Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Utcazene Kavalkád

Balatonalmádi Nyár

Sissi operett

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Summer opening - Music & Coctail party Hévíz
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Summer opening - Music & Coctail party Hévíz
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Magyar Nemzeti Parkok Hete programok 2025. A Hortobágyi Nemzeti Park programjai

4071 Hortobágy, Több helyszínen

Megnézem a térképen

A Magyar Nemzeti Parkok Hete programsorozat során valamennyi nemzeti parkunkban gazdag programkínálat, izgalmas kalandtúrák, családi programok várják a természetbarátokat földön és vízen, ingyenesen vagy kedvezményes áron. Számos különleges eseményt kínálnak országszerte a természet szerelemeseinek, lesz fiókales, hortobágyi szafarikaland, gulipán megfigyelés is!
Magyar Nemzeti Parkok Hete programok 2025. A Hortobágyi Nemzeti Park programjai

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Családi délelőtt a Tiszakürti Arborétumban

2025. május 17.

A Magyar Nemzeti Parkok Hete programsorozathoz kapcsolódva egy családi programot ajánlunk a Tiszakürti Arborétumba látogatóknak. 

Vezetett séta során a kisebb gyerekek megismerkedhetnek az arborétumban rejtőző természeti kincsekkel, bekukkanthatnak néhány madárodúba is, a nagyobbak játékos kvíz kitöltésével tesztelhetik ismereteiket a természetről. Akinek van kedve hozzá, kézműves foglalkozás során apró ajándékot készíthet magának. 

A programon részt venni az arborétumi belépőjegy pénztárban történő megvásárlásával lehet, melynek ára (felnőtt: 1900 Ft/fő; diák, nyugdíjas 1400 Ft/fő; családi 2 felnőtt és 2 gyerek 4800 Ft/család)

Kenutúra a Tisza-tavon

2025. május 18. 9:00
 

A Hortobágyi Nemzeti Park természetvédelmi őrének szakvezetésével a Tisza-tó egyik védett természeti területére evezünk be (Poroszlói-medence). Az ártéri erdő élővilágával, Tisza-tóra jellemző állat és növényvilággal, az úti célnak választott kilátónál pedig a fokozottan védett küszvágó csérekkel és új fészkelési szokásaikkal ismerkedhetünk meg.

Minimum létszám: 6 fő, maximum létszám 20: fő

Találkozó: 2025.05.18. (vasárnap) 9:00, Tiszaörvény, Szabics kikötő  (járművek, eszközök felvétele, mosdó, büfé, fizetés stb.) 

Tervezett vízre szállás 9:30-kor

Tervezett útvonal: Szabics kikötő, Tisza-folyó, VI-os öblítőcsatorna,  Szilas-fok, Csapói-holt Tisza, Küszvágó csér kilátó toronynál pihenő majd vissza.

Túra tervezett időtartama: 4 óra

Árak:

  • 6600 Ft/ nap a 3 és 4 személyes kenu plusz 2000 Ft/fő szakvezetési díj

  • 7700 / nap a 2 személyes tengeri kajak plusz 2000 Ft/fő szakvezetési díj

Sólyom és sasnézőben Góréson

2025. május 21.

A túrát az aktuális száj és körömfájás járványhelyzet függvényében tartjuk meg. 

Górés tanyán betekintés nyerhető a nemzeti park madárrepatriáló telepén folyó munkába bemutató volierek segítségével. A program során a Filagóriás halom tetejéről a környék természeti értékei, a természet, az ember és a táj egymásra gyakorolt hatása is megismerhető. 

Helyszín: Egyek-pusztakócsi mocsarak bemutatóterület
Időpont
: 2025. május 21. (szerda) 10.00
Találkozás: 10.00 óra; Górés tanya (Megközelítés: gyalogosan vagy személygépkocsival 33-as főút 54. kmkő közelében Kócsújfalunál lekanyarodva a földúton 4 km.
A megközelítés időjárásfüggő. Az autós megközelítést csak saját felelősségre javasoljuk! A gyalogos megközelítés 4km és kb. 50 percet vesz igénybe.
Program időtartama:  10.00 - kb. 12.00
Táv: kb. 2 km
Részvételi díj:
felnőtt 4500 Ft/fő
diák, nyugdíjas: 3500 Ft/fő
család: 8500 Ft/család (2felnőtt 1 vagy 2 gyerek)
Minimum létszám 4 fő, maximum létszám 10 fő.

Nappalilepke fotóstúra a debreceni Erdőspusztán

2025. május 24.

A program kiemelt célja az Erdőspusztai Bemutatóház és Arborétum ez időtájt megtalálható nappali lepkék számbavétele és esetleges fotódokumentálása.

A délelőtti túra során gyűjtött adatok a HNPI biotikai adatbázisába fognak kerülni. A kilátogatók megismerkedhetnek a nappali lepkék megfigyelésének, monitorozásának módszereivel, a különféle lepkefajok életmódjával. Túránk során nagy hangsúlyt fektetnénk az olyan védett lepkék keresésére, mint a nagy tűzlepke, a kis színjátszólepke, vagy épp az ibolyás tűzlepke. A program során természetesen madarászunk is, aki teheti távcsövet és fényképezőgépet hozzon magával!

Helyszín: Erdőspusztai Bemutatóház és Arborétum

Időpont: 2025. május 24. (szombat) 9.00-12.00 óra

Találkozás: 9.00 óra, Erdőspusztai Bemutatóház és Arborétum parkolójánál

Részvételi díj: 2000 Ft/fő

A részvételi díjat a túra elején kizárólag készpénzben lehet kifizetni.

A túra minimum 6 fő résztvevő esetén indul.

Táv: 5 km

Naplemente túra a Vadasparkban csillagászattal

2025. május 24.

A Hortobágyi Vadaspark 2025. március 8-tól határozatlan ideig tart zárva, így a vadasparki programokat az aktuális száj és körömfájás járványhelyzet függvényében tartjuk meg.

A Hortobágyi Nemzeti Park nem csupán nappal a háborítatlan természet szimbóluma, de éjszaka is hasonlóan kiváló adottságai vannak. Míg a nagyvárosok központjából csak egy-két tucatnyi, az átlagos településekről pár száz csillag figyelhető meg, addig a hortobágyi horizonton mintegy kétezer fénypontot érzékelhetünk.

Naplemente előtt szakvezető kíséretében kb. 1 órás sétára várjuk az érdeklődőket. Megtekintjük a vadaspark lakóit, illetve látványetetés keretein belül előcsalogatjuk az éjszaka aktív ragadozókat.

A csillagászati program a vadasparki szakvezetés után kezdődik, a látogatók egy kb. fél órás előadás után megismerkednek a fényszennyezés-mentes hortobágyi égbolt szépségeivel, a csillagképekkel, a hozzájuk fűződő pásztorhagyományokkal, és távcsöves bemutatón az égbolt aktuális látnivalóival. A program csak derült ég esetén kerül megrendezésre!

Helyszín: Hortobágyi Vadaspark
Megközelítés: kizárólag vadasparki buszjárattal, amely a Hortobágy Infó épülete melletti parkolóból 19.00 órakor indul
Találkozó: 2025. május 24. (szombat) 18.45, Hortobágy Infó épülete melletti parkoló

A program díja: 4300 Ft/felnőtt, 3800 Ft/gyerek, diák, nyugdíjas, 8600 Ft/család (2 felnőtt, 1 vagy 2 gyerek), mely ár tartalmazza a vadasparki belépőjegy, a szakvezetés, és a csillagászati bemutató árát. Kérjük a pontos összeget készítsék elő!

Min. létszám: 10 fő

Max. létszám: 40 fő

19:30 Szakvezetés a vadasparkban

20:30 Csillagászati program a vadasparkban

kb. 21:30 Program vége

Gyereknapi hétvége a Hortobágyi Vadasparkban

2025. május 24-25.

A Hortobágyi Vadaspark 2025. március 8-tól határozatlan ideig tart zárva, így a vadasparki programokat az aktuális száj és körömfájás járványhelyzet függvényében tartjuk meg.

Minden 18 éven aluli gyermek fél áron vehet részt az extra szafari programunkon.

Program részletei:

  • Vadaspark "extra" programja: Terepjáró autóból tekinthetők meg testközelből a Przewalski vadlovak és rekonstruált őstulkok

  • Díja: 6-18 éves kor között 800 Ft/fő

  • Időtartama: 20-25 perc, az autó kapacitása max. 7 fő/alkalom

  • Programunk egész nap elérhető, a jelentkezés érkezési sorrendben, korlátozott számban a helyszínen, a Vadló Büfében történik

Egész napos kvízzel is várjuk kedves Vendégeinket, amelynek helyes kitöltését ajándékkal jutalmazzuk.

Felhívjuk kedves Vendégeink figyelmét, hogy az extra szafari időjárásfüggő! Rossz idő esetén ingyenes látványetetéssel kedveskedünk a 11:00 és 14:00 órai járatoknál.

Időpont: 2025. május 24-25. (szombat-vasárnap): 10:00 – 17:00

A Hortobágyi Vadaspark megközelítése: kizárólag a nemzeti park járművével, mely a Hortobágy Infó épülete melleti parkolóból 10 és 15 óra között óránként indul. A vadasparki belépőjegyet (2300 Ft/felnőtt, 1800 Ft/diák, nyugdíjas, 6600 Ft/család 2 felnőtt, 1 vagy 2 gyerek) a Hortobágy Infó épületében vagy a HNP Látogatóközpontban tudják megvásárolni a busz indulása előtt. Az utolsó járat zárás előtt 2 órával, 15.00 órakor indul.

Hétvégi fiókalesek Hortobágy-halastón

2025. május 25.

A résztvevők 1,5 órás természetismereti sétán vehetnek részt, szakvezető társaságában. A program során megismerkedhetnek a halastavi bemutatóterület jellegzetességeivel, a tavaszi madárvonulás résztvevőivel, de már fiókáikat vezetgető nyári ludakkal vagy éneklő kékbegyekkel is találkozhatnak. A nagy nagyítású távcső segítségével testközelből tanulmányozhatják a vizes élőhelyek mozgalmas tavaszi madárvilágát.

Időpont:
2025. május 25-én (vasárnap) 9.00 és 11.00 órai kezdettel.
A séták 2,5 km hosszúak, időjárásnak megfelelő öltözet, kézitávcső ajánlott.
Helyszín: Hortobágy-halastó, Halászbárka Fogadóközpont

Részvételi díj:
4.500 Ft/felnőtt, 3.500 Ft/gyerek/nyugdíjas, 8500 Ft/család (2felnőtt, 2 gyerek, további kiegészítő jegy 1.200/gyerek) mely díj tartalmazza a szakvezetés és a belépőjegy árát.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények