Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Balatonalmádi Nyár

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Balatoni borkoncertek

Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Zsidó Kulturális Fesztivál Budapest 2025. Online jegyvásárlás

2025.09.07. (vasárnap) - 2025.09.11. (csütörtök), Budapest

A 27. Zsidó Kulturális Fesztivál 2025. szeptember 7 és 18. között került megrendezésre. A kedves közönségünket ezúttal is különleges koncertekkel, színházi előadásokkal, kiállításokkal, beszélgetésekkel várták a Dohány utcai, a Hegedűs Gyula utcai és a Rumbach utcai zsinagógába a Bálint Házba, a Gólem Színházba és több más budapesti helyszínen.
Zsidó Kulturális Fesztivál Budapest 2025. Online jegyvásárlás

Dohány utcai zsinagóga

Kapcsolat, elérhetőség

Zsidó Kulturális Fesztivál 2025

Megyek Budára - Fesztbaum Béla estje Bächer Iván írásai alapján

2025. SZEPTEMBER 7. VASÁRNAP, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

Ezen a zenei improvizációkkal is fűszerezett felolvasóesten Fesztbaum Béla Jászai Mari-díjas színművész (zongora) nagyszerű zenésztársaival, a hegedűs Farkas Izsákkal és a csellista Simkó- Várnagy Mihállyal, valamint Rátonyi Gábor fotóival idézi meg Bächer Iván Újlipótvárosát, és nem kizárt, hogy Iván kedvenc „kocsmadalai” is felhangzanak majd...

Bächer Iván (1957-2013) a XIII. kerület díszpolgára, író, hírlapíró, Újlipótváros emblematikus figurája volt és az is marad örökre. Páratlan megfigyelőkészséggel, egyedi humorral, mély empátiával mesél az itt élőkről a nemcsak itt élőknek. Írásaiból összetéveszthetetlenül „bächeres” humánum, szellemesség és hazaszeretet sugárzik.

A Megyek Budára alaphelyzete: a tősgyökeres pesti író egy napon nagy elhatározásra szánja el magát: elhagyja Újlipóciát és kicsit átmegy Budára. Hosszú és kalandos út vár rá, ahol szembejönnek régi barátok, teraszok, sőt maga a történelem is… Hű társa mindössze egy palack gondosan elkészített szódavíz, amiből mindig készülhet egy fröccs. Vagy kettő. Ami mellett muszáj elidőzni kicsit. A fő kérdés mégis az: Iván vajon odaér-e ma még Budára?

Hossza: kb. 75-80 perc.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Budapest Klezmer Band koncert - Vendég: Budapest Bár

2025. SZEPTEMBER 7. VASÁRNAP, 20:00
Dohány utcai Zsinagóga

„Csillagok együttállása” – a Budapest Klezmer Band koncertje

Vendég: a Budapest Bár

A két zenekar nemcsak abban közös, hogy nevükben csodálatos fővárosunk nevét viselik, hanem abban is, hogy sajátos, csak rájuk jellemző stílusukkal meghatározó formációi a művészeti életnek. Fellépéseik külön-külön is eseményszámba mennek, az idei Zsidó Kulturális Fesztiválon azonban együtt varázsolják el a fesztivál közönségét, ugyanis a szokásos Budapest Klezmer Band koncerten a Budapest Bár lesz a vendég Behumi Dórival és Mező Misivel.

Az idén 35 éves Budapest Klezmer Band hagyományosan a zsidó fesztivál nyitónapján, szeptember 7-én áll színpadra, s ugyancsak hagyományosan Európa legnagyobb zsinagógájában, a Dohányban. A tradicionális zsidó zenét kivételesen magas színvonalon játszó zenekar alapítója és vezetője a kárpátaljai Jávori Ferenc Fegya zongoraművész, akinek számos zenei átiratot köszönhetünk a közép-kelet-európai népek dalkincséből. A Budapest Klezmer Band sokoldalú zenekar, és tagjainak kreativitása révén otthon vannak a musical műfajában éppúgy, mint a klezmer és a klasszikus zene ötvözéséből származó produkciók létrehozásában. A Liszt Ferenc Kamarazenekarral közösen komponálták a „Klezmer Szvit” című művet, majd a Győri Balett társulatával együttműködve állították színpadra a „Klezmer Táncszvit” című alkotást. Egyik legkülönlegesebb albumuk a világhírű operaénekesnővel, Rost Andreával készített „Pannon dalok” című lemez.

