ÚJ PROGRAM HIRDETÉS
A tájházak és szabadtéri múzeumok izgalmas, színes programokkal tárják ki kapuikat!
A tájházak és szabadtéri múzeumok izgalmas, színes programokkal tárják ki kapuikat!
Ezernyi pünkösdi élmény a Balaton parton! Várjuk Siófokon!
Ezernyi pünkösdi élmény a Balaton parton! Várjuk Siófokon!
Pünkösdi wellness hétvége a Bonvitalban - Sztárvendég: Gájer Bálint
Pünkösdi wellness hétvége a Bonvitalban - Sztárvendég: Gájer Bálint
Gyulai tavaszi wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Gyulai tavaszi wellness kikapcsolódás teljes panziós akcióval!
Tavaszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel
Tavaszi programajánló online jegyvásárlási lehetőséggel

Pannonhalmi Apátsági Múzeum

9090 Pannonhalma , Mátyás király u. 1-3. (47.550224 x 17.754477) Megnézem a térképen

A Pannonhalmi Főapátság 1996-ban ünnepelte alapításának ezredik évfordulóját és ebben az évben vált a Világörökség részévé. A millenniumi ünnepségeket követő érdeklődésre válaszként elkészült a bencés monostor turisztikai hasznosítási terve, amely több ütemű fejlesztést álmodott meg. A terv egyik megtervezett üteme az apátsági major rehabilitációja volt. Az apátsági major 18. században emelt, barokk épülete egy funkció nélküli, omladozó ingatlan volt. Így az ingatlan visszavásárlása után az első feladat a felújítás volt. Ennek eredményeképpen egy 21. századi igényeket kielégítő kulturális turisztikai látogatóközpont jött létre. A volt majorsági épületben új szolgáltatásokkal bővült a pannonhalmi kulturális turisztikai kínálat.

Az Apátsági Múzeum állandó kiállításoknak és időszakos tárlatoknak ad helyet.

A Főapátság műgyűjteményei

A Szent Benedek rend középkori templomainak művészi megformálása, díszítése és berendezése, a liturgia során használt szakrális eszközök, edények, öltözékek és könyvek az európai kultúra gazdag és elválaszthatatlan öröksége. A kiemelkedő művészi értéket képviselő tárgyak felé nemcsak korunk embere fordul érdeklődéssel. Az egykori alkotók és használók is úgy tekintettek rájuk, mint környezetük rangját kifejező, értékes tartozékára: a középkori monostorok tehetősségét nemcsak jövedelmi forrásaik, földbirtokaik és az ott élő emberek száma jellemezte, hanem a sekrestyék és armáriumok mélyén őrzött díszes kódexek, nemesfémből készült, drágakövekkel vagy zománcokkal ékesített ötvösművek, ereklyék és drága textíliák gyűjteménye is. Megbecsülték, és ha veszély fenyegetett, védelmezték, elrejtették vagy elmenekítették ezeket a tárgyakat.

Ha nem is felel meg az egykori értékszemlélet szerint a templomi ékességek tömege annak, amit ma múzeumi műgyűjteménynek nevezünk, valamiféleképpen mégis van közös vonása a modern kori műgyűjteménnyel. Abban is megnyilvánul ez a hasonlóság, ahogyan a középkorban kezelték és nyilvántartásba vették, részletes inventáriumokban sorolták fel a tárgyakat. Az ereklyék, vagy ereklyéket tartalmazó tárgyak megszerzéséről szóló, sok naivitást tartalmazó középkori történetek pedig bizonyos értelemben az újkori műgyűjtők híres mesterek alkotásaira, ritkaságokra vágyó, sokszor szintén túlzásokra ösztönző szenvedélyét idézik fel.

