Virág Judit Kortárs Galéria és Aukciósház
A Virág Judit Galéria és Aukciós ház fő profilja a XIX. és XX század kvalitásos magyar festmények és Zsolnay kerámiák forgalmazása, aukciók és kiállítások szervezése. A Galéria évente három aukciót rendez a klasszikus magyar festészet kiemelkedő darabjaiból, valamint Zsolnay kerámiákból. A Kortárs Galériában egyéni és csoportos kiállításokon mutatja be az alkotókat és műveiket az 1960-as évektől napjainkig. A galéria birtokolja a világ egyik legjelentősebb Zsolnay gyűjteményét és kiemelkedő klasszikus-modern magyar festészeti kollekcióval rendelkezik.
- +3613122071
- +3612694681
Virág Judit Galéria és Aukciósház
Dr. Virág Judit a magyar műtárgypiac meghatározó szereplője, több mint húsz éve dolgozik művészettörténészként és igazságügyi festmény szakértőként a hazai műkereskedelemben. Rendszeresen ad szakvéleményt magyar képek vonatkozásában nemzetközi aukciós házaknak (Dorotheum, az Erste Wiener, a Sotheby’s és a Christie’s aukciós házaknak), gyakran hívják kirendelt bírósági szakértőnek festmények értékbecsléséhez és eredetiségéhez kapcsolódó polgári és peres eljárásokban.
A Virág Judit Galéria és Aukciósház minden általa eladott festmény eredetiségéért felelősséget és garanciát vállal, valamint eredetiség igazolást – attesztet – ad. Valamennyi eladásra kerülő festmény csak alapos, igény esetén más szakértők bevonásával történő vizsgálata után kerül eladásra.
Aukciók
Árveréseinken rendkívül egyszerű vásárolni, akár személyesen, akár telefonon, otthonról.
Miért a Virág Judit Galéria?
- Az árverésen az adott műtárgyért a legmagasabb piaci árat éri el
- Kiterjedt hazai és nemzetközi ügyfélkör
- Kiemelkedő eredmények, aukciós rekord árak
- A galéria tartja az abszolút magyar aukciós rekordot
- Kitűnő ügyfélkapcsolat
- Páratlan tapasztalat a műkereskedelmi piacon
- Galériánk munkatársai az eladás során végig segítséget és tájékoztatást nyújtanak
A csapat
- Tapasztalt, szakmailag elismert kollégák
- Együttműködés az adott terület legjobb szakértőivel
- Képzett marketing és PR szakemberek
- Professzionális és rutinos árverés vezető
Az aukciókat megelőzően a galéria kiállítóterében az árverésre kerülő művek megtekinthetők az aukciós kiállításon. A galéria kiállítótere Európában is egyedülálló, múzeumi kvalitású, csaknem 400 nm-es területtel bővült, így összesen 1250 négyzetméteres a kiállítótér.
A galéria anyagából rendszeresen nyílnak időszaki kiállítások is.
Értékbecslés
Szeretné tudni, hogy a tulajdonában lévő műtárgy milyen értéket képvisel? Dr. Virág Judit művészettörténész és igazságügyi festményszakértő, valamint a galéria művészettörténészei (link a szakértőkhöz) több évtizedes tapasztalatukkal állnak az Ön rendelkezésére.
Munkatársaink díjmenetesen adnak értékbecslést a galéria profiljába tartozó festményekre.
Ha fotót küld nekünk az eladásra kínált festményről, az alábbiakra lenne szükségünk:
- a festmény jól látható fotójára
- a szignó fotójára
- a festmény méreteire
- bármilyen egyéb adatra, amennyiben rendelkezésre áll /kiállítási adatok, raglapok a kép hátán, a festmény története, stb./
Szakértőink előzetes időpont egyeztetést követően, a galériában személyesen is díjmentesen végeznek értékbecslést. Kérjen értékbecslést online rendszerünkön keresztül vagy személyesen galériánkban.
Figyelembe véve az Ön szempontjait, javaslatot teszünk a műtárgy aukciós induló árára, valamint a katalógusban feltüntetett becsértékre is.
Szükség esetén a képet restauráltatjuk, kereteztetjük. Művészettörténészeink elvégzik a szükséges háttérkutatásokat, hogy az Ön műtárgya a legmagasabb áron cserélhessen gazdát.
Fontos:
- A galéria csak a profilkörébe tartozó műtárgyakról tud értékbecslést adni.
- Fotó alapján a galéria csak hozzávetőleges értéket állapít meg. A tényleges értékbecsléshez és eredetiség meghatározáshoz minden esetben személyes vizsgálat szükséges.
Az árverés előtt szerződést kötünk Önnel. A szerződésben foglalt feltételek szerint értékesítjük a tárgyat, és tájékoztatjuk a díjazásról, amely az aukciósház jutalékát, a biztosítást, a tárolást, a szállítást, az esetleges restaurálást, keretezést, valamint a katalógusban való megjelenést érinti.
Az aukciót követően értesítjük, hogy milyen leütési árat ért el az Ön által beadott tétel. 14 munkanappal az árverést követően kezdjük meg a kifizetést a beadók részére, az aukciós jutalékot, valamint az esetlegesen felmerülő restaurálási költséget a leütési árból vonjuk le.
2024.01.01. - 2024.12.31. |
Chez Dodo macaron manufaktúra
A macaronok helyben készülnek kézzel, közvetlenül a kirakatban, így a vendégek és a kíváncsiskodók is láthatják ezt a csodaszép folyamatot. A kézzel festett akvarell kolibrik a macaronok törékenységét és kifinomultságát tükrözik és nem csak a bolt egyik falát borítják, de visszaköszönnek a dobozokon ...
Comme Chez Soi Étterem Budapest
Romantikus, gyertyafényes vacsora egy igazi mediterrán vendéglőben.
Corso Étterem és Bár Budapest
Ha a festői környezet számít Önnek, akkor ennél jobbat nem találhat. Gyönyörködjön a Budai Vár és a Lánchíd látványában, és élvezze a legújabb gourmet irányzatok ihlette, autentikus magyar kulináris remekműveket!
Costes Izakaya Bistro & Bár
Az izakaya elnevezés eredetileg olyan japán szakéboltot jelöl, ahova munka után nemcsak vásárolni térnek be a vendégek, hanem enni, beszélgetni, lazulni. Mára a bolt jelleg visszavonult. A Costes Izakaya hivatalos besorolása „fine bistro”, ami a minőségi alapanyagokra, a klasszikus és modern ...
Cru Café Budapest
Budapest Belvárosban várja vendégeit a Cru Café ízletes reggelikkel, szendvicsekkel, kávékkal, mediterrán ízekkel hétfőtől vasárnapig.
Csarnok Vendéglő Budapest
Nagymamáink főztje a legfinomabb. Mi megpróbáljuk utána csinálni: magyarosan, zamatosan.
Cucina Étterem
Egy igazi olasz konyha (La Cucina) várja a házi készítésű tészták és pizzák szerelmeseit, a hömpölygő belváros forgatagában. Profi csapat varázsolja a kockás abroszok mellé a valódi “Dolce Vitát”. A Piazza Navona tér “életnagyságú” képe előtt Ön úgy érezheti, mintha valóban a téren ülne. Gondosan ...
Culinaris Étterem Budapest
A Budapest belvárosában található Culinaris Étterem minden nap változatos, friss és szezonális alapanyagokból készített menüsorral várja a gasztronómia és a minőségi ételek szerelmeseit. A reggeli kínálatban megtalálhatók válogatott alapanyagokból készült müzlik, fenséges tojásételek, helyben sütött ...
Da Mario - Olasz étterem
Színvonalas olasz éttermünk Budapest szívében, a Parlament közelében található, ahol exkluzív környezetben élvezheti a tradicionális olasz konyha remekműveit. A hagyományos olasz receptek alapján készített ételeink kiváló minőségű olasz alapanyagokból készülnek, így garantáltan mindig friss és ízletes ...
Daily Szendvicsbár Budapest
A Daily Szendvics több évtizedes tapasztalat alapján állította össze sikeres receptjeit, hogy a legfinomabb szendvicseket kínálhassa vendégei számára. A hidegkonyhai tevékenységet folytató cégek között egyedülálló módon, mi nem használunk mesterséges tartósítószereket, ételszínezékeket, és kizárólag ...
- +3613122071
- +3612694681