A Budapest Klezmer Band az idei zsidó fesztiválon a Budapest Bár zenekarral, valamint Behumi Dóri énekesnővel, fuvolaművésszel és Mező Misivel, a Magna Cum Laude frontemberével együtt lép a közönség elé.

A Budapest Bár az utóbbi évek egyik legeredetibb és legérdekesebb zenei vállalkozásába fogott, amikor 2007-ben Farkas Róbert zenekara köré gyűjtötte a magyar rockzene kultikus alakjait. Filmslágereket, kuplékat, táncdalokat és egyéb híres dalokat dolgoznak fel mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében, újrahangolva sokak által ismert dallamokat és rég elfeledett zenei kincseket. Ezúttal a klezmert fogják a maguk zenei képére alakítani, és azt mutatják be, hogy a jiddis népzene lüktetése, lelkülete egyáltalán nem áll távol egy cigányzenekartól. A műsorba régi, ismert és kevéssé ismert klezmer darabokat válogatnak, fantasztikus szólókkal fűszerezve. A klezmer dallamok mellett zsidó származású magyar zeneszerzők örökérvényű dalai is elhangzanak az est folyamán és a két nagyszerű zenekart is hallhatjuk együtt muzsikálni.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Észak-afrikai dallamok, keleti pompa – a Darya Trio koncertje

2025. SZEPTEMBER 8. HÉTFŐ, 19:00
Rumbach utcai zsinagóga

Ilyen zene még soha nem szólt a Rumbach-zsinagóga több mint 150 éves falai között: az eredeti és tradícionális észak-afrikai dallamkincset ötvözi a klasszikus zene és a kortárs dzsessz elemeivel a magyar gyökereire büszke izraeli művész, Darya Mosenzon által vezetett Darya Trio. Nem csoda, hogy a Haaretz című izraeli lap a zenekar produkcióit az előadói fegyelmezettség és felszabadító zenei erő olyan lenyűgöző elegyének nevezte, amely nem ismer határokat, csak mélységet és szenvedélyt.

A zenekar lelke és szíve Darya Mosenzon zeneszerző, zongoraművész, aki egy személyben idézi meg Marokkót, Algériát, Izraelt és Közép-Európát, a zenéjében pedig összeköti a múltat és jelent, hagyományt és modernitást. A trió másik két tagja Hillel Amsallem ütőhangszeres művész, aki a groove mestereként biztosítja az észak-afrikai és afro-latin ritmusok lüktetését és Charlie Sabach, aki egy különleges, ud nevű hangszert szólaltat meg, amely hagyományos közel-keleti lant. Mély, gazdag hangja lehetővé teszi széles dinamikájú improvizációk és klasszikus dallamok előadását.

Ezen az estén Afrika, Európa és Közel-Kelet roppant erejű találkozásának lehetünk fültanúi: a Magreb lüktető ritmusai, Európa klasszikus csodái és a Közel-Kelet egzotikus dallamai szólalnak meg, hogy fokozatosan hangszeres „táncünneppé” forrjanak össze. A Darya Trio koncertje tehát nemcsak rendkívüli zenei élmény, hanem történet gyökerekről, vándorlásról, identitásról és szabadságról.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Klezmerész+Janicsák+Nógrádi= Fesztiválélmény!

2025. SZEPTEMBER 8. HÉTFŐ, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

A több mint két évtizede fennálló Klezmerész Együttes elmaradhatatlan résztvevője az évente megrendezett Zsidó Kulturális Fesztiválnak. Stílusában hűen őrzi a kelet-európai zsidó folklór zenei hagyományait, vezető hangszerei a klarinét és a hegedű, amelyeket gitár, basszusgitár és dob kísér. Repertoárukban jiddis, héber és ladino nyelvű dalok, valamint hangszeres darabok is szerepelnek. A két gyönyörű hangú énekesnő alkotta vokál még különlegesebbé teszi a zenekart a hazai klezmer világában. Az idei zsidó fesztiválra olyan válogatással készülnek, amely az új dalok mellett tartalmazza a korábbi közönségkedvenceket is.