A pannonhalmi apátság alapítása óta rendelkezett ilyen „gyűjteménnyel”, amelynek a „leltára” is ránk maradt. Alig száz évvel a monostor alapítása után, Szent László király uralkodásnak idején, 1093 körül készült el a templomi felszereléseket és könyveket felsoroló dokumentum, amely a magyar kultúrtörténetnek is páratlan forrása. Azt tanúsítja, hogy a korai Árpád-kor királyi monostorai a nyugat-európai apátságokhoz hasonló gazdagságúak lehettek, hátterében pedig fejlett kézműves produkció és kereskedelem állhatott. Az 1518-ban ismét leltárba vett gazdag templomfelszerelés a 16. század második felében kritikus helyzetbe került. A középkori kincseket, könyveket és okleveleket a török hódítástól fenyegetett területről Fejérkövy István kormányzó főapát (1567-1593) előbb Veszprémbe menekítette, majd miután a nyitrai püspökség élére nevezték ki, a csataterektől távolabb fekvő, biztonságosabb észak-magyarországi városba vitette tovább. Előrelátó gondoskodásának köszönhető, hogy a török háborúkat nagyobb veszteségek nélkül túlélték az apátság ingóságai. A kincstár nyitrai megőrzésének különös emléke is van, egy késő gótikus kehely, amely a pannonhalmi kincstárból maradt vissza, a mai napig a nyitrai székesegyházban található. A Magger Placid főapát (1647-1667) idején készült jegyzék az apátság javai között már jelentős számú festményt is felsorol. A következő században rendkívül értékes uralkodói ajándékok gyarapították tovább Pannonhalma kincstárát. Nem véletlen, hogy az 1620 körül Prágában készült, jelentős művészi értéket képviselő ereklyetartókat korábban a császári kincstárban őrizték. Újabb különleges ajándékkal gazdagította Pannonhalmát a királynő 1779-ben, amikor megbízottja, Pierer József győri kanonok közreműködésével a magyar koronázási palástról 1613-ban készített, festett selyemmásolatot küldte el az apátságba.

A korábbiaknál is súlyosabb veszélyt jelentett az apátság műkincseire a rend II. József által 1786-ban elrendelt feloszlatása. A felszámolt monostorok, közöttük Pannonhalma javai az állam tulajdonába, és többnyire szabad értékesítésre kerültek. Az általában árveréseken eladott ingóságoknak rendszerint nyoma veszett, az apátság éremgyűjteményét Bécsbe szállították. Több esetben megtörtént azonban, hogy magánszemélyeknek sikerült megőrzési szándékkal az árverésen megvásárolni és később a rend birtokába visszajuttatni egyes tárgyakat. Így került vissza Pannonhalmára egy barokk cibórium Somogyi Dániel főapát családjának köszönhetően, és így tett Lovász András is, aki a templom nagy monstranciáját szerezte meg, és adta vissza 1802-ben a bencéseknek.

1802 után a visszaállított rend új feladatához, a középiskolai oktatáshoz és a tanárképzéshez kapcsolódó tudományos és művészeti gyűjteményeinek módszeres fejlesztésébe kezdett. Olyan, korábban feloszlatott rendházak javai is átkerültek ekkor Pannonhalmára, mint a győri jezsuitáké, kiemelkedő 18. századi textíliákkal és ötvösművekkel. A képtár mint gyűjtemény megalapítása Kovács Tamás (1783–1841) főapátnak köszönhető, aki 1833-ban Pozsonyban megvásárolta a főként elsőrangú numizmatikai anyaga révén nemzetközi hírű hédervári Viczay-gyűjtemény legjelentősebb festményeit. Az 1830-as években számos magánadománnyal és további vásárlásokkal gyarapodott a gyűjtemény.

Az apátság 19. században kiteljesedő gyűjteményei, amint az egyetemes múzeum szerepét betöltő új könyvtár alaprajzáról is leolvasható, a képzőművészetnél lényegesen szélesebb kört ölelnek fel. A természettant és történelmet tanító szerzeteseknek szemléltetési célból is szükségük volt az ásványok, növénymaradványok, régészeti leletek, kultúrtörténeti és ipartörténeti emlékek gyűjtésére. Nem feledkezhetünk meg a gyűjtemények bemutatásakor azokról a liturgia során használt tárgyakról sem, amelyek elsődlegesen nem mint műalkotások szerepelnek a monostor történetében – nem tartoznak a könyvtárépületben létrehozott 19. századi gyűjtemény
együtteshez sem –, de ma már elsősorban iparművészeti kincsként értékelhetők.

Középkori kőtár

A pannonhalmi apátság épületeiből az elmúlt közel két évszázad alatt bontások és átalakítási munkálatok, az 1960-as évektől már módszeres műemléki épületkutatások során is számos középkori kőfaragvány került elő, amelyek mára külön gyűjteménnyé fejlődtek. E tudományos gyűjtemény abban segíthet bennünket, hogy jobban megértsük a nagy egységeiben ma is meglévő első magyar bencés monostor építésének hosszú történetét. A faragott kövek, amelyek önmagukban is élvezhető emlékei a középkori építészetnek, olyasmiket árulnak el az egykori mesterekről, hogy milyen tapasztalatokkal rendelkeztek, honnan érkezhettek, milyen művészi kapcsolatokat és a maguk korában milyen újdonságokat hoztak Európának erre a vidékére.

Pannónia szőlőskertje borászati és pincekiállítás

A korábbi nagy sikerű időszakos kiállítás állandó kiállításként történő installálása az apátsági major mögötti, domboldalba vájt, mintegy 422 méter hosszú pincerendszerben, nyolc állomásra osztva mutatja be a szőlőtermesztés és a bortermelés történetét, összetett rendszerét.

A legenda szerint a velencei származású bencés szerzetes, majd csanádi püspök, Szent Gellért „a nyári időben az Úr házába jéggel telt edényeket rakatott, s ezekben az Úr vérének átváltoztatásához palackokat őriztek a legjobb borral, amit csak találni lehetett. Mert azt mondta:

’Amit hittel fogadunk belül, érezzük azt kellemesnek kívül’.” A legendarészlet igazolja a szerzetesek borfogyasztásban megmutatkozó igényességét, illetve magába sűríti azt a tényt, hogy a szőlőtermő vidéken lévő egyházi intézmények, köztük a bencés apátságok a liturgiához és a mindennapi fogyasztáshoz szükséges bor előállítása révén a középkori európai borkultúra meghatározó színtereivé váltak. A szentmiséhez elengedhetetlen a bor, a pincékből mégis sokkal több ital került az asztalra, mint az oltárra. A tiszta ivóvíz hiánya miatt ugyanis a középkorban bort vagy vizezett bort ittak, a járványok idején pedig a szokásosnál is többet, hiszen a bornak gyógyító, erősítő hatást tulajdonítottak.

Igyekeztek tehát saját szőlőkre szert tenni és azokat művelni, műveltetni, hogy maguk állíthassák elő mindennapi borszükségletüket. A Pannónia Szent Hegyén 996-ban megtelepedő szerzetesek számára kiállított kiváltságlevél bizonyítja, hogy a monostornak már a kezdetektől voltak szőlői, de többek között a somogyi tizedszedési jognak köszönhetően jelentős bordézsmával is rendelkezett.

A pannonhalmi apátság birtok- és jövedelemgyarapodása különösen Uros apát idején (1207–1242) vált jelentőssé.

A Múzeum kiállításai csoportok számára előzetes bejelentkezés és időpont egyeztetés alapján a nyitvatartási időben látogathatóak.

Jelenleg az állandó kiállításaink látogathatók: Középkori Kőtár, Főapátság Műgyűjteménye, Pannónia Szőlőskertje.

2024.01.01 - 2024.12.31

Találatok száma: 4
Szállásfoglalás, ajánlatkérés közvetlenül a szálláshelyek elérhetőségein!

Família Panzió Pannonhalma

Família Panzió Pannonhalma

A panzió Pannonhalma csendes, háborítatlan, falusias részén, nem a főút mentén található. A közelben söröző, borozó, étterem, szauna, automata tekepálya, lovaglási, horgászási stb. lehetőség is van.

Levendula Vendégház és Apartmanház Pannonhalma

Levendula Vendégház és Apartmanház Pannonhalma

Az 1000 éves Pannonhalmi Apátság lábánál családias, erdővel övezett, természetbarát, gyermekbarát, nyugodt környezetben található, igényes felszereltségű négy szobás vendégház, füves, parkosított udvarral, hintával, homokozóval, tollas labdázási, footbal lehetőséggel. Ideális hely pihenni, ...

Szent Jakab Zarándokház Pannonhalma

Szent Jakab Zarándokház Pannonhalma

Vendégházunk Szent Jakab apostolról, a Pannonhalmától 40 km-re álló, egykori lébényi bencés apátsági templom védőszentjéről kapta nevét. A település egyik legeldugottabb pontján, a zárt Cseider völgyben álló szállás- és közösségi épületek elsősorban osztályok, ifjúsági csoportok, táborok, zarándokcsoportok ...

Hotel Pannon Étterem Panzió Apartman

Hotel Pannon Étterem Panzió Apartman

A Pannonhalmán található Pannon Vendégház étteremmel várja a vendégeket. A szobák síkképernyős műholdas tévével és saját fürdőszobával rendelkeznek. A tökéletes kényelemről terasz, ingyenes wifi és díjmentes magánparkoló gondoskodik.

Találatok száma: 6
Asztalfoglalás, bejelentkezés közvetlenül a vendéglátóhelyek elérhetőségein!

Pannonhalmi Apátsági Pincészet

Pannonhalmi Apátsági Pincészet

A borászati vezetések során egy kis sétát követően a tárlatvezető bemutatja a vendégeknek az Apátsági Pincészet épületén belül a présházat és a borházat, ismerteti a borkészítés technológiai folyamatát.

Herold Pince Váralja

Herold Pince Váralja

A Herold Pince a Pannonhalmi borvidék legfiatalabb borászata. A Herold pince az apátság lábánál, a Gesztenyés-horogban található, a régi-új apátsági pincék közvetlen szomszédságában. A pince kb. 800 éves múltra tekint vissza, a bencések dézsmapinceként használták. A család 2010-ben vásárolta meg a ...

Hotel Pannon Étterem Panzió Apartman

Hotel Pannon Étterem Panzió Apartman

A Pannonhalmán található Pannon Vendégház étteremmel várja a vendégeket. A szobák síkképernyős műholdas tévével és saját fürdőszobával rendelkeznek. A tökéletes kényelemről terasz, ingyenes wifi és díjmentes magánparkoló gondoskodik.

Németh Borház  Pannonhalma

Németh Borház Pannonhalma

A Németh Borház több mint két évtizedes fennállása óta folyamatosan növeli termőterületeit. A pannonhalmi hegyoldalon található ültetvényen többségben fehér szőlő terem, de természetesen a vörös fajták - kékfrankos, merlot, cabernet franc, cabernet sauvignon, zweigelt - is megteremnek. Németh Endre ...

PAUSA Apátsági Kávéház

PAUSA Apátsági Kávéház

Saját készítésű fagylaltok és sütemények széles választéka. Az Apátsági Kávéház a Pannonhalmi Apátsági Múzeum épületében, Pannonhalma Főterén található, ahol a monostori pincészetünk, éttermünk és gyógynövénykertünk találkozik.

Torell Pince  Pannonhalma

Torell Pince Pannonhalma

A Torell Pince családi kézműves pincészet. Pannonhalmán a Gesztenyés Horogban található pincéjük jelenleg felújítás alatt van. A felújítás célja, hogy a pince egyaránt alkalmas legyen vendégfogadásra és a kézműves borászat hagyományainak, értékeinek bemutatására is. Mostanra egy 25 fős, hangulatos ...

Találatok száma: 8
Pannonhalmi Főapátság programok 2024

Pannonhalmi Főapátság programok 2024 2024. április 20. (szombat)

Pannonhalmi Főapátság fesztiválok, programok, események, rendezvények. A jeles napokhoz és ünnepekhez kapcsolódó hagyományőrző programok mellett idén is megrendezésre kerülnek a népszerű orgonahangversenyek. Mindannyian vendégek vagyunk ebben a világban és egymás életében. Az a szerzetesi tapasztalat, amely a ...

Pannonhalmi Gyógynövénykert programok 2024

Pannonhalmi Gyógynövénykert programok 2024 2024. április 20. (szombat)

Az arborétum szomszédságában, a levendula ültetvény ölelésében található, a IX. századból való Sankt Galleni kolostorterv mintáján kialakított gyógynövénykert ágyásaiban a középkorban és a jelenleg is használt gyógy- és fűszernövények kerülnek bemutatásra.

Orgonahangversenyek Pannonhalma 2024

Orgonahangversenyek Pannonhalma 2024 2024. május 18. (szombat)

Az orgonahangversenyek Pannonhalmán többnyire jeles egyházi vagy állami ünnepekhez kapcsolódnak.

Pannonhalma koncertek 2024

Pannonhalma koncertek 2024 2024. május 18. (szombat)

Orgonahangversenyek és jazzkoncertek Pannonhalmán.

Múzeumok Éjszakája Pannonhalma 2024

Múzeumok Éjszakája Pannonhalma 2024 2024. június 22. (szombat)

Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat.

2024. augusztus 20. Pannonhalma. Szent István király ünnepe

2024. augusztus 20. Pannonhalma. Szent István király ünnepe 2024. augusztus 20. (kedd)

Szent István király ünnepe augusztus 20-án a Pannonhalmi Főapátságban. A pannonhalmi monostor története szorosan összefonódik hazánk történelmével. Szent István királyunk rendelése szerint Szent Márton hegyén a bencés szerzetesek mindennap imádkoznak hazánk fennmaradásáért. Első királyunk ünnepén ...

