Pintér Aukció Vaszary Galéria 2024 Balatonfüred. Balaton, nyár, szerelem
Pintér Aukció a Vaszary Galériában, Balatonfüreden! Nyár, szerelem…immár 15. alkalommal! Az aukciós kiállítás július 5-től augusztus 17-ig látogatható. Az aukció időpontja 2024. augusztus 17. szombat, 18 óra. A füredi aukciók története azt mutatja, hogy évről évre egyre több művészet és kultúra iránt érdeklődő műértő vevőt vonz a Balaton parti városban megrendezett nívós esemény. Fontos megjegyezni, hogy nemcsak a licitáló körre számítunk, hanem azokra is, akik közösségi élményként, műkedvelőként szeretnének részt venni az árverésen, hiszen a balatonfüredi társasági élet elmaradhatatlan állomása a Pintér Aukció.
PINTÉR AUKCIÓ A VASZARY GALÉRIÁBAN
2024. augusztus 17., szombat 18 óra
2024 Balaton, nyár, szerelem…immár 15. alkalommal!
Az aukciós kiállítás helyszíne és időpontja:
Vaszary Galéria, Balatonfüred
- 2024.07.05. – 2024.08.17. (hétfőtől vasárnapig) 10:00-18:00, Vaszary Galéria
Az aukció időpontja és helyszíne:
- 2024.08.17. (szombat) 18:00, Vaszary Galéria
Tematika a szokás szerint:
Balaton, nyár, szerelem… és minden, ami pozitív életérzést képvisel.
A fent jelzett témákban kvalitásos klasszikus- és 20. századi modern festményeket, szobrokat, műtárgyakat, ezüstöt, Zsolnay- és óherendi porcelánt, balatoni relikviákat.
Amennyiben nem tud személyesen részt venni az árverésen, úgy vételi megbízásait és telefonos licitre való jelentkezését e-mail címünkre tudja eljuttatni augusztus 17-én 14 óráig!
Vezeti: Pintér Péter és Forgács Gergely
ALKOTÓK:
Aatoth Franyo · Aba Novák Vilmos · Adorján Attila · Aknay János · Altorjai István · Apáti Abt Sándor · Avolio Eugenionak tulajdonított · Balas Ildikó · Balázs János · Bálint Endre · Bálint Rezső · Balogh László · Balogh András · Bánk Ernő · Bardócz Árpád · Barta Mária · Bartl József · Basilides Sándor · Belányi Viktor · Benczúr Gyula · Benedek Jenő, id. · Benkő Viktor · Beöthy Steiner Anna · Bér Rudolf · Bereczki Kata · Berkes Antal · Beszédes János László · Bíró Antal · Bognár Krisztina · Bölcskey Ferenc · Bor Pál · Bornemisza László · Borsos Miklós · Bottyán Marianna · Bouyssou, Jacques · Bp. Szabó György · Brodszky Sándor · Bruck Lajos · Budai Sándor · Bukta Imre · Burda Anna · Chiovini Ferenc · Christian Albarracín · Csáki-Maronyák József · Csejtei Joachim Ferenc · Cseke Szilárd · Csík István · Csók István · Czene Márta · Dalí, Salvador · Deák-Ébner Lajos · Deim Pál · Devil, Naomi · Dienes Gábor · Drienyovszki János · drMáriás · Duhaj Péter · Duray Tibor · Egry József · Emőd Aurél · Erdős Mária Éva · Farkasházy Miklós · Fekete József · Fényes Adolf · Földesi Barnabás · Fried Pál · Gaál Ferenc · Gábor Móric · Gábor Jenő · Galambos Tamás · Gráber Margit · Grünfelder Judit · Gulyás Andrea · Gyarmathy Tihamér · Hadik Gyula · Halápy János · Halasi Horváth István · Halvax Gyula · Heller Ödön · Hencze Tamás · Herczeg Klára · Holmstedt, Johann · ifj. Guti József · Ilosvai Varga István · Incze Mózes · Irányi Iritz Sándor · Ismeretlen · Istókovits Kálmán · Iványi-Grünwald Béla · Jankay Tibor · Kadar, Joseph · Kádár Béla · Karlovszky Bertalan · Kecir, Bohumil Samuel · Kelemen Károly · Kertes Kollmann Jenő · Kisfaludi Strobl Zsigmond · Kiss István · Kiss Márta · Kiss Rezső · Klie Zoltán · Kmetty János · Kohán György · Kokas Ignác · Konok Tamás · Koszkol Jenő · Kosztolányi Kann Gyula · Kovács Gabriella · Kovács Margit · Kovács Tamás · Kováts Albert · Kozma István · Labrosse Daniel · László-Kiss Dezső · Lazetzky, Stella B. · Lepcke, Ferdinand · Liipola, Yrjö · Lossonczy Tamás · Mack Lajos · Mácsai István · Magyari Balázs · Makk József · Marosi Panni · Marton Ákos Barnabás · Mattis Teutsch János · Mátyássy László · Medgyessy Ferenc · Melcher Mihály · Mersits Piroska · Mihalovits Miklós · Miklóssy Gábor · Móricz Margit · Mózes Katalin · Muhl Thomas · Mulasics László · Müller Árpád · Müncheni festő, XIX. század vége · Murányi Gyula · Mustó János · Nádas Alexandra · Nádler István · Nagy Géza · Nagy Vilmos · Nagy Gabriella · Nagy Oszkár · Nagyenyedi Jeney Zoltán · Neogrády László · Nitze Alois · Olajos György · Ördögh László · Orosz Gellért Balázs · Őry Annamária · Osgyányi Sára · Ősz Dénes · Ősze András · Ottó László · Óvári László · P. Bak János · Pálfy István 'Putyu' · Páll Lajos · Papp Aurél · Papp Emil · Paróczi Ágnes · Pauer Gyula · Persian Antal · Péterfy Ábel · Petre, Charles · Pistyur Imre · Pleidell János · Pólya Tibor · Remsey Jenő György · Riabchevskaia, Anna · Rippl-Rónai József · Rökk Károly · Román György · Rubovics Márk · Rudnay Gyula · Schéner Mihály · Schönberger Armand · Schubert Ernő · Sikorski Tádé · Sóváradi Valéria Mária · Stein János · Stekovics Gáspár · Sterio Károly · Sváby Lajos · Szabó Vladimir · Szánthó Mária · Szautner Lipót · Szax Olivér · Székács Zoltán, id. · Szenteleki Gábor · Szentgyörgyi István · Szilvásy Nándor · Sződy Szilárd · Szőnyi István · Szotyory László · Szüts Miklós · Takáts Márton · Tenk László · Tibor Ernő · Tóth Menyhért · Udvary Pál · Váli Dezső · Varga József · Varga Patricia Minerva · Varga Imre · Vass Elemér · Vastagh György, id. · Vaszary János · Vedres Márk · Vén Emil · Verebélyi Diána · Verebics Ágnes · Verwilt Thomas Francois · Vinkler László · Vinkó Leó · Vitáris Gábor · Vollein Ferenc · Weiler Péter · Winter Berthold · Wolsky András · Würtz Ádám · Xantus Gyula · Zalavári József · Zemplényi Magda · Zsakó István · Zsolnay Júlia ·
2024.07.05. - 2024.08.17. |
További ajánlataink
2024.07.01. - 2024.07.31. | |
2024.07.05. - 2024.08.05. |
Balatonfüredi kiállítások 2024. Időszaki kiállítások Balatonfüred múzeumaiban, galériáiban
Püski Sándor grafikusművész Örökké Szabadon címet viselő önálló tárlata |
2024.07.16. - 2024.08.06. |
Balatonfüredi eseménynaptár 2024. Programok, rendezvények, fesztiválok
Herendi porcelán - Az Anna-bálhoz kapcsolódóan Herendi porcelánokból látható kiállítás a Zsidó Kiválóságok Házában |
2024.07.16. - 2024.08.06. | |
2024.07.18. - 2024.07.28. | |
2024.07.19. - 2024.08.09. |
Hátizsákkal a megyében - túratábor 6-14 éves diákoknak |
2024.07.22. - 2024.07.28. | |
2024.07.22. - 2024.07.28. | |
2024.07.22. - 2024.07.28. |
12. Anna-fesztivál |
2024.07.26. - 2024.07.28. |
Füred Art Week / Balaton Kongresszusi Központ |
2024.07.27. | |
2024.07.27. | |
2024.07.27. |
Lovaskocsikázás az Anna-bál estéjén |
MOMŰ MINI: Fények / formák / színek - Tárlatvezetés gyerekeknek a Modern Műtár két épületében Somosi Rita művészettörténésszel |
Matúz Csilla orgonaművész koncertje a Krisztus Király Plébániatemplomban (Piros templom) |
Balatonfüred Város Koncert Fúvószenekara és a Valcer Táncstúdió közös produkciója a Kisfaludy színpadon |
Füred Dixieland Band koncert / Kisfaludy Színpad |
2024.07.27. | |
2024.07.28. | |
2024.07.28. |
Fogatokon a 199. Anna-bál szépei |
2024.07.28. | |
MOMŰ Gyűjtői kerekasztalok I. - Műgyűjtés nemzetközi kontextusban / Modern Műtár |
Puccini: Pillangókisasszony - Operaelőadás a New York-i Metropolitanból / Zsidó Kiválóságok Háza |
2024.07.28. | |
KLASSZ a pARTon koncert: Megyimórecz Ildikó, Bánfi-Nemes Réka, Dolfin Balázs,Kovács Gergely kamarakoncertje / Balatonfüred, Kisfaludy Színpad |
2024.07.29. - 2024.08.04. | |
2024.07.29. - 2024.08.04. | |
2024.07.30. |
KLASSZ a pARTon koncert: Érdi Tamás zongoraművész koncertje, vendég Bácsy-Schwarz Zoltán hegedűművész / Balatonfüred, Kisfaludy Színpad |
2024.07.30. |
Anconai szerelmesek – zenés komédia a Petőfi Színház előadásában |
Arácsi UdvarMozi - Szabadtéri filmvetítés az Arácsi Tájháznál |
2024.07.30. | |
2024.07.30. - 2024.08.02. | |
Finisszázs / Huray Villa |
2024.08.01. | |
BorTúra - Balogh Pincészet |
2024.08.01. | |
2024.08.01. - 2024.08.31. | |
2024.08.02. - 2024.08.03. | |
2024.08.02. - 2024.08.03. |
WATER SKYBALL DORKO ROADSHOW |
2024.08.03. | |
2024.08.03. | |
2024.08.03. |
Reformkori séta Balatonfüreden 2024. Városnéző séta idegenvezetővel előzetes bejelentkezéssel
Reformkori Séta Balatonfüreden |
MAZSOLA és TÁDÉ zenés bábjáték |
Fedések - Bánki Magdi kiállításmegnyitója / Huray-villa |
Fenyő Miklós koncert / Balaton Szabadidő Központ |
2024.08.03. | |
2024.08.04. | |
2024.08.04. | |
Gyökerek és ágak - dokumentumfilm élő koncertfelvételekkel / Zsidó Kiválóságok Háza |
2024.08.04. | |
2024.08.05. - 2024.08.11. | |
2024.08.05. - 2024.08.11. | |
2024.08.06. |
Pablo és Picasso, avagy az állatok karneválja |
2024.08.06. | |
Kreatív nyári programok kicsiknek és nagyoknak a Méliusz Petőfi Emlékkönyvtárában. Ingyenes, de regisztrációköteles program |
2024.08.06. | |
2024.08.06. - 2024.08.09. | |
BorTúra - Koczor Pincészet Balatonfüred |
2024.08.08. | |
2024.08.08. - 2024.08.11. | |
Neoton koncert / Balaton Szabadidő-és Konferencia Központ, Szabadtéri Színpad |
2024.08.09. - 2024.08.10. | |
2024.08.09. - 2024.09.01. |
Balatonfüredi Borhetek |
2024.08.10. | |
2024.08.10. |
Dés László Koncert - Így öten! |
2024.08.10. | |
Mozart: Varázsfuvola / Zsidó Kiválóságok Háza |
2024.08.11. | |
2024.08.11. - 2024.08.17. | |
2024.08.12. - 2024.08.18. | |
2024.08.12. - 2024.08.18. | |
2024.08.13. |
OMEGA: Égi vándor |
Dankos Attila és a Kürtakadémia professzorai a balatonfüredi Református Templomban |
2024.08.13. | |
2024.08.13. - 2024.08.16. | |
Zorán koncert a Gyógy téren |
2024.08.15. | |
2024.08.16. |
A TÁNCDALFESZTIVÁLOK LEGNAGYOBB SLÁGEREI - SÁRI ÉVI és KOCSIS DÉNES zenekaros koncertje |
2024.08.16. - 2024.08.17. | |
2024.08.17. |
Kalap Jakab koncert |
2024.08.17. | |
2024.08.17. |
2024.08.17. | |
Queen Symphonic - A Szolnoki Szimfonikusok és a Crazy Little Queen |
2024.08.18. |
Akadémia Sporthotel**** Balatonfüred
Az Akadémia Hotel a Balaton északi partjának fővárosában Balatonfüreden a Tihanyi Apátságra lenyűgöző kilátással rendelkező szállodánk csendes környezetben, közvetlen az uszoda mellett a városközponttól csupán 10 perc sétára található. A szálloda 50 szobája, mintegy 120 fő elhelyezését teszi lehetővé. ...
Aura Hotel Balatonfüred - Felnőttbarát szálloda
Töltődj fel és érezd jól magad! Élvezd az Aura Hotel Balatonfüred nyújtotta exkluzív kényelmet: king size méretű franciaágyaink, ergonomikus matracaink valamint párna menünk a pihentető alvást garantálják, esőerdő zuhanyunk és organikus fürdőszobai bekészítünk a frissítő élményeket biztosítják. Ingyenes ...
Astoria Hotel*** Balatonfüred
Miért különleges élmény az Astoria Hotel*** és Étterem? A villa a város egyik legszebb kastélyszerű, impozáns épülete. A szálloda épületét a Dőry család építette – romantikus stílusban – 1868-ban nyaralónak. A csodálatos nyaralót eredeti stílusában őriztük meg látogatóink számára. A főépület elegáns ...
Gold Haus Panzió Balatonfüred
Panziónk Balatonfüreden, a Móricz Zsigmond utcában található, ahonnan a strand közel 15, a Tagore sétány pedig nagyjából 10 perces sétával közelíthető meg. Klímás kétágyas (franciaággyal, külön ággyal), családi és földszinti superior szobáink vannak. A kétágyas szobákhoz erkély, míg a földszinti superior ...
Apartman Mógor Balatonfüred
Apartmanunk a Balaton parthoz közel, a 71-es főúttól délre, az Állami Szívkórház közelében található. Családi vezetésű házunk 2-3-4 ágyas szobái, valamint 2+2 fős apartmanja áll a vendégek rendelkezésére. Minden szobához saját fürdőszoba, hűtőszekrény, és TV tartozik. A parkosított, zárt udvarban parkírozási ...
Anna Grand Hotel Balatonfüred
Az Anna Grand Hotel Közép-Európa legnagyobb édesvízi tavának északi partján, Balatonfüred történelmi belvárosában helyezkedik el. Az Anna Grand Hotel Wine & Vital régmúltat idéző patinájával tökéletes a pihenni vágyóknak. Az újjászületett ANNA GRAND immár a nevéhez méltó, valódi luxust kínál. A ...
Anna Villa Vendégház Balatonfüred
A Balatonfüred szívében található, egyedülálló Anna Villa Füred tökéletes egy pihentető nyaraláshoz pár percre a Balatontól, mégis csendes, nyugodt környezetben. A szállás üzleti filozófiája és adottságai okán felnőttbarát hely, ahol elsődleges a csend és nyugalom biztosítása a felnőtt vendégek ...
Apartman Bruckner Villa
A 2004-ben épült Bruckner Villa Apartman-ház Balatonfüred-Arácson, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park határában a Péter-hegyen, az erdő közelségében helyezkedik el. Gyönyörű körpanoráma nyílik a tóra és a Tihanyi-félszigetre. A tágas, ápolt kert napozásra és sportolásra is lehetőséget nyújt kedves ...
Apartmanházak Balatonfüred
Családunk három házat üzemeltet, amelyeknek mindegyike különféle szolgáltatásokkal várja vendégeit. A házainkban két-három és négyágyas elhelyezésre van lehetőség, amelyekhez saját konyhát, illetve svédasztalos reggelit biztosítunk.
Aqua Ház Balatonfüred
Az Aqua Ház Balatonfüred üdülőcentrumában, zöldövezetben, nyugodt környezetben fekszik. A házban 2-3-4 ágyas szobák állnak a vendégek rendelkezésére. A szobák modern berendezésűek, teraszosak, színes TV-vel felszereltek.
L’AURA Étterem Balatonfüred
L’AURA Étterem Balatonfüred - Kóstolj bele a hotel gasztronómiába úgy, ahogy eddig még sohasem! Légy részese egy különleges ízutazásnak és engedd, hogy kényeztessük érzékeidet reggel és este egyaránt!
Zafír Étterem Balatonfüred
Balatonfüred egyik legcsendesebb fekvésű szállodájának, az Akadémia Hotel**** Balatonfüred Zafír étterme szeretettel várja vendégeit egy finom ebédre vagy vacsorára. Balaton északi partjának egyik legszebb kilátását kínáló panoráma teraszon és az étteremhez közvetlenül kapcsolódó teraszon nyári estéken kerti ...
Astoria Étterem Balatonfüred
Konyhaművészeti remekek a reformkortól napjainkig. Éttermünk nemzetközi és hazai ételkínálattal várja kedves vendégeit, külön kívánságra vegetáriánus és diétás ételeket is készítünk. Jó idő esetén a mediterrán hangulatú, leanderekkel díszített 100 fős kerthelyiségünk nyújt kellemes felüdülést egy frissítő ital ...
Bergmann Cukrászda Balatonfüred
Balatonfüred egyik gasztronómiai nevezetességévé nőtte ki magát az 1992-ben megnyitott Petőfi Sándor u. 64. szám alatti Bergmann Cukrászda. Az igényesség és a békebeli elegancia ölt testet a kedves Vendég előtt, mikor ide belép. A tradicionális hagyományok ápolása és megőrzése mögött egy valóban XXI. századi ...
Bistro Sparhelt Balatonfüred
Gondosan válogatott borlappal és az évszaknak megfelelő ételkínálattal várunk Benneteket! A chef, Elek Balázs havonta változó étlappal örvendezteti meg vendégeinket. A nagy körültekintéssel válogatott alapanyagok, a szakma mély ismerete, konyhai fortélyok sora és a főzés szeretete teszik felejthetetlenné a ...
Blaha Lujza Hotel és Étterem Balatonfüred
Balatonfüred a tó északi partjának legrégebbi gyógy- és üdülővárosa. Szerencsés földrajzi és éghajlati adottságai miatt kedvelt üdülőhely. A Hotel Blaha Lujza a Balatontól 200 m-re, a reformkori Füred belvárosában található. A klasszicista stílusú épületrészből alakítottuk ki az éttermet, a hozzá csatlakozó ...
Borcsa Étterem
Balatonfüreden, a Balaton legszebb sétánya, a romantikus és egyben idilli Tagore-sétány keleti végénél található a népszerű vendéglátó komplexum: a Borcsa Étterem. Működését 1984-ben kezdte meg, 2000. augusztusától pedig teljesen megújulva, töretlen és egyre nagyobb népszerűséggel várja vendégeit: a sétányról ...
Brada Faloda Balatonfüred
Éttermünk tálcás rendszerű, önkiszolgáló jellegű, ahol a választott ételt kényelmes barátságos környezetben fogyaszthatják el. Amennyiben vendégeink nem a helyszínen kívánnak ebédelni, lehetőség van a választott ételt jól zárható műanyag edényben elvinni. Az étlapon változatos, a tradicionális , és a reform ...
Bökő Pince
Pincénk Balatonfüreden, a Bocsár dűlőn található. Minden borunk tartályos és reduktív kivéve a vörösek, melyek spontán, fahordóban erjednek, valamint szűretlenül, derítetlenül kerülnek a palackokba. A többi bornál bentonitos derítést és szűrést alkalmazunk, más beavatkozás nincs a borokba.
Figula Pincészet
A Figula Családi Pincészet 1993-ban kezdte meg működését a Pannon-táj ékköveként emlegetett Balaton-régióban. Szőlőskertjeink a pincészet 6 km-es körzetében találhatóak, Balatonfüreden, Balatonszőlősön, Pécselyen, Csopakon és Tihanyban. A 30 hektáros birtokon – a klasszikus értelemben vett terroir ...
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!