Pályamódosítás felnőtt fejjel? Miért ne?
Régebben talán egész egyszerűen elképzelhetetlen volt, hogy valaki negyven vagy ötven évesen pályát változtasson. Sokan benne ragadtak olyan munkákban, amiket amúgy ki nem állhattak, de mivel mindenki az anyagi biztonságra törekedett, így nemigen mertek ugrálni az emberek egyik munkából a másikba.
Ráadásul még a képzéseken való részvétel sem volt olyan egyszerű, hiszen az elvárás szerint a szakma megszerzése után már nem igazán volt helye senkinek az iskolapadban.
Ez azonban szerencsére nagyot változott, így a mai trendeknek megfelelően bármikor dönthetünk úgy, hogy valami teljesen mást szeretnénk csinálni.
A kamaszkor nehézségei
Sokan vannak vele úgy, hogy nem tudnak jó döntést hozni akár az általános-, akár a középiskolai tanulmányaik befejeztével, így felnőtt fejjel ábrándozva nézegetik a SzekszardAllas oldalát, ahol álmaik állását keresik.
Mert valóban nagyon nehéz 14 évesen eldönteni azt, hogy milyen szakmát tanuljunk ki, de 18 évesen sem egyszerűbb a helyzet, amikor egyetemi szakot kell választani. Sokszor valóban arra vágyunk, amire jelentkezünk; gyakran megesik azonban, hogy szülői vagy pedagógusi nyomásra jelentkezik egy-egy szakra vagy szakmára az ember.
Még akkor is necces a dolog, ha saját kútfőből döntünk, hiszen a tanulmányok, sőt akár már az élesben történő munkavégzés is elbizonytalaníthat minket, elveheti a kedvünket. Ha pedig eleve úgy álltunk neki, hogy külső kényszer miatt, akkor alapból sem sok jóra számíthatunk!
Válasszunk köztes állást!
Ilyenkor tökéletes megoldás, hogy átképezzük magunkat, hiszen szerencsére ma már felnőttképző intézmények garmadája kínál különféle tanfolyamokat, amelyeket ráadásul akár munka és család mellett is elvégezhetünk.
Így ha egy-egy munka teljesen “kicsinál” minket, akkor a lehető leghamarabb keressünk egy békés állást, ami átmenetileg tudja biztosítani az egzisztenciánkat, közben pedig iratkozzunk be egy tanfolyamra, ami hozzásegít minket ahhoz, hogy a Szekszárdállás oldalán található álmaink állására tudjunk jelentkezni!
Fontos, hogy szeressük a munkánkat!
A régebbi társadalmak sokkal elnyomóbbak voltak, az egyén rengetegszer volt kénytelen a saját igényeit a közösség igényeinek alávetni, és ez sokszor vezetett belső konfliktusokhoz, boldogtalansághoz, szélsőséges esetekben akár szenvedélybetegséghez is.
Szerencsére ma már igen sokat foglalkoznak a munkavállalói boldogsággal és elégedettséggel. Minden korrekt cég saját érdeke is, hogy az ott dolgozók minél jobban érezzék magukat. Azonban bármit is tesz a munkáltató, ha alapvetően nem nekünk való az adott munkakör, akkor külső hatásoktól sosem leszünk boldogok. Tartósan legalábbis biztosan nem.
Éppen ezért nagy felelősségünk van abban, hogy megfelelő állást találjunk magunknak a Szekszárdállás oldaláról, ahol mindenféle munka közül választhatjuk ki azt, amely a végzettségünknek, érdeklődési körünknek és tulajdonságainknak legjobban megfelel.