A zenekarral ezen az estén két sztárvendéggel lép színpadra: Janicsák Veca énekesnővel és Nógrádi Gergely főkántorral, akik minden fellépésükön lenyűgözik a közönséget. A törzsközönség már tudja: egy Klezmerész-koncert olyan örömünnep, ahol színpad és nézőtér eggyéolvad: a közönség együtt énekel és táncol a zenekarral, azaz együtt él a hagyománnyal. Ünnepeljük együtt a gyönyörű zsidó kultúrát!

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Falusi Mariann koncert - Sztárvendég: Kulka János

2025. SZEPTEMBER 8. HÉTFŐ, 20:00
Dohány utcai Zsinagóga

„Marha klassz!” Falusi Mariann és művészbarátainak koncertje

Sztárvendég: Kulka János

Ez a különleges koncert el fogja oszlatni azt a régi és sajnos mélyen rögzült félreértést, hogy van a klasszikus zene, ami komoly dolog, tehát sötét ruhában s áhítatos arccal kell hallgatni, míg van a könnyűzene, amihez nem kell kiöltözni, és szabad táncolni rá, a kettő között pedig nincs átjárás. Márpedig hogyne volna!

Falusi Mariann énekesnő és művészbarátainak koncertje alaposan rá fog cáfolni az említett félreértésre. Hiszen nemcsak a közönség az átjárás, amely hol ezt, hol azt hallgatja, de maguk a komponisták is, akik gond nélkül kölcsönöznek egymástól. Beethoven variációsorozatot írt kora kedvelt slágereire, korunk kedvelt slágerszerzői pedig – ha úgy hozza a sors –, Beethovenhez és társaihoz fordulnak: kéne egy jó dallam, nem tudnál segíteni? Az önzetlen jótevők pedig segítenek: használjátok a dallamaimat, legyetek boldogok és sikeresek. Falusi Mariann pedig még valamit tisztázni fog ezen a szenzációs estén: szokás mondani, hogy nincs klasszikus zene és könnyűzene, csak jó és rossz zene van. Ő azonban néha úgy érzi: csakis jó zene van, mert ami nem jó, az nem is zene!

Közreműködnek: Falusi Mariann, Mocsári Károly, Holló Aurél, Födő Sándor, Szebényi Dániel, Cserta Balázs. Sztárvendég, akit nem kell bemutatni: Kulka János színművész.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Franciás est Müller Péter Sziámival és Csemer Boggie-val

2025. SZEPTEMBER 9. KEDD, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

Frankofónia felsőfokon – franciás est Müller Péter Sziámival és Csemer Boggie-val, közreműködik Antal Gábor zongoraművész

A Zsidó Kulturális Fesztivál rendszeres fellépője, Müller Péter Sziámi Kossuth-, Fonogram- és ARTISJUS-díjas költő, előadóművész az egyik végzettsége szerint franciatanár, akinek a versei neves francia költők fordításában láttak napvilágot. A frankofónia köti össze (Csemer) Boggie-val, aki az egyetlen 21. századi magyar világsláger szerzője és előadója, Fonogram-díjas, Eurovíziós Dalfesztivál döntős, a Dal győztese. Nouveau Parfum című, francia nyelvű dalát milliók töltötték le, és egyetlen magyarként felkerült a világ legtekintélyesebb toplistájára, amelyet a Billboard Magazine tesz közzé.

Boggie és Sziámi is írnak és énekelnek franciául, így hát ezen az estén sokféle francia dalt – sanzont, népdal, tengerészéneket, középkori és modern balladát, popszámot, József Attila verset – hallhatunk majd.

A válogatás egyetlen szempontja az volt, hogy mindegyiknek erős, érvényes üzenete legyen, és mindkét előadó egyformán szeresse és személyesnek érezze. Nem lesz hiány humorban, anekdotákban, személyes történetekben sem. Két világ, két generáció, azaz világok és nagy művészek találkozása egy színpadon.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Malek Andi Soulistic: Barbra Streisand és Michael Legrand slágerei

2025. SZEPTEMBER 9. KEDD, 19:00
Rumbach utcai zsinagóga

A Zsidó Kulturális Fesztivál közönségének aligha kell bemutatni a Malek Andi Soulistic nevű formációt, hiszen Malek Andrea énekesnő-színésznő és művészbarátai már visszatérő vendégei rendezvénysorozatunknak. Malek Andrea ritka érzékenységgel képes közvetíteni a dalok legrejtettebb érzelmeit is, hiszen orgánuma mindig lenyűgöző, de a hangja mellett érzéki és finom megjelenése is hozzájárul ahhoz a különleges aurához, ami körülveszi őt. Nem harsány, sokkal inkább elegáns és kifinomult, ami tökéletesen harmonizál művészi lényével. Ez a belső harmónia sugárzik belőle a színpadon is, ahol természetes, autentikus jelenléte teszi bámulatossá.

A Malek Andi Soulistic ezen az estén Barbra Streisand és Michel Legrand leghíresebb, legnépszerűbb slágereiből ad elő egy válogatást. Többek között olyan gyönyörű dalokat hallhatunk, mint a Summer knows, Windmills of your mind, How do you keep the music playing, You must believe in Spring (Michel Legrand), valamint a Papa can you hear me, The way he makes me feel, A piece of Sky (Barbra Streisand).

A zenekar tagjai: Malek Andrea (ének), Jáger Bandi (zongora), Orbán György (bőgő), Lakatos Pecek András (dobok).

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


„Apám hitte, én is hiszem” - Zorán koncert

2025. SZEPTEMBER 9. KEDD, 20:00
Dohány utcai Zsinagóga

– A szerelemnek múlnia kell… – énekli Zorán az egyik legszebb dalában, s amikor vele dúdoljuk, alighanem hozzátesszük magunkban: de talán mégsem… Hiszen Zoránt, a magyar zenei élet ikonikus alakját évtizedek óta imádja az ország, dalai közkinccsé váltak, jellegzetes előadói stílusa pedig összetéveszthetetlenné, és főleg: utánozhatatlanná tette őt.

Mintegy tíz év után tér vissza a Dohány-zsinagógába erre a „zeneünnepre”, amelyen a művész áttekintést nyújt gazdag pályafutásáról. Hallhatjuk majd a generációk szívét melengető slágereket, vagyis a mindenkori repertoárból „kihagyhatatlan” dalokat éppen úgy, mint azokat a ritkábban előadott szerzeményeket, amelyek közel állnak Zorán szívéhez.

Zorán koncertje nem csupán koncert, hanem érzelmekkel teli zenei utazás: legyünk részesei ennek az útnak, amely az 1960-as években kezdődött és sokunk örömére napjainkban is tart.

A magas színvonalú zenei élményt ezúttal is kiváló zenészekből álló csapat garantálja: Horváth Kornél, Lattmann Béla, Sipeki Zoltán, Kovács Péter „Kovax”, Gyenge Lajos, Csányi István, Kabelács Rita, Óvári Éva és Péter Barbara.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Feleségek és szeretők - Ónodi Eszter és Szűcs Gabi zenés estje

2025. SZEPTEMBER 10. SZERDA, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

Feleségek és szeretők – zenés est Ónodi Eszter színművésznő és Szűcs Gabi énekesnő főszereplésével

Erre az egy estére utazzunk vissza közel száz évet az időben, amikor a világban áradt a swing és a jazz, folyt a pezsgő, a női sors pedig a férfi körül forgott, azaz merüljünk el az izgalmas történetek és mozilegendák világában! Főszerepben Ónodi Eszter Jászai Mari-díjas színművésznő és Szűcs Gabi Fonogram díjas énekesnő. Nők! Nők! Századok óta érdekes a nő, aki csábító, végzetes, „szeretőnek való” vagy éppen „odaadó pár”, anya, házastárs, a férje hű támasza: a feleség.

Ezen a nem mindennapi estén Ónodi Eszter és Szűcs Gabi felidézi a 20. század első felének legendás nőalakjait, mesélnek, énekelnek híres művészekről, színésznőkről, Marilyn Monroe-ról, Marlene Dietrichről, Karády Katalinról vagy Böhm Arankáról, Karinthy Frigyes feleségéről. Szerelemről, örömről és bánatról énekelnek, nőkről, akik hol szeretők, hol feleségek: bonyolult kapcsolatban a szeretett férfival.

