Hatékony gyulladáscsökkentés természetes módszerekkel
A szervezetben fellépő gyulladás gyakori jelenség, és meglehetősen kellemetlen tud lenni, pláne ha hosszú távon is fennáll. A tartós gyógyszerszedés azonban káros mellékhatásokat okozhat, ezért érdemesebb a természetes módszereket előnyben részesíteni, melyek hatékonyságukban nem maradnak el a kémiai piruláktól, viszont nem ártunk velük magunknak.
Több gyógynövény is alkalmas erre a célra, a Myrobalan gyulladáscsökkentő készítménye ezek hatóanyagait tartalmazza. A kapszula könnyen és gyorsan bevehető, így még az egyes gyógynövények kellemetlen ízétől sem kell tartanunk.
Valójában mi is az a gyulladás?
A gyulladásnak két típusát kell elkülöníteni egymástól, az akut és a krónikus jellegűt. Az akut forma általában hirtelen alakul ki valamilyen fertőzés vagy sérülés hatására, és magától meg is gyógyul. A test egy hasznos védelmi mechanizmusa, az immunrendszer reakciója.
A hosszú távú gyulladás viszont már káros, hiszen gyengíti az immunrendszert, károsítja az érintett szerveket, emellett az életminőséget is negatívan befolyásolja az állandó fájdalom.
Nézzünk mindkettőre egy-egy egyszerű példát: akut gyulladás az, ha például szabadidőnkben kirándulunk az erdőben, és egy szálka belemegy az ujjunkba, mely hatására a környező terület megduzzad, a bőr kipirosodik, netán gennyezni is kezd. A szervezetünk így reagál a bekerült idegentestre.
Krónikus gyulladás pedig az, amikor például valamelyik ízületünk hónapokon, éveken keresztül szinte folyamatosan fáj, az érintett végtagot nehezebben tudjuk mozgatni, és nem múlik el magától.
Milyen gyógynövények segíthetnek?
A teljesség igénye nélkül vegyünk sorra pár olyan növényt, ami remek gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal bír:
- Kurkuma: a közel-keleti konyha kedvelt fűszere, jellegzetes íze és élénksárga színe miatt sokan kedvelik. Ám nemcsak emiatt érdemes fogyasztani, hiszen vírus- és baktériumellenes, görcsoldó és gyulladáscsillapító is.
- Sárga mirobalán: kiemelkedő méregtelenítő hatással rendelkezik, emiatt nemcsak a gyulladások kezelésében hasznos, hanem lázcsillapításra, fertőzések legyőzésére, koleszterincsökkentésre és a máj védelmére is alkalmazható.
- Indiai tömjénfa: talán az egyik leghatékonyabb természetes gyulladáscsökkentő, hiszen a benne lévő hatóanyagok a testben lévő, a gyulladásokat előidéző enzimek működését gátolják. Emellett a nyirokrendszer működését is támogatja.
- Álombogyó: más néven ashwagandha, egy nagyon sokoldalú növény, ugyanis amellett, hogy a gyulladások kezelésében segít, csökkenti a stresszt okozó kortizolszintet, segít a pihentetőbb alvásban. Hölgyeknek azért különösen érdemes fogyasztani, mert nagyon jó hatással van a női hormonrendszerre.
Bízzunk a régi bölcsekben!
A nyugati orvoslás egy gyorsan fejlődő, de még mindig viszonylag fiatal tudomány, ellenben a tradicionális keleti gyógyászati rendszerek (pl. tibeti, indiai, kínai) már több ezer éve léteznek, így jóval több tapasztalata van az emberiségnek az általuk alkalmazott módszerekkel.