Turizmus Program

Strandok éjszakája

Krisna-völgyi Búcsú

Irány Siófok!

Borünnep Egerben

Mézesvölgyi nyár

Balatoni borkoncertek

Hajókirándulások

TOP 100 úticél

Nyári esti szabadtéri kulturális és zenei programok Hajdúszoboszlón
Nyári pihenés a Hévízi-tónál 15% kedvezménnyel
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári esti szabadtéri kulturális és zenei programok Hajdúszoboszlón
Nyári pihenés a Hévízi-tónál 15% kedvezménnyel
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Mai Manó Ház programok 2025

2025.07.02. (szerda) - 2025.08.31. (vasárnap)

Magyar Fotográfusok Háza - Mai Manó Ház fotóművészeti kiállításai, programjai Budapesten. Az 1894-ben műteremháznak épült nyolcszintes neoreneszánsz műemléképület, a Mai Manó Ház a magyar fotóművészeti élet egyik központja. Kortárs és történeti, hazai és nemzetközi trendeket bemutató fotográfiai kiállításokat rendezünk, és a fotográfiai kultúra fejlesztésére, terjesztésére és népszerűsítésére szolgáló programokat szervezünk.
Mai Manó Ház programok 2025

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

Mai Manó Ház programok 2025

71. Képíró-képolvasó hétvége – Argentotípia workshop Vékás Magdolnával‍

2025.08.30. 11.00 – 13.00

A workshop során egy klasszikus fototechnikai eljárást, az argentotípia készítését lehet kipróbálni a Mai Manó Ház századfordulós fényképészműtermében, a Napfényműteremben.

Az argentotípia eljárás során az érzékenyített papíron az ultraibolya fény segítségével a régi fényképekre jellemző barna-fehér árnyalatú képet kapunk. Tárgyak ráhelyezésével fotogramot készíthetünk, de saját digitális felvételről is másolhatunk képet, amihez nagyméretű negatívra van szükségünk. Ez a pozitív fotótechnikai eljárás anyagában rokon a cianotípiával, de ellentétben azzal, a vassók mellett képalkotó anyag az ezüst is, tehát ezüstnitrát, ecetsav és zselatin is szükségeltetik az eljáráshoz. Legyakoribb hordozója a papír, de alkalmazható selyem és textil hordozón is. Az eljárás különlegessége, hogy összetett konzerválási és kiállítási feltételei vannak, kevés meghatározott argentotípiával találkozhatunk a hazai köz- és magángyűjteményekben, ezért ritkaságértéke is van, túl a kép és a szerző kvalitásain.

Időszaki kiállítás

Eleonora Agostini: Tanulmány a pincérkedésről

2025. július 1. – augusztus 31.

A kiállítás ingyenesen megtekinthető:

Eleonora Agostini olasz fotográfus A Study on Waitressing című sorozatában a munka és a gondoskodás gesztusait vizsgálja a vendéglátás világán keresztül. A projekt főszereplője a fotográfus édesanyja, aki régóta pincérnőként dolgozik a család saját éttermében.

A sok éve tartó munka és a fizikai igénybevétel nyomot hagynak a testen: a repetitív mozdulatok és az automatizálódott testtartások bekúsznak a civil, intim pillanatokba is. A különböző forrásból származó képek és kollázsok – saját fotók, családi archív képek, tankönyvi illusztrációs fotók – többrétegűen, érzékeny iróniával mutatnak rá a személyes és a társadalmi szerepek közötti áthallásokra. A pincérnő alakja a kiszolgálás és az anyaszerep közötti kulturális párhuzam metaforájaként is értelmezhető. Az étterem, mint egy színpadként értelmezve, teret ad a gondolkodásra a szociális interakciók különböző rétegeiről, illetve a valós és a megrendezett közötti képlékeny határról is.

A PaperLab Galéria kiállítása a 2022-ben a Witty Books kiadásában megjelent fotókönyv köré épül, olyan képeket is bemutatva, amelyek nem szerepeltek kiadványban, mégis kulcsszerepet játszanak a projekt felépítésében. Az installáció a művész stúdiójának falát idézi, betekintést nyújtva a szerkesztés folyamatába.

Eleonora Agostini 1991-ben született Olaszországban. Londonban diplomázott a Royal College of Art fotográfia szakán. Munkái olyan nemzetközi intézményekben szerepeltek, mint a FOAM Amsterdam, a Velencei Biennálé, a South London Gallery és a MAR Ravenna. Részt vett a Fotografia Europea és a Circulation(s) kiállításokon, valamint a Futures Photography 2021 programjában. A Study on Waitressing a FOAM Talent 2024 válogatásában is szerepelt, a hozzá kapcsolódó könyv pedig a LensCulture 2024-es legjobb fotókönyvei közé került.

Kereszty Anna


Több fényt, több árnyékot. Rogi André (1900–1970)

2025. július 2. – augusztus 19.

Rogi André (Klein Józsa Rózsa) 1900-ban született Budapesten és a Képzőművészeti Főiskolán tanult, 1925-ben költözött Párizsba, a képzőművészeti avantgárd európai központjába. Itt ismerkedett meg honfitársával, André Kertésszel, akivel 1928-ban összeházasodtak, és aki mellett felfedezte a fotográfia médiumát. Aktok készítőjeként gyorsan sikeressé vált. A pár 1932-ben elvált, ám ez nem vette el a Rogi André nevet felvevő művész kedvét attól, hogy folytassa fotográfus karrierjét. Feltűnő, hogy modelljei nyugodtan összpontosítanak; a portré sok esetben valamilyen meghatározó vonást emel ki, mint amilyen Marcel Duchamp intellektuális felsőbbrendűsége, Mondrian művészi radikalizmusa vagy Balthus természetes eleganciája. Ez részben annak köszönhető, hogy André nagyformátumú fényképezőgépet és hosszú expozíciós időt használt: a modelleknek meg kellett barátkozniuk azzal a ténnyel, hogy fényképezik őket. Emellett André retusálta is a negatívokat: részleteket távolított el és tett hozzá a sötétkamrában, hogy különleges hatásokat érjen el, mint Picasso egyik portréján, amelyen a művész pupillái szuggesztíven ragyognak. A gondosan megkomponált megvilágítás mellett feltehetően a fotográfus személyiségének – annak, hogy semmire sem tartotta a pillanatképeket, és odaadó figyelemmel fordult modelljeihez – volt köszönhető, hogy képeit Nadaréihoz, a nagy 19. századi fotográfuséihoz hasonlították.

Rogi André a szürrealista fotográfia történetében is maradandót alkotott. 1937-ben olyan fotográfusok mellett szerepelt André Bréton Amour fou című kötetében, mint Dora Maar – akiről zseniálisan megkomponált portrét is készített –, Brassaï, Henri Cartier-Bresson és Man Ray. André nagyításainak egy részét halála évében, egy aukción vásárolta meg a Nemzeti Könyvtár fotográfiai gyűjteményének vezetője, és ebből a kollekcióból származik az itt látható munkák többsége. A kiállítás keltette benyomást tovább árnyalják újonnan felfedezett művek – mint egy triptichon és André Kertész 1928-ban készített elragadó portréja Rogi Andréról –, az őt ismerők visszaemlékezései és fotói, illetve a szuggesztív portréktól a szociográfiai tanulmányokig terjedő életmű.

Az öröm, amelyet Colette érzett az André által róla 1947-ben készített portré láttán – az írónő akkor hetvennégy éves volt – ékes tanúsága annak az empatikus megérzésnek, amely egy máig alulértékelt fotográfust jellemzett: „Rogi Andrénak, akinek köszönhetem, hogy még mindig úgy nézek ki, mint egy nő.”

Kerstin Stremmel

Megjelenés forrása: ajánlat weboldala és közösségi oldala

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Aktív wellness pihenés Tisza-tónál: gazdag programkínálat
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Aktív wellness pihenés Tisza-tónál: gazdag programkínálat

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Kapcsolat, elérhetőség

Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon?

Partner információ

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények