Turizmus Program

Zsolnay Fényfesztivál

Strandok éjszakája

Balatonalmádi Nyár

Mézesvölgyi nyár

Hajókirándulások

Balatoni borkoncertek

Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Szín-Tér Fesztivál Hajdúszoboszló - összművészeti fesztivál a Szent István Parkban
Gyulai wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Mézesvölgyi Nyár - Szabadtéri színházi fesztivál 2025 Veresegyház
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Nyári programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Jókai Mór Művelődési Központ Budaörs programok 2025

2025.09.14. (vasárnap)

Jókai Mór Művelődési Központ Budaörs programok 2025. Kulturális rendezvények, kiállítások, estek, koncertek, szórakoztató műsorok, ünnepi események, mulatságok várják az érdeklődőket. Csoportos foglalkozások, könyvklub is látogatható a budaörsi kulturális térben. A Jókai Mór Művelődési Központ Budaörs feladata a közönség művelődési igényeit egyre magasabb színvonalon szolgálni, legyen szó magas művészeti eseményről és más közösségi rendezvényről, programról.
Jókai Mór Művelődési Központ Budaörs programok 2025

Kapcsolatok // A Tinder útvesztőjében // Hevesi Krisztina előadása

Kapcsolat, elérhetőség

Jókai Mór Művelődési Központ Budaörs programajánló 2025

Babaszínház // Totyogók

2025. SZEPTEMBER 14. VASÁRNAP, 9:30

A Laniakea Színház előadása a legapróbbaknak.

Ezt a házat kisöpörjük, a port letörölgetjük, az elefántot megfürdetjük, a kacsát megfésülgetjük, a fiókot kihúzzuk, az autót beindítjuk, a motort pöfögtetjük, az ablakokat kitárjuk, a sátrat felállítjuk, kibújunk, bebújunk, felmászunk, lemászunk, repülünk, úszunk, duzzogunk és nevetünk. Hogyan játszunk, ha egyedül vagyunk, és ha érkezik valaki más is?

Játsszák: Nagy Petra és Keresztény Tamás

Zene: Keresztény Tamás

Rendező: Nagy Petra

Az előadást 0-4 éves korig ajánljuk.


Csokibár // Micimackó

2025. SZEPTEMBER 20. SZOMBAT, 10:00

A.A. Milne-Karinthy Frigyes: Micimackó // Helytelenek Társulat

Milne klasszikusa magával hordozza a varázslatos Százholdas Pagonyt, az erdő csodáit és a sok-sok jól ismert, kedves szereplőt, akiket mind annyira szeretünk. Róbert Gida rendetlen szobájában, ahol esti mesét mesélünk épp, találkozhattok Micimackóval, aki a méheket próbálja megbűvölni, hogy egy kis mézhez jusson, Nyuszival, aki kellemetlen helyzetbe kerül, mert egy jóllakott medvebocs szorul a bejárati ajtajába, Malackával, akit mélységesen megriasztanak a menyét- és ürge nyomok, illetve Fülessel, aki szomorkodik elveszett farka miatt, na meg Bagollyal, aki az erdő bölcse, de saját nevét mégis ’Bagoj’-nak írja. Persze végül mindenki boldog lesz, tanul a kalandokból és Róbert Gida szobájában is rendet varázsolunk.

Karinthy fordításában négy történetet fűztünk össze, az elsőt, melyben Micimackó felszáll lufival a méhekhez, akiknek a mézére pályázik, a másodikat, melyben Micimackó beszorul Nyuszi házának ajtajába, a harmadikat, melyben Micimackó és Malacka menyét- és ürge lábnyomokat kutatnak, valamint a negyediket, melyben Füles elveszett farkát Micimackó megtalálja Bagoly segítségével.

  • Írta: A.A. Milne

  • Fordította: Karinthy Frigyes

  • Zenéjét szerezte: Cziczó Attila

  • A dalszövegeket írta: Karinthy Frigyes és Cziczó Attila

  • Színpadra alkalmazta: Cziczó Attila, Vékony Brigitta és Pignitzky-Németh Viktória

  • A díszletet és a bábokat tervezte: Pignitzky Ádám

  • A díszletet készítette: Nádai Zoltán

  • A bábokat készítette: Pignitzky Ádám

  • Játsszák: Vékony Brigitta és Pignitzky-Németh Viktória

Az előadás időtartama 50 perc.

Az előadást 4 éves kor felett ajánljuk.


Művészetek // Az arany bűvöletében. Gustav Klimt, a festészet alkimistája

2025. SZEPTEMBER 22. HÉTFŐ, 19:00

A művészet történetének meghatározó alakja, Gustav Klimt valóságos forradalmat indított el 1897-ben, amikor húsz kollégájával - gyökeresen új alkotói utakat keresve - kilépett a konzervatív elveket valló művészszövetségből és megalapította a saját mozgalmukat, amely Wiener Sezession, azaz Bécsi Szecesszió néven várt ismertté. A szecesszió kiszabadította a művészetet az egyenes vonalak börtönéből: a hullámzó, lendületes, organikus formák tökéletesen kifejezték a századforduló életének a modern lendületét, páratlan műalkotásokat létrehozva ezzel az új vizuális világgal. Az összművészeti gondolkodás szintén a stílus jellegzetessége, amely egy rendkívül izgalmas eszmei háttérrel rendelkező koncepció. A világhírű bécsi Szecessziós ház kiállítótereiben a művészek mind az alkotásaikkal, mind a kiállításaikkal nagy visszhangot keltettek.

Klimt legismertebb időszaka kétségkívül az „aranykornak” nevezett periódus. A mester modernizálta az aranyat: az érzéki, csillogó hátterű remekművek megváltoztatták a XX. század képzőművészetének az első évtizedeit és a hatása mindmáig tetten érhető, hiszen az alkotásai világszinten a legtöbbet reprodukált képek közé tartoznak. Már gyermekkorától foglalkoztatta az arany, hiszen az édesapja ezüst- és aranyműves volt, majd az 1900-as évek elején többször elutazott Velencébe és Ravennába, ahol a csodálatos bizánci mozaikok ejtették őt rabul. A szerelem oltárképének tekinthető A csók című főmű, amelyben szépen összpontosul mindaz, amely fontos volt számára.

A művész több mint kétszáz festményt alkotott, amelyek közül mintegy százhatvan darab ismert. Bár Klimtnek „arany folyt az ereiben”, a monumentális freskófestészete, a tökéletesen megkomponált tájképei, a divatos női portréi, valamint az allegorikus alakjai nem kevésbé zseniálisak. Hogyan lehet egyszerre botrányos és bámulatos, dekoratív és drámai, érzéki és esztétikai egyetlen ecsetvonás? Bán Blanka művészettörténész szeptember 22-i előadásán kiderül!

Előadó: Bán Blanka művészettörténész


TVRTKO a Föld körül

2025. SZEPTEMBER 29. HÉTFŐ, 19:00

Vujity Tvrtko új estje rengeteg kalanddal, hatalmas optimizmussal és motivációval, valamint a legyőzhetetlenség erejével.

Egy világgá ment riporter elképesztő élete és történetei, amelyekkel szeretné jobbá tenni mindenki életét!

A Túl minden határon-est méltó folytatása a Föld minden pontjáról most Önökhöz érkezik!


Kapcsolatok // A Tinder útvesztőjében // Hevesi Krisztina előadása

2025. SZEPTEMBER 30. KEDD, 19:00

Hevesi Krisztina egészségfejlesztő- és szexuálpszichológiai szakpszichológus előadása

Mai „hook up” kultúránkban a kapcsolatoknak számos alternatív formája létezik: booty call, fuck buddies, friends with beneficts – s akkor a „karosszékből skalpvadászatról” nem is esett szó.

Miről lódítanak a nők, s miről leginkább a férfiak egy ismerkedés kapcsán? Mik a legújabb párkereső alkalmazások, s milyen tapasztalatokat szerezhetnek a felhasználók benne?

Mi az esélye a társra találásnak az online térben?

Egy 2019-es magyarországi kutatás eredményein keresztül szemlélteti az előadás, hogy miért megyünk el ma gyakran észrevétlenül a nagy Ő mellett...


LOVASI: Egy az egybe... csak maga

2025. NOVEMBER 6. CSÜTÖRTÖK, 19:00

Lovasi András egyszálgitáros szólóestje

Lovasi András a Kispál és a Borz 1987-es megalapítása óta több, mint 300 megjelent dal szerzője, szövegírója, énekese, hangszeres közreműködője.

A különböző zenekari formációkban működő előadó a több, mint 35 év dalaiból összeállt életműből merít az „egy szál gitáros” műsorában: előkerülnek Kispál-klasszikusok „tábortűzi” megszólalásban, felcsendülnek Kiscsillag-dalok, illetve nagy hangsúlyt kapnak a három Lovasi-szólólemez dalai.

Lovasi dalai és szövegvilága jelentős hatással van a mai magyar könnyűzenei szerzők sokaságára. Az egyszálgitáros műsora sokkal szövegközpontúbb, mint egy zenekaros koncert, ráadásul a szerző előszeretettel mesél a dalok keletkezéséről. Megismerhetjük, milyen állapotú egy dal, mielőtt zenekari hangszerelést kap, az eleve akusztikus gitárra írt dalok pedig ebben a műsorban igazán autentikusak. Lovasi jelenleg is több produkció részese, frontembere, és a mai napig ontja magából a dalokat. Az új szerzeményeket rendszerint az Egy az egyben… csak maga szóló műsorban hallhatja először a közönség.


Péntek esti láz // Zenés, táncos időutazás a ’70-es, ’80-as, ’90-es évek hangulatában

2025. NOVEMBER 21. PÉNTEK, 19:30

Zenés, táncos időutazás a ’70-es, ’80-as, ’90-es évek hangulatában

Szűcs Judith koncert; retro disco; retro divatbemutató; rock&roll party; karaoke; közösségi fotókiállítás; fotósarok, zsírosdeszka, jaffa,

Részletek hamarosan!


szeretet vessző béke // Beck@Grecsó

2025. NOVEMBER 27. CSÜTÖRTÖK, 19:00

terek, remények, lillák – hat képben

A beck@grecsó duó új előadása egy ironikus és felemelő lelki leltár. Két alkotó ember számvetése múlttal, örökséggel, úton levéssel és megérkezéssel. Városok, terek, garázsok, a végtelenben sem találkozó vasúti sínek. Beck Zoltán és Grecsó Krisztián kíméletlenül magukba néztek, megvannak-e még a régi remények, hitek. Mit jelent találkozni a bennük élő kamasszal, meg persze mit adnak tovább, miben élnek most. Ország, város, fiú, lány.

Közösen írt prózák, dalok, versek – hat képben. Az új előadás szellemi, vagyis inkább lelki folytatása az előzőnek, de egyvalamit konkrétan továbbvisz: ez is folyamatosan változik, alakul majd, amíg el nem jut egy alkotói végpontig.

Megjelenés forrása: ajánlat weboldala

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Ár: 800 Ft-tól - 5 500 Ft-ig

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Kapcsolódó témák:

Ár: 800 Ft-tól - 5 500 Ft-ig

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Kapcsolat, elérhetőség

érdekelnek a hirdetési lehetőségeink?

Kérlek, küldj e-mailt az info@programturizmus.hu címre!

Legjobb élmények