Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2019. július 12-14.
Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2019. július 12-14.

Savaria Történelmi Karnevál Szombathely 2018

Történelmi időutazás, izgalmas és maradandó élményeket nyújtó karneválozás, játék, szórakozás, kaland, emlékezés és tanulság: a Savaria Történelmi Karnevál, Közép-Európa legnagyobb historikus alapokra épülő összművészeti fesztiválja idén is várja a zene, a színház, a gasztronómia és az igényes szórakozás szerelmeseit.

Savaria Történelmi Karnevál Szombathely 2018

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS!
Friss információkat e-mailben kérhet vagy küldhet.

Több mint négyszáz programmal várják idén augusztus 23. és 26. között a XIX. Savaria Történelmi Karneválra érkezőket Szombathelyen. Kilenc főhelyszínen és 18 kísérő helyszínen zajlanak majd az események, amelyeken összesen több mint 140 ezer résztvevőre számítanak

Savaria-Szombathely az egyetlen település a Kárpát-medencében, mely római kori alapítása (Kr. u. 43) óta folyamatosan lakott, s egyben a mai Magyarország legrégibb városi rangú települése. E páratlan történelmi és fizikai alapokra épül Szombathely legnagyobb volumenű, leglátogatottabb kulturális-szórakoztató eseménye a Savaria Történelmi Karnevál, melynek története évtizedekre nyúlik vissza. A Savaria Karnevál Szombathely – és  térség – kulturális és közösségi hagyományává vált.

KARNEVÁL A MÚZEUMOKBAN - Részletes program: itt

Programok 

AUGUSZTUS 23., CSÜTÖRTÖK

20.00 Karneválnyitó ceremónia • FORUM SZÍNPAD
20.20 Savaria Szimfonikus Zenekar – nyitókoncert • FORUM SZÍNPAD
21.30 Tüzes játék: Mátyás-mesék • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
22.30 Ujvári Timi és a Hot Stuff – koncert • BOROK UTCÁJA

KÍSÉRŐPROGRAM
10.00–20.00 TRÓPUSI LEPKE- ÉS ROVARGIGÁSZOK KIÁLLÍTÁSA
11.00–13.00  KARNEVÁLI CSODÁK FOLYOSÓJA
17.00 Mágia és csillaghit a rómaiaknál – időszaki kiállítás megnyitója  ISEUM SAVARIENSE
19.00 Polgár Tibor–Bujtás Ervin duó koncertje •  ZSIDÓ UDVAR ÉS BAZÁR
20.30 Bródy János szóló pódiumkoncertje • ZSIDÓ UDVAR ÉS BAZÁR

AUGUSZTUS 24., PÉNTEK

10.00–18.00 Kapunyitás – Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Játszóprogramok • KALANDVÁR

10.00–22.00 Nyitott műterem – Művészet az utcán… •  MŰVÉSZETEK UTCÁJA
10.00 Római legiók seregszemléje • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Utcanyitó koncert: Ágról Ágra Családi Zenekar • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

10.30 „Bármely kellően fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától” • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
11.00 Gulyás László vándormuzsikus: Mátyás király – interaktív előadás • KALANDVÁR
Kék Holló Színtársulat – sokszínű vidám jelenetek • CIVIL KORZÓ

11.30 Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjász bemutató • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium növendékeinek ka- marakoncertje • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

11.45 Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
12.00 Pedagógus Vegyeskar • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
13.30 Fuzz Boksz – pszichedelikus rock-koncert • SÖRTÉR
Ritmusállomás Dobiskola • CIVIL KORZÓ

14.00 Velocipéd-akrobaták bemutatója (színpad előtti tér) • FORUM SZÍNPAD
Markomann rajtaütés a II. században • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium növendékeinek ka- marakoncertje • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

14.30 Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjász bemutató • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Artistica Anam Cara – artistabemutató • SÖRTÉR

15.00   Collegium Gladiatorium – gladiátor fegyvernemek és párharcok • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Vásári csetepaté a Lancearii Savarienses és a Legio I. Adiutrix tag- jaival • SÖRTÉR
Mini Karnevál – mini felvonulás a legkisebbeknek • KALANDVÁR
Humor és irónia a mai magyar versekben – zenés előadás • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Herényi Nóta Kör – nótacsokor • CIVIL KORZÓ

15.30 X. századi magyar harcászat • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Vásári csetepaté • BOROK UTCÁJA
Red Rouge – könnyűzenei koncert • SÖRTÉR
Mare Temporis: Reneszánsz jelenetek • KELETI UDVAR

15.30 Vasi Múzeumbarát Egylet Nyitott Versmondó Köre és a
Vivace Kamarazenekar – (helyszín: Séta köz) • CIVIL KORZÓ

15.45 Pavane zászlóforgatók műsora • BOROK UTCÁJA
15.50 Artistica Anam Cara – középkori artistabemutató • TÖRTÉNEL­ MI TÉMAPARK
16.00 Daniel Speer Brass Band • FORUM SZÍNPAD
A Savaria Történelmi Karnevál Legjobb Bora és Tortája versenyek díjátadó ünnepsége • BOROK UTCÁJA
NemdeBár Együttes koncertje • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Táncbemutatók a misztikus Kelet világából • KELETI UDVAR
Dr. Pesovár Ernő AMI – néptáncbemutató • CIVIL KORZÓ

16.15 XV. századi tüzérségi bemutató • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
16.40 Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
17.00 Save Ass – rock-örvény • SÖRTÉR
Aranykapu Zenekar – gyermekkoncert • KALANDVÁR
Radnóti Miklós szerelmei – zenés előadás • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

17.20 Salsa La Vida Tánccsoport – salsa- és bachata-bemutató • CIVIL KORZÓ

17.30 Tribali zenekar – crossover koncert • FORUM SZÍNPAD
17.40 Palotás – Balatonfüredi Reformkori Hagyományőrző Egyesület • BOROK UTCÁJA
17.50 Tóth Dániel – dalfeldolgozások • CIVIL KORZÓ

18.00 Kapuzárás, felkészülés a felvonulásra • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Blues Jam – blues-koncert • BOROK UTCÁJA

19.00 JELMEZES FELVONULÁS
20.00 KAL Band (Szerbia) – balkáni zenei örvény • BOROK UTCÁJA
21.00 Nagy utazás – Dés László és Tóth Vera koncertje •  FORUM SZÍNPAD
Mokka Tribute – klasszikus rock-koncert • SÖRTÉR
Aranykapu Zenekar: Szerelem – dalok a szerelem jegyében • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

21.30 Marek Modzelewski: Koronázás – abszurd játék egy részben • THALIA KERTJE
22.30 Mare Temporis: Tűzvarázs – tüzes produkció (a lelátó előtt) • FORUM SZÍNPAD
Deák Bill Gyula koncertje – „best of” – válogatás • BOROK UTCÁJA
Radiogram Band – popslágerek másképpen •  MŰVÉSZETEK UTCÁJA

23.45 Artistica Anam Cara – tűzzsonglőr bemutató • BOROK UTCÁJA

KÍSÉRŐHELYSZÍNEK
9.00–12.00 Jósda • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Arc-, csillám- és hennafestés • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ

9.00–19.00
PÜSPÖKI PALOTA – SZILY JÁNOS LÁTOGATÓKÖZPONT
SARLÓS BOLDOGASSZONY SZÉKESEGYHÁZ TORNYAI

10.00–12.00
Háremfotózás • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ

10.00–16.00
Kézműves foglalkozás • SMIDT MÚZEUM

10.00–18.00
 HONVÉDSÉGI TOBORZÓPONT
 EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR ÉS A HERZAN-KÖNYVTÁR

10.00–20.00
Savaria Karnevál retro • MNL VAS MEGYEI LEVÉLTÁRA

10.00–21.00
TRÓPUSI LEPKE- ÉS ROVARGIGÁSZOK KIÁLLÍTÁSA

10.00–22.00
ELTE-SEK EGYETEMI STAND
MEDITERRÁN UDVAR

10.00 A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum tagintézményei- nek bemutatói, kézműves és múzeumpedagógiai foglalkozásai (Piazzetta) ISEUM SAVARIENSE

11.00–13.00 • KARNEVÁLI CSODÁK FOLYOSÓJA
11.00 Séta a Romkertben • JPI ROMKERT
Séta az ókori Savariában • ISEUM SAVARIENSE

11.30 Tárlatvezetés az időszaki kiállításban • ISEUM SAVARIENSE
13.00 Mira Orient Art hastáncbemutató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
14.00–17.00 Gyermek népzenei és néptáncegyüttesek bemutatkozása • MAGYAR UDVAR

14.00–19.00 • MÉRNÖKMOZI A KARNEVÁLON
14.00 Tárlatvezetés az Isis savariai otthona című kiállításban • ISEUM SAVARIENSE
14.30 Tárlatvezetés az időszaki kiállításban • ISEUM SAVARIENSE
15.00 Tárlatvezetés a múzeum állandó kiállításában •  SAVARIA MÚZEUM
Tárlatvezetés a Textiltriennálé kiállításban • SZOMBATHELYI KÉPTÁR
Tárlatvezetés a Smidt Múzeumban • SMIDT MÚZEUM
Vendégsében a helytartónál • JPI ROMKERT
Séta az ókori Savariában • ISEUM SAVARIENSE

15.00-17.00 Küzdősport az ókortól napjainkig – birkózás, pankráció-bemutató • ISEUM SAVARIENSE
16.00 Wéber Edina – judaista szombatfogadás és heti szakasz magya- rázat, beszélgetés • ZSIDÓ UDVAR
16.30 Ungaresca Táncegyüttes: Hajdúk tánca • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Alain-René Le Sage: Szerelmi üzletek (Turcaret) •  KARNEVÁLSZÍNHÁZ
17.00 Keleti gyermekfoglalkoztató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Boglya Népzenei Együttes koncertje • MAGYAR UDVAR
17.30 Nyitott szombatfogadó istentisztelet a hitközség imaházában (Batthyány tér 9.) • ZSIDÓ UDVAR
18.00 Excape of Mind – gitárkoncert • ZSIDÓ UDVAR
19.00 Korponay Zsófi és zenekara – Nina Simone-est • ZSIDÓ UDVAR
20.00 Miraculum • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
20.30 Holdosi Attila és barátai – népszerű funk-rock-blues dalok • ZSIDÓ UDVAR
Fáklyás esti séta a Szent Márton temetőben • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

21.00 Éjszakai őrjárat a középkori várban – fáklyás tárlatvezetés • JPI ROMKERT
Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
Táncház a Boglya Népzenei Együttessel és az Ungaresca Tánc- együttessel • MAGYAR UDVAR
21.30 Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
22.00 Aznap Zenekar • ZSIDÓ UDVAR Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

AUGUSZTUS 25., SZOMBAT

10.00–12.00 Táncoktatás Seres Zolival • KELETI UDVAR
10.00–18.00 Kapunyitás – Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Játszóprogramok • KALANDVÁR

10.00–20.00 Savaria Karnevál retro • MNL VAS MEGYEI LEVÉLTÁRA
10.00–22.00 Nyitott műterem – Művészet az utcán… • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
10.00 Megnyitó, római seregszemle, fegyverzetbemutató •  TÖRTÉ­ NELMI TÉMAPARK
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium növendékeinek ka- marakoncertje • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

10.20 Collegium Gladiatorium – felkészülés a délutáni Nagy Gladiátor- játékokra • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
10.45 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványai • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
11.00 Markomann rajtaütés a II. században • TÖRTÉNELMI TÉMA­ PARK
Karaván Együttes – családi koncert • KALANDVÁR
Buccsi Rezedák és Bóbiták • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Dal Commando – örökzöld dallamok • CIVIL KORZÓ

11.30 Mare Temporis: Csalfa kor, barangolás a reneszánsz szerelem világában – zenés-táncos színi játék • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
12.00–14.00 Táncóra Zsuzsóval – tangófúzió • KELETI UDVAR
13.00 Bara Blues – blues-rock-feldolgozások • SÖRTÉR
Ágról Ágra Családi Zenekar • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
13.30 Vasi Múzeumbarát Egylet Nyitott Versmondó Köre és a Vivace Ka- marazenekar – verses-zenés összeállítás (Séta köz) • CIVIL KORZÓ
14.00 Tárkány Művek – világzenei fergeteg • FORUM SZÍNPAD
Legio I. Adiutrix, Legio Leonum Valentiniani, Lancearii Savarien- ses, Nordegard, Sereghy Törzs – hun-római háborúk • TÖRTÉ­ NELMI TÉMAPARK
Velocipéd-akrobaták bemutatója • KALANDVÁR
Burgenlandi Magyar Énekkör • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Aranykorúak Vegyeskara – népdalok • CIVIL KORZÓ

14.30 Collegium Gladiatorium – Nagy Gladiátorjátékok • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület Napsugár Kórusa – katonadalok • CIVIL KORZÓ

15.00 Langaléta Garabonciások – vásári tréfák • FORUM SZÍNPAD
Badferro – „rock-recycle” • SÖRTÉR
Mikropódium Családi Bábszínház: Gulyás Terka, avagy aki a müzlit nem szereti, rossz ember nem lehet – vásári bábjáték • KALANDVÁR
Hang-Szín-Pad Stúdió – hangjáték • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Táncbemutatók a Kelet mesés világából • KELETI UDVAR
Mira Orient Art – orientális táncshow • CIVIL KORZÓ

15.15 Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjász bemutató • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
15.20 Képeslevelezőlap-gyűjtők Dalköre (Séta köz) • CIVIL KORZÓ
15.30 Római „tüzérségi fegyverek” • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Vásári csetepaté a Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület tagjaival • BOROK UTCÁJA

15.50 XV. századi tüzérségi és harcászati bemutató •  TÖRTÉNELMI TÉMAPARK

16.00 Fresco Ballo zászlóforgatók • FORUM SZÍNPAD
Szabó Tibor és zenekara – zenés utazás • BOROK UTCÁJA
Just For Fun Country Linedance Club – táncbemutató • MŰVÉ­ SZETEK UTCÁJA
Húrfúzió – 80–90-es évek zenei feldolgozásai • CIVIL KORZÓ

16.10 X. századi magyar harcászat • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
16.30 Artistica Anam Cara – középkori artistabemutató • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Táncszínházi előadások • KELETI UDVAR
16.50 A honfoglaló magyarok harcmodora • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK.