Szent István Ünnepe a Pannonhalmi Főapátságban 2024

Szent István Ünnepe a Pannonhalmi Főapátságban 2024 2024. augusztus 20. (kedd)

Szent István király azért alapította a pannonhalmi monostort, hogy ezen a helyen a szerzetesek mindennap imádkozzanak hazánk fennmaradásáért. A monostor története szorosan összefonódik hazánk történetével. Monostoralapító Szent István királyunk ünnepén Pannonhalma nyitott kapukkal várja mindazokat, akik ...

Arcus Temporum 2024. Pannonhalmi Művészeti Fesztivál

Arcus Temporum 2024. Pannonhalmi Művészeti Fesztivál 2024. augusztus 23. (péntek) - 2024. augusztus 25. (vasárnap)

A Pannonhalmi Főapátság évente visszatérően szervezi az Arcus Temporum Művészeti Fesztivált. A fesztivál művészeti ágai – a zene, az irodalom, a képzőművészet és a spiritualitás – a monostor éves választott témájára összpontosítanak, kortárs és klasszikus művekből merítenek. Az ezeréves múltra ...

Találatok száma: 5
Eranthis Ösvény Pannonhalma

Eranthis Ösvény Pannonhalma 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)

12 állomásból álló természetvédelmi és tájtörténeti bemutató útvonal a Pannonhalmi Világörökségi Területen.

Pannonhalmi Apátság Arborétum, séta az apátság kertjében

Pannonhalmi Apátság Arborétum, séta az apátság kertjében 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)

A 22 hektáron elterülő kert a monostor 996-os alapításától szerves része a bencés szerzetesek mindennapjainak. Jelenleg több mint négyszáz növényfaj ezer egyede és csaknem 50 madárfaj él itt. A mindennapi életünkből ismert fák, bokrok, akác, mogyoró, som mellett különleges fajok is fellelhetőek, ...

Pannonhalmi Apátság arborétum és gyógynövénykert látogatás

Pannonhalmi Apátság arborétum és gyógynövénykert látogatás 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)

A régi korok szerzetesei nagy gonddal termesztették és gyűjtötték a gyógyításhoz szükséges növényeket. A természet tudományos vizsgálatára, a monostor természeti környezetének tudatos alakítására a 19. század első évtizedeiből vannak adataink.

Pannonhalmi Apátság látogatás

Pannonhalmi Apátság látogatás 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)

996-ban Géza fejedelem bencés szerzeteseket telepített le Pannónia Szent Hegyén. Az István király által jogaiban megerősített monostor feladata a kereszténység terjesztése és az európai kultúra meghonosítása, ápolása lett. Az apátság későromán-koragótikus bazilikája a középkori magyar építészet egyik ...

Pannonhalmi kirándulás

Pannonhalmi kirándulás 2024.01.01. (hétfő) - 2024.12.31. (kedd)

A Pannonhalmi Főapátságot az ideérkezők csoportos vezetés keretében tekinthetik meg. Számos programot kínálunk vendégeinknek, ajánlatainkról bővebb információ olvasható a lenti menüben.

Találatok száma: 9

HEFTER Üveggaléria & Stúdió

HEFTER Üveggaléria & Stúdió

A HEFTER üveggaléria Pannonhalmán, a világörökség részét képező Bencés Főapátság közvetlen közelében található. A 2007-ben átadott épület külső és belső tereiben állandó és időszakos kiállítások keretein belül a legjobb magyar és külföldi művészek üvegszobrászati, üvegfestészeti és a ...

Illatmúzeum Pannonhalma

Illatmúzeum Pannonhalma

A Pannonhalmi Főapátság Gyógynövénykertjében 2021. május 30-án adták át az ország első, az érzékszervekre ható élményeket nyújtó és interaktív Illatmúzeumot. A Pannonhalmi Főapátság legújabb látványossága, az Illatmúzeum betekintést enged az ezeréves szerzetesi gyógynövénykultúrába, a gyógyászat és ...

Pannonhalma Porta látogatóközpont

Pannonhalma Porta látogatóközpont

A város központjában egy régi épület felújításával, és egy új épületszárny létrehozásával várja látogatóit városunk új látogatóközpontja, a Pannonhalma PORTA. Pannonhalma Magyarországnak egy olyan kiemelkedő települése, melynek történelméről köteteket lehetne írni. Nekünk azonban nem csupán a múlt ...

