Magyar Filmszüret 2023 Debrecen
A debreceni Magyar Filmszüret az ország egyik legnagyobb hazai filmekkel foglalkozó fesztiválja. 10+1 napon keresztül magyar filmek vetítése, beszélgetés magyar alkotókkal és kedvezményes jegyárak a debreceni Apolló moziban
Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.
7. Magyar Filmszüret
2023. január 26. - 2023. február 5.
A 110 éves Apolló mozi 7. Magyar Filmszüretén január 26. és február 5. között a 2022-es év legjobb hazai mozifilmjei kapnak főszerepet 10+1 napon keresztül. A fesztivál szinte minden napján közönségtalálkozóval várja nézőit, melyek során rengeteg érdekesség és műhelytitok tárul fel a magyar filmgyártás világából.
A debreceni Magyar Filmszüret az ország egyik legnagyobb hazai filmekkel foglalkozó fesztiválja. Műsorra kerülnek az idén legnézettebb filmek, mint például Az unoka, a Kilakoltatás vagy A Játszma. A visszatekintő vetítések mellett, a hagyományoknak megfelelően, több film is a Filmszüreten debütál először az Apolló moziban, premier előtti vetítések keretében többek között Az almafa virága, a Hat hét és a 129 című filmek is láthatóak. A moziélmény mellett, minden nap kísérő programok és közönségtalálkozók egészítik ki a mozgófilmeket, ahol az alkotókkal, rendezőkkel, színészekkel beszélgethetnek az érdeklődők. A Filmszüret alatt - csak néhány ismert művészt említve - Földes László Hobó, Kulka János és Thuróczy Szabolcs is megfordul Debrecenben.
Szintén hagyománnyá érett a Filmszüreten, hogy neves magyar alkotók vállalnak védnöki feladatokat a fesztiválban, beállva a magyar film népszerűsítése mellé. A fesztivál idén két kiemelt vendéget köszönt: Tiszeker Dániel filmrendező és Stork Natasa színésznő a 2023-as fesztivál védnökei.
Tiszeker Dániel rendező olyan közönségsikereket tudhat maga mögött eddigi impozáns pályafutása alatt, mint a #sohavégetnemérős, a Nagykarácsony és a Nyugati nyaralás. A Nagykarácsony elképesztő, 130 ezres nézettséget produkált 2021-ben a hazai mozikban, a Nyugati nyaralás pedig 2022 legnézettebb mozifilmje lett itthon, több, mint 83 ezer nézővel. A rendezővel a Nyugati nyaralás című film közönségtalálkozóján találkozhat a közönség.
Stork Natasa színésznő a hazai filmipar egyik legnagyobb feltörekvő sztárja. A rendkívül tehetséges művésznő az Oscar-nevezett Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre című filmben nyújtott alakításáért számos nemzetközi elismerésben részesült. Legújabb filmjében nyújtott alakításáért a New York-i Filmhéten a legjobb színésznőnek járó díjat vehette át a színésznő. Ezt a filmet a Filmszüretre is elkíséri védnökként, a Veszélyes lehet a fagyi vetítés utáni ankétján lehet majd találkozni Stork Natasával.
A közönség 10+1 napon heten keresztül válogathat a filmekből, ráadásul kedvezményes jegyáron. Valamennyi előadás és közönségtalálkozó helyszíne az Apolló mozi Kertész Mihály-terme. A regisztrációs jegy 650 Ft, a normál jegy: 1.300 Ft (mely érvényes a premier előtti vetítésekre), mindkettő magában foglalja adott filmhez kapcsolódó beszélgetésen történő részvételt. A jegyértékesítés elindult, jegyek elérhetőek az Apolló mozi weboldalán.
A magyar film a 90-es évektől kezdve az új nemzedék mindennapjainak értelmére és céljaira keresik a lehetséges válaszokat, továbbá a lélek mélyén lapuló pszichológiai tartalmakkal töltik meg a képkockákat. A magyar filmkultúrának ismét egy olyan termékeny időszakában élünk, amikor nemzetközileg elismert magyar alkotásokra lehetünk büszkék, ifjú titánok mutatják meg tehetségüket, és műfajok virágoznak fel újra: a krimirajongók örömére a magyar filmgyártás is ismét felfedezte a műfajban rejlő értékeket, miközben lenyűgöző lélektani drámák születnek a filmvásznon, valamint az elmúlt években készült dokumentumfilmek újabb és újabb arcát mutatják meg hazánknak.
Mindenki kedves filmrajongót szeretettel lát a debreceni Apolló mozi január 26. és február 5. között, 10+1 napon keresztül, nagyszerű moziélményekkel és fantasztikus beszélgetésekkel a 7. Magyar Filmszüreten.
Január 26. csütörtök
15:00
Múlt és jelen – Vizeink az ember kezében (korhatár nélkül megtekinthető)
magyar ismeretterjesztő film, 80 perc, 2022
16:45
Az unoka (16)
magyar játékfilm, 115 perc, 2022
19:00
Hat hét (12)