17.00 Gargantua – „pop-rock sodrás” • SÖRTÉR
Kiskalász Zenekar – családi koncert • KALANDVÁR
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium növendékeinek kamarakoncertje • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
17.10 Újvilág Utca – modern beat, indie zene magyar dalszövegekkel • CIVIL KORZÓ
17.15 Pavane zászlóforgatók • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
17.30 Pankastic! – django-pop • FORUM SZÍNPAD Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK

18.00 Kapuzárás, felkészülés a felvonulásra •  TÖRTÉNELMI TÉMA­ PARK
That’s Right Baby – rockabilly-koncert • BOROK UTCÁJA
Rózsabors Műhely: Hajszálrepedések – megzenésített versek  MŰVÉSZETEK UTCÁJA

19.00 JELMEZES FELVONULÁS
20.00 MagyarVista Social Club – „fúziós pop” • BOROK UTCÁJA
21.00 A Schaeffler bemutatja: Margaret Island – akusztikus folk-pop • FORUM SZÍNPAD
Pelczer Géza és Korponay Zsófia – „hangulatkoncert” • MŰVÉ­ SZETEK UTCÁJA

21.30 Kerekes Band – „etnozenei betyárveszedelem” • SÖRTÉR
A gyomor örömei – zenés kabaré Mikó Istvánnal • THALIA KERTJE

22.30 Bohemian Betyars – speed folk freak punk • BOROK UTCÁJA
Mare Temporis: Tüzek az idők tengerén • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

23.00 Tűzmadarak – tűzzsonglőr bemutató • FORUM SZÍNPAD
23.45 Artistica Anam Cara: Tűztánc • BOROK UTCÁJA

KÍSÉRŐHELYSZÍNEK
9.00–12.00 Jósda, arcfestés, csillámfestés, hennafestés • SZULTÁNIA KÁVÉ­ HÁZ
9.00–19.00
• PÜSPÖKI PALOTA – SZILY JÁNOS LÁTOGATÓKÖZPONT
• SARLÓS BOLDOGASSZONY SZÉKESEGYHÁZ TORNYAI

9.50 Papok és papnők sétája a Fő téren • ISEUM SAVARIENSE
10.00–12.00 Háremfotózás • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
10.00–16.00 Kézműves foglalkozás • SMIDT MÚZEUM

10.00–18.00
• HONVÉDSÉGI TOBORZÓPONT
• EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR ÉS A HERZAN-KÖNYVTÁR
Savaria Karnevál retro • MNL VAS MEGYEI LEVÉLTÁRA

10.00–21.00 • TRÓPUSI LEPKE- ÉS ROVARGIGÁSZOK KIÁLLÍTÁSA

10.00–22.00
• ELTE-SEK EGYETEMI STAND
• MEDITERRÁN UDVAR

10.00 A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum tagintézményeinek be- mutatói, kézműves és múzeumpedagógiai foglalkozásai (Piazzetta) • ISEUM SAVARIENSE
10.15 Templomnyitó szertartás Isis papnőivel és papjaival •  ISEUM SAVARIENSE
10.30 Isis istennő jelenése – szentélyprogram • ISEUM SAVARIENSE

11.00 Mira Orient Art hastáncbemutató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Séta a Romkertben • JPI ROMKERT
Séta az ókori Savariában • ISEUM SAVARIENSE
Alain-René Le Sage: Szerelmi üzletek (Turcaret) • KARNEVÁLSZÍNHÁZ

11.30 Tárlatvezetés az időszaki kiállításban • ISEUM SAVARIENSE

12.30 Isis istennő jelenése – szentélyprogram • ISEUM SAVARIENSE
13.00 Mira Orient Art hastáncbemutató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
14.00–17.00 Gyermek népzenei és néptáncegyüttesek bemutatkozás • MAGYAR UDVAR

14.00–18.00
Jósda • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Háremfotózás • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ

14.00–19.00 • MÉRNÖKMOZI A KARNEVÁLON
14.00–20.00 Arcfestés, csillámfestés, hennafestés • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
14.00 Tárlatvezetés az Isis savariai otthona című kiállításban • ISEUM SAVARIENSE
14.30 Tárlatvezetés az időszaki kiállításban • ISEUM SAVARIENSE

15.00 Tárlatvezetés a múzeum állandó kiállításában • SAVARIA MÚZEUM
Tárlatvezetés a Textiltriennálé kiállításban • SZOMBATHELYI KÉPTÁR
Tárlatvezetés a Smidt Múzeumban • SMIDT MÚZEUM
Vendégsében a helytartónál • JPI ROMKERT
Séta az ókori Savariában • ISEUM SAVARIENSE

15.30 Isis istennő jelenése – szentélyprogram • ISEUM SAVARIENSE
15.45 Mira Orient Art hastáncbemutató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
16.00 Savaria Legio – Háremrablás • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Fiatal Írók Szövetsége: Magánforradalmak – Schein Gáborral be- szélget Borbáth Péter • ZSIDÓ UDVAR ÉS BAZÁR
Szent Márton köpenye – óriásbábos játék • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
16.30 Navigium Isidis ünnepe – Isis istennő hajójának jelképes vízre bocsátása Isis papnőivel és papjaival • ISEUM SAVARIENSE Hadviselés Szent Márton korában •  SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
Alain-René Le Sage: Szerelmi üzletek (Turcaret) • KARNEVÁLSZÍNHÁZ

