2025.09.13. (szombat)
1223 Budapest - 22. kerület - Budafok-Tétény, Nagytétényi út 31-33. (47.408974 x 19.02125)
Helytörténeti séta a budafoki Kísérleti Lakótelepen
2025. SZEPTEMBER 13. SZOMBAT, 10:00
Vukoszávlyev Zorán építészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem docense mutatja be a budafoki Kísérleti lakótelepet, melyre valóban több szinten is kísérletként tekinthetünk mind építészeti, mind szociológiai szempontból.
Mi hozta létre ezt a különleges modellt? És mi az, ami maradandó mindebből? Ezekre a kérdésekre keressük a választ sétánkon.
Találkozó: Háros vasútállomás buszmegálló.
A séta rossz idő esetén is elindul!
Budafoki 2025-26/1. – Budafoki Dohnányi Zenekar
2025. SZEPTEMBER 26. PÉNTEK, 19:00
Derecskei András: Budapest Bridges
Smetana: Hazám (részletek)
– Moldva
– Cseh erdőkön és mezőkön
Dvořák: VII. szimfónia
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Jiři Habart
Cziffra napok - Macskacicó Varázshangok mesével fűszerezve
2025. SZEPTEMBER 28. VASÁRNAP, 10:30
Cziffra György Nagytétényi Közösségi Színtér
"Édes kicsi mátkám, csak azt a szomorú arcodat ne látnám! Mondd meg, miért búsulsz?" - kérdezi Macskacicó a legkisebb királyfit. Varázsolni a fuvola és a hárfa hangjaival fogunk és becsempészünk egy kis cicó kedvességet is, hogy a mese végén a Király elé léphessen a kicsi királyfi és Macskacicó.
A Magyar Népmese Napja alkalmából egy páratlan mese koncerttel készülünk a gyerekeknek és a gyermeklelkű felnőtteknek.
Az előadást hangszerbemutató és hangszersimogató teszi még különlegesebbé.
Fuvolán Nagy Judit, hárfán Mikus Adrienn játszik, mesél Nizsai Dániel színész, bábművész
Szuvidált szenvedélyek
2025. OKTÓBER 5. VASÁRNAP, 19:00
A New York-i színpadokat meghódító darabban egy zseniális séf és egy lelkes befektető barátsága a tét, amikor kis exkluzív éttermüket hirtelen szárnyára kapja a hírnév. Sorok állnak az asztalokért, mindenki be akar jutni – de mindennek van határa.
Theresa Rebeck: Szuvidált szenvedélyek
konyhashow
Az Orlai Produkció évadnyitó bemutatója sok humorral vezeti be a kíváncsiskodót a konyhaművészet és az emberi játszmák kulisszái mögé. A New York-i színpadokat meghódító darabban egy zseniális séf és egy lelkes befektető barátsága a tét, amikor kis exkluzív éttermüket hirtelen szárnyára kapja a hírnév. Sorok állnak az asztalokért, mindenki be akar jutni – de mindennek van határa. Ez a határ pedig nem más, mint a szakács. Aztán hiába az ifjú marketinges, a segítőkész felszolgáló, gyülekeznek a viharfelhők. Mi a gasztronómia: művészet vagy üzlet? Mi a fontosabb: a tökéletesség, vagy a nagy forgalom?
Szereplők: Király Attila, Pataki Ferenc, Mészáros Martin, Barta Ágnes
Rendezte: Paczolay Béla
Külön köszönet Mizsei János, séfnek.
A Klauzál színházbérlet ősz 1. előadása.
Manócska - Maszat
2025. OKTÓBER 7. KEDD, 10:00
zenés-színházi koncert
A Delta Produkció előadása
Berg Judit a Pagony Kiadó gondozásában, Agócs Írisz rajzaival megjelent Maszat című sorozata másfél évtizede foglal el kiemelkedő helyet a bölcsődés és óvodás korú, valamint kisiskolás gyermekek életében.
A Maszat hangszerekkel, varázslatos kellékekkel, jelmezekkel, na meg a gyerekekkel együtt kel életre. A történetek saját dalokkal elevenednek meg, új köntösbe bújtatva mindazt, amit eddig csak olvasni lehetett. Maszat, Sári és Hochóc kalandjait sok zenével, de a szokásos koncertektől eltérően, különleges összeállításban ismerhetik meg a gyerekek.
A színdarab Berg Judit – Agócs Írisz: Maszat című sorozata alapján készült a Pagony Kiadó engedélyével.
Fellépők: Kárász Eszter és az Eszter-lánc trió
Gulliver - Mikkamakka és a barátai
2025. OKTÓBER 8. SZERDA, 14:00
zenés mesejáték
A Görbetükör Színi Társulat előadása
Lázár Ervin Kossuth-díjas író szeretett gyermekregénye, A Négyszögletű Kerek Erdő főhőseit ismerhetjük meg egy zenés mesejátékon keresztül.
A színpadon megelevenedik Mikkamakka, aki a barátait (Aromo, Bruckner Szigfrid, Dömdödöm, Szörnyeteg Lajos és Ló Szerafin) vezeti a mesés erdőbe. Általuk számtalan humoros kaland szereplőivé válunk mi nézők is.
Steigervald Krisztián - Generációs különbségek
2025. OKTÓBER 9. CSÜTÖRTÖK, 18:00
tréner, mentor, generációkutató előadása
Steigervald Krisztián napjaink egyik legkeresettebb előadója, sikeres könyvek írója. Előadása segít felismerni generációs korlátjainkat, közös pontjainkat és különbségeinket. Megtudhatjuk milyen jellegzetességei, sajátosságai vannak az egyes generációknak, hogyan tudunk hatékonyabban kapcsolódni egymáshoz, hogyan tudunk tanulni egymástól, egymásért.
Könnyed, közvetlen stílusának köszönhetően humorral, derűvel és megható pillanatokkal, valódi életből vett példákkal ismerhetünk meg új nézőpontokat és praktikus megoldásokat. Az előadás végén rádöbbenünk, hogy a mögöttünk, előttünk járók nem jobbak, nem rosszabbak, csak mások.
Családi vasárnap - Szüreti mulatság a Kolompos Együttessel
2025. OKTÓBER 12. VASÁRNAP, 10:30
Az Együttessel találkozhattok koncerteken, táncházakban, bálokon, gyakran láthatjátok őket óvodákban, iskolákban, vagy az interneten, zenéik gyakran felcsendülnek a gyerekszobákban, vagy óvodai foglalkozásokon, ünnepeken.
A legjobban a magyar népzenét és a régi magyar hagyományokat kedvelik, beleértve a népszokásokat, játékokat, meséket, dalokat, táncokat. Koncertjeiken számos ritka hangszert megszólaltatnak, sokat énekelnek, még többet bolondoznak, és a legjobban azt szeretik, ha a közönség is részt vesz a mókázásban akár a nézőtéren, akár a színpadon.
A koncert mellett a Népi Játszó a régi korok játékait eleveníti fel, a mai fiatalság részére.
A játékok nemcsak szórakoztatóak, de készségfejlesztőek is. A család minden tagja megtalálja a maga kedvencét, és örömteli játékot biztosít kicsiknek és nagyoknak.
Irodalmi szalon - Szigliget és a magyar irodalom
2025. OKTÓBER 16. CSÜTÖRTÖK, 18:00
A szigligeti Esterházy-kastély 1952-ben került az Irodalmi Alap kezelésébe és Bölöni György (Ady Endre barátja) javaslatára lett belőle Irodalmi Alkotóház. Megfordult itt többek között Örkény István, Zelk Zoltán, Kassák Lajos, Nemes Nagy Ágnes, Kolozsvári Grandpierre Emil, Szabó Magda, Nagy László, Pilinszky János, Fekete István, Weöres Sándor, Déry Tibor, Füst Milán, Vas István és Szántó Piroska, Karinthy Ferenc, Lázár Ervin. Az irodalom nem egy nagy műve született itt. A ház életéről, a remek irodalmi anekdotákról beszélget Sumonyi Zoltán József Attila-díjas költő és Széchenyi Ágnes. Garantált a sok autentikus történet, a frenetikus nevetés.
Budafok-Tétény Opera-és Dalstúdió koncert
2025. OKTÓBER 17. PÉNTEK, 17:00
A műsorban népszerű opera-, operett-, musical-részletek, dalok, sanzonok, nóták és slágerek hangzanak el.
Műsorvezető a stúdió vezetője: Csák József, operaénekes.
Zongorán közreműködik: Hegedűs Valér, zongora- és orgonaművész
Sztárvendég: Szóka Júlia, Arany Érdemkereszttel kitüntetett primadonna
Közreműködnek a stúdió művészei:
Dobos Klára, Elekes Vörös Judit, Kövecses Klára, Németh Beáta,
Sándor Bettina, Császár Péter, Csikai Barna, Sebők János, Németh Károly
Budapest Jazz Orchestra és Miklósa Erika
2025. OKTÓBER 17. PÉNTEK, 19:00
Lépjen be a hangok világába, ahol a klasszikus operai elegancia találkozik a lendületes big band jazz varázsával!
A nemzetközileg elismert Miklósa Erika és hazánk első számú jazz nagyzenekara, a Budapest Jazz Orchestra különleges koncerttel készülnek – egyedülálló crossover est, ahol határok oldódnak, és műfajok fonódnak egybe. A legismertebb operaslágerek új, jazzes hangszerelésben, amerikai filmzenei klasszikusok, valamint örökzöld swing- és latin darabok mindez a világhírű énekeső Miklósa Erika kivételes hangjával és a BJO fenséges hangzásával kel életre.
Én elmentem a vásárba c. bábelőadás ÉliásTóbiás Bábjáték
2025. OKTÓBER 19. VASÁRNAP, 10:30
interaktív bábelőadás
Az Éliás-Tóbiás Bábtársulat előadásában.
Reggel van, kukorékol a kakas, csiripelnek a verebek, kotkodál a tyúkanyó, de Csöpi a lovacska még mindig alszik. Hogy fogja így megjárni a vásárt? Pedig ma van a kis királyfi születésnapja és az ajándékot ő hozza! Ébresszük fel együtt a lovacskát és induljunk el a lovasszekérrel a vásárba!
A bábelőadás időtartama 30 perc +15 perc játék a gyerekek bevonásával, éneklés és zenélés
Az előadás gyerekeknek díjtalan
Mesél az ég! Karnyújtásnyira az univerzum!
2025. OKTÓBER 22. SZERDA, 17:00
2025. OKTÓBER 22. SZERDA, 18:00
Utazó Planetáriumi előadások gyerekeknek és felnőtteknek – Az Univerzum Hozzád jön!
Az Utazó planetárium, ahol a látogatók egy 360 fokos, teljeskupolás vetítés és szakképzett csillagászok segítségével nyerhetnek betekintést a folyamatosan változó égbolt, és az univerzum titkaiba. Az előadáson szórakoztató és mesés formában ismertetik meg a csillagok, az űr és a naprendszer, a bolygók távoli világát. Felfedezhetjük a világegyetem csodáit anélkül, hogy elhagynánk a várost.
A természet egyik nagyszerű látványossága a gyönyörű csillagos égbolt, ezt mutatjuk be mesés, lenyűgöző formában. Láthatjuk hogyan vonulnak keletről nyugatra a csillagképek, miképp változtatják formáikat az égitestek, és ha elég türelmesek vagyunk, egy hullócsillag láttán akár egy kívánságunk is teljesülhet.
17:00 Utazás a bolygók csodálatos világába!
18:00 Lépjünk újra a Holdra!
Nikola Tesla - Végtelen energia
2025. OKTÓBER 26. VASÁRNAP, 19:00
A VILÁGHÍRŰ, GRANDIÓZUS MUSICALSHOW
Nikola Tesla kétségtelenül minden idők egyik legkitűnőbb lángelméje, akinek zsenialitását csak Arisztotelészéhez és Leonardo da Vinciéhez hasonlíthatjuk, egész világunkat átalakító találmányait pedig már kortársai is a kerék és az egyiptomi piramisok jelentőségéhez mérték. Főként Tesla felfedezéseinek és szabadalmainak köszönhető, hogy az elmúlt évszázad során az elektronikai eszközök a mindennapjaink nélkülözhetetlen részévé válhattak, hiszen példának okáért az okostelefon vagy a vezeték nélküli elektromos töltés alapelveit is elsőként személyesen maga, Tesla fektette le.
A különleges személyiségű tudóst több ország is joggal érzi magáénak. Kevesen tudják, de a szerb származású, horvát területen született Tesla szakmai karrierje Budapestről, a Puskás Telefontársaságtól (első munkahelye) indult, később, már világpolgárként elérve Amerikába, ahol megvalósíthatta gyermekkori álmát, amikor is megtervezhette a Niagara-vízesésre épített anno világcsodának számító erőművét. És mivel a tudós sok egyéb más emberi, baráti szállal is erősen kötődött Magyarországhoz, ez a tény remek apropóul szolgált arra, hogy a TBG Production új nagypremierje témáját ezen kiváló elmének szentelje. A két felvonásos, lendületes és rendkívül látványos zenés darab így amellett, hogy ragyogó szórakozást ígér, segíthet újra felfedezni, új oldaláról megismerni a mára közismert név mögött rejtőző csodálatos zseni elmét és életének rejtélyeit!
A kétórás musical show a ma rendelkezésünkre álló legkorszerűbb show technikai elemek alkalmazásával teremti meg azt az egyedi látványvilágot, amely ismét lenyűgöz és elkápráztat, egyben izgalmas zenei és vizuális hátteret ad Tesla életének és a tizenkilencedik század hangulatiságának, bemutatva Smiljantól, Prágán, Budapesten, Párizson, New Yorkon és a Chicagói Világkiállításon át egészen a Niagara vízeséséig az akkori roppant színes és pezsdülő nagyvilágot. A darab létrehozásában a szakma hazai kiválóságai vesznek részt. A dalokat az Artisjus és Fonogram díjas Sebestyén Áron jegyzi, a dalszövegekért és a dramaturgiáért pedig nem más, mint a mára kossuth díjjal kitűntetett Müller Péter Sziámi felel. A szövegkönyvet Egressy Zoltán írta, a koreográfiát Szabó Anikó állította össze, a vizuális látvány világot a Forward Productions csapata, a jelmezek egyedi hangulatiságát Kiss Márk jegyzi.
Alkotók
Író: Egressy Zoltán, Dalszövegíró: Müller Péter Sziámi, Zeneszerző: Sebestyén Áron
Rendező: Radó Denise, kreatív ötletgazda: Vona Tibor
Arculat, kreatívok, grafikus: Tóth Attila
Fénytechnika: MD Rental – Rech Bálint
Fotó: Béli Balázs
Főbb szerepekben:
Nikola Tesla: Mikola Gergő / Török-Újhelyi Tamás
Szigeti Antal: Szabó Máté / Mikola Gergő
Szigeti Adél: Magyar Viktória / Györfi Anna / Békefi Viktória
Thomas Alva Edison: Lux Ádám / Kósa Zsolt / Balázs Csongor / Ragány Misa
Duka Tesla/Sarah Bernhardt: Füredi Nikolett / Varga Gabriella / Györfi Anna / Fésűs Nelly / Kisfaludy Zsófi
George Westinghouse: Kautzky Armand / Gerdesits Ferenc
Bachelore/Lenin: Gerner Csaba / Maday Gábor
Budafoki 2025-26/2. – Budafoki Dohnányi Zenekar
2025. NOVEMBER 7. PÉNTEK, 19:00
Frederick Delius: Séta a Paradicsomban
Ravel: G-dúr zongoraverseny
Debussy: A tenger
Szabó Marcell – zongora
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Werner Gábor
Családi vasárnap - Kalap Jakab családi koncert
2025. NOVEMBER 9. VASÁRNAP, 10:30
Kalap Jakab saját dalaiból álló Bábkoncertje a folk-világzene sokszínűségét ötvözi a magyar hagyományokkal, kialakítva ezzel sajátos egyedi stílusát, mely nagy sikert arat a gyermekek és szüleik körében.
Magával ragadó előadásmódját átszővi az állandóan jelen lévő zenei és színpadi humor, mely egyúttal könnyen emészthetővé teszi a népzenei elemekre épülő produkciót. Műsora az élő koncert és a bábszínház csodálatos találkozása.
Manócska - A Holdkirály palotája
2025. NOVEMBER 11. KEDD, 10:00
interaktív mesejáték bábokkal
Az Aranyszamár Színház előadása
“Laimét a Holdkirály magával ragadta,
fekete várába hét lakattal zárta.
Nyergeld fel lovadat, indulj messzi útra,
fel az égbe, alá a tengerbe, a látóhatáron túlra…”
Te is segíthetsz kiszabadítani a szépséges leányt: locsogj, mint a tenger, kopogj, mint a kövek, ciripelj, mint a kabócák, s meglátod a szerelmesek újra egymásra találnak.
Alkotók
Író: Szász Ilona
Tervező: Orosz Klaudia Jászai-díjas
Zeneszerző: Novák János Jászai-díjas
Rendező: Szívós Károly Blattner-díjas
Játsszák: Baranyai Anita, Érsek-Csanádi Gyöngyi, Csillag Botond
Gulliver - A csodaszarvas meséje
2025. NOVEMBER 12. SZERDA, 14:00
bábjáték mese élőszereplőkkel
A Holdfű Színház előadása
Az előadás érdekessége, hogy a jól ismert történetet egy kevéssé szokványos szemszögből mutatja be. Mindenki tudja, hogy Hunor és Magyar hogyan találkozott a Csodaszarvassal, aki elvezette őket a magyarok egyik őshazájába. Ám az már kevéssé ismert, hogy ki is volt ez a szarvas valójában, miért indult útnak, hogy eleinket magával csalogassa az akkori Szkítiába. Épp ezért időzünk Dul király udvarában, megismerkedünk leányaival, Vadrózsával és Harmatgyöngyével, valamint a boszorkánnyal és fiaival, akik leánykérés ürügyén a birodalom megszerzésére törnek. Mert így kezdődik a Csodaszarvas meséje, amelynek az ismert monda a megoldása. A humoros fordulatokban bővelkedő szép mesét bábokkal, maszkos játékkal, helyenként pedig élőszereplőkkel jelenítjük meg.
Írta: Strausz Tünde
Zene: Strausz Tünde - Nánási Péter
Előadja: Holdfű Színház: Szijártó Aurélia, Barna Vanessza, Strausz Tünde
Manócska - Mikulás és a hamis manók
2025. DECEMBER 2. KEDD, 10:00
interaktív mesejáték
A Görbetükör Színi Társulat előadása
Négy krampusz elhatározza, hogy amíg a Mikulás megérkezik, addig ők szórakoztatják a gyerekeket. Fellapozzák a Mikulás mesekönyvét, zenélnek, énekelnek, megelevenítik a mesefigurákat, akikről a dalok szólnak. A dalokhoz kapcsolódó játékos feladatok megoldásával a gyerekek a műsor főszereplőivé válnak.
Gulliver - Diótörő
2025. DECEMBER 3. SZERDA, 14:00
mesebalett élő zenekarral
A Spirit Dance Company előadása
Nincs karácsony Csajkovszkij híres mesebalettje nélkül! Az előadás főszereplője Marika, akinek az álmában életre kel ez a mesés történet.
Az előadást még varázslatosabbá teszi a háttérben megszólaló élő klasszikus zenei produkció.
Előadják a Spirit Dance Company szólistái és a Spirit Dance Gyermek Táncszínház növendékei.
Marika szerepében: Ohly Csenge
Alkotók
Koreográfus: Sándor Timea és Farkas Zsuzsanna
Közreműködik az Urbán Ensemble zenekar
Csajkovszkij zenéjét színpadra adaptálta: Urbán Kristóf
Budafoki 2025-26/3. – Budafoki Dohnányi Zenekar
2025. DECEMBER 12. PÉNTEK, 19:00
Hindemith: Sinfonische Metamorphosen
Mancusi: Hegedűverseny
Beethoven: VIII. szimfónia
Ion Scripcaru – hegedű
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Guido Mancusi
Régimódi történet
2025. DECEMBER 14. VASÁRNAP, 19:00
családtörténet
A József Attila Színház előadása.
