Keceli Borrend
A Borrend célul tűzte ki a Kecel környéki bortermelő vidék szőlő és borkultúrájának megismertetését, a minőségi szőlőtermesztés és az ebből készült borok bemutatására szakmai és tudományos rendezvénysorozatok szervezését.
A Duna és Tisza folyók mentén terül el az ország legnagyobb borvidéke , a főként homoktalaj fehér borokat terem, de számos kitűnő minőségű rozébor és vörösbor is készül itt. A magas napsütéses órák száma kedvezően hat a szőlő érésére, a kellemes ízű, könnyű borok készítésére.
A borvidék szlogenje: A kunsági bor a mindennapok bora.
A borvidékhez tartozik Bács-Kiskun megye Kiskunsághoz tartozó területe, Pest megyének a Duna menti, valamint déli Jász-Nagykun-Szolnok megyei tiszazugi és jászsági szőlőtermelő települései, valamint Heves város, összesen 96 település alkotják. A nagy kiterjedés, az egyes területek eltérő adottságai , fajtahasználata, borászati hagyományai és lehetőségei, piaci megjelenési törekvései miatt a borvidék 8 körzetre tagozódik, ezek egyikéhez tartozik városunk is..
A borvidék területén folyó szőlőtermelés első írásos dokumentuma a Garamszentbenedeki apátság 1075-ből származó alapítólevele, melyben I. Géza király a Felső- Alpár (ma Lakitelek-Szikra) és kürti (ma Tiszakürt) szőlődombokat az apátságnak adományozta. A török időkből Kecskemét város fennmaradt jegyzőkönyveiben találtunk utalást a szőlő és gyümölcstermesztésre, a XVIII. században pedig a homokveszedelem elleni küzdelem egyik hatékony fegyvere volt a szőlő a gyümölcsös és erdő mellett az itteni települések lakóinak . A filoxéravész idején a magyar szőlőkultúra átmentésének volt meghatározó bázisa a kiskunsági homok. Ekkor települt Kecskemétre Mathiász János, a méltán világhírű szőlőnemesítő és létesült Miklós-telep is.
A Kiskőrös-Kecel-Solvadkert „Három Város” szőlőtermesztő körzete meghatározó a borvidéken. Legfőbb fajtáink a borvidéken található 64 szőlőfajtából Zala gyöngye, Kékfrankos, Cserszegi fűszeres, Rizlingszilváni, Kövidinka, Kadarka, Kunleány, Olaszrizling.
Az borvidéki, alföldi, országos és nemzetközi borversenyeken is rendre aranyérmes helyezést érnek el a régió borai.
A borrendek megalakulása is az Alföldhöz kapcsolódik Magyarországon, hiszen 35 évvel ezelőtt az első borrend, Baján a Bajai Állami Gazdaság támogatásával jött létre, mint az első „bormarketing”-nek számító szerveződés. Ma a Duna Borrégioban régióban – az Alföldön: kunsági, csongrádi, hajós-bajai borvidékeken - 12 borrend működik.
A „bor városa” címet elnyerte több alföldi város mellett településünk, Kecel is.
Forrás: A borrend közösségi oldala
2023.01.01 - 2023.12.31 |

László Attila koncert 2023 2023. április 23. (Vasárnap)
László Attila koncertek. Ajánló. Bővebben

Keceli Virágfesztivál 2023. FLORA Virágfesztivál és Keceli Országos Fazekas Kiállítás 2023. december 1. (Péntek) - 2023. december 3. (Vasárnap)
Kecelen a FLORA Virágfesztivált rendezvényre az ország minden tájáról érkeznek virágkötők, virágtermelők, fazekas- és népi mesterek, hogy virágkölteményeikkel és nívós munkáikkal bemutatkozzanak a nagyközönség előtt. Virágkiállítás, ifjúsági kötészeti verseny, kiskertépítő verseny, fazekas kiállítás, ... Bővebben

Keceli programok 2023. Események, rendezvények, fesztiválok 2023. december 1. (Péntek) - 2023. december 3. (Vasárnap)
FLORA Virágfesztivál és Keceli Országos Fazekas Kiállítás
Keceli programajánló. Bővebben

Keceli túra a Natura tanösvényen 2023.01.01. (Vasárnap) - 2023.12.31. (Vasárnap)
A Natúra Tőzegbánya Kft. telephelyének területén parkosított környezetben, az egykori bányatavakból kialakított horgásztó partján, kellemes séta közben ismerkedhetnek a látogatók a vízi- és vízparti életközösségekkel, valamint a tőzegbányászat hazai történetével. Bővebben