17.00 Templomzáró szertartás Isis papnőivel és papjaival •  ISEUM SAVARIENSE
Artistica Anam Cara – artistabemutató • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

17.30 Hotzi Panni – Kulhay Géza – négykezes zongorakoncert • ZSIDÓ UDVAR ÉS BAZÁR
Zsikó Zoltán és zenekara • MAGYAR UDVAR

18.00 Keleti Gyermekfoglalkoztató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Fresco Ballo – zászlóforgatók • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGA­ TÓKÖZPONT
18.30 Az Ujvári Timi – Holdosi Attila duó koncertje • ZSIDÓ UDVAR ÉS BAZÁR
Szent Márton legendája – képmutogató vásári játék • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

20.00 Orgonahangverseny a Szent Márton templomban •  SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
20.30 Fáklyás esti séta a Szent Márton temetőben • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
21.00 Malek Andi Soulistic – a Malek Andrea – Jáger Bandi duó koncertje • ZSIDÓ UDVAR ÉS BAZÁR
Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
Táncház a Boglya Népzenei Együttessel és az Ungaresca Tánc- együttessel • MAGYAR UDVAR

21.30 Keleti Fény – Mira Orient Art hastáncbemutató és Kopula Tűzi- játék lézershow • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
22.00 Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
23.00 Heavy B4G & Methodbreakz and MC Fantom – drum and bass DJ-sets • ZSIDÓ UDVAR ÉS BAZÁR

AUGUSZTUS 26., VASÁRNAP

10.00–12.00 Táncoktatás Seres Zolival • KELETI UDVAR
10.00–17.00 Kapunyitás – Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
10.00–18.00 Játszóprogramok • KALANDVÁR
10.00–22.00 Nyitott galéria – Művészet az utcán… • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
10.00 Megnyitó, római seregszemle, fegyverzetbemutató •  TÖRTÉ­ NELMI TÉMAPARK
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium növendékeinek ka- marakoncertje • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Kék Holló Színtársulat – sokszínű vidám jelenetek • CIVIL KORZÓ

10.20 Gladiátorjátékok – sine missione, azaz nincs kegyelem • TÖRTÉ­ NELMI TÉMAPARK
10.45 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványai • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
11.00 Az Artistica Anam Cara és a Szombathelyi Kötélugrók bemuta- tója • FORUM SZÍNPAD
Markomann rajtaütés a II. században • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Kuttyomfitty Társulat: Cirkusz Folklorikusz – gyermekműsor • KALANDVÁR
Ataru Taiko – japán dobszínház • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Buccsi Rezedák és Bóbiták – néptáncbemutató • CIVIL KORZÓ

11.30 Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
12.00–14.00 Táncoktatás Shererah-val – burlesque • KELETI UDVAR

13.00 Legio I. Adiutrix, Legio Leonum Valentiniani, Lancearii Savarien- ses, Nordegard, Sereghy Törzs – hun-római háborúk • TÖRTÉ­ NELMI TÉMAPARK

Sleeping Heroes – rockzenei koncert • SÖRTÉR
Dal Commando – örökzöld dallamok • CIVIL KORZÓ

13.30 Kassai Lajos lovasíjász és tanítványai • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
13.45 Artistica Anam Cara – középkori artistabemutató • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK

14.00 Pavane – zászlóforgatók bemutatója • FORUM SZÍNPAD
Háry János, a nagyotlépő obsitos – a Langaléta Garabonciások
gólyalábas műsora • KALANDVÁR
A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium növendékeinek ka- marakoncertje • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
Bioritmus – a 70-80-90-es évek zenéi és mai slágerek • CIVIL KORZÓ

14.15 Őr-Nyék Hagyományőrző és Harcművészeti Alapítvány – X. szá- zadi magyar harcászat • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
14.40 Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület – XV. századi tüzérségi bemutató • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
15.00 Tábori élet • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Fresco Ballo – zászlóforgatók műsora • BOROK UTCÁJA
Artrakcio – slágerparádé • SÖRTÉR
Gulyás László vándormuzsikus: Mátyás király – interaktív előadás • KALANDVÁR
Kajárpéci Vízirevű: Kajárpéci Otelló – vásári tragédia • MŰVÉ­ SZETEK UTCÁJA
Táncbemutatók a misztikus Kelet világából • KELETI UDVAR

15.20 Tóth Dániel – pop- és jazz-dalok feldolgozásai • CIVIL KORZÓ
16.00 Táborbontás • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Artistica Anam Cara – artistabemutató • BOROK UTCÁJA
Táncbemutatók Kelet és Nyugat egzotikus világából • KELETI UDVAR
Salsa La Vida Tánccsoport – salsa, bachata • CIVIL KORZÓ

16.30 LGT Emlékzenekar – „Mindenki másképp csinálja” • FORUM SZÍNPAD
Cirákulum – könnyű délutáni koncert • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
16.40 Kendik Péter – könnyűzene zongorán • CIVIL KORZÓ
17.00 Kapuzárás • TÖRTÉNELMI TÉMAPARK
Eticatt – könnyűzenei koncert • SÖRTÉR
Apnoé Zenekar: Kincskereső Kisködmön – zenés mesejáték • KALANDVÁR
Egyiptom – táncszínházi előadás • KELETI UDVAR