Szabó Magda szellemes, szenvedélyes, önazonos. A „Régimódi” önéletrajzi ihletésű, felemelő történet a századforduló Magyarországáról. A magyar irodalom egyik legizgalmasabb családregénye, a huszonegyedik században is érvényes drámaként. A József Attila Színház utóbbi tíz évének legnagyobb szabású prózai előadása.
Szereplők: Fehér Anna, Pikali Gerda, Nemcsák Károly, Molnár Zsuzsanna, Kónya Merlin Renáta,
Kovalik Ágnes, Fekete Gábor, Szabó Emília, Szabó Gabi, , Fazekas Zsuzsanna, Lábodi Ádám, Ujréti László
Közreműködik a színház tánckara, Gódor Erzsébet cimbalmon és Forró Fruzsina fuvolán.
Rendezte: Hargitai Iván
Az előadás hossza: 3 óra 15 perc (szünettel)
A Klauzál Színházbérlet 3. előadása.
Budafoki 2025-26/4. – Budafoki Dohnányi Zenekar
2026. JANUÁR 16. PÉNTEK, 19:00
Budafoki 2025-26/5. – Budafoki Dohnányi Zenekar
2026. FEBRUÁR 27. PÉNTEK, 19:00
Budafoki 2025-26/6. – Budafoki Dohnányi Zenekar
2026. MÁRCIUS 27. PÉNTEK, 19:00
Budafoki 2025-26/7. – Budafoki Dohnányi Zenekar
2026. MÁJUS 15. PÉNTEK, 19:00
2025.09.13.
Budapest
2025.09.26.
Budapest
2025.09.28.
Budapest
2025.10.05.
Budapest
2025.10.07. - 2025.10.09.
Budapest
2025.10.12.
Budapest
2025.10.16. - 2025.10.17.
Budapest
2025.10.19.
Budapest
2025.10.22.
Budapest
2025.10.26.
Budapest
2025.11.07.
Budapest
2025.11.09.
Budapest
2025.11.11. - 2025.11.12.
Budapest
2025.12.02. - 2025.12.03.
Budapest
2025.12.12.
Budapest
2025.12.14.
Budapest
2026.01.16.
Budapest
2026.02.27.
Budapest
2026.03.27.
Budapest
2026.05.15.
Budapest
További ajánlataink
2025. szeptember
2025.09.01. - 2025.09.07.
2025.09.08. - 2025.09.14.
2025.09.15. - 2025.09.21.
2025.09.22. - 2025.09.28.
2025.09.29. - 2025.10.05.
2025. október
2025. november
2025. december
2025. januártól decemberig
Találatok száma: 3
A Rendezvényközpont Budafok központi részén, a Törley Kastély és Törley Hungarikum Múzeum tőszomszédságában helyezkedik el. A rendezvényközpont négy teremből, azok kiszolgáló egységeiből, egy kültéri rendezvényhelyszínből és a 27 szobás Boutique Hotelből áll. Termeink minden típusú rendezvényhez ideálisak, a kisebb létszámú hangulatos rendezvényektől kezdve a pompás esküvőkön át a céges konferenciákig, az akár sokszáz fős kötetlen hangulatú vállalati partykig. A Boutique Hotel egész évben várja üzleti úton lévő, szabad idejüket töltő vagy a rendezvényekre érkező vendégeit. Konyhánk akár 500 fő egyidejű kiszolgálására is alkalmas.
A Rendezvényközpont Budafok központi részén, a Törley Kastély és Törley Hungarikum Múzeum tőszomszédságában helyezkedik el. A rendezvényközpont négy teremből, azok kiszolgáló egységeiből, egy kültéri rendezvényhelyszínből és a 27 szobás Boutique Hotelből áll. Termeink minden típusú rendezvényhez ideálisak, a kisebb létszámú hangulatos rendezvényektől kezdve a pompás esküvőkön át a céges konferenciákig, az akár sokszáz fős kötetlen hangulatú vállalati partykig. A Boutique Hotel egész évben várja üzleti úton lévő, szabad idejüket töltő vagy a rendezvényekre érkező vendégeit. Konyhánk akár 500 fő egyidejű kiszolgálására is alkalmas.
A Rendezvényközpont Budafok központi részén, a Törley Kastély és Törley Hungarikum Múzeum tőszomszédságában helyezkedik el. A rendezvényközpont négy teremből, azok kiszolgáló egységeiből, egy kültéri rendezvényhelyszínből és a 27 szobás Boutique Hotelből áll. Termeink minden típusú rendezvényhez ideálisak, a kisebb létszámú hangulatos rendezvényektől kezdve a pompás esküvőkön át a céges konferenciákig, az akár sokszáz fős kötetlen hangulatú vállalati partykig. A Boutique Hotel egész évben várja üzleti úton lévő, szabad idejüket töltő vagy a rendezvényekre érkező vendégeit. Konyhánk akár 500 fő egyidejű kiszolgálására is alkalmas.
A budatétényi lelki központba hívjuk mindazokat, akik lelki frissülésükre helyet és új programot keresnek. Egyéni személyek vagy csoportok, idősek és fiatalok, katolikusok és nem katolikusok felé irányítjuk a figyelmünket. Verbita misszionáriusi lelkiségünk nem engedi meg, hogy bezárjuk a kapuinkat bárki előtt, aki lelki támogatást keres.
A budatétényi lelki központba hívjuk mindazokat, akik lelki frissülésükre helyet és új programot keresnek. Egyéni személyek vagy csoportok, idősek és fiatalok, katolikusok és nem katolikusok felé irányítjuk a figyelmünket. Verbita misszionáriusi lelkiségünk nem engedi meg, hogy bezárjuk a kapuinkat bárki előtt, aki lelki támogatást keres.
A budatétényi lelki központba hívjuk mindazokat, akik lelki frissülésükre helyet és új programot keresnek. Egyéni személyek vagy csoportok, idősek és fiatalok, katolikusok és nem katolikusok felé irányítjuk a figyelmünket. Verbita misszionáriusi lelkiségünk nem engedi meg, hogy bezárjuk a kapuinkat bárki előtt, aki lelki támogatást keres.
A Belle Fleur Panzió barátságos, családi panzió Budapest dél-budai részén, nyugalmas zöldövezetben, távol a város zajától, mégis közel a centrumhoz (7 km), jó tömegközlekedéssel. A panzióban szépségszalon működik. 500 m-re étterem, lovaglás, tenisz, uszoda lehetőség van. A 8 szoba mindegyike saját fürdőszobával, zuhanyozóval van ellátva. A szobákban ingyenes WiFi, TV, telefon található.
A Belle Fleur Panzió barátságos, családi panzió Budapest dél-budai részén, nyugalmas zöldövezetben, távol a város zajától, mégis közel a centrumhoz (7 km), jó tömegközlekedéssel. A panzióban szépségszalon működik. 500 m-re étterem, lovaglás, tenisz, uszoda lehetőség van. A 8 szoba mindegyike saját fürdőszobával, zuhanyozóval van ellátva. A szobákban ingyenes WiFi, TV, telefon található.
A Belle Fleur Panzió barátságos, családi panzió Budapest dél-budai részén, nyugalmas zöldövezetben, távol a város zajától, mégis közel a centrumhoz (7 km), jó tömegközlekedéssel. A panzióban szépségszalon működik. 500 m-re étterem, lovaglás, tenisz, uszoda lehetőség van. A 8 szoba mindegyike saját fürdőszobával, zuhanyozóval van ellátva. A szobákban ingyenes WiFi, TV, telefon található.
Találatok száma: 19
Az épület 1910-1911-ben Kleofász Károly vendéglős építette és „Villatelep-Beszálló Vendéglő” néven üzemeltette. Hátul az udvarban kocsiszín volt, ahol a vidékről jövő kereskedők, fuvarosok lovaikat megetették, megitatták, ők maguk pedig törzsvendégek voltak. 1939-ben a Kméhling család vette meg az üzletet, az államosításig „Kméhling Vendéglő” volt a neve.
Az épület 1910-1911-ben Kleofász Károly vendéglős építette és „Villatelep-Beszálló Vendéglő” néven üzemeltette. Hátul az udvarban kocsiszín volt, ahol a vidékről jövő kereskedők, fuvarosok lovaikat megetették, megitatták, ők maguk pedig törzsvendégek voltak. 1939-ben a Kméhling család vette meg az üzletet, az államosításig „Kméhling Vendéglő” volt a neve.
Az épület 1910-1911-ben Kleofász Károly vendéglős építette és „Villatelep-Beszálló Vendéglő” néven üzemeltette. Hátul az udvarban kocsiszín volt, ahol a vidékről jövő kereskedők, fuvarosok lovaikat megetették, megitatták, ők maguk pedig törzsvendégek voltak. 1939-ben a Kméhling család vette meg az üzletet, az államosításig „Kméhling Vendéglő” volt a neve.
A Borköltők Társasága Pince Étterem ízletes fogásokkal és kényelemmel várja klimatizált termeiben és kültéri helyiségében. Magánrendezvényeket is szívesen vállalunk. Éttermünket akadálymentesen megközelítheti. A nagyobb létszámú rendezvényeket is örömmel fogadjuk. Terembérlésre és catering-szolgáltatásra is van lehetőség.
A Borköltők Társasága Pince Étterem ízletes fogásokkal és kényelemmel várja klimatizált termeiben és kültéri helyiségében. Magánrendezvényeket is szívesen vállalunk. Éttermünket akadálymentesen megközelítheti. A nagyobb létszámú rendezvényeket is örömmel fogadjuk. Terembérlésre és catering-szolgáltatásra is van lehetőség.
A Borköltők Társasága Pince Étterem ízletes fogásokkal és kényelemmel várja klimatizált termeiben és kültéri helyiségében. Magánrendezvényeket is szívesen vállalunk. Éttermünket akadálymentesen megközelítheti. A nagyobb létszámú rendezvényeket is örömmel fogadjuk. Terembérlésre és catering-szolgáltatásra is van lehetőség.
Hazánkban egyedülálló, de még Európában is ritkaságnak számít a Záborszky Pincészetben átadott a Borváros, ahol hazánk híres borvidékeivel ismerkedhetünk meg. A skanzenszerűen kialakított Borutcában tíz - badacsonyi, balatonboglári, egri, etyek-budai, mecsek-aljai, somlói, soproni szekszárdi, tokaj-hegyaljai és villányi - borvidéket járhatunk végig, csodálhatjuk a tájegységekre jellemző pincék homlokzatát. A többi,12 híres bortermelő vidékünk egyedi pincéit pedig videón nézhetjük meg.
Hazánkban egyedülálló, de még Európában is ritkaságnak számít a Záborszky Pincészetben átadott a Borváros, ahol hazánk híres borvidékeivel ismerkedhetünk meg. A skanzenszerűen kialakított Borutcában tíz - badacsonyi, balatonboglári, egri, etyek-budai, mecsek-aljai, somlói, soproni szekszárdi, tokaj-hegyaljai és villányi - borvidéket járhatunk végig, csodálhatjuk a tájegységekre jellemző pincék homlokzatát. A többi,12 híres bortermelő vidékünk egyedi pincéit pedig videón nézhetjük meg.
Hazánkban egyedülálló, de még Európában is ritkaságnak számít a Záborszky Pincészetben átadott a Borváros, ahol hazánk híres borvidékeivel ismerkedhetünk meg. A skanzenszerűen kialakított Borutcában tíz - badacsonyi, balatonboglári, egri, etyek-budai, mecsek-aljai, somlói, soproni szekszárdi, tokaj-hegyaljai és villányi - borvidéket járhatunk végig, csodálhatjuk a tájegységekre jellemző pincék homlokzatát. A többi,12 híres bortermelő vidékünk egyedi pincéit pedig videón nézhetjük meg.
Éttermünkben a levesektől a főzelékekig, a frissensültektől a desszertekig finom, házias ízekkel várjuk kedves vendégeinket Budafok központjában, a Kossuth Lajos utcában. Az étterem önkiszolgáló, így mindenki kedvére állíthatja össze menüjét az aznapi kínálatból, valamint változatos Séf ajánlatunkból.
Éttermünkben a levesektől a főzelékekig, a frissensültektől a desszertekig finom, házias ízekkel várjuk kedves vendégeinket Budafok központjában, a Kossuth Lajos utcában. Az étterem önkiszolgáló, így mindenki kedvére állíthatja össze menüjét az aznapi kínálatból, valamint változatos Séf ajánlatunkból.
Éttermünkben a levesektől a főzelékekig, a frissensültektől a desszertekig finom, házias ízekkel várjuk kedves vendégeinket Budafok központjában, a Kossuth Lajos utcában. Az étterem önkiszolgáló, így mindenki kedvére állíthatja össze menüjét az aznapi kínálatból, valamint változatos Séf ajánlatunkból.
Hungaria. Pezsgő Másképp - stílus, divat, pezsgés. A Hungaria pezsgő több mint 60 év szenvedélyes szakértelmének, valamint töretlen kísérletező kedvének gyümölcse. A folyamatos megújulás képessége emelte ki a pezsgők sorából. Az 1955-ben alapított pezsgőmárka égisze alatt mindig kiemelkedő minőségű pezsgő készült, amelyet a márkatulajdonos Törley cégcsoportban felhalmozott tudás és szakértelem garantál. A mindenre kiterjedő igényesség, az évtizedes tapasztalatokon alapuló gyártási folyamatok, valamint a korszerű nemzetközi gyártási technológiák adaptálása révén egy olyan márka született, amelynek neve az évek során az exkluzivitással és magas minőséggel forrt össze. Forrás a pincészet honlapja
Hungaria. Pezsgő Másképp - stílus, divat, pezsgés. A Hungaria pezsgő több mint 60 év szenvedélyes szakértelmének, valamint töretlen kísérletező kedvének gyümölcse. A folyamatos megújulás képessége emelte ki a pezsgők sorából. Az 1955-ben alapított pezsgőmárka égisze alatt mindig kiemelkedő minőségű pezsgő készült, amelyet a márkatulajdonos Törley cégcsoportban felhalmozott tudás és szakértelem garantál. A mindenre kiterjedő igényesség, az évtizedes tapasztalatokon alapuló gyártási folyamatok, valamint a korszerű nemzetközi gyártási technológiák adaptálása révén egy olyan márka született, amelynek neve az évek során az exkluzivitással és magas minőséggel forrt össze. Forrás a pincészet honlapja
Hungaria. Pezsgő Másképp - stílus, divat, pezsgés. A Hungaria pezsgő több mint 60 év szenvedélyes szakértelmének, valamint töretlen kísérletező kedvének gyümölcse. A folyamatos megújulás képessége emelte ki a pezsgők sorából. Az 1955-ben alapított pezsgőmárka égisze alatt mindig kiemelkedő minőségű pezsgő készült, amelyet a márkatulajdonos Törley cégcsoportban felhalmozott tudás és szakértelem garantál. A mindenre kiterjedő igényesség, az évtizedes tapasztalatokon alapuló gyártási folyamatok, valamint a korszerű nemzetközi gyártási technológiák adaptálása révén egy olyan márka született, amelynek neve az évek során az exkluzivitással és magas minőséggel forrt össze. Forrás a pincészet honlapja
Az István Tanya Vendéglő 1999-ben nyitotta meg kapuit Budafok szívében, a macskaköves Magdolna utcában. Vendéglőnk családias hangulatú belső termében 30 főt, fűtött télikertjében 30 főt, nyáron a kellemes-hűvös, `óriás gesztenyefa-árnyas” kerthelyiségében 40 főt tud vendégül látni. Esküvők, osztálytalálkozók, céges bulik, születésnapok és egyéb rendezvényekre a 60 főt befogadó különtermünket ajánljuk figyelmükbe. 80-150 fős rendezvények lebonyolítását is vállaljuk külső helyszíneinken. Alapvetően magyaros és nemzetközi ételeinkkel gondoskodunk arról, hogy vendégeink gasztronómiai élménye minden szempontból teljes legyen.
Az István Tanya Vendéglő 1999-ben nyitotta meg kapuit Budafok szívében, a macskaköves Magdolna utcában. Vendéglőnk családias hangulatú belső termében 30 főt, fűtött télikertjében 30 főt, nyáron a kellemes-hűvös, `óriás gesztenyefa-árnyas” kerthelyiségében 40 főt tud vendégül látni. Esküvők, osztálytalálkozók, céges bulik, születésnapok és egyéb rendezvényekre a 60 főt befogadó különtermünket ajánljuk figyelmükbe. 80-150 fős rendezvények lebonyolítását is vállaljuk külső helyszíneinken. Alapvetően magyaros és nemzetközi ételeinkkel gondoskodunk arról, hogy vendégeink gasztronómiai élménye minden szempontból teljes legyen.
Az István Tanya Vendéglő 1999-ben nyitotta meg kapuit Budafok szívében, a macskaköves Magdolna utcában. Vendéglőnk családias hangulatú belső termében 30 főt, fűtött télikertjében 30 főt, nyáron a kellemes-hűvös, `óriás gesztenyefa-árnyas” kerthelyiségében 40 főt tud vendégül látni. Esküvők, osztálytalálkozók, céges bulik, születésnapok és egyéb rendezvényekre a 60 főt befogadó különtermünket ajánljuk figyelmükbe. 80-150 fős rendezvények lebonyolítását is vállaljuk külső helyszíneinken. Alapvetően magyaros és nemzetközi ételeinkkel gondoskodunk arról, hogy vendégeink gasztronómiai élménye minden szempontból teljes legyen.
Boraink a nyári napsugarat, az aranyló fürtöket, a tavaszi friss erőt és a termékeny földet rejtik palackba. Az eredmény: tiszta, gyümölcs ízű, zamatos borok, finom savtartalommal. A Katona Borház 1996 őszén alakult, amely felélesztette a családi hagyományokat. Pincészetünk jelenleg 45 hektáron termeszt szőlőt a Balaton déli oldalán, a Balatonboglári Borvidéken, 2006 óta pedig 1 hektárt művelünk Tokaj Hegyalján! A szőlőt boglári pincészetünkben dolgozzuk fel és érleljük is palackozásig, de van, hogy kierjedt boraink egy részét budafoki pincénkbe szállítjuk további kezelésre, érlelésre. Itt történik a palackozás és ezután az értékesítés is.
Boraink a nyári napsugarat, az aranyló fürtöket, a tavaszi friss erőt és a termékeny földet rejtik palackba. Az eredmény: tiszta, gyümölcs ízű, zamatos borok, finom savtartalommal. A Katona Borház 1996 őszén alakult, amely felélesztette a családi hagyományokat. Pincészetünk jelenleg 45 hektáron termeszt szőlőt a Balaton déli oldalán, a Balatonboglári Borvidéken, 2006 óta pedig 1 hektárt művelünk Tokaj Hegyalján! A szőlőt boglári pincészetünkben dolgozzuk fel és érleljük is palackozásig, de van, hogy kierjedt boraink egy részét budafoki pincénkbe szállítjuk további kezelésre, érlelésre. Itt történik a palackozás és ezután az értékesítés is.
Boraink a nyári napsugarat, az aranyló fürtöket, a tavaszi friss erőt és a termékeny földet rejtik palackba. Az eredmény: tiszta, gyümölcs ízű, zamatos borok, finom savtartalommal. A Katona Borház 1996 őszén alakult, amely felélesztette a családi hagyományokat. Pincészetünk jelenleg 45 hektáron termeszt szőlőt a Balaton déli oldalán, a Balatonboglári Borvidéken, 2006 óta pedig 1 hektárt művelünk Tokaj Hegyalján! A szőlőt boglári pincészetünkben dolgozzuk fel és érleljük is palackozásig, de van, hogy kierjedt boraink egy részét budafoki pincénkbe szállítjuk további kezelésre, érlelésre. Itt történik a palackozás és ezután az értékesítés is.
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!
Megosztás
Kapcsolódó témák:
Országos eseménynaptár