Pannonhalmi Apátsági Múzeum

Pannonhalmi Apátsági Múzeum

A Pannonhalmi Főapátság 1996-ban ünnepelte alapításának ezredik évfordulóját és ebben az évben vált a Világörökség részévé. A millenniumi ünnepségeket követő érdeklődésre válaszként elkészült a bencés monostor turisztikai hasznosítási terve, amely több ütemű fejlesztést álmodott meg. A terv egyik ...

Pannonhalmi Arborétum és Gyógynövénykert

Pannonhalmi Arborétum és Gyógynövénykert

A régi korok szerzetesei nagy gonddal termesztették és gyűjtötték a gyógyításhoz szükséges növényeket. A monostor természeti környezetének tudatos alakításáról a 19. századtól vannak feljegyzések.

Pannonhalmi Bencés Főapátság Világörökség - Szerzetes Monostor és Látogatóközpont

Pannonhalmi Bencés Főapátság Világörökség - Szerzetes Monostor és Látogatóközpont

A Pannonhalmi Főapátság a Magyar Bencés Kongregáció központja. Az itt élő szerzetesek Szent Benedek Reguláját követik. Az Ezeréves Pannonhalmi Bencés Főapátság és közvetlen természeti környezete 1996-ban bekerült a világörökségek közé. A monostor épületei különböző korok üzenetét őrzik, együttesükben ...

Ürmös Porta Pannonhalma

Ürmös Porta Pannonhalma

Gyógynövény-ismereti és gyümölcsészeti oktatókert, zeneterápiás központ.

Boldog Mór-kilátó Pannonhalma

Boldog Mór-kilátó Pannonhalma

Pannonhalmán, a főapátság közelében, Szent Márton-hegyén emelkedik a Boldog Mór-kilátó, mely nevét egy bencés szerzetesről kapta. A kilátóból lenyűgöző panoráma nyílik a Sokorói-dombságra, a Pannonhalmi-medencére, de ellátni a Bakony északi vonulatáig is. A kilátót az apátsággal tanösvény köti össze, amely a ...

Pannonhalmi Lombkorona Tanösvény

Pannonhalmi Lombkorona Tanösvény

A Pannonhalmi Bencés Főapátság környezetében a Boldog Mór kilátó, és az azt övező erdei tanösvény mellé épült a Pannonhalmi Lombkorona Tanösvény. A 80 méter hosszú, halat formázó lombkorona sétány kilátópontként is működik, a legmagasabb pontja a talajszinttől 14 méter magasan fekszik. A hal farka a ...

Kapcsolódó témák:

Kiemelt ajánlatok

Kiemelt ajánlatok

Pannonhalmi Főapátság programok 2024 Pannonhalmi Főapátság programok 2024
  • Pannonhalma
2024. április 20. (szombat)
Pannonhalma koncertek 2024 Pannonhalma koncertek 2024
  • Pannonhalma
2024. május 18. (szombat)

Közeli ajánlatok

Pannonhalmi Pünkösdi Pincejárás 2024 Pannonhalmi Pünkösdi Pincejárás 2024
  • Pannonhalma
2024. május 17. (péntek) - 2024. május 19. (vasárnap)
Pannonhalmi Főapátság programok 2024 Pannonhalmi Főapátság programok 2024
  • Pannonhalma
2024. április 20. (szombat)
Pannonhalmi Gyógynövénykert programok 2024 Pannonhalmi Gyógynövénykert programok 2024
  • Pannonhalma
2024. április 20. (szombat)

Hasonló ajánlatok

Sas-hegyi Látogatóközpont programok 2024 Sas-hegyi Látogatóközpont programok 2024
  • Budapest
  • XI. kerület
2024. április 27. (szombat)
Bugaci Pásztormúzeum látogatás Bugaci Pásztormúzeum látogatás
  • Bugac
2024.04.15. (hétfő) - 2024.10.31. (csütörtök)
Ős-Dráva Látogatóközpont programok 2024 Ős-Dráva Látogatóközpont programok 2024
  • Szaporca
2024. október 26. (szombat)

Figyelmébe ajánljuk!

Kapcsolat, elérhetőség
Szeretné aktiválni elérhetőségeit az oldalon? Partner információ

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Megadott intervallumban:
-tól
-ig

Prémium program