PREMIER ELŐTTI VETÍTÉS
magyar filmdráma, 95 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégeink: Szakonyi Noémi Veronika rendező, Román Katalin színésznő, Vincze Máté Artur forgatókönyvíró. Moderátor: Szénási Miklós író, újságíró.
Január 27. péntek
15:00
Kilakoltatás (16)
magyar vígjáték, filmdráma, 85 perc, 2022
16:45
Béke a nemzetek felett (12)
magyar dokumentum játékfilm, 91 perc, 2022
18:30
Katinka (12)
magyar életrajzi dokumentumfilm, 103 perc, 2022
20:30
Szimpla manus (12)
magyar vígjáték, 75 perc, 2022
Január 28. szombat
13:30
Családi legendák (6)
magyar animációs film, 65 perc, 2022
15:30
Jóreménység sziget (12)
magyar kalandfilm, dráma, 128 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégünk: Lyasuk Dimitry rendező. Moderátor: Váradi Ferenc rádiós műsorvezető.
19:00
Nyugati nyaralás (12)
magyar krimi vígjáték, 90 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégeink: Tiszeker Dániel rendező, a 7. Magyar Filmszüret védnöke, Mészáros Máté színész, Szőke Abigél színésznő. Moderátor: Dr. Váró Kata Anna filmesztéta, egyetemi oktató.
Január 29. vasárnap
13:30
Toldi – A mozifilm (12)
magyar animációs film, 107 perc, 2022
16:00
Kopaszkutya (16)
magyar zenés dráma, 100 perc, 1981
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégünk Földes László „Hobo”, énekes. Moderátor: Váradi Ferenc rádiós műsorvezető.
19:00
Bereményi kalapja (12)
magyar dokumentumfilm, 75 perc, 2022
20:30
Hűség (12)
magyar dokumentumfilm, filmdráma, 85 perc, 2022
Január 30. hétfő
15:00
Melegvizek országa (16)
magyar-szlovák-norvég-német sci-fi vígjáték, dráma, 82 perc, 2022
16:45
Blokád (12)
magyar filmdráma, 100 perc, 2022
19:00
Aki legyőzte az időt – Keleti Ágnes (12)
magyar-izraeli portréfilm, dokumentumfilm, 81 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégünk Oláh Kata rendező, Csukás Sándor operatőr. Moderátor: Heller Zsolt esszéista, folkesztéta.
Január 31. kedd
15:00
Mindörökké (18)
magyar filmdráma, 77 perc, 2021
16:45
Larry (16)
magyar filmdráma, 108 perc, 2022
19:00
Szia, életem! (16)
magyar vígjáték, dráma, 115 perc
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégünk Thuróczy Szabolcs színész. Moderátor: Szénási Miklós író, újságíró.
Február 1. szerda
15:00
Védelem alatt (16)
magyar dokumentumfilm, 89 perc, 2022
16:45
Macska a betonban (12)
magyar ál-dokumentumfilm, vígjáték, 96 perc, 2022
19:00
Zanox – Kockázatok és mellékhatások (16)
magyar romantikus vígjáték, sci-fi, krimi, 85 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégünk Bálint Előd színész. Moderátor: Szénási Miklós író, újságíró.
Február 2. csütörtök
16:45
Magasságok és mélységek (16)
magyar játékfilm, 98 perc, 2022
19:00
Veszélyes lehet a fagyi (16)
magyar filmdráma, 90 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégünk Stork Natasa színésznő, a 7. Magyar Filmszüret védnöke. Moderátor: Heller Zsolt esszéista, folkesztéta.
Február 3. péntek
14:45
Szelíd (16)
magyar-német filmdráma, 92 perc, 2022
16:45
Átjáróház (12)
magyar romantikus vígjáték, 104 perc, 2022
19:00
Együtt kezdtük (16)
magyar játékfilm, 101 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégeink: Kerékgyártó Yvonne rendező, Kanyó Kata színésznő, Jakab Balázs színész, Maruszki Balázs forgatókönyvíró. Moderátor: Dr. Váró Kata Anna filmesztéta, egyetemi oktató.
Február 4. szombat
13:30
Ott torony volt (12)
magyar dokumentumfilm, 103 perc, 2022
16:00
129 (16)
PREMIER ELŐTTI VETÍTÉS
magyar sci-fi akciófilm, dráma, 86 perc, 2023
A veítés után közönségtalálkozó! Vendégeink az alkotók! Részletek hamarosan! Moderátor: Dr. Váró Kata Anna filmesztéta, egyetemi oktató.
19:00
A játszma (16)
magyar krimi, filmdráma, 110 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégeink: Fazakas Péter rendező, Kulka János színész. Moderátor: Heller Zsolt esszéista, folkesztéta.
Február 5. vasárnap
15:00
A mi Kodályunk 2. rész – Psalmus Hungaricus (12)
magyar dokumentumfilm, zenés film, 81 perc, 2022
17:00
Az almafa virága (16) PREMIER ELŐTTI VETÍTÉS
magyar-vietnami romantikus film, 110 perc, 2022
A vetítés után közönségtalálkozó! Vendégeink: Szűcs Dóra rendező, Koltai-Nagy Balázs színész, Nari Nguyen színésznő, Dzhuliya Lam színésznő. Moderátor: Váradi Ferenc.
Forrás: Sajtóanyag

Amulett Panzió
Vendégházunk Debrecen óvárosában a Lovarda, a Főnix Csarnok és a Debreceni Sportuszoda közelében található. Bővebben

Aquaticum Debrecen Termál- és Wellness Hotel****
Felejthetetlen élmények kicsiknek és nagyoknak! Nagyvárosi, de mégis zöldövezeti - Az Aquaticum Hotel az ország első természetvédelmi területén, Debrecen pihenőövezetében, a Nagyerdő szívében helyezkedik el. A komplexumban egyszerre élvezheti a vendégünk egy erdei szálloda pihentető nyugalmát és egy városi ... Bővebben

Auguszta Apartman Hotel és Diákszálló Debrecen
Debrecen zöldövezetében, a Nagyerdő szívében a Debreceni Klinika területén található az Auguszta Apartman Hotel és Diákszálló. A Debreceni Egyetem Orvos Egészségtudományi Centruma és a Hunép Universal között létrejött szerződés értelmében a komplexum a külföldi orvostanhallgatók hosszú távú ... Bővebben

Blue Dreams Panzió Debrecen
Családias hangulatú panziónkat 2002. augusztus 16.-án nyitottuk. Jelenleg 7 szobával várjuk vendégeinket, Debrecen kervárosi részén a centrumtól és a Nagyerdőtől 20 percre gyalogosan és kb. 5 percre autóval. A panzió tömegközlekedési eszközökkel is kiválóan megközelíthető. Bővebben

Boglárka Vendégház Debrecen
Vendégházunk Debrecen kertvárosi részében, a Homokkertben található csöndes, családias környezetben, ahonnan a belváros 15 perc sétával elérhető. A ház 2001-ben épült és 2009 óta működik vendégházként. Felújítva, megszépülve várjuk kedves vendégeinket. Két szoba, fürdőszoba és jól felszerelt étkezős konyha áll ... Bővebben

Centrum Hotel*** Debrecen
A Centrum Hotel Debrecen *** Superior 65 szobás szálloda, ami Debrecen óvárosának központjában várja kedves vendégeit, a Református Nagytemplom és a Kulturális rendezvények színhelyéül szolgáló Főtértől mindössze 50 méterre, nem messze Debrecen legfontosabb nevezetességeitől, irodáitól és ... Bővebben

Centrum Panzió Debrecen
A három csillagos minősítést elnyert Centrum Panzió Debrecen belvárosában - csendes, családias, szabadtéri gyerekjátszóteres, parkosított környezetben, a Nagytemplomtól 500 méterre található. Bővebben

Debreceni Egyetem Kollégiumai
A Debreceni Egyetem jelenleg 4.983 kollégiumi férőhellyel rendelkezik, amelyből 922 Magyarország egyik legkorszerűbb diákotthonában, a Campus Hotelban található. További 1.700 férőhelyet az elmúlt öt évben újítottak fel, illetve 600 férőhely tíz éven belül épült, jó állapotban lévő épületekben ... Bővebben

Dog-Like Kutyakozmetika és Panzió
A DOG-LIKE az első olyan vállalkozás ma Debrecenben, amely négylábú kedvencének minden területen és élethelyzetben professzionális megoldást nyújt. Elsődleges célunk hogy a Dog-Like mottójához híven a “Kedvenced kedvence” legyen. Ezért mindig a családias környezet az első és 0-24 órában rendelkezésre ... Bővebben

Erdőspuszta Club Hotel**** Debrecen
Az Erdőspuszta Club Hotel**** Debrecentől alig 6 kilométerre, vadregényes fenyőerdő közepén, festői szépségű természeti környezetben fekszik. A club hotel és annak környezete a passzív és az aktív pihenésre egyaránt alkalmas. A város zajától távol, mégis a látnivalóktól és a színes programoktól alig ... Bővebben

Agrár Étterem Debrecen
A DE AGTC Böszörményi úti Campus területén található a felújított Agrár Étterem. 600 adagos konyha, 250 férőhelyes éttermet üzemel 650 m2-en. A terem körben üveges, természetes megvilágítású és saját terasszal rendelkezik. Bővebben

Belga Étterem Debrecen
A Belga jelenleg a debreceni társasági élet egyik fő központja. Nyáron a belső kerthelyiség, az itt található látványkonyha és játszótér, illetve a Piac utcai korzóra kihelyezett, élőzenés rész jelenti legfőbb vonzerejét. Bővebben

Creppy PalacsintaBistro Debrecen
Debrecenben nyílt meg a Creppy PalacsintaHáz első franchise étterme. A Creppy PalacsintaBistro Debrecen elkápráztatja Debrecent a Creppy palacsinta csodáival, elhozza a cívisvárosba az egyedülálló Creppy élményt. A bisztróban 40 féle palacsintát kínálnak. A Creppy nem csupán egy kiváló étterem, nem egy remek ... Bővebben

DG Italiano - Ristorante Bar Pizzeria
DG Italiano Ristorante Bar Pizzeria Debrecen szívében, autentikus olasz környezetben várja az olasz íz szerelmeseit. A tésztát minden formában imádjuk, pizzáink és desszertjeink különlegesek. Hiszünk a letisztult ízek erejében, éppen ezért a tengeri gyümölcseinket is egyszerűen, biofaszénen ... Bővebben

Don Pedró Pizzéria Debrecen
A Don Pedro Pizzéria kis csapata minden nap arra törekszik, hogy a lehető legmagasabb színvonalon szolgáljon ki Téged, hogy minden egyes alkalommal, akár rendelsz tőlünk, akár bejösz hozzánk, tökéletesen elégedett legyél. Bővebben

Fenyves Vendéglő és Rendezvényterem Debrecen
Az Erdőspuszta Club Hotel**** 100 férőhelyes a`la carte Fenyves Vendéglőjének étlapján elsősorban a hagyományos, magyaros ízek dominálnak, de a kínálatban szép számban megtalálhatóak az európai konyha remekei is. A palettánkon szereplő ételeket az esetek túlnyomó többségében a szálloda tanyáján ... Bővebben

Gilbert Pizzéria Debrecen
Családias hangulatú éttermünket 1991-ben nyitottuk a Kálvin téren, a belváros szívében, mely Debrecen első olyan látványkonyhás pizzériája volt, ahol a helyszínen készítették el a pizza tésztát. A névadó egy bizonyos Gilbert Lupher (szül. 1946 május 30. Colmar, Franciaország) volt, aki nemcsak festőként volt ... Bővebben

Govinda Vegetáriánus Étterem Debrecen
A GOVINDA éttermek világszerte híresek konyhájukról, és egyedülállóan barátságos hangulatukról. Bárhol térjen is be egy Govinda Étterembe, biztos lehet benne, hogy tökéletes tiszta vegetáriánus - húst, halat, tojást nem tartalmazó - ételféleségeket ízlelhet meg. GOVINDA egy név, mely arra a személyre ... Bővebben

IKON Restaurant
Az Ikonnal egy olyan vidéki éttermet álmodtunk meg, ahol bár az ételsor magyaros alapanyagokra épül, mégis sikerül belecsempésznünk egy kis fine bistro stílus. Fontosnak tartjuk, hogy olyan hely legyünk, ahol az ételt nem kell elmagyarázni, de a vendég mégis az első pillanattól a távozásig maradandó ... Bővebben

Incognito Club
Az Incognito Club egy igazi kultúrkocsma Debrecen óvárosának a szívében. Családias hangulatú hely, amely a kezdetektől igényes arra, hogy milyen zenével várja vendégeit. Az eltelt több mint egy évtizedben fő hangsúlyt a minőségi, élő zenei koncertek kapták. Elsősorban a jazz és a blues, valamint ezek ... Bővebben
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!