17.30 Salsa La Vida Tánccsoport – salsa, bachata • CIVIL KORZÓ
18.00 Intermezzo Latin Club – latin fiesta • BOROK UTCÁJA
Rózsabors Műhely: Dőzsöl az égen a Hold – megzenésített ver- sek • MŰVÉSZETEK UTCÁJA

18.15 Instant Infusion – akusztikus modern rockzene • CIVIL KORZÓ
19.00 Glenn Miller emlékkoncert – világslágerek újrahangolva • FORUM SZÍNPAD
Kedves Kovács – rockzenei koncert • SÖRTÉR

19.10 Amaya – Kiss Aletta – showtánc • CIVIL KORZÓ

19.30 Uknow Duó – könnyűzenei koncert • MŰVÉSZETEK UTCÁJA
20.00 Firkin – ír őrület • BOROK UTCÁJA
Új Nemzedék – rockzenei koncert • CIVIL KORZÓ

20.30 Karneválzáró ceremónia • FORUM SZÍNPAD
21.00 Dennis Lumborg: Szépkisnap – monodráma • THALIA KERTJE
21.30 Punnany Massif – hiphop-mixtúra • FORUM SZÍNPAD
Hetedik Ég – rockzenei koncert • SÖRTÉR

22.30 Ferenczi Gyuri és az Első Pesti Rackák – zenés „betyárjáték” • BOROK UTCÁJA
23.20 Artistica Anam Cara – tüzes artistabemutató • FORUM SZÍNPAD

KÍSÉRŐHELYSZÍNEK
9.00–12.00 Jósda, arcfestés, csillámfestés, hennafestés • SZULTÁNIA KÁVÉ­ HÁZ
9.50 Papok és papnők sétája a Fő téren • ISEUM SAVARIENSE
10.00–12.00 Háremfotózás • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
10.00–16.00 Kézműves foglalkozás • SMIDT MÚZEUM
10.00–18.00 • HONVÉDSÉGI TOBORZÓPONT
Savaria Karnevál retro • MNL VAS MEGYEI LEVÉLTÁRA

10.00–20.00 • TRÓPUSI LEPKE- ÉS ROVARGIGÁSZOK KIÁLLÍTÁSA
10.00–22.00
• ELTE-SEK EGYETEMI STAND
• MEDITERRÁN UDVAR

10.00 A Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum tagintézményei- nek bemutatói, kézműves és múzeumpedagógiai foglalkozásai (Piazzetta) • ISEUM SAVARIENSE
10.15 Templomnyitó szertartás Isis papnőivel és papjaival •  ISEUM SAVARIENSE
10.30 Isis istennő jelenése – szentélyprogram • ISEUM SAVARIENSE
11.00 Mira Orient Art hastáncbemutató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Séta az ókori Savariában • ISEUM SAVARIENSE
Szent Márton mise a templomban • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
11.30 Tárlatvezetés az időszaki kiállításban • ISEUM SAVARIENSE
12.30 Isis istennő jelenése – szentélyprogram • ISEUM SAVARIENSE
13.00 Mare Temporis: Történelmi táncok • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
14.00–18.00 Jósda, háremfotózás • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ

14.00–20.00 Arcfestés, csillámfestés, hennafestés • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
14.00 Tárlatvezetés az Isis savariai otthona című kiállításban • ISEUM SAVARIENSE
14.00–18.00 Gyermek népzenei és néptáncegyüttesek bemutatkozása • MA­ GYAR UDVAR
14.00–19.00 • MÉRNÖKMOZI A KARNEVÁLON
14.30 Tárlatvezetés az időszaki kiállításban • ISEUM SAVARIENSE
15.00 Tárlatvezetés a múzeum állandó kiállításában • SAVARIA MÚZEUM
Tárlatvezetés a Textiltriennálé kiállításban •  SZOMBATHELYI KÉPTÁR
Tárlatvezetés a Smidt Múzeumban • SMIDT MÚZEUM
Séta az ókori Savariában • ISEUM SAVARIENSE

15.30 Isis istennő jelenése – szentélyprogram • ISEUM SAVARIENSE
Szent Márton legendája – vásári képmutogató játék • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

16.00 Savaria Legio – Háremrablás • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Szent Márton köpenye – óriásbábos játék • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

16.30 Navigium Isidis ünnepe – Isis istennő hajójának jelképes vízre bocsátása Isis papnőivel és papjaival • ISEUM SAVARIENSE
Hadviselés Szent Márton korában •  SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

17.00 Templomzáró szertartás Isis papnőivel és papjaival •  ISEUM SAVARIENSE
18.00
Keleti Gyermekfoglalkoztató • SZULTÁNIA KÁVÉHÁZ
Koprive Tamburazenekar koncertje • MAGYAR UDVAR
Capella Savaria – kamarakoncert • EVANGÉLIKUS TEMPLOM

19.00 Horvát táncház a  Koprive Tamburazenekarral és a Gradišće Hor- vát Kulturális Egyesület táncosaival • MAGYAR UDVAR
20.00 Táncház a Boglya Népzenei Együttessel és az Ungaresca Tánc- együttessel • MAGYAR UDVAR
20.30 Fáklyás esti séta a Kriptában • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTO­ GATÓKÖZPONT
21.00 Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
21.30 Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT
22.00 Fény-képek Szent Mártonról – fényfestés • SZENT MÁRTON TÉR ÉS LÁTOGATÓKÖZPONT

A Jelmezes felvonulás

Augusztus 24-én, pénteken és 25-én, szombaton 19.00 órától a Karnevál legszínpompásabb eseményének lehet tanúja, aki a belváros ünnepi kulisszái között megtekinti a lemenő nap fényében induló jelmezes felvonulást.

A menet idén is a Történelmi Témaparktól indul, azonban útvonalában a tavalyi évhez képest változás lesz. Idén is több száz jelmezes idézi meg a város és Pannónia dicső történetét, híres szülötteit, a magyar történelem emblematikus figuráit. A történelmi jeleneteket ezúttal is gólyalábasok, dobosok, zenészek, tűznyelő és tűzfújó mutatványosok, valamint zászlóforgatók és hagyományőrzők tarka-barka serege színesíti és teszi élővé.

A jelmezes felvonulások időpontjai:
2018. augusztus 24-én és augusztus 25-én 19.00 óra. Jegyár a lelátóra: 1900 Ft. Az augusztus 25-i felvonulás eső-előadásának időpontja: augusztus 26., 10.30 óra

A felvonulások útvonala:
Történelmi Témapark – Thököly I. utca – Bejczy I. utca – Kossuth L. utca – Hefele M. utca – Berzsenyi D. tér – Széchenyi I. utca -Kőszegi utca – Mártírok tere – Király utca – Savaria tér – Szent Márton utca – Thököly I. utca – Történelmi Témapark

A felvonuló sorrendje

RÓMAIAK
• Claudius császár bigán
• Legio XV. Apollinaris Cohors I.
• Legio XV. Apollinaris Cohors II.
• Legio I. Adiutrix
• Legio Leonum Valentiniani
• Lancearii Savarienses savariai palotagárda alakulat
• Legio III. Italica Concors
• A legiókat kísérő asszonyok, konkubinák és vízhordóleányok
• Isis istennő papjai és papnői az istennő szobrával
• Collegium Gladiatorium
• Római fanfárok
• Savaria szenátorai, a colonia elöljárói, kíséretükben
liktorokkal és díszvendégeik
• Savaria civil lakossága
• Szombathely Város Fúvószenekara
• Savaria civil lakossága

NÉPVÁNDORLÁS KORA

• Északi Gárda – germán gepidák
• Sereghy Törzs – hunok
• Kassai Lajos Lovasíjász Iskola
• Magor Íjász Hagyományt Őrző Kulturális Egyesület
• Őr-Nyék Hagyományőrző Egyesület
• Emese Álma Szabad Íjász Csapat
• Sárvári Íjászok
• Langaléta Garabonciások gólyalábon

KÖZÉPKOR

• Újhold régizene- és táncegyüttes (moreszka táncok)
• A Csempeszkopácsi Középkori Forgatag képviselői
• Vagabanda gólyalábasai

RENESZÁNSZ KOR

• Artistica Anam Cara mutatványosok Kaufbeurenből
• Kötélugró mutatványos lányok Sabariából
• Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület
• Mare Temporis Alapítvány
• Pavane zászlóforgatók
• Fekete Sereg
• Mátyás király és kísérete
• Be-Jó Történelmi Táncegyüttes – zászlóforgatók, táncosok, tündérszárnyasok és tűzzsonglőrök
• Daniel Speer Brass Band – reneszánsz zene
• Török kereskedő a családjával a török hódoltság területeiről szamárral
• A Keleti Udvar hastáncosai
• Seres Zoltán és a Pharaoh táncstúdió

BAROKK ÉS REFORMKOR

• Fresco Ballo zászlóforgató csoport
• A barokk Sabaria-Szombathely polgárai
• Tűzmadarak időutazó artistái tricikli-időgéppel és a Mare Temporis steampunk garabonciásaival
• Balatonfüredi Reformkori Hagyományőrzők Társasága
• ELTE-SEK diákjai Eötvös Loránd korának viseletében
• Szent Márton óriásbáb az Ungaresca Táncegyegyüttessel és a Boglya zenekarral
• Szombathelyi 11-es Huszár Hagyományőrző Egyesület

XX. SZÁZAD
• Velocipéd duó
• Az Osztrák-Magyar Monarchia Cs. és K. Haditengerészete (Idehaza – a Magyar vidékért Egyesület)
• A NKE Honvédtisztképző karának I. világháborús gyalogos hagyományőrzői
• Katasztrófavédelem Központi Zenekara (csak szombat)
• Lóvontatású tűzoltó kocsi – Korhű ruhákba öltözött tűzoltók és (pénteken) zenészbarátaik kíséretében
• KOKSZ oldtimer velocipedisták és biciklisták
• II. világháborús hagyományőrzők baráti köre Sopronkövesdről
• Magyar Királyi Kiss Ernő Honvéd Kerékpáros Zászlóalj hagyományőrzői

Kapcsolódó időpontok

2018.11.16. - 2018.11.18. Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Savaria Salsa Fesztivál
2018.11.21. Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
AZ ELFELEDETT SZOMBATHELYI VÁR ÉS EGYKORI URAI - előadássorozat
2018.11.22. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Válogatott történetek - Mogács Dániel önálló estje - Dumaszínház, Szombathely - Megyei Művelődési és Ifjúsági Közp. - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.11.25. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Turandot - AGORA - Művelődési és Sportház - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.11.03. - 2018.11.26. Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Weöres Sándor Színház előadások november hónapban - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.11.27. 18:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Dr. Csernus Imre pszichiáter előadása: A boldogság hajszolása - Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.11.30. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Retro fesztivál - Szombathely - Savaria Aréna - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.01. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
BERIOZKA - HUNGARIAN TOUR 2018 - Agora Művelődési Központ, Szombathely - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.07. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
3. Vajda Gergely és Ábrahám Márta - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.08. 18:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Kowalsky meg a Vega 15 - Tankcsapda - Lukács 50 - Savaria Aréna - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.09. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
A 100 Tagú Cigányzenekar Ünnepi Nagykoncertje - Agora Művelődési és Sportház - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.12. Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
AZ ELFELEDETT SZOMBATHELYI VÁR ÉS EGYKORI URAI - előadássorozat
2018.12.17. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Moszkvai Patriarchátus Kórus - Szombathely Agora - Művelődési és Sportház - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.19. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
CSÍK30 - 30 Év Boldogság - Agora - Művelődési és Sportház - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.23. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Rákász Gergely - Tél - Szombathely-Evangélikus Templom - JEGYVÁSÁRLÁS
2018.12.30. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Ray Cooney: A miniszter félrelép - Bánfalvy Stúdió - Szombathely, AGORA - Művelődési és Sportház - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.01.06. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Újévi Operettgála - Szombathely Agora - Művelődési és Sportház - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.01.10. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Andrea Linsbauer és Katja Frolova - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.01.10. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
KUTYAREFORM - Előadás kutyákról, kutyásoknak... - Agora Művelődési és Sportház - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.01.16. 18:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Hangos látás - Színes hallás - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.01.17. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
4. Madaras Gergely és Lakatos György - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.02.28. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Savaria Szimfonikus Zenekar művészei - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.03.02. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
MAJKA Aréna Show /Szombathely - Aréna Savaria - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.03.08. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
6. Hermine Pack és Mérei Tamás - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.03.29. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
7. Beethoven: 9. szimfónia - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.04.04. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Szeged Classic Trió - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.05.22. 18:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
Hangos látás - Színes hallás - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS
2019.05.23. 19:00 Szombathelyi programok 2018. Fesztiválok, rendezvények, események Szombathelyen
8. Madaras Gergely és Fejérvári Zoltán - Savaria Szimfonikus Zenekar, Bartók Terem - JEGYVÁSÁRLÁS

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!


KAPCSOLATFELVÉTEL, ELÉRHETŐSÉGEK
A PROGRAMGAZDA AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJA!
Pontatlanságot talált? Itt jelezze nekünk!
Kevés az információ?
Ha valamit nem talál, további információkat kérhet szerkesztőségünktől.
Információkérés

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
MEGADOTT INTERVALLUMBAN:
-TÓL -IG
Savaria Történelmi Karnevál Szombathely 2018

Könyvtár

Legjobb élmények

Szilveszterezzen Budapesten Velünk!
Karácsony hangulatban advent idején egy világhírű kórus koncertjén!
Lélegzetelállító élmény! Az óriáskerékről Budapest összes nevezetessége látható teljes panorámában.
Corvina-kiállítás Budapesten - A Corvina Könyvtár budai műhelye
Egész évben, minden évszakban szeretettel várjuk tófürdőzésre Hévízen.
Tatai Vadlúd Sokadalom
Hajókirándulások Budapesten minden napszakban minden korosztálynak!
Bivalyrezervátum a Kis-Balatonnál! Hívjuk, várjuk!
Fedezze fel Gyulát, Magyarország történelmi fürdővárosát!
11925
követő
Csatlakozz Facebook közösségünkhöz, hogy
az elsők között értesülj a legjobb programokról!
7798
program
Iratkozz fel hírlevelünkre
a kimondottan neked javasolt élménykínálatokért!
1009
online jegy
Ne töltsd az időt sorban állással!
Vásárold meg nálunk előre a jegyedet!

Megyék

Tájegységek


© 2007-2018 PROGRAMTURIZMUS - Magyar TourMix Kft.
Gemius
Interticket