Kedves Látogató!
Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.
Az affér c. produkció ékes példa Rómán Sándor kifogyhatatlan energiáira és arra, hogy mindig képes megújulni és az általa létrehozott táncstílust még egyedibbé még különlegesebbé tenni. A „Megőrizve meghaladni” mottó tökéletesen érvényesül a 90 perces, felejthetetlen előadásban. Az elképesztően szórakoztató előadás a kultúrát, a tánc örömét hozza közel azokhoz a kitartó, lelkes és jelentős rajongó közönséghez, akik hosszú évek óta szívesen kóstolnak bele a táncos színház világába és ezzel ámulatba ejti ismét rajongóit egy különleges látványvilágot létrehozva.
Az autentikus néptáncból származó mozdulatokról ismert művész karrierje a ’80-as évek közepén indult, pályája során számtalan díjjal tűntették ki. Táncelőadásai állandó szereplői voltak rangos hazai és külföldi színpadoknak, számos országban. Nem túlzás azt állítani, hogy a művész önálló művészeti nyelvet alkotott, és ezzel különleges értéket teremtett mind a magyar, mind az egyetemes kultúra számára.
Ars poeticája, hogy Ritmus és mozgás. Ez az élet és világunkban mindet áthat a legparányibb részecskéktől egészen a tágas univerzumig. Táncolnak a csillagok az égen, táncolnak a tűzben a lángok, táncol a fény a víz tükrén táncol a lélek és táncol a test is. A test, mely minden tapasztalás és minden kifejezés eszköze. És ezért a mindenség a tánc, mert mindenkinek ad valamit. Van, akit gyönyörködtet, van akit szórakoztat, van, aki az érzéseit, gondolatit tudja megélni és átadni a táncon keresztül, van akinek kommunikációs forma, van akit gyógyít, van, akit segít, van akit önmagához visz közelebb és van, aki a száz meg száz évvel ezelőtt született mozdulatokban ismeri fel honnan is jött és hová tart. A táncban minden benne van, amitől ember az ember és amitől élet az élet. A szenvedély a szeretet a szerelem az erő és a jóság. Nem lehet becsapni és soha nem csap be, mindig a valót mutatja. A tánc tehát túlmutat önmagán. Ezért választotta a táncot és tette fel rá az életét. Mert a tánc híd az emberek között, hiszen minden ember legősibb, egyetlen közös nyelvén beszél hozzánk, melyet mindenki megért, és eggyé tudunk válni vele.
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!
Megosztás
Kapcsolódó témák: