzási tartomány rendkívül hatékonyan alkalmazható a légtér csírátlanítására. Ez a fény ugyanis a mikroorganizmusok DNS szerkezetét roncsolja, amellyel megszünteti a szaporodóképességüket, és elpusztítja őket.
Két nagy csoportra oszthatók
Vannak a szabadon sugárzó és a zártrendszerű UV-C lámpás légtisztító berendezések. Az utóbbiak talán azért jelenthetnek előnyösebb választást, mert úgy képesek hatékonyan csírátlanítani a levegőt, hogy közben egyáltalán nem jelentenek veszélyt az adott helyiségben tartózkodókra.
Ezek a készülékek ugyanis a központi légkezelőbe vagy a légcsatornába kerülnek beépítésre, így a nap 24 órájában megoldható, hogy folyamatosan csírátlanított levegő áramoljon be, és ezáltal a helyiség légtere sterilizálásra kerüljön.
Milyen eredményt várhatunk el tőlük?
A Nemzetközi UV Szervezet által az egyes UV-C csírátlanító egységeket az általuk biztosított sugárzási dózis alapján kategorizáló rendszer a légkezelőkbe és légcsatornákba beépített berendezések esetén általánosan elvárt fokozatnak az URV 14-17 értéket határozták meg.
Ami pedig a fentebb említett webáruház létisztítóit illeti, általános felhasználás esetén URV 15-16 értékre vannak tervezve, ami körülbelül 4-5.000 µJ/cm2 minimális dózisnak felel meg. Ez pedig 99-99,9%-os csírátlanítási szintet jelent.
A szabadon sugárzó UV-C lámpás légtisztítók is eredményesen alkalmazhatók az egészségügyben
A falra szerelhető armatúrákat a műtőkben és a vizsgálókban például műszak után, jellemzően éjszaka, míg a kórtermekben betegváltáskor érdemes működtetni. Bár azt hozzá kell tenni, hogy az utóbbit sokszor elég nehéz megoldani, különösen a járvány időszakában.
A gurulós állványra szerelt, 3 db szabadon sugárzó UV-C/germicid lámpás armatúrájuk viszont egy sokkal kompaktabb megoldás. Könnyen mozgatható az egyik helyiségből a másikba, a lámpák többirányú sugárzása pedig garantálja, hogy a terem egésze megkapja a csírátlanító hatást.
A használatuk környezetbarát
A cikk befejezéseképpen még annyit említenénk meg, hogy az UV-C lámpás légtisztító berendezéseknek köszönhetően egyáltalán nem lesz szükség vegyszerek alkalmazására, így a használatuk mindenképpen korszerű, környezetbarát eljárásnak tekinthető.
Más szóval: alacsony üzemeltetési költségek mellett nullára csökkenthető a nem kívánatos vegyszermaradványok és melléktermékek mennyisége.