Az előadás nagyzenekari változata 2021-ben a MÜPA színpadán mutatkozott be óriási sikerrel. Rendező: Pelsőczy Réka Jászai Mari-díjas színésznő.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Gershwin-Bernstein Amerikában: Horgas Eszter és Fullajtár Andrea

2025. SZEPTEMBER 10. SZERDA, 19:00
Rumbach utcai zsinagóga

Közreműködik: Lőwenberg Dániel zongoraművész, Szakács Ildikó operaénekes és a Class Jazz Band

Horgas Eszter fuvolaművész és Fullajtár Andrea színművésznő összművészeti produkciójában George Gershwin és Leonard Bernstein életútját követhetjük nyomon. Mindketten emigráns zsidó családban születtek Amerikában, mindketten mélyről indultak, de mindketten örökre beírták magukat a zenetörténetbe. Gershwin szülei 1891-ben emigráltak Oroszországból, majd a későbbi zeneszerző Brooklyn egyik szegény zsidónegyedében született meg Jacob Gershowitz néven 1898-ban. Leonard Bernstein apja, Samuel Joseph Bernstein tizenhat éves korában Ukrajnából vándorolt ki Amerikába, ahol először halpucoló lett; a később világhírűvé lett fia Louis Bernsteinként látta meg a napvilágot 1918-ban.

Fullajtár Andrea és Horgas Eszter muzsikával, mesével, történetekkel, videofelvételekkel eleveníti fel ezt a két csodálatos életutat, miközben olyan világhírű dalok hangzanak el, mint a Tonight, a Wonderful, a Somewhere vagy a Kék rapszódia.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Sárik Péter trió és Guy Mintus triója

2025. SZEPTEMBER 10. SZERDA, 20:00
Dohány utcai Zsinagóga

Zenei határátlépés: együtt a Sárik Péter Trió és Guy Mintus triója

A Sárik Péter Trió Magyarország egyik legnépszerűbb és legmeghatározóbb jazz és komolyzenei crossover zenekara, amely ezúttal az izraeli Guy Mintus zongoraművész, énekes, zeneszerző triójával közösen ad koncertet. Előre szólunk: kihagyhatatlan koncert a jazz, a komolyzene és a világzene rajongóinak!

Sárik Péter zongoraművész, Péter Tamás basszusgitáros és Gálfi Attila dobos triója az egyik legtöbbet koncertező magyar jazz-formáció, amely rendszeresen turnézik óriási sikerrel szerte a világon. Mindhárman nyitott, sokoldalú zenészek, így „zenei határátlépéseikkel” a közönség széles rétegét meg tudják szólítani. Repertoárjuk páratlanul széles: klasszikus zenei átiratok, magyar és nemzetközi popslágerek feldolgozásai, magyar, román, balkáni népzenék átdolgozásai, és természetesen saját kompozíciók is szerepelnek műsoraikban.

Az izraeli születésű, számos rangos díjjal elismert Guy Mintus zongorista, zeneszerző, énekes kivételes produkciók alkotója és előadója a jazz világában, a klasszikus zenében és a világzenei színtéren is. Magasan képzett koncertzongorista, akinek az energiája olyan hatalmas, mint a rocksztároknak, a fantáziája pedig olyan szabadon szárnyal, mint a legnagyobb jazz-zenészeké. Ehhez társul világzenei vonzódása, hiszen Guy Mintus a nyugati zenei műfajokban bátran használ közel-keleti motívumokat is. A trió repertoárja igen széles skálán mozog: Mozart, Chopin és Gershwin műveinek újragondolását hallhatjuk izraeli dalokkal, zsidó dallamokkal és saját szerzeményekkel. A trió zenéje nem más, mint a világ örömteli felfedezése a zene nyelvén keresztül. A trió tagjai: Guy Mintus – zongora, ének; Ofer Hardy – nagybőgő; Yonathan Rosen – dobok.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


A Szent és a Profán – az izraeli Nigun Quartet koncertje

2025. SZEPTEMBER 11. CSÜTÖRTÖK, 19:00
Rumbach utcai zsinagóga

A haszid zsidó hagyományban ismert nigun „szavak nélküli éneket” jelent, és kiválóan illik erre a négy tagú izraeli zenekarra, amely a haszid zenei tradíció mély spirituális világát ötvözi újszerű módon, modern, energikus és elmélyült dzsessz-improvizációkon keresztül. A Nigun Quartet zsidó népzenei gyökerekből táplálkozik, ugyanakkor a zenészeket nagyfokú improvizációs szabadság jellemzi, ami főleg az említett dzsesszes szólókban nyilvánul meg. Habár a haszid emberek mélyen vallásosak, a Nigun Quartet zenészei nemcsak a hívők lelkére kívánnak hatni – az ő művészi missziójuk az, hogy korosztálytól, háttértől és vallási irányzattól függetlenül egyesülhessünk egy magasabb szintű zenei élményben.

Európában számos fesztiválon játszottak, koncerteztek Párizsban, Montpellier-ben, Bécsben, Berlinben és a budapesti közönség előtt sem ismeretlenek, hiszen nálunk is felléptek már páratlan produkcióikkal. Egyik legnépszerűbb albumuk címe: The Sacred and the Profane (A Szent és a Profán), amelyet a nigun spirituális töltetéhez jól illeszkedő, érzelmileg erőteljes, mély hangzásvilág jellemez. Kiteljesednek benne ennek az együttesnek a legfontosabb értékei: a kiemelkedően erős összhang, feszesség és elmélyült improvizáció, amelyek modern dzsessz-elemekkel és funky groove-okkal egészülnek ki.

Tagok: Tom Lev – szaxofon; Mose Elmakiasz – zongora; Opher Schneider – nagybőgő: Joszi Levy – dob.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Hámori Ildikó és Szinetár Dóra zenés estje 20. századi zsidó nőkről

2025. SZEPTEMBER 11. CSÜTÖRTÖK, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

Anyák és lányaik – Hámori Ildikó és Szinetár Dóra zenés estje 20. századi zsidó nőkről

Ezen az estén együtt áll a színpadra anya és lánya: Hámori Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznő, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, valamint Szinetár Dóra Jászai Mari-díjas színésznő, énekesnő. Az est zenei kíséretét Kovács Adrián zongoraművész triója biztosítja.

Két generáció, két kiemelkedő művész – közös történetmesélés.

Egy anya a lányával, azaz egy nagy művésznő egy másik nagy művésznővel, akik szép-szomorú történetet mesélnek, énekelnek, játszanak el nekünk. Klezmer, musicalrészletek, kuplék és irodalmi szövegek vezetnek végig minket Erdélytől Amerikáig, egy ortodox faluban élő zsidó családoktól az emigráció reményekkel teli világáig – a szabadság és az ígéret földjéig.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Kern András és Nyáry Krisztián: Rejtő Jenő nyomában

2025. SZEPTEMBER 14. VASÁRNAP, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

Piszkos Fred, a felolvasó – Kern András, Nyáry Krisztián Rejtő Jenő estje.

Közreműködik: Berec Péter (harmonika)

1942 őszén, a vészkorszak küszöbén két úr üldögél a Japán Kávéház teraszán. Egy leleplező újságcikket olvasnak, amely szerint a Piszkos Fred regények szerzője, Mr. P. Howard valódi neve Rejtő, sőt, Reich: ő a nagy terézvárosi ponyvakirály, akinek már réges-rég munkaszolgálaton lenne a helye, nem pedig a Nagykörúton. Mintha mindketten ismernék a titokzatos szerzőt. Egyikük talán túlságosan is jól... Vajon melyikük tudja az igazságot légiós kalandokról, kocsmai pofonokról, romantikus szerelmekről és kézirattal fizetett kávéházi számlákról?

Kern András és Nyáry Krisztián közös nyomozása során legendák és tények versengenek, regényrészletek feleselnek dokumentumokkal, a zenei aláfestésről pedig Berec Péter tangóharmonika játéka gondoskodik. Az est egyszerre rekeszizmot és szívet próbáló időutazás a bölcs ponyvaregényektől a történelem abszurd sötétségéig.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Philiph Glass története hangban és fényben

2025. SZEPTEMBER 14. VASÁRNAP, 19:00
Rumbach utcai zsinagóga

A „nyugalom vizuális koncertje” – Philip Glass önéletrajzának zenés bemutatója

Különleges koncerttel egybekötött könyvbemutató részesei lehetnek ezen az estén, amelyen Philip Glass Szöveg zene nélkül (Words Without Music) című memoárját mutatjuk be – méghozzá zenével… Nem is lehetne ezt a rendezvényt hangszerek nélkül elképzelni, hiszen az 1937-ben született Philip Glass az egyik legismertebb amerikai kortárs zeneszerző.

Műveit fülbemászó, ismétlődő motívumok, apránként változó zenei mintázatok, fokozatos dinamika és pulzáló ritmusok jellemzik, mely nyugalmat és őszinte önismeretet sugároz. Ő maga a „zenével strukturált ismétlődés” alkotójaként határozza meg önmagát, hiszen a nála hallható zenei „egyszerűség” spirituális vagy filozófiai tartalmat rejt. Amilyennek a zenéje tűnik, olyan egyszerűséggel meséli el életét – mégpedig Bárnai Péter színművész hangján, aki a könyv részleteit adja elő az esten. A taxisofőrködéstől a MET-operabemutatóig és a világhírig terjed ez az élet, amelyet Philip Glass minden felesleges ciráda nélkül oszt meg velünk memoárjában. E könyv pedig idén jelenik meg itthon magyarul, melyet Szives Márton Pro Arte Aranyérmes ütőhangszeres művész és művésztársai formálnak koncertbe.

A „nyugalom vizuális koncertjére” számíthatunk, hiszen Glass és a hazai követőinek művei élőben szólalnak meg Szives Márton (vibrafon), Kuna Gyula (trombita) és Márkos Albert (cselló) előadásában, míg Nagy Katalin Matild élő animációval festi őket életre a vásznon. Mellettük pedig Philip Glass Bárnai Péter hangján lép elénk.

A rendezvény egyben természetesen hagyományos könyvbemutató is, így a színpadon Lengyel Emese Junior Prima-díjas szerkesztő a kötet fordítójával, Fekete Lászlóval és szerkesztőjével, Németh Marcell-lel beszélget.

A könyv a helyszínen exkluzív elővételben megvásárolható.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Orfeumok és mulatók zenéje: Bősze Ádám, Jordán Adél, Cséki Kálmán

2025. SZEPTEMBER 15. HÉTFŐ, 19:00
Rumbach utcai zsinagóga

Orfeumok és mulatók, avagy az éjszaka zenéje – a színpadon Bősze Ádám, Jordán Adél és Cséki Kálmán, a bárzongorista

Az orfeumok a 19-20. század fordulóján éltek virágkorukat, jellemzően a varietészínházak előfutárai, vagy azok speciális válfajai voltak. Gyakran díszes, elegáns épületekben kaptak helyet, színpaddal és nézőtérrel. Ezzel szemben a mulatók inkább a táncra, a társasági életre és az étel-ital fogyasztásra helyezték a hangsúlyt, ezért gyakran kávéházakhoz vagy éttermekhez kapcsolódva működtek.

Így hát az igazi bárzongorista éjjel dolgozik, nappal alszik. Különös világban él, hiszen estéről estére úgy muzsikál, hogy közben a bárban a vendégek diskurálni, flörtölni tudjanak. De ha úgy hozza a hangulat, hogy a hölgyeknek és uraknak táncolni támad kedvük, a bárzongorista főszereplővé lép elő, aki a kor legismertebb slágereket játssza a vendégek mulattatására.

Az orfeumok és mulatók dicső korszakába, az 1920-30-as évek világába repíti vissza a közönséget ezen az estén Jordán Adél és Cséki Kálmán, akik vidám, könnyed, keserédes és bús slágerekkel idézik meg a 100 évvel ezelőtti európai éjszakák hangulatát. A két művész partnere az ország egyetlen komolyzenei stand-up komikusa, Bősze Ádám zenetörténész lesz, aki szellemes történetekkel szórakoztatja a nosztalgiázó nagyérdeműt.

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


Szózene - Pajor Tamás estje Gerendás Péterrel és Koltai Róberttel

2025. SZEPTEMBER 15. HÉTFŐ, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

Pajor Tamás dalszerző, költő, zenész, metafizikai munkás, rímember szózene-estje egyedülálló összművészeti produkciónak ígérkezik. Erre maga a „Pajor-jelenség” a garancia. A műsor ugyanis kivételes sűrítménye az eredeti pesti zsidó humornak, az esszenciális dalköltészetnek, az utánozhatatlan nyelvi játékoknak, a filozofikus magasságok és drámai mélységeknek. Azaz éppen olyan, amilyennek Pajor Tamást ismerjük és szeretjük.

A produkció művészvendégeit senkinek nem kell bemutatni ebben az országban.

Koltai Róbert évtizedek óta az egyik legnépszerűbb színművész, aki mind a filmvásznon, mind a színpadon kivívta a közönség szeretetét. Gerendás Péterről pedig tudjuk: nemcsal a gitárja, hanem a szívünk húrjain is játszik, mert dalai érzékenyek, finomak és mély érzelmekkel teltek.

Kihagyni őket külön-külön is tilos, de ha közösen állnak színpadra, akkor ott lenni: kötelezően ajánlott!

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!


A Prieger Zsolt Társulat bemutatja: Szerb Antal legendája

2025. SZEPTEMBER 16. KEDD, 19:00
Rumbach utcai zsinagóga

Az „Egy évem Szerb Antallal” című könyv szerzője, Prieger Zsolt (Anima Sound System) zenés „Szerb-fantáziája” költőien szürreális és roppant realista, amelyben akusztikus és vetített képek, városok és történetek, szerelmek és szeretett irodalmak váltják egymást, szerelmes izgalomban, akár egy érzelmes krimiben. Bejátszásokkal, klasszikus és popkulturális zenei elemekkel, itáliai slágerekkel és kortárs hegedűkkel, vetítéssel és improvizációval, „Utassal és holdvilággal” teli látomás: kihagyhatatlan irodalmi, zenei és filozófiai előadás.

A Prieger Zsolt Társulat nem mindennapi Szerb Antal-előadása színpadi-, filmes- és zenész-sztárokkal megerősödve – Döbrösi Laurával, Nagy Katicával, Széchenyi Lilivel és a Magyar-nővérekkel – érkezik a Rumbach-zsinagógába, hogy a legenda újra kiteljesedhessen. A szöveg, a látvány és a hangzás burjánzó együttese kihagyhatatlan élménynek ígérkezik.

Közreműködnek: Nagy Katica – szöveg; Döbrösi Laura - szöveg, ének; Magyar Bori - szöveg, ének; Magyar Katica – vokál; Prieger Zsolt – szöveg, ének; Kis-Kovács Luca – szöveg, ének; Merkl Tamás – billentyűk, harmonika; Kovács Sára – vokál, fuvola; Kováts Tibor – gitár, billentyű; Fűzfa Máté – hangmérnök. Írta és rendezte: Prieger Zsolt.


Színpadon az Európa-hírű Preßburger Klezmer Band!

2025. SZEPTEMBER 16. KEDD, 19:00
Hegedűs Gyula utcai Zsinagóga

Színpadon Szlovákia – végre itt az Európa-hírű Preßburger Klezmer Band!

Az egyedülálló pozsonyi zenekar, a Preßburger Klezmer Band koncertjeit az 1995-ös alapítás óta hatalmas rajongótábor követi, hiszen ez az első szlovák klezmer zenekar. Ugyanakkor igazi közép-kelet-európai zenei koktélt kínálnak: műsoraikban a zsidó klezmert szlovák, cigány, balkáni és keleti zenei elemek gazdagítják, sőt megjelennek dalaikban a jazz és a reggae motívumai is. Fennállása óta az együttes bejárta Európát, bemutatkozott a tengerentúlon, fellépett óriási zenei fesztiválokon éppúgy, mint bensőséges hangú klubokban, s olyan sztárokkal léptek színpadra, mint Lorin Sklamberg, Frank London, Merlin Shepherd, Steven Weintraub és Sasha Lurje.

Ezen az estén Szlovákia egyik leghíresebb zenekara a fennállásának 30. évfordulóját is ünnepli: felidézik az elmúlt harminc év legsikeresebb dalait, de új szerzeményeket is bemutatnak.

Az együttes tagjai: Marta Potančoková (ének), Snežana Jović-Werner (harmonika, ének), Andrej Werner (hegedű), Miroslav Lago (klarinét), Valér Miko (zongora), Samuel Alexander (nagybőgő, vokál), Jakub Valiček (ütőhangszerek).

* Az időpont és a programváltoztatás jogát fenntartjuk!

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Ár: 4 900 Ft-tól - 14 900 Ft-ig

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Kapcsolódó témák:

Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Ár: 4 900 Ft-tól - 14 900 Ft-ig

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Kapcsolat, elérhetőség

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények