Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Utcazene Kavalkád

Balatonalmádi Nyár

Sissi operett

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Summer opening - Music & Coctail party Hévíz
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Summer opening - Music & Coctail party Hévíz
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Diótörő Balatonfüred. Online jegyvásárlás

Diótörő előadások Balatonfüreden a Kongresszusi Központban. Online jegyvásárlás
Diótörő Balatonfüred. Online jegyvásárlás

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Diótörő Balatonfüred

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

Karácsony este együtt díszíti a család a szalonban felállított hatalmas fát. Sorra érkeznek a vendégek, megkezdődik az ajándékok átadása. Rengeteg kedves játék, mesefigura, báb van a fa alatt. A gyerekek keresztapja, Drosselmeyer diótörő bábot ajándékoz Marikának. A kislány az este izgalmai után új játékával aludni tér. Álmában megelevenednek a nemrég átélt események képei, a bábok, játékok életre kelnek, a szobát egerek népesítik be, és fosztogatni kezdik a fát. Megindul a kalandok sorozata. Később Diótörő herceg boldogan köszönti a szépséges leányzóvá serdült Marikát - Mária hercegnőt. A kislány hol félelmetes, hol csodálatos álmai jelennek meg a történetben.

  • Marika: Diletta Savini
  • Diótörő: Francesco Totaro / Czár Gergely
  • Drosselmeyer nagybácsi: Kalmár Attila
  • Frici Marika testvére: Vincze Lotár
  • Anya és Egérkirálynő: Nyeste Adrienn
  • Apa és Tortavár ura: Tarnavölgyi Zoltán
  • Dada és Cukorszilva Tündér: Bocsi Petra
  • Barbie és Rózsahercegnő: Diletta Ranuzzi
  • Baltazár a bátor: Kiss Róbert
  • Egérkirály: Graziano Bongiovanni
  • Rózsaherceg: Füzesi Csongor
  • Kínai lány: Nier Janka
  • Arab lány: Miriam Munno
  • Spanyol lány: Letizia Melchiorre

Gyerekek, egerek, hópihék: Giordana Marzocchi, Desirée Bazzani, Miriam Munno, Letizia Melchiorre, Nier Janka, Füzesi Csongor, Graziano Bongiovanni, Vincze Lotár

  • Zene: P. I. Csajkovszkij
  • Fény: Stadler Ferenc
  • Bábok: Tóth Andrea, Kiss Attila Etele
  • Fejdísz: Zazzy Design
  • Díszlet, jelmez: Horányi Júlia
  • Koreográfus: Juronics Tamás

Balett-igazgató: Pataki András

Művészeti vezető: Juronics